• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τα πάντα για τους φακούς επαφής!

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...Είναι ρίσκο για τους υπόλοιπούς :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
...Είναι ρίσκο για τους υπόλοιπούς :devil:

Χαλαρά.:P Έπρεπε να με δεις μια φορά που αναγκάστηκα να κυκλοφορήσω χωρίς φακούς/γυαλιά. Κι έχω 7,5 -8,5!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χαλαρά.:P Έπρεπε να με δεις μια φορά που αναγκάστηκα να κυκλοφορήσω χωρίς φακούς/γυαλιά. Κι έχω 7,5 -8,5!:P

Πόσο χοντρά είναι τα γυαλιά σου, αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Για πόσους βαθμούς μιλάς? Εγώ που έχω ας πούμε 3.25 και 4.25...δε βλέπω τίποτα χωρίς φακούς... :'(

Mε δύο βαθμούς χρειάζομαι πια μόνο πολύ αργά το βράδυ να φοράω γυαλιά ή φακούς ανάλογα τα κέφια και μάλλον επειδή κουράζονται τα μάτια μου όλη μέρα χωρίς γυαλιά. Η οπτικός μου είπε ότι πολλοί θεραπεύτηκαν αποφεύγοντας να φοράνε τα γυαλιά πολλές ώρες, αλλά σε άλλους αυξήθηκε η μυωπία, εξαρτάται από την προδιάθεση. Μου αρέσουν πολύ και τα γυαλιά με μαύρο λεπτό σκελετό. Βρίσκω πολύ σέξυ τις σοφιστικέ γυναίκες με αυτό τον τύπο των γυαλιών αν έχουν ένα όμορφο πρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάλι ευτυχώς που δεν έχω μυωπία, γιατί οποιοδήποτε είδος γυαλιών έχω δοκιμάσει δεν μου πήγαινε καθόλου μα καθόλου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πόσο χοντρά είναι τα γυαλιά σου, αν επιτρέπεται;

Είναι λίγο χοντρά, αλλά τα παίρνω ειδική παραγγελία και είναι όσο πιο "ευπαρουσίαστα" θα μπορούσαν να είναι. Έχω πάρει κι έναν κουλτουρέ σκελετό, είναι αξιοπρεπή! Αλλά εντάξει, μικραίνουν το μάτι και νομίζω με ασχημαίνουν, οπότε έξω μόνο φακοί, εκτός κι αν πηγαίνω για βιαστικά ψώνια, κολύμπι ή κάπου κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Τα φώτα σας please!!! Θέλω να πάρω φακούς γιατί αυτοί που έχω τώρα σε λίγο καιρό θα λήξουν (είναι μηνιαίοι) και δε θέλω να πάρω τους ίδιους γιατί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Μου είπαν λοιπόν για τους Bausch&Lomb και για τους Johnson. Ποιοι είναι καλύτεροι πιστεύετε; Υπάρχει κανείς που να έχει δοκιμάσει και τις δύο μάρκες να μου πει τη γνώμη του; Θεεενξ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Χωρίς να μπορώ να σου πω από προσωπική εμπειρία, για τους πρώτους έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Γιατί δε ρωτάς καλύτερα τον οφθαλμίατρό σου...αυτος θα ξέρει καλύτερα!:)
Εγώ προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει κανέναν από τους δυο!και αυτούς που έχω μου τους είχε συστήσει εκείνος και είμαι πολύ ευχαριστημένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δανάη μου δίκιο έχεις για τον οφθαλμίατρο απλά το θέμα είναι ότι αυτός θα μου προτείνει φακούς άλλης εταιρείας και φοβάμαι μήπως είναι δύσκολο να τους βρω μετά. Επειδή παλιά φορούσα φακούς που κρατούσαν 2-3 χρόνια και έπαθα δύο μολύνσεις τους σταμάτησα και από τότε φοράω μηνιαίους. Εσύ ποιους φακούς παίρνεις; Είναι μαλακοί ή ημίσκληροι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Aqualens λέγονται αυτοί που φοράω..είναι ένα μπλέ κουτάκι!
πάντα αυτούς είχα... μου τους είχε δώσει ο οφθαλμίατρος μου και δεν έχω αλλάξει ποτέ μάρκα οπότε δε μπορώ να συγκρίνω...δε ξέρω δλδ αν θεωρούνται μαλάκοι ή ημίσκληροι εμένα μου φαίνονται πάντως μαλακοί....δε ξέρω κιολας!:/::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apokotou1709

Νεοφερμένος

Ο Άκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά εχω μια ερώτιση και θελω Βοηθεια :)!!Ειμαι 15 παω 1η λυκειου αρσενικου Γενους :Pκαι σκεφτομαι να βαλω Χρωματιστους φακους επαφης γιατι να ματια μ ειναι Καστανα :( Εσεις τι λετε αξιζει να βαλω σε τετοια ηλικια:worry:?και αν ναι τι Χρωματακι?επησεις τι μαρκα.Μην παρω καμια Μουφα και μ φευγουν απο το ματι καθε μερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Παιδιά εχω μια ερώτιση και θελω Βοηθεια :)!!Ειμαι 15 παω 1η λυκειου αρσενικου Γενους :Pκαι σκεφτομαι να βαλω Χρωματιστους φακους επαφης γιατι να ματια μ ειναι Καστανα :( Εσεις τι λετε αξιζει να βαλω σε τετοια ηλικια:worry:?και αν ναι τι Χρωματακι?επησεις τι μαρκα.Μην παρω καμια Μουφα και μ φευγουν απο το ματι καθε μερα...

Εγώ θεωρώ χωρίς νόημα να βάλει κάποιος χρωματιστούς φακούς επαφής. Εντάξει, πιο μικρή ήθελα να βάλω στο 1 μου μάτι φακό άλλου χρώματος από το φυσικό, επηρεασμένη από τα μάτια του David Bowie, όμως στην πορεία σκέφτηκα ότι η σκέψη ήταν ψιλοχαζή και δεν το έκανα. Να αναφέρω ότι ούτως ή άλλως φοράω φακούς, αλλιώς δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να επιβαρύνω τα μάτια μου.

Τέλος πάντων, αν όντως η ανάγκη σου είναι τόσο μεγάλη, σκέψου πριν βάλεις ότι θέλουν προσεκτική φροντίδα και καλό καθαρισμό. Επίσης, στην αρχή τα μάτια δακρύζουν και ερεθίζονται, στην συνέχεια διορθώνεται το πρόβλημα, όχι όμως για όλους! Τώρα τι χρώμα, δεν ξέρω, προσωπικά θα πρότεινα κάποιο που να μην φαίνεται φυσικό για εφέ! Σε περίπτωση που θες να μην καταλαβαίνουν ότι έχεις φακούς, αν έχεις σκούρα μάτια το ανοιχτότερο που θα πρότεινα είναι πράσινο, επειδή οι φακοί κινούνται, κι αν βάλεις γαλάζιους σε συνδυασμό με το φυσικό περίγραμμα, το αποτέλεσμα θα είναι ψιλοχάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πέραν όσων σου είπε η under, έχεις τη δυνατότητα να δοκιμάσεις τα χρώματα που θέλεις για να δεις πιο σου πάει καλύτερα. Να έχεις υπόψιν σου ότι αν έχεις επιπεφυκίτιδα τότε δεν θα μπορείς να βάλεις φακούς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παιδιά εχω μια ερώτιση και θελω Βοηθεια :)!!Ειμαι 15 παω 1η λυκειου αρσενικου Γενους :Pκαι σκεφτομαι να βαλω Χρωματιστους φακους επαφης γιατι να ματια μ ειναι Καστανα :( Εσεις τι λετε αξιζει να βαλω σε τετοια ηλικια:worry:?και αν ναι τι Χρωματακι?επησεις τι μαρκα.Μην παρω καμια Μουφα και μ φευγουν απο το ματι καθε μερα...
Εγώ είμαι υπέρ. Στην ηλικία σου έβαλα κι εγώ πρώτη φορά.
Αρκεί να έχεις την υπευθυνότητα να είσαι σχολαστικός με την υγιεινή τους, αλλιώς μπορεί να πάθεις καμία μόλυνση στο μάτι.
Επίσης μην κάνεις το λάθος που είχα κάνει εγώ στην ηλικία σου και είχα πάρει πολύ έντονους, γιατί φαίνεται ότι είναι ψεύτικο. Δοκίμασε τους γκρι της Freshlook Colorblends. Εγώ αυτούς φοράω τώρα και έχουν φοβερό αποτέλεσμα και πολύ φυσικό.
Βέβαια το αποτέλεσμα εξαρτάται από το φυσικό χρώμα των ματιών σου. Γενικά όσο πιο ανοιχτό είναι το φυσικό σου, τόσο μικρότερη η διαφορά και τόσο χειρότερο το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
βρε παιδια αγαπήστε τα χρωματα σας όπως και να είναι. τι και αν έχεις μαύρα μάτια ή καστανά και όχι γαλάζια και πράσινα. εγω έχω δει πολλά μάτια που ένω είναι μαυρα και καστανά είναι πολύ πιο ζωντανά,φλογερά και σπιτρόζικα από αλλα ανοιχτόχρωμα. πόσο μάλλον άν έχεις ωραίο σχήμα.

πάντος κάποιος που ξέρει από φακούς καταλαβαίνει αν το χρωμα των ματιών σου είναι φυσικό ή χρωματιστός φακός

πάντος για είμαι και μες στο θέμα, οι bausch &lomb είναι πραγματικά πολύ καλοι, αλλά δεν ξέρω αν έχει χρωματιστούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
fielda, αν και καθυστερημένα, να σου πω ότι εγώ πριν κάνω lazer φορούσα φακούς Bausch&Lomb και ήμουν πολύ ευχαριστημένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
βρε παιδια αγαπήστε τα χρωματα σας όπως και να είναι. τι και αν έχεις μαύρα μάτια ή καστανά και όχι γαλάζια και πράσινα. εγω έχω δει πολλά μάτια που ένω είναι μαυρα και καστανά είναι πολύ πιο ζωντανά,φλογερά και σπιτρόζικα από αλλα ανοιχτόχρωμα. πόσο μάλλον άν έχεις ωραίο σχήμα.

Μωρέ εντάξει, είναι θέμα γούστου. Και πάντα μας αρέσει ότι δεν έχουμε. Ξέρεις μερικές φορές πόσο θα μου άρεσε να έχω καστανά μάτια και μελαμψή επιδερμίδα? Όμως για μένα βασικό είναι να μην επιβαρύνεσαι. Δηλ. σαν άτομο εξαρτωμένο από φακούς και γυαλιά δεν καταλαβαίνω αυτούς που θέλουν να τα υποστούν χωρίς να έχουν ανάγκη, όμως εντάξει.

πάντος κάποιος που ξέρει από φακούς καταλαβαίνει αν το χρωμα των ματιών σου είναι φυσικό ή χρωματιστός φακός

Εγώ δεν καταλαβαίνω πάντα. Δηλ. αν κάποιος έχει καστανά και τα κάνει πράσινα πολύ σκούρα νομίζω θα είναι φυσικό το αποτέλεσμα που θα αποκτήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
βασικά αν είσαι κοντά στον άλλον και του μιλάς το χρώμα φαίνεται σαν pixelακια, δεν ξέρω αν το λέω σωστα, κάτι μικρά μικρα τετραγωνάκια, αλλά μόνο αν είσαι κοντά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παρτε ενα καλο μαγαζι με εγχρωμους φακους επαφης : https://www.fashion-contactlenses.com

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 18 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top