Σχετικά με την υγεία στην Ελλάδα

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν αντιλέω καμάρι μου, είπα άπο την αρχή ότι σε άλλους λές μπράβο και σε άλλους ρήχνεις βρησίδι, το θέμα είναι ότι κάτι οι γιατροί με τα φακελάκια κάτι η νοσοκόμα ψιλόανέυθυνη, κάτι οι άσθενείς πολλύ κάτι το κράτος δεν πληρώνει χάος είμαστε καταλαβένεις τι ενοώ; ακόμα και άν φτιαχτει το σύστιμα άν και δεν το πιστέυω πάντα θα γίνετε πανικός:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αν φτιαχτεί το σύστημα Μάνια μου θα σημαίνει οτι δεν θα επιτρέπει να συμβαίνουν όλα αυτά που λες. Θα τα πετάξει έξω.
Ο γιατρός με το φακελάκι είναι πολύ μεγάλη ιστορία, και θα λέω πάντα οτι η ευθύνη είναι μοιρασμένη και στο γιατρό, και στο κράτος, αλλά και στον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το κάθε νοσοκομείο παιδιά δεν είναι μόνο του... δεν λειτουργεί αυτοκέφαλα!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Μακάρι να τα έτρωγαν οι γιατροί και οι νοσηλευτές! Τότε δεν θα είχαμε το φαινόμενο "φακελάκι" τουλάχιστον!
Το θέμα είναι ότι το κράτος θα έπρεπε να φροντίζει για ΟΛΑ αυτά....
Το κάθε νοσοκομείο είναι ευθύνη του κράτους.

Το νοσοκομείο φταίει που δεν έχει προσωπικό? Το νοσοκομείο φταίει που δεν έχει εντατική μονάδα? Το νοσοκομείο φταίει που παίρνεις να κλείσεις ραντεβού μέσω του ΙΚΑ για αιμοληψία και σου κλείνουν μετά από 10 μέρες?!?! (Σκέψου δλδ να έχεις κάτι σοβαρό)

Κι έστω... ΔΕΧΟΜΑΙ ότι για όοοοοολα αυτά φταίει το νοσοκομείο! ΝΑΙ! ας το ρίξουμε στο νοσοκομείο!!
ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΨΕΙ ΤΟΥΣ Κ@ΛΟΥΣ? :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορεία ό παπούλης έκανε εγχήρηση στο μάτι πρίν 2 μήνες και του ξέχασαν το ένα ράμα καταλάθος, το έλεγαν χτές στις ειδήσεις, κάνει 2 μήνες αγόνα με το ίκα για να κανονίσει να το βγάλει και δεν μπορεί λόγο γραφειοκρατείας, ποιος φτέει για αυτό; ποιος έχει ευθύνη και πιάνου τον πισινό να κόψουμε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι όχι ΚουΕ μην τα ισοπεδώνουμε.
Αφού καλά το άρχισες. Δεν φταίει το νοσοκομείο.
Τι άλλο να κάνουμε δηλαδή;
Μιλάμε για υπεράνθρωπες προσπάθειες.
Ποιος άλλος θα έκανε όλα αυτά που περιγράφω ποιο πάνω αδιαμαρτύρητα;
Εχω άπειρα παραδείγματα να παραθέσω.
Να πω για νοσοκομείο που προκύρηξε θέσεις νοσηλευτών τον Αύγουστο του 2003 και ακόμα δεν έχουν προσληφθεί; Ξέρετε πόσοι φορείς εμπλέκονται στην πρόσληψη; ΑΣΕΠ, υπουργείου υγείας, υπουργείο οικονομικών, Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, ΔΥΠΕ.
Να μιλήσω για κέντρο υγείας σε βουνό δίπλα σε χιονοδρομικό κέντρο, που δεν είχε ποτέ του ορθοπεδικό και χειρουργό και όταν ζητήσαμε για να καλύψουμε τις ανάγκες του χιονοδρομικού, μας έστειλαν μετά από 3 χρόνια μαιευτήρα!!!!! Τι να κάνει ο μαιευτήρας στο χωριό με τις γριές;;;;;;
Φταίει το νοσοκομείο που έρχονται από το χιονοδρομικό με σπασμένα χέρια και πόδια στην καλύτερη, και προσπαθούμε να βρούμε τρόπο να τους πούμε οτι ο ποιο κοντινός ορθοπεδικός είναι 100 χιλιόμετρα μακριά;
Βιβλίο μπορώ να γράψω...
Αν αρχίσω να λέω δεν θα πιστεύετε στα αυτιά σας.

Μάνια, μην πιστεύεις απόλυτα όσα βλέπεις στην τιβί.
Που είναι δηλαδή αυτός ο παπούλης και 2 μήνες δεν μπορεί να κόψει ένα ράμα;
Σε όποιο εξωτερικό ιατρείο κι αν πάει θα του το κόψουν, δεν χρειάζεται να κλεέισει ραντεβού για έκτκατο περιστατικό.
Ο γιατρός που ξέχασε το ράμα είναι φυσικά κατακριτέος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Οχι όχι ΚουΕ μην τα ισοπεδώνουμε.
Αφού καλά το άρχισες. Δεν φταίει το νοσοκομείο.

το σκέλος που "κατηγορώ" το νοσοκομείο είναι φυσικά ειρωνικό :P
αλλά για να καταλήξω ότι ακόμα κι έτσι να είναι... και πάλι ευθύνη του κράτους είναι να μην υπάρχουν "κακά" νοσοκομεία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορεία ό παπούλης έκανε εγχήρηση στο μάτι πρίν 2 μήνες και του ξέχασαν το ένα ράμα καταλάθος, το έλεγαν χτές στις ειδήσεις, κάνει 2 μήνες αγόνα με το ίκα για να κανονίσει να το βγάλει και δεν μπορεί λόγο γραφειοκρατείας, ποιος φτέει για αυτό; ποιος έχει ευθύνη και πιάνου τον πισινό να κόψουμε;:hmm:


Μάνια μου.... όταν για να κλείσεις ραντεβού με οπτικό, ο μέσος όρος είναι να περιμένει 20-30 μέρες.... λογικό δεν είναι να συμβαίνει κάτι τέτοιο?
Και για την γραφειοκρατία ποιος φταίει? Το ΙΚΑ? Και το ΙΚΑ ποιανού μηχανισμός είναι?
Το ΙΚΑ κλέβει απ την τσέπη σου κάθε μήνα περί τα 500 ευρώ.... για να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ΠΟΤΕ όταν το χρειάζεσαι :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πειρατή δεν δικαιολογήτε στο ίκα άν πάς στο έτσι, άν πάς σε εξωτερικό γιατρό νομίζω ότι δεν πέρνεις κάποιο ποσό πίσω απο το ίκα, εσύ τα βλέπεις απο την μία και εγώ απο την άλλη, εσύ βλέπεις απο μέσα εγώ όμως απο αυτά που έζησα εγώ απο έξω, δεν είναι όλοι σωστοί μην τους κάνουμε τώρα και σούπερμαν όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα ακόμα και γι αυτό που λες δεν φταίει το Νοσοκομείο.
Βεβαίως και έχει ευθύνη ο γιατρός και βεβαιώς αν θέλει ο παπούς μπορεί να κινηθεί δικαστικά εναντίον του.
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί δεν πάει σε ένα δημόσιο νοσοκομείο, δεν μίλησα για ιδιώτη γιατρό.
Αν δεις πως δουλεύουν σε μερικά νοσοκομεία, θα πιστέψεις και στον Σούπερμαν.
Το ανώτερο που έχει τύχει να μείνω στο νοσοκομείο (Λαϊκό) είναι είναι 3 μέρες συνεχόμενες!!!!!! Με μικρά δεκάλεπτα ύπνου πάνω στο γραφείο μετά το μεσημέρι της δεύτερης μέρας...... !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ρε παιδάκι μου το ξέρω ότι παλέβουν άλλα δεν είναι όλοι ίδιοι, εμείς κάτω στο δικό μας το νοσοκομείο έχουμε μόνο φυτητές γιατρούς που πάνε για την πήρα και άν πάς για σκουλοκοιδήτη είναι έτοιμοι να δώσουν εξητήριο, υπάρχει ένας γιατρός που τους ελέγχει και εκείνος κάνει συνεχώς φραπεδιές και είναι με τόνα πόδι πάνω στο άλλο, ποτέ δεν τον βρήσκεις στο πόστο του πάντα κάπου θα είναι και θα κουτσομπολέβει, δεν λέω ότι δεν παλέβουν οι γιατροί δεν λέω ότι δεν τρέχουν άλλα δεν είναι όλα αγνά και ξάστερα και εκεί στο θέμα καλής θέλησης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μπορεί στη Ρόδο να μην δέχεται την πίεση που δέχονται άλλοι γιατροί σε άλλα νοσοκομεία, ίσως να έχει λίγα περιστατικά, όμως αυτός είναι ένας, δεν χαρακτηρίζει όλους τους άλλους.
Στα μεγάλα νοσοκομεία ή αλλού που δέχονται πολλά περιστατικά δεν υπάρχει χρόνος για τέτοια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μπορεί στη Ρόδο να μην δέχεται την πίεση που δέχονται άλλοι γιατροί σε άλλα νοσοκομεία, ίσως να έχει λίγα περιστατικά, όμως αυτός είναι ένας, δεν χαρακτηρίζει όλους τους άλλους.
Στα μεγάλα νοσοκομεία ή αλλού που δέχονται πολλά περιστατικά δεν υπάρχει χρόνος για τέτοια πράγματα.

Τι λές πειρατή μου, το νοσοκομείο μας εξηπηρετεί όλα τα δωδεκάνησα, άσε που έχουμε τους τρελούς τουρίστες δεξια και αριστερα να χτυπάνε, ξέρεις πόσο κόσμος περιμένει απέξω την σειρά του και τους γράφουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τότε Μάνια έχετε κι εσείς ευθύνη, που δεν τον καταγγέλετε.
Εμείς κάθε μέρα όλο και κάποιος είναι στο γραφείο του διοικητή από παράπονα του κόσμου, δεν μπορεί να αδιαφορεί ο διοικητής του νοσοκομείου γι αυτό το θέμα.
Αλλά ακόμα κι αυτός αν αδιαφορεί υπάρχουν κι άλλα άνώτερα όργανα από αυτόν να το καταγγείλετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τότε Μάνια έχετε κι εσείς ευθύνη, που δεν τον καταγγέλετε.
Εμείς κάθε μέρα όλο και κάποιος είναι στο γραφείο του διοικητή από παράπονα του κόσμου, δεν μπορεί να αδιαφορεί ο διοικητής του νοσοκομείου γι αυτό το θέμα.
Αλλά ακόμα κι αυτός αν αδιαφορεί υπάρχουν κι άλλα άνώτερα όργανα από αυτόν να το καταγγείλετε.

Πώς να το καταγγίλεις και πού; πώς θα το κάνεις ζήτημα και σε ποιών όταν ο διευθυντής είναι γιατρός και μέλιστα πέρνει τα πιό χοντρά φακελάκια απο όλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Στον διοικητή του Νοσοκομείου Μάνια, όχι στον διευθυντή.
Κι αν αδρανήσει κι αυτός πας στον Διοικητή της ΔΥΠΕ.
Είναι πολύ πιο εύκολο από όσο νομίζεις.
Αν πάει κάποιος με συγκεκριμένες καταγγελίες και στοιχεία θα τον ταρακουνήσουν για τα καλά.
Υπάρχουν ανάλογα παραδείγματα που μπορώ να σου παραθέσω αν θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δώσε μας να ξέρουμε όλοι μας τι μπορούμε να κάνουμε, 4 γιατροί περάσανε απο πάνω μου και δέν έβρησκαν τι είχα ήταν έτοιμοι για εξητήριο μέχρι που είπε ο άντρας μου να καλέσει τον χρυσό μου γιατρό κατέβηκε ο άνθρωπός και άρχησε να τους βρήζει με το που με άγγιξε, είχα σκουλοκοιδήτη έτοιμο να σπάσει και εκείνοι ετοίμαζαν εξητήριο, πές μου τώρα άν κάνω καταγγελία για το ΑΝ έσπαγε όταν έφευγα δεν θα γελάνε μαζί μου; πές μου; ποιος θα με πάρει σοβαρα; μόνο άν πέθαινα θα έβρησκα δικαιο, έχω άδικο; πές μου; όταν εγώ πάω με πόνους και μου λένε πάρε ντεπόν και ξάπλωσε να ξεκουραστείς ποιον θα καταγγίλω εγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Oχι περίμενε. Αν κατάλαβα καλά οι 4 γιατροί σε είδαν ήταν ειδικευόμενοι.
Εξιτήριο δεν σου ετοίμαζαν γιατί δεν είχες κάνει εισαγωγή. Πρφανώς εννοείς οτι ήταν έτοιμοι να σε αφήσουν να φύγεις. Ακόμα κι αυτο όμως δεν θα γινόταν αν δεν σε έβλεπε κάποιος μεγάλος γιατρός. Οι ειδικευόμενοι δεν πέρνουν τέτοιες πρωτοβουλίες αν δεν ενημερώσουν κάποιον επιμλητή τουλάχιστον.
Αλλά ακόμα κι αν στάθηκαν ανίκανοι να διαγνώσουν μια σκωληκοειδίτιδα, πράγμα που μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, είπα παραπάνω τι μπορείς να κάνεις.
Στο δικό μας νοσοκομείο, 2 γιατροί υποχρεώθηκαν να μην εξετάζουν περιστατικά, ο ένας αποπέμφθηκε και ο άλλος έμεινε αλλά με άλλα καθήκοντα, έπειτα από διαμαρτυρίες πολιτών.
Αλλη μια συνάδελφος καθαιρέθηκε και μάλιστα από τη θέση της διευθύντριας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
@deadhead_pirate: Ωρες-ώρες αισθάνομαι άσχημα γιατί νιώθω πως νιώθεις να σε έχουμε βάλει στη γωνία και να σου ζητάμε να απολογηθείς για όλο το ιατρικό σύστημα και όλους τους γιατρούς της Ελλάδας. :(
Δεν είναι (και δεν πρέπει να είναι) έτσι. Απλά έχουμε πολλά κι εμείς μαζεμένα και κάπου πρέπει να τα πούμε. Μη νιώσεις όμως υπόλογος για όλη την Ιατρική επιστήμη pls.
:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι βέβαια, ουδέποτε ένιωσα έτσι.
Ισα ίσα που είμαι πρόθυμος να βοηθήσω σε όσες απορίες έχετε και να τονίσω οτι σιγά σιγά οι εποχή που ο κάθε ένας δημόσιος υπάλληλος (γιατρός στην προκειμένη περίπτωση) έκανε του κεφαλιού του, νομίζοντας οτι είναι ο άρχοντας του πύργου, τείνουν να αποτελέσουν παρελθόν.
Βέβαια όλοι πρέπει να βοηθήσουμε σε αυτό.
Για μένα δεν τίθεται θέμα καμίας υπεράσπισης, προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός. Αλλωστε ο γιατρός που δεν κάνει σωστά τη δουλειά του προσβάλλει το ίδιο κι εμένα, γιατί να τον υπερασπιστώ.
Δεν θα σταματήσω όμως να λέω οτι δεν είναι αυτός ο γιατρός που χαρακτηρίζει τα νοσοκομεία μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Oχι περίμενε. Αν κατάλαβα καλά οι 4 γιατροί σε είδαν ήταν ειδικευόμενοι.
Εξιτήριο δεν σου ετοίμαζαν γιατί δεν είχες κάνει εισαγωγή. Πρφανώς εννοείς οτι ήταν έτοιμοι να σε αφήσουν να φύγεις. Ακόμα κι αυτο όμως δεν θα γινόταν αν δεν σε έβλεπε κάποιος μεγάλος γιατρός. Οι ειδικευόμενοι δεν πέρνουν τέτοιες πρωτοβουλίες αν δεν ενημερώσουν κάποιον επιμλητή τουλάχιστον.
Αλλά ακόμα κι αν στάθηκαν ανίκανοι να διαγνώσουν μια σκωληκοειδίτιδα, πράγμα που μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, είπα παραπάνω τι μπορείς να κάνεις.
Στο δικό μας νοσοκομείο, 2 γιατροί υποχρεώθηκαν να μην εξετάζουν περιστατικά, ο ένας αποπέμφθηκε και ο άλλος έμεινε αλλά με άλλα καθήκοντα, έπειτα από διαμαρτυρίες πολιτών.
Αλλη μια συνάδελφος καθαιρέθηκε και μάλιστα από τη θέση της διευθύντριας.

Ιδικευόμενοι είπαν στον γιατρό που έπινε καφεδάκι ότι πονάω την κοιλιά μου ρώτησε που πονάω είπαν χαμηλά και διέκρινε ότι μάλλον θέλω γυναικολόγο επιδή πονούσα πιο χαμηλά απο την σκουλοκοιδήτη, δεν ενδειαφέρθηκε να κοιτάξει ο ίδιος άσε που μόνο όταν κατέβηκε ο γιατρός μου και φώναζε είπε να κοιτάξει και ο άλλος άλλα δεν τον άφησε με έχωσε απευθείας μέσα χωρίς δέυτερη σκέψη, να με έτοιμάσουν.

Εδώ δεν γίνοντε αυτά καμάρι μου εδώ τους σφάζουν και δεν καταλαβένουν τίποτα, όλοι είναι μια κλίκα και δεν πρόκειτε να βρείς το δικιο σου. εξάλου τον ιδικευόμενο τι θα τον κάνεις; για όλα ευθύνετε ο γιατρός που είναι μαζί τους...

Isiliel δεν απολογήτε και δεν τον κολησε κανείς στον τοίχο, έχει πέιρα και πρέπει να την μυράζετε για να ξέρουμε τι γίνετε, είναι καλό να μαθαίνουμε πράγματα απο κάποιον που (δεν μπορώ να ξέρω άλλα θεωρώ ότι θα είναι καλός)ειναι γιατρός;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top