Κατηγορίες συντρόφων. Θεωρείτε πως υπάρχουν;

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εχω παρατηρήσει με βεβαιότητα πλέον πως οι περισσότεροι άνθρωποι χωρίζουν τους συντρόφους τους σε δύο βασικές κατηγορίες: σε αυτούς που βασικά είναι για να περνάς καλά (αν υπάρχει και κάτι περισσότερο, έχει καλώς, αλλά και να μην υπάρχει, δεν δημιουργείται κάποιο θέμα) και σε αυτούς που είναι για ..γάμο, παιδιά, οικογένεια (και με τους οποίους πάλι περνάς καλά, αλλά δεν έχεις τρελές απαιτήσεις από εκείνους στο σεξ και στο ερωτικό γενικά κομμάτι της σχέσης). Ελάχιστοι θεωρούν πως θα βρουν κάποιον να τους καλύπτει τόσο σε επίπεδο επικοινωνίας, κατανόησης, συμβίωσης, σταθερότητας κλπ όσο και σε επίπεδο ερωτικό (με τρελή χημεία, πάθος αχαλίνωτο, σεξ σαν τα κουνέλια κλπ :P).

Από τη μία μου ακούγεται λογικό να μην έχεις το ίδιο τρελό πάθος μετά από δέκα χρόνια σχέσης όπως είχες στην αρχή, οπότε πιθανά να έχουν δίκιο όσοι λένε πως το πάθος δεν πρέπει να μετράει πολύ σε μια σοβαρή σχέση(=σχέση γάμου που θες οικογένεια και παιδιά). Επίσης εννοείται πως αλλιώς συμπεριφέρεσαι στα 20 και αλλιώς στα 30 - άλλα πράγματα μετράνε πιο πολύ στη μία ηλικία και άλλα στην άλλη και άλλες αντοχές έχεις σε κάθε εποχή.

Αλλά από την άλλη όλο αυτό μου ακούγεται σαν ένας τεράστιος συμβιβασμός.. Σκέφτομαι όμως πως βασικά ίσως να έχουν δίκιο και όσοι λένε πως δεν πρέπει για σύντροφο ζωής να ψάχνεις κάποιον με τον οποίο απλά να κάνεις καλό σεξ, αλλά να ψάχνεις κάποιον με τον οποίον να μπορείς να επικοινωνήσεις και να έχει αξία η καθημερινότητά σου εκτός κρεβατιού μαζί του, γιατί στα 60 σου μόνο αυτό θα μπορείς να κάνεις ούτως ή άλλως..

Κι επιπλέον από προσωπική εμπειρία μιλώντας το τρελό πάθος είναι μάλλον μια αυταπάτη και ένα μπαλόνι που σκάει ηχηρά μες στο πρόσωπό σου κάποια στιγμή. Καμία σχέση μου από αυτές που είχαν παλαβό πάθος δεν μπόρεσε να αντέξει στον χρόνο, δεν μπόρεσε καν να είναι εντελώς λειτουργική όσο υπήρχε. Ήταν σαν όλα να αρχιζαν και να τελείωναν στο κρεβάτι. Και αυτό, όσο κι αν με τρέλαινε σωματικά, με άφηνε ακάλυπτη και με μια αίσθηση ανικανοποιήτου που τίποτα δεν μπορούσε να καλύψει.. οπότε ειλικρινά δεν ξέρω πλέον πόση σημασία πρέπει να δίνει κάποιος στο πάθος.

Η δική σας άποψη ποια είναι;

Προφανος το παθος(δυνατο σαν παοκτσης) δν κρατα πολυ και θελει και ενα ιδιαιτερο τροπο σκεψης τον οποιο δν διατηρεις μετα απο ενα χρονικο διαστημα διοτι ειναι καπως "ανωριμος". Τωρα για γαμο νταξ η σχεση πρεπει να ειναι πιο ωριμη. Το καλυτερο ειναι θεωρω το λιγο απ'ολα και καθε ωρα να προσαρμοζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειμαι τελειως off τοπικ αλλα θα απερριπτα την κατηγορια των fitness-συντροφων.

Δεν μπορω να κρυβω τις μερεντες πισω πισω στο ντουλαπι.Καταπιεζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ήταν σαν όλα να αρχιζαν και να τελείωναν στο κρεβάτι.

Περιγράφεις τις πιο υγιείς και καλές σχέσεις. Οι περισσότερες αρχίζουν και τελειώνουν στο πορτοφόλι, στους συγγενείς, στα κουτσούβελα ή στο χασμουρητό μπροστά από μια τηλεόραση φορώντας μπικουτί η μία και πίνοντας μπύρα ρευόμενος ο άλλος. Εκτός αν αναφέρεσαι σε one night stand που δεν είναι η φιλοσοφία μου, είναι θαυμάσιο να αρχίζουν και να τελειώνουν όλα στο κρεββάτι σε μια σχέση. Τα υπόλοιπα συνήθως χωρίζουν τους ανθρώπους. Το σεξ είναι η μόνη ανιδιοτελής πράξη μέσα στις σχέσεις και ενώνει. Το one night stand βέβαια δεν είναι σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι υπαρχουν κατηγοριες σχεσεων ουτε ανθρωπων,σε αυτην την ζωη γινονται πολλα περισσοτερα απο αυτα που αντιλαμβανομαστε
μπορει ενα σεξ μιας βραδιας να εξελιχθει σε σχεση ,οπως και μια σχεση να ειναι τελικα πολυ επιφανειακη....χωρις κανενα νοημα,χωρις οραμα.
αλλωστε η κατηγοριοποιηση οδηγει στην μοναξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι υπαρχουν κατηγοριες σχεσεων ουτε ανθρωπων,σε αυτην την ζωη γινονται πολλα περισσοτερα απο αυτα που αντιλαμβανομαστε
μπορει ενα σεξ μιας βραδιας να εξελιχθει σε σχεση ,οπως και μια σχεση να ειναι τελικα πολυ επιφανειακη....χωρις κανενα νοημα,χωρις οραμα.
αλλωστε η σχέση οδηγει στην μοναξια.


fixed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κατηγορίες φάσεων/περιόδων του καθενός υπάρχουν, όχι των συντρόφων τους
Οταν μπαίνουν σε λίστες οι άνθρωποι, κρούεται σήμα κινδύνου πως αδυνατεί κάποιος να ''δει'' τη δική του κατάσταση (βαθύτερες επιθυμίες) κατά τη γνώμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.




New task: fixing opinion according to
one's measures. :worry:

Περιμένεις να σε πάρουν
στα σοβαρά ως λίντερ οπίνιον; :P

(ίσως ως τρολλίντερ..)




:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Για μένα υπάρχουν πολλές κατηγορίες, που η μια δεν αποκλείει την άλλη. Υπάρχουν όμως και ποτέ δεν ένιωσα να με οδηγεί στην μοναξιά αυτό, ήταν απλά θέμα συζήτησης σε παρέες και από ιστορίες του καθενός και τις ελάχιστες γνώσεις εμπειρικής ψυχολογίας (:wacko:) που έχουμε, συμφωνήσαμε σε κάποιες.
Βέβαια τώρα δεν μου έρχονται όλες, αλλά θυμάμαι αυτές:
Ο καταπιεστικός: η καταπίεση μπορεί να έχει πολλές μορφές, όπως να σου γκρινιάζει για το τι τρως που ειπώθηκε πιό πάνω, να σου λέει πως να ντύνεσαι, να σε παίρνει 100 τηλέφωνα τη μέρα και να γκρινιάζει αν δουλεύεις και δεν απαντάς, να επιμένει υπερβολικά στην γνώμη του και να προσπαθεί να στην επιβάλλει, κλπ.
Ο νευρικός εγωιστής: πάνε μαζί αυτά συνήθως. Είναι αυτός που έχει ακλόνητη γνώμη για τα πάντα και αλίμονο σου αν διαφωνείς. Θα υπάρχουν πολλά νευρικά ξεσπάσματα για τα πάντα, από το αν έχασε η ομάδα του μέχρι το ότι του έπεσε παραπάνω αλάτι στο φαγητό. Γενικά, το σύμπαν είναι εναντίον του και αυτός έχει εγωισμό σαν μέσο άμυνας.
Ο ζηλιάρης: αυτός που σε ρωτάει 100 φορές που ήσουν και τι έκανες με κάθε λεπτομέρεια και στο τέλος δεν σε πιστεύει, που δεν θέλει να έχεις άντρες φίλους, που θα γκρινιάξει αν φορέσεις κοντό φόρεμα ή αν σε κοιτάξει κάποιος (άσχετα αν εσύ δεν το πήρες χαμπάρι), κλπ.
Ο μαμάκιας: αυτός που όχι μόνο είναι υπερβολικά προσκολλημένος με τη μαμά του σε ηλικία που δεν θα έπρεπε, αλλά έχει κι άλλα χαρακτηριστικά μικρού παιδιού. Χαρακτηρίζεται από ανωριμότητα και σε άλλους τομείς (πχ σε συζητήσεις offline λέει συχνά "LOL, epic fail, troll, pwned!") και κατά πάσα πιθανότητα ψάχνει μια σαν τη μαμά του, να τρέχει από πίσω του και να τον νταντευει.
Ο κάγκουρας: είναι αυτός που έχει κωλοφτιαγμένο αυτοκίνητο και στιλ "αλήτη". Η αγαπημένη του ταινία είναι το "Ρόδα, Τσάντα και Κοπάνα" και είχε πάντα αυτό για πρότυπο. Το κακό με αυτόν είναι ότι είναι πολύ γκομενιάρης γιατί θεωρεί πως έτσι κατακτά ένα ανώτερο social status και ψηλότερη θέση στην τροφική αλυσίδα. Επίσης συχνά κακοποιεί την γλώσσα, οπότε δεν σας κάνει αν είστε grammar nazis. Οπως επίσης δεν σας κάνει αν αντιπαθείτε τα νάιλον μπλουζάκια από την Αγία Βαρβάρα.

*έχω αργήσει, θα το συνεχίσω το απόγευμα*

*έφτασε το απόγευμα, το συνεχίζω*

Ο "κατά φαντασίαν ρομαντικός": όχι, δεν είναι ρομαντικός. Απλά έχει δει πολλές ρομαντικές κομεντί και νομίζει πως ξέρει τι θέλουν οι γυναίκες. Θα σου πει ότι σε αγαπάει την πρώτη εβδομάδα, θα σου πάρει τριαντάφυλλο από τους γύφτους που πάνε στις καφετέριες και θα σε αποκαλεί αστεράκι, ηλιαχτίδα, χαραυγή και διάφορα άλλα ουράνια φαινόμενα. Είναι καλό παιδί, αλλά όλο αυτό φαίνεται πολύ ψεύτικο και στημένο.
Ο "pick-up artist": αυτός έχει δει διάφορους τύπους στο ιντερνετ που δεν σταύρωναν γκόμενα επειδή ήταν παλιοχαρακτήρες και αποφασίζει να μυηθεί στις πρακτικές τους και να γίνει το χειρότερο πράγμα που μπορεί να σου συμβεί. Είναι η χειρότερη κατηγορία. Δεν θα είναι ποτέ ειλικρινής ή αυθόρμητος και θα συμπεριφέρεται πάντα με προμελετημένο και ύπουλο τρόπο. Ξεχειλίζει από μίσος για το γυναικείο φύλο και έχει στόχο απλά να εκμεταλλευτεί όποια ανυποψίαστη χάψει τις μπούρδες του. Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα, αν δεν ξέρετε τι είναι δείτε στο google "pick up artists".
Το "κελεπούρι": δεν έχει συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, με άλλα λόγια είναι ο άντρας των ονείρων σας που φανταζόσασταν από μικρές. Εχει σχεδόν ο,τι θέλατε πάντα, αλλά έχει και μερικά ελαττώματα. Προσοχή μην κολλήσετε στα ελάχιστα κακά και παραβλέψετε τα καλά, γιατί αργότερα θα χτυπάτε το κεφάλι σας στον τοίχο που τον αφήσατε να φύγει.
Η ψωνάρα: είναι ο τύπος που πουλάει μούρη παντού και πάντα για τα πάντα. Διαλαλεί μέχρι και στον περιπτερά το πόσο πετυχημένος επαγγελματίας είναι, το που θα πάει διακοπές, που έφαγε, τι μάρκα είναι τα ρούχα του και πόσο κάνουν (πάντα τριψήφια νούμερα) και γενικά σου σπάει τα νεύρα με τον ναρκισσισμό και την ωραιοπάθειά του. Στην πραγματικότητα μπορεί να μην ισχύει και τίποτα από αυτά, αλλά η ψωνάρα ζει για αυτή τη φούσκα που έχει δημιουργήσει. Δεν είναι καλή επιλογή γιατί πάντα θα ψάχνει το καλύτερο και κατά πάσα πιθανότητα θα ξενοκοιτάει συνέχεια και δεν θα του είναι τίποτα αρκετό.

Πείτε κι εσείς τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Η κατηγορια "κολλημενοι με την μπαλα" και το "στοιχημα".


Μια φορα ειχα μαλωσει πολυ ασχημα με τον δικο μου.
Μα πολυ ασχημα.
Δεν μιλουσαμε για μερες.
Ριχνω τα μουτρα μου και τον παιρνω τηλεφωνο, να τα βρουμε.
Του λεω παμε κανα διημερο καπου οι δυο μας να ηρεμησουμε, να ξεφυγουμε απ ολα;

Και μου λεει δε γινεται τωρα.
Παιζει η ΑΕΚ.

Ε αντε και....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Η χειροτερη κατηγορια ειναι οι "κολλημενοι με την μπαλα" και το "στοιχημα".


Μια φορα ειχα μαλωσει πολυ ασχημα με τον δικο μου.
Μα πολυ ασχημα.
Δεν μιλουσαμε για μερες.
Ριχνω τα μουτρα μου και τον παιρνω τηλεφωνο, να τα βρουμε.
Του λεω παμε κανα διημερο καπου οι δυο μας να ηρεμησουμε, να ξεφυγουμε απ ολα;

Και μου λεει δε γινεται τωρα.
Παιζει η ΑΕΚ.

Ε αντε και....:P
Πόσο πωρωμένος πια; Τόσο όσο τον παρουσιάζεις ή περισσότερο; :P
Ξέρεις σεβόμαστε τις αγάπες του άλλου.
Και επίσης ξέρεις οι άνθρωποι δεν είναι ιδιοκτησία μας και χρειάζονται τον χρόνο τους να κάνουν πράγματα που θέλουν. Όμορφο είναι μέσα στον χρόνο τους να υπάρξεις κάποια στιγμή και συ και όχι το να υπάρχεις μόνο καθαρά και αποκλειστικά εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Πόσο πωρωμένος πια; Τόσο όσο τον παρουσιάζεις ή περισσότερο; :P
Ξέρεις σεβόμαστε τις αγάπες του άλλου.
Και επίσης ξέρεις οι άνθρωποι δεν είναι ιδιοκτησία μας και χρειάζονται τον χρόνο τους να κάνουν πράγματα που θέλουν. Όμορφο είναι μέσα στον χρόνο τους να υπάρξεις κάποια στιγμή και συ και όχι το να υπάρχεις μόνο καθαρά και αποκλειστικά εσύ.

Βρε δεν ειμαι απο αυτες τις υστερικες.

Ισα, ισα.

Μαλλον δεν ειχατε ποτε σχεση με πωρωμενο αεκτση!

Θα με καταλαβαινατε!

Οταν παιζει η ΑΕΚ καταρχην φευγω απο το σπιτι.
Δεν εχω ορεξη να μου εκσφενδονισει τιποτα πανω στα νευρα του.

Μετα τον παιρνω τηλεφωνο και ρωταω: Κερδισε η ΑΕΚ?

Αν κερδισε γυρναω σπιτι.
Αν δεν κερδισε, αφηνω να περασει αρκετος χρονος....να ηρεμησει και μετα παω.


Πολλες φορες γυρναω σπιτι και ψαχνω να βρω χαμενα αντικειμενα.

Τον ρωταω: Που ειναι η σταχτοθηκη;

"Εσπασε" , μου λεει.

Καααααλα.
Καταλαβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Τώρα που θα πέσει Δ' Εθνική να δεις τι έχει να γίνει^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
"Εσπασε" , μου λεει.

Καααααλα.
Καταλαβα!
Και που σου μιλάει μετά από την ήττα πολύ σου είναι. :P
Δεν έχει καμία σημασία που είναι ΑΕΚ. Για οποιαδήποτε ομάδα τα ίδια θα είχες:P
Εντάξει μπάλα θέλει να δει so what; Αν δεν βλέπεις κάνεις οτιδήποτε άλλο θες αν σου αρέσει βλέπεις και συ. Δεν είσαι δεμένη προφανώς ώστε να πω ''κοίτα πως της φέρεται της καημένης''. :P
Δλδ, δεν ξέρω αν τα βλέπεις αυτά, αλλά αν βλέπεις εσύ την Τατιάνα σου το μεσημέρι τι θες να κάνει αυτός; Να κάτσει και αυτός δίπλα σου ή να σε χωρίσει;:P Λογικά θα πάει να κοιμηθεί ή να καεί στον υπολογιστή.
Υπερβολικό να φεύγεις από το σπίτι, να μη φεύγεις, δεν πρόκειται να σε στείλει στο νοσοκομείο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Υπερβολικό να φεύγεις από το σπίτι, να μη φεύγεις, δεν πρόκειται να σε στείλει στο νοσοκομείο. :P

Μπα αυτος με "διωχνει".

Θελει να βλεπει μονος του τον αγωνα γιατι ξερει οτι εκνευριζεται.


Μου λεει με τροπο "Δε θα βγεις σημερα;"

Το πιανω το μηνυμα και κανονιζω να παω καμια βολτα.

Αλλωστε κι εγω δε γουσταρω να ακουω χριστοπαναγιες εκεινη την ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γι αυτο βρισκεις αντρα που δεν βλεπει μπαλα και ησυχαζεις. Ναι, υπαρχουν και τετοιοι!
Αλλωστε προσωπικα βρισκω φοβερα ξενερωτο η διαθεση του καλου μου να εξαρταται απο κατι τοσο ..στημενο, οσο το ελληνικο ποδοσφαιρο! Grow up dude, really!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
υπαρχει ακομα Ελληνικο ποδοσφαιρο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα, αλλά λογικά κάτι που μοιάζει, θα υπάρχει :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Θεωρώ αυτή την κατηγοριοποίηση έναν ακόμα μύθο.
Είμαστε με κάποιον επειδή τον θέλουμε σαν ολότητα, γι αυτό που είναι στο σύνολό του. Οταν τον "σπάμε" σε επιμέρους κομμάτια και τον βαθμολογούμε στο καθένα από αυτά, υπονομεύουμε οι ίδιοι τη σχέση μας.
Οσο για εκείνους που ψάχνουν τον τέλειο σύντροφο, μάλλον θα πεθάνουν ψάχνοντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν το βλέπω υπονόμευση, αφού υπάρχουν οι κατηγορίες και απλά τις συζητάμε. Ας πούμε εμένα ο boyfriend είναι στην κατηγορία του "ψυχάκια" και το ξέρει. Τι δηλαδή, κάθε φορά που θα τύχει να το αναφέρω πάει να πει ότι τον μειώνω? Αφού είναι γεγονός και μάλιστα συχνά αστειεύεται και ο ίδιος περί του θέματος. Και όπως είπα η μια κατηγορία δεν αποκλείει την άλλη, είναι και σε άλλες (βλέπε το "κελεπούρι" που έγραψα πιό πριν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top