Τι όνειρο είδατε χθες;

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Βασικά θυμάμαι αυτό που είδα προχθές.
Ήμουν -νομίζω - στο σχολείο και ήταν όλα τα παιδιά ,μέσα σ' αυτά και μια κοπέλα που δεν χωνεύω καθόλου.Δεν έχω γνωρίσει χειρότερο άτομο στη ζωή μου.
Δεν ξέρω αν το έχετε πάθει ποτέ αλλά εκείνη τη στιγμή κατάλαβα ότι ονειρευόμουν (Lucid dreaming νομίζω λέγεται) και λέω "Ονειρεύομαι , άρα μπορώ να κάνω ό,τι θέλω" . Την αρπάζω από το μαλλί και της ρίχνω κάάτι σφαλιάρες. Το ευχαριστήθηκαα. Δεν κράτησε όμως πολύ . Ξύπνησα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Βασικά θυμάμαι αυτό που είδα προχθές.
Ήμουν -νομίζω - στο σχολείο και ήταν όλα τα παιδιά ,μέσα σ' αυτά και μια κοπέλα που δεν χωνεύω καθόλου.Δεν έχω γνωρίσει χειρότερο άτομο στη ζωή μου.
Δεν ξέρω αν το έχετε πάθει ποτέ αλλά εκείνη τη στιγμή κατάλαβα ότι ονειρευόμουν (Lucid dreaming νομίζω λέγεται) και λέω "Ονειρεύομαι , άρα μπορώ να κάνω ό,τι θέλω" . Την αρπάζω από το μαλλί και της ρίχνω κάάτι σφαλιάρες. Το ευχαριστήθηκαα. Δεν κράτησε όμως πολύ . Ξύπνησα :P

Αυτό που λέει ο Ελύτης.. κάποια στιγμή τα όνειρα παίρνουν εκδίκηση! :P Καλά της έκανες! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αυτό που λέει ο Ελύτης.. κάποια στιγμή τα όνειρα παίρνουν εκδίκηση! :P Καλά της έκανες! 8)
Αφού το λέει και ο Ελύτης! ;) Πραγματικά το χρειάζεται και στην πραγματικότητα η συγκεκριμένη. Όχι από εμένα αλλά κάποια στιγμή θα το πάθει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marlo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
είδα ότι ήμουν στην κατασκήνωση με τους φίλους μου , αλλά σαν φάντασμα... τους έβλεπα να διασκεδάζουν και δεν μπορούσαν να με δουν ή να με ακούσουν..... και εγώ τους ζήλευα γιατί δεν πήγα φέτος κατασκήνωση.... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ATD95

Νεοφερμένος

Ο Αμπεμπαμπλονης Τουκιθεμπλονης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Πως ημουνα στην Αμερικη και συναντουσα τον Μακολεϊ Καλκιν απο κοντα(το -τοτε- ξανθο παιδακι της ταινιας Μονος στο Σπιτι)και του εδινα ενα χαστουκι που απο επιτυχημενος ηθοποιος κατεληξε πρεζονι!Και μετα χαμογελουσα σατανικα και αρχισα να γελαω κιολας μουαχαχα και μετα ξυπνησα καταϊδρωμενος,εριξε μερικες κρυες χουφτες νερο στο προσωπο μου και λεγοντας στο καθρεφτη με αγερωχο υφος στον εαυτο μου 'αλλη φορα μη φας πιτσα πρι κοιμηθεις' βαρυστομαχιασα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είδα οτι είδα με την κολλητή μου και την αδερφή της και περπατούσαμε και προπαθουσαμε να μαζέψουμε στοιχεία για μια υπόθεση ή κατι τετοιο. Πρέπει να κόψω τα αστυνομικά στο σκαι μου φαίνεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evoula7

Νεοφερμένος

Η Evoula7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ είδα κοπάδι με ελέφαντες να μεταναστεύουν ομαδικώς και πήγαιναν στην πόλη που έμενα εγώ!Διάβασα στον ονειροκρίτη κάτι για επαγγελματική αποκατάστση.Λέτε;;!!

:smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Να έχουμε φροντιστήριο,να κάνουμε μάθημα δίπλα σε ένα γκρεμό και εγώ να λέω μετάφραση(Αρχαία)....Μπορεί να μου πει κάποιος τι σημαίνει αυτό;;;:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
προφανώς απίστευτο άγχος.... όλοι μας βλέπουμε τέτοιου είδους εφιάλτες σε φάση εξετάσεων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ημουν εξορκιστης. γαματη ομως, πηγα να εξορκισω το λαπτοπ μου με οδηγιες ανωτερου
ετσι ειναι τα λαπτοπ
διακατεχoνται απο χαμηλης βαθμιδος δαιμονες :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ότι ήμουν μαθητής στο Hogwarts, it was too good to be true όμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ότι έξω από το παράθυρο κάθονταν 2 κουταβάκια αγίου βερνάρδου και έκλαιγαν κι εγώ τα λυπήθηκα και τα έβαλα μέσα και μέχρι να πάω στην κουζίνα να πιω νερό αυτά είχαν γίνει ντερέκια! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είδα έναν γλυκούλη που έμοιαζε λίγο με τον peta από τα hunger games (μάλλον επηρεάστηκα επειδή έβλεπα hunger games χθες :P ), μετά είδα αυτόν που παίζει στη σειρά Ηannibal να μιλάει με κάποια γυναίκα και να είχε κάτι σαν τροχαίο μάλλον και μετά φάνηκαν τα χέρια του και είχε παντού βαθιές χαρακές. και μετά είδα μια συμμαθήτριά μου από το δημοτικό. 3 φορές ξύπνησα χθες το βράδυ, 3 διαφορετικά όνειρα. δεν πάω καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alex S

Νεοφερμένος

Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Όλοι σας βλέπετε υπερπαραγωγές, μόνο εγώ δεν βλέπω τίποτα της προκοπής ρε γαμώτο; Εκτός και αν βλέπω και δεν τα θυμάμαι.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Είδες και σε ποιον κοιτώνα ήσουν; :redface:
Gryffindor, ή μήπως ήταν ravenclaw, πραγματικά δεν θυμάμαι. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ήταν μαγευτικά και όταν ξύπνησα ξενέρωσα απίστευτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ειδα ονειρο χθες ότι ημουν σε μια ανηφορα και ότι ειδα διπλα μου δυο παλιες μου συμμαθητριες και πηγα να τις μιλησω αλλα δε μου δινανε καθολου σημασια...και μετα ειδα έναν άλλο συμμαθητή μου και χαιρετιθηκαμε...και μετα εστριψα και ειδα το παλιο μου σπιτι στην αθηνα...χαχαχαα ότι να ναι..:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Eιδα ονειρο οτι ημουν ενας απο τους επιζοντες μετα απο zombie apocalypse. Αυτα παθαινεις αμα βλεπεις The walking dead πριν κοιμηθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγω ειδα πως μιλουσα με το (αιωνιο; ) crush μου, αυτα τα ονειρα ειναι τα χειροτερα. Αααχ αυτα τα αποθημενα. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
..Ότι ήμουν στο Fornsbach :worry:
αλλά ήταν όνειρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top