• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αραίωση μαλλιών

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Το κόστος Πέτρο είναι αρκετά υψηλό.
Διαμέρισμα στο Κολωνάκι αγοράζεις :D.
Αστειεύομαι... Νομίζω ότι πάει Ευρώ/τριχοθυλάκια, αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις όμως μπορώ να σου πω παραπάνω.
Προσωπικά έχω ρωτήσει για να δω αν μπορώ να κάνω κάτι αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Το κόστος Πέτρο είναι αρκετά υψηλό.
Διαμέρισμα στο Κολωνάκι αγοράζεις :D.
Αστειεύομαι... Νομίζω ότι πάει Ευρώ/τριχοθυλάκια, αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις όμως μπορώ να σου πω παραπάνω.
Προσωπικά έχω ρωτήσει για να δω αν μπορώ να κάνω κάτι αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει....
Ναι ρε συ, πες ό,τι ξέρεις! :)

Όσον αφορά την καράφλα, προσωπικά ποτέ μου δεν έχω σκεφτεί ότι κάποιος είναι άσχημος κτλ επειδή έχει καράφλα ή ότι πχ δεν του πάει. Είναι κάτι το οποίο το βρίσκω άλλοτε αδιάφορο, άλλοτε ελκυστικό :redface: .
Όμως σε εμένα ΔΕ ΜΟΥ ΠΑΕΙ.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όμως σε εμένα ΔΕ ΜΟΥ ΠΑΕΙ.

είπε το τέρας αυτοπεποίθησης και αυτογνωσίας και μετά σώπασε


:P:P:P
Πετράν μου, αυτό που βλέπεις εσύ στον εαυτό σου στον καθρέπτη σου, δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με το πως σε βλέπουν οι άλλοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πέτρο μου συγνώμη που θα το πώ... αλλα θα το πώ, μήπως προσέχεις υπερβολικά τα μαλλιά σου; ξέρεις η υπερβολική φροντίδα τ;α ταλεπωρεί, μήπως είσαι ο τύπος χτενιζομαι όπου βρώ, βάζω ζελέ μην φύγει καμιά τριχα και ιδικές κρέμες αρκετά συχνά; :hmm:

Ο αδερφούλης μου είχε αραίωση για αυτό τον λόγο ενώ δεν υπήρχε κάτι στην οικογένεια και τελικά ήταν η υπερφροντίδα, σταμάτησε την όλη κατάσταση και έμεινε στο στάδιο που σταμάτησε χρόνια τώρα, είσαι 19 και μου φένετε περίεργο όλο αυτό:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Η δερματολόγος μου είπε ότι είναι κληρονομικό (δεν μου έκανε κάποια ιδιαίτερη εξέταση πάντως) και μου έδωσε 3 φάρμακα- το ενα με συνταγη- για να το "φρενάρουμε". Το άγχος είναι απλά η αφορμή για να εκδηλωθεί αυτό νωρίτερα είπε.
Θα τα παίρνω για δύο μήνες και θα ξανά πάω.

Όσο για την εμφύτευση μου είπε ότι είναι μια μέθοδος που αποδίδει και δεν δημιουργεί προβλήματα καθώς επίσης ότι μέχρι να την χρειαστώ θα έχει εξελιχθεί περισσότερο. Δε την πιστεύω φυσικά, μάλλον την προωθεί.

Είναι και πανάκριβα τα φάρμακα... (σαμπουαν - κάψουλες και ένα άλλο με το οποίο θα κάνω μασάζ στα μαλλιά)


Χάλια δλδ...



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έλα βρε συ!!! Μη χαλιέσαι, πολλές φορές χάνουμε μαλλιά με το άγχος, και μόλις περάσει η φάση συνερχόμαστε...!
Απλά εσύ έχεις την τάση για αραίωση και προς το παρόν φαίνεται περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Έχει κάνει κανένας γνωστός σας μεταμόσχευση μαλλιών;
Γενικά, ενημερώστε με. :)

(κόστος, αποτέλεσμα, εταιρεία κτλ)


Thanks! :(

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gluka

Νεοφερμένος

Η gluka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ειναι μεγαλο θεμα αυτο και επηρεαζει αρκετα την ψυχολογια των αντρων ειδικα μετα τα 30.ειχε εντονο προβλημα ο συντροφος μου και το αντιμετωπισαμε επιτυχως.βεβαια απο οτι μας ειπαν οι γιατροι επαιξε ρολο και το γεγονος οτι ηταν σε αρχικο σταδιο.απλα θελει προσοχη στην θεραπεια πρεπει να ειναι απο δερματολογο και τα προιοντα να ειναι φαρμακευτικα οχι καλυντικα τα οποια συνηθως στοιχιζουν ακριβα και δεν εχουν αποτελεσμα.εχει επανελθει σχεδον πληρως το τριχωτο της κεφαλης σε μολις 4 μηνες θεραπειας τοσο καιρο κραταει συνηθως η θεραπεια εκτος απο ειδικες περιπτωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loy

Νεοφερμένος

Ο Loy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά γειά. Πρωτο post.
Βρήκα εντελώς τυχαία το site σας, αναζητώντας γνώμες για μεταμόσχευση.
Γνωρίζει κανείς τί παίζει στην Ελλάδα γενικά;

Πάντως, ενημερωτικά πάντα, υπάρχει Ελληνικό site για την τριχόπτωση το οποίο αναλύει όλα τα φάρμακα που κυκλοφορούν Ελλάδα και εξωτερικό, αξίζει να το δεί κανείς.
https://www.hairlossgr.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πέτρο άν είσαι οντως 19 και χάνεις απο τώρα να κάνεις ενέσεις Miloxidil ή οτιδήποτε παρόμοιο υπάρχει, τώρα. Ρώτα το δερματολόγο σου για τη θεραπεία με ενέσεις, πολλοί έχουν κρατήσει μέχρι μεγάλοι τα μαλλιά τους έτσι, παρά την σαφή προδιάθεση να τα χάσουν και μάλιστα απο μικροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα σας θέλω να σας ρωτήσω σχετικά για την εμφύτευση μαλλιών Καταρχάς είμαι 21 ετών και έχω αρχίσει και βλέπω πολύ ελαφριά αραίωση όταν χτενίζομαι με την χτένα και ανησυχώ πολύ γιατί είναι κληρονομικό ο πάππους και ο πατέρας μου έχασαν τα μαλλιά τους από νωρίς. Μπορώ να κάνω τώρα τίποτα θεραπείες για να προλάβω τη ζημιά τώρα που είναι νωρίς δεν θέλω με τίποτα να χάσω τα μαλλιά μου δεν μου αρέσει η φαλάκρα. Η εμφύτευση μαλλιών είναι ασφαλής? Τη πρέπει να προσέξω πριν και μετά τη θεραπεία ? φοβάμαι μην έχω πονοκεφάλους και διάφορα αλλά που έχω ακούσει. Σας παρακαλώ απαντήστε μου από εδώ για τι είμαι στο στρατό και δεν έχω πολύ χρόνο. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Παρε το regain σταματαει την τριχοπτωση.Και ισως μπορει δυσκολα ομως να βγαλεις καινουργιες τριχες.Αλλιως εμφυτευση,ειναι πλεον πολυ διαδεδομενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τη Θεραπεία τριχόπτωσης με πλάσμα πλούσιο σε αιμοπετάλια (PRP) ? εχει δοκιμάσει κάποιος ?? παιδιά δεν θέλω να μεινω φαλακρός ούτε να χρησιμοποιήσω λοσιόν με μινοξιδίλη πχ.regain είναι επικίνδυνα μου είπαν και δεν έχουν αποτέλεσμα. άκουσα οτι θεραπεια PRP είναι καλη αλλα για να κάνω κατι πάνω μου θελω να ειναι 100% ασφαλές. Αυτα που λενε οτι οι γυναίκες ελκύονται απο εντελώς ξυρισμένους φαλακρούς ειναι παρηγοριά στον αρρωστο δεν με ενδιαφέρει για τους άλλους το κάνω για τον εαυτό μου, άμα έμενα δεν μου αρέσει κάτι επάνω μου ξεσπάω σε άλλους .ευχαριστω για το χρονο σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
H εμφυτευση ειναι μονοδρομος αλλα εχει και αυτη τα προβληματα της. Αλλιως ξυριστικη μηχανη για να βρεις την ησυχια σου. Ειτε εχει μαλλια ο αντρας ειτε οχι, αν δεν εχει αυτοπεποιθηση καμια γυναικα δεν θα τον πλησιαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατά τη γνώμη μου αντιμετωπίζεις το πρόβλημα τελείως λάθος. Εγώ είμαι 26 κι έχω κληρονομική αραίωση καθώς και ο πατέρας μου, αλλά και οι δυο παπούδες μου είχανε. Ξέρω ότι μπορεί να αισθάνεσαι μειονεκτικά χωρίς μαλλιά αλλά η φαλάκρα είναι κάτι το απόλυτα φυσικό. Προσωπικά όταν αραιώσουν πολύ τα δικά μου θα τα ξυρίσω τελείως. Για τις γυναίκες είναι περισσότερο ελκυστικό να έχει ο άντρας αυτοπεποίθηση παρά να έχει μαλλιά και σίγουρα με τις εμφυτεύσεις κτλ (που πάλι φαίνεται ότι έχεις αραίωση δες τον Κανάκη πχ) δεν νομίζω ότι δείχνεις και πολύ self confident. Και στην τελική για πιο λόγο θα ήθελες να είσαι με μια γυναίκα που δεν θα ήταν μαζί σου αν είχες φαλάκρα? Είδες κάνει και τζάμπα filtering στις γυναίκες η φαλάκρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Tiger, όταν βρεις την ευκαιρία, πραγματοποίησε επίσκεψη σε δερματολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Καλησπέρα σας θέλω να σας ρωτήσω σχετικά για την εμφύτευση μαλλιών Καταρχάς είμαι 21 ετών και έχω αρχίσει και βλέπω πολύ ελαφριά αραίωση όταν χτενίζομαι με την χτένα και ανησυχώ πολύ γιατί είναι κληρονομικό ο πάππους και ο πατέρας μου έχασαν τα μαλλιά τους από νωρίς.............. είμαι στο στρατό και δεν έχω πολύ χρόνο. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων
Τώρα είσαι 21 ετών, πιο παλιά ήσουν 28. Μίκρυνες; Επίσης, είσαι άντρας ή γυναίκα; Στο προφίλ σου γράφεις γυναίκα και σε προηγούμενά σου μηνύματα έχεις γυναικείες απορίες, όπως εδώ που ρωτάς για ταμπόν. Πάντως, αν είσαι γυναίκα, είναι πάρα πολύ σπάνιο να αποκτήσεις φαλάκρα, αλλά υπάρχει και η λύση της περούκας. Αν είσαι άντρας, μην έχεις άγχος, η φαλάκρα θα σου δώσει περισσότερο κύρος.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Ξέρω ότι μπορεί να αισθάνεσαι μειονεκτικά χωρίς μαλλιά αλλά η φαλάκρα είναι κάτι το απόλυτα φυσικό. Προσωπικά όταν αραιώσουν πολύ τα δικά μου θα τα ξυρίσω τελείως.
Ναι, αλλά εισαι και προγραμματιστης. Αν ο αλλος εχει δουλεια που απαιτει παρουσιαστικο ειναι ζορικα τα πραγματα. Αν πχ εισαι στιουαρτ (αντρας αεροσυνοδος) κι εχεις και καραφλα, θα εισαι μια ζωη στην ανεργια.

---
Ως προς τις λυσεις του προβληματος, τα πιο γνωστα ειναι:
-minoxydile, κυριως για συντηρηση κι αν δεν παρουσιαζει παρενεργειες
-εμφυτευση, αν η καραφλα ειναι μικρης εκτασης
-προσθετική για σχεδον καθε περιπτωση, πλην επαγγελματων σε αντιξοες συνθηκες
-ξυρισμα ή κουρεμα σε πολυ χαμηλη σκαλα, η κλασικη λυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, αλλά εισαι και προγραμματιστης. Αν ο αλλος εχει δουλεια που απαιτει παρουσιαστικο ειναι ζορικα τα πραγματα. Αν πχ εισαι στιουαρτ (αντρας αεροσυνοδος) κι εχεις και καραφλα, θα εισαι μια ζωη στην ανεργια.

---
Ως προς τις λυσεις του προβληματος, τα πιο γνωστα ειναι:
-minoxydile, κυριως για συντηρηση κι αν δεν παρουσιαζει παρενεργειες
-εμφυτευση, αν η καραφλα ειναι μικρης εκτασης
-προσθετική για σχεδον καθε περιπτωση, πλην επαγγελματων σε αντιξοες συνθηκες
-ξυρισμα ή κουρεμα σε πολυ χαμηλη σκαλα, η κλασικη λυση.

Το να είσαι φαλακρός σημαίνει πως δεν έχεις καλό παρουσιαστικό? Η φαλάκρα μπορεί να μην είναι όμορφη με την κλασσική έννοια, είναι όμως sexy (αν δεν ήταν απλά θα είχε εκλείψει λόγω φυσικής επιλογής) και δεν βλέπω γιατί κάποιος θα έχανε μια δουλειά λόγω φαλάκρας.

Φαλάκρα με φαλάκρα βέβαια έχει διαφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Το να είσαι φαλακρός σημαίνει πως δεν έχεις καλό παρουσιαστικό? Η φαλάκρα μπορεί να μην είναι όμορφη με την κλασσική έννοια, είναι όμως sexy (αν δεν ήταν απλά θα είχε εκλείψει λόγω φυσικής επιλογής) και δεν βλέπω γιατί κάποιος θα έχανε μια δουλειά λόγω φαλάκρας.

Γιατι για ορισμενα επαγγελματα μετραει, πώς να το κανουμε;
Η φαλακρα σεξυ; Τι αλλο θα ακουσουμε. Οσοι φαλακροι ειναι σεξυ, ειναι ταυτοχρονα και διασημοι.
Ο φαλακρος πρεπει να προσπαθησει λιγο περισσοτερο στη ζωη του σε μερικα θεματα οπως σε διαφορα επαγγελματα, στον ερωτικο τομεα κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top