Δέματα μέσω ταχυδρομείου: Απορία!

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Καλώς πήγες Γίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλώς με βρήκανε!!!

Και καλό ταξίδι σε όσες φύγουν σύντομα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τελικα πηρα απο το αεροδρομιο... μου ειπαν μετα που ξαναπηρα τηλ οτι μπορει και να με αφησουν (τοινκ!) και ειπα να μην το διακινδυνεψω!

Καλως με βρηκανε και εμενα!! underwater ποτε φευγεις εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έφτασες κι εσύ βρε; Καλώς σε δέχτηκαν!:P Μόνο εγώ συνεχίζω το κωλοβάρεμα εδώ.:worry: Την Παρασκευή φεύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Τα ΕΛΤΑ τα ταχυδρομεία παραδίδουν στο σπίτι ή πρέπει να τα παραλάβουμε εμείς από εκεί;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.
Τα ΕΛΤΑ τα ταχυδρομεία παραδίδουν στο σπίτι ή πρέπει να τα παραλάβουμε εμείς από εκεί;
Εξ αρτάται που είσαι. Στο χωριό μου που δεν περνάει ταχυδρόμος δεν μας έρχονται στο σπίτι. Πάνε στο υποκατάστημα του γειτονικού χωριού και περπατάμε (όσοι δεν έχουμε αμάξι) ως εκεί όταν μας στείλουν μήνυμα στο κινητό. Στη πόλη μέσα παραδίδουν κανονικά.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Εξ αρτάται που είσαι. Στο χωριό μου που δεν περνάει ταχυδρόμος δεν μας έρχονται στο σπίτι. Πάνε στο υποκατάστημα του γειτονικού χωριού και περπατάμε (όσοι δεν έχουμε αμάξι) ως εκεί όταν μας στείλουν μήνυμα στο κινητό. Στη πόλη μέσα παραδίδουν κανονικά.
Μπορώ να ζητήσω από τον αποστολέα να γράψει μια συγκεκριμένη ώρα παράδοσης; στις κούριερ γίνεται, για το ταχυδρομείο δεν ξέρω
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.
Μπορώ να ζητήσω από τον αποστολέα να γράψει μια συγκεκριμένη ώρα παράδοσης; στις κούριερ γίνεται, για το ταχυδρομείο δεν ξέρω
Θεωρητικά μπορείς, τώρα στο πρακτικό του πράγματος δεν θα έλεγα πως μπορείς και να κοιμηθείς ήσυχη με αυτό. Ειδικά τα ΕΛΤΑ που είναι κρατικά είναι τέρμα τριμπούρδελο. Πολλά ζητάς και μόνο που πρέπει να στο φέρουν σκέτο :laugh:

Κάνε την προσπάθεια σου αλλά μην το έχεις και σίγουρο.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μπορώ να ζητήσω από τον αποστολέα να γράψει μια συγκεκριμένη ώρα παράδοσης; στις κούριερ γίνεται, για το ταχυδρομείο δεν ξέρω
Συγκεκριμένη ώρα παράδοσης, όχι δε γίνεται. Πρωινή παράδοση υπάρχει, στα courier, συνήθως έως τις 10.00 π.μ., με παραπάνω κόστος (μικρό, όχι μεγάλο...). Μέσα σε αυτό το δίωρο μπορεί να γίνει παράδοση (8.00 - 10.00 π.μ.). Μόνο αυτό μπορεί να γίνει.

Και ό,τι λέμε δεν ισχύει για τα ΕΛΤΑ courier, όπως λέει και ο Γιάννης παραπάνω. Εκεί τα πάντα είναι τελείως χύμα. Μα τελείως...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top