Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχα. ΟΚ είμασταν και οι δύο αγενείς. Εγώ περισσότερο. Συγγνώμη. Αλλά έχουμε τέτοιο χάσμα απόψεων που κάποια πράγματα που φαίνονται πολύ περίεργα (εντάξει με το χαρακτηρισμό μπούρδες ήμουν λίγο άδικη).

Πάντως υπάρχουν τόσο αντίθετες απόψεις που πραγματικά είναι αξιοθαύμαστο ή αξιολύπητο..
Το ποιο αξιοθαύμαστο είναι να αρνείσαι την φύση σου και δίχως να γνωρίζεις πως λειτουργεί, να αποδέχεσαι ώς πραγματιή φύση κάτι άλλο και με σθένος να υποστηρίζεις σάν έμφυτη φύση και να την αποδέχεσαι ώς πραγματική .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχα. ΟΚ είμασταν και οι δύο αγενείς. Εγώ περισσότερο. Συγγνώμη. Αλλά έχουμε τέτοιο χάσμα απόψεων που κάποια πράγματα μου φαίνονται πολύ περίεργα (εντάξει με το χαρακτηρισμό μπούρδες ήμουν λίγο άδικη).
Αν δεν είχαμε χάσμα απόψεων πιστεύω ότι θα ήμουν κάπου στα τέσσερα να αναστενάζω κάτω απο τον φαλικό ζυγό :D (και θα μου άρεσε κιόλας ) Και τότε ούτε εσένα θα σου φαινόντουσαν περίεργα όσα γράφω ούτε εμένα όσα γράφεις, έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Συντονιστική σημείωση:

Υπενθυμίζω πως προσωπικοί χαρακτηρισμοί και χαρακτηρισμοί που έχουν στόχο κοινωνικές ομάδες, απαγορεύονται από τους όρους χρήσης του e-steki.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Από την άλλη το θέμα με την υιοθεσία...Παιδάκια μπορούν να υιοθετήσουν και χωρίς να έχουν επισημοποιήσει τη σχέση τους, αν και το δικαίωμα υιοθεσίας ελαφρά τη καρδία και ανεξαιρέτως σε τέτοιες περιπτώσεις είναι μια λάθος επιλογή κατά τη γνώμη μου, κυρίως για την καζούρα που θα υποστούν τα αθώα παιδάκια στο μεταβατικό στάδιο μέχρι να αποδεχθεί η κοιωνία τέτοιους γάμους. Σκέφτομαι όμως μήπως για το θέμας υιοθεσίας από ψυχολογική άποψη γενικεύουμε. Θα ήταν δηλαδή για όλες τις περιπτώσεις καταστροφική μια τέτοια υιοθεσία ; Η απουσία της μητέρας για ποιόν είναι καταστροφική ψυχολογικά, για ένα αγόρι ή για ένα κορίτσι ;
και μη ξεχναμε ,οτι ο μεσος ορος ζωης των ομ.ειναι πολυ χαμηλος..σε σχεση με τους αλλους ανθρωπους..

παιζει ρολο για το παιδι..
φαντασου να ειχε παιδι ο σεργιανοπουλος..

https://www.theroadtoemmaus.org/RdLb/22SxSo/PnSx/HSx/hosx_lifspn.htm

The illusion that the homosexual lifestyle is a normal way of living has been successfully propagated by promoting a "victim" image for homosexual persons, and by the pseudo-science alleging a ʽgay" gene.
Of the reports alleging, or promising soon down the road, a "gay" gene, not a single one has survived scientific peer review. There is no "gay" gene.
On the other hand, the evidence does show that homosexual persons are indeed victims -- but overwhelmingly of their own behavior, not that of others.
Typical homosexual behavior includes regular contact with fecal matter from oneself and from sexual partners, tragically reversing several centuries of learning about cleanliness, and thus several centuries of growing lifespan. Homosexual behavior makes no more sense than playing in the toilet.
All available evidence indicates that the lifespan of practicing homosexual persons is drastically shortened by their behavior. No reliable study indicates otherwise. The lifespan topic is taboo among homosexual advocates because the evidence is so damaging to their case.
The following information has been adapted from website: https://web.archive.org/web/20010124040800/www.cprmd.org/Myth_Fact_004.htm References are cited in chronological order. This information represents a fair summary of the available evidence concerning homosexual lifespan. It indicates that on average, even apart from AIDS, homosexual persons will probably not live past their 40ʼs, an appalling loss of about 30 years, or nearly 40% of normal American lifespan.
The evidence shows homosexuality to be a compulsive and lethal addiction, not "mainstream America".
E. Fox
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν είναι ασύνδετη η γενικότερη διαστρέβλωση πολλών αξιών σήμερα με την -παγκόσμια πλέον- κίνηση των γκέυ. Δυστυχώς οι γκέυ δεν αγωνίζονται για την ελευθερία στις σεξουαλικές τους επιλογές. Εχουν συλλάβει την λογικη συνεπαγωγή ότι αν οι σεξουαλικές τους επιλογές θωρηθούν "φυσιολογικές" αυτόματα θα γίνουν και σεβαστές. Εκεί νομίζω ότι είναι όλο το λάθος τακτικής. Ενα λάθος που, δια μέσου της γενικότερης κατάργησης ή αμφισβήτησης καθε τί φυσιολογικού, τείνει να γίνει πολυεπίπεδο παγκόσμιο πρόβλημα, σε πολλούς άλλους τομείς δυστυχώς , πέραν του κρεββατιού τους. Οπου, στο τέλος τέλος , ότι και άν συμβαίνει, συμβαίνει μόνο στους ίδιους.

Σεξουαλική ελευθερία είναι άλλο, φυσιολογικοτητα είναι άλλο. Τα χρειαζόμαστε και τα δυο, για μια ευτυχισμένη, ειρηνική και δημιουργική κοινωνία. Αλλοι θα κάνουν τα παιδιά και τις οικογένειες, άλλοι θα χαίρονται τα βίτσια τους. Το κάθε ένα έχει τις χαρές του και τις λύπες του. Το μεγάλο δράμα με την πολιτική των γκέυ είναι ότι αλληλοσυνδέοντας τα, καταργούν στην ουσία και τα δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
και μη ξεχναμε ,οτι ο μεσος ορος ζωης των ομ.ειναι πολυ χαμηλος..σε σχεση με τους αλλους ανθρωπους..

παιζει ρολο για το παιδι..
φαντασου να ειχε παιδι ο σεργιανοπουλος..

https://www.theroadtoemmaus.org/RdLb/22SxSo/PnSx/HSx/hosx_lifspn.htm

Πράγματι, είναι γνωστό πανκοίνως και πανεπιστημονικώς αποδεδειγμένο, ότι οι ομοφυλόφιλοι κινδυνεύουν περισσότερο από δολοφονίες, λόγω του αρρωστημένου τους βίτσιου, που τους βάζει να μπλέκουν με αποβράσματα της κοινωνίας, δηλαδή άλλους ομοφυλόφιλους, οι οποίοι έχουν σαν κύριο χόμπυ τους να σκοτώνουν, ιδιαίτερα με τη χρήση πριονιού, συχνά δε και αλυσοπρίονου. Είναι επίσης αποδεδειγμένο μετά από σαράντα σχετικά peer review που διεξήχθησαν μέσα στο μυαλό του δόκτορα Φοξ, ότι με κάθε εκ των όπισθεν ώθηση, η ζωή ενός ανθρώπου μειώνεται κατά τριάντα έξι δευτερόλεπτα και πως η ομοφυλοφιλία ευθύνεται ετησίως για περισσότερους θανάτους από το κάπνισμα. :hehe:

Typical homosexual behavior includes regular contact with fecal matter from oneself and from sexual partners, tragically reversing several centuries of learning about cleanliness, and thus several centuries of growing lifespan. Homosexual behavior makes no more sense than playing in the toilet.
Επίσης έχει αποδειχτεί με μαζικές επιδημιολογικές έρευνες, ότι οι Τούρκοι, οι οποίοι έρχονται συχνότερα σ' επαφή με κόπρανα, λόγω ιδιαίτερης αφοσίωσής τους ως λαός, στην στυγνή εφαρμογή του ...οθωμανικού δικαίου, ζουν πολύ λιγότερα χρόνια από τους περήφανους Έλληνες, κι αυτός είναι ο λόγος που έχουν φτάσει τα 60 εκατομμύρια, χωρίς ν' αντιμετωπίζουν προβλήματα με το ασφαλιστικό τους σύστημα, ενώ εμείς οι κωλόγεροι φτάνουμε μέχρι τα 100 και δεν έχουν ο Γιωργάκης και η Άντζελα να μας δώσουν ούτε ένα ξεροκόμματο.:loltooth:

(πάλι οι λεσβίες αποτελούν τον περιούσιο λαό του Κυρίου ρε γαμώτη μου...:()

Καλά που μας τα είπες ρε Άγγελε, πρέπει να το κόψουμε το ρημάδι...:rofl:

Απλά θα ήθελα τα επιστημονικά φώτα του Άγγελου στο εξής σημαντικό ηθικό δίλημμα: Ποιος θα ζήσει περισσότερο, ένας ομοφυλόφιλος μη καπνιστής, ή ένας ετεροφυλόφιλος καπνιστής; Να ξέρουμε σε ποιον θα δώσουμε τα παιδιά τελικά ρε φίλε...:jumpy::wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ποιος θα ζήσει περισσότερο, ένας ομοφυλόφιλος μη καπνιστής, ή ένας ετεροφυλόφιλος καπνιστής; Να ξέρουμε σε ποιον θα δώσουμε τα παιδιά τελικά ρε φίλε...
πουλας ωραια κουλτουριαρικη τρελα ...
μοιαζει εξυπνη επιφανειακα..αλλα απλα ξεφευγει απο την ουσια ,που ξερεις μεσα σου..απλα δεν θελεις για διαφορους λογους να παραδεχτεις προς τα εξω στην "προοδευτικη ανεκτικη":sick: κοινωνια μας.

buggs εχεις δικαιο για την πτωση των αξιων..δες στο αρθρο που ελαβα στα επικαιρα..αυτο ακριβως λεει..
χαθηκαν οι βασικες αρχες.
πλεον σωστη αρχη ειναι οτι αρεσει στον καθενα..ατομικοτητα.

.οτι φαμε οτι πιουμε και οτι αρπαξει ο κ@λος μας.. και οι ομοφυλοφιλοι κυριολεκτουν σε αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
πουλας ωραια κουλτουριαρικη τρελα ...
μοιαζει εξυπνη επιφανειακα..αλλα απλα ξεφευγει απο την ουσια ,που ξερεις μεσα σου..απλα δεν θελεις για διαφορους λογους να παραδεχτεις προς τα εξω στην "προοδευτικη ανεκτικη":sick: κοινωνια μας.

Συγνώμη, ο δόκτωρ του οποίου τις έρευνες μας παρέθεσες, δεν είναι μορφωμένος; Εκείνος τι τρέλα πουλάει; Προτιμώ πάντως την κουλτουριάρικη, από την κάφρικη τρέλα κι αυτό είναι μια μάλλον προφανής επιλογή...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως και πλειοψηφικά να δούμε το θέμα, το 60% λέει ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Επίσης έχει αποδειχτεί με μαζικές επιδημιολογικές έρευνες, ότι οι Τούρκοι, οι οποίοι έρχονται συχνότερα σ' επαφή με κόπρανα, λόγω ιδιαίτερης αφοσίωσής τους ως λαός, στην στυγνή εφαρμογή του ...οθωμανικού δικαίου, ζουν πολύ λιγότερα χρόνια από τους περήφανους Έλληνες,...................

Ατεκμηρίωτο αυτό το μήνυμα όπως είναι, το χαρακτηρίζω απλά ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ.

Εδώ φαίνεται οτι το μέτρο είναι ανύπαρκτο και είναι πολύ λυπηρό .

Με ποιούς έχετε την εντύπωση οτι συνομιλείτε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ατεκμηρίωτο αυτό το μήνυμα όπως είναι, το χαρακτηρίζω απλά ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ.

Εδώ φαίνεται οτι το μέτρο είναι ανύπαρκτο και είναι πολύ λυπηρό .

Με ποιούς έχετε την εντύπωση οτι συνομιλείτε ;
Με ανθρώπους που έχουν στοιχειώδη αίσθηση του χιούμορ, αλλά απ'ότι φαίνεται κάνει λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πάντως και πλειοψηφικά να δούμε το θέμα, το 60% λέει ναι!


Αυτό είναι σημαντικό. Ή, όπως γράφω και στην Ενεργονία σχετικά με την σκοπιμότητα (ή τη ματαιότητα αντίστοιχα) της μετάδοσης σκέψης υπο συνθήκες :
"Σε κάθε περίπτωση, δεν πας στο συνέδριο του Γ' Ραιχ να μιλήσεις για τα ανθρώπινα δικαιώματα. Δεν τους ενδιαφέρει, δεν θα σε πληρώσουν γι'αυτό, και μπορεί να σε κυνηγήσουν μάλιστα, ανάλογα πόσο θα τους ενοχλήσεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Με ποιούς έχετε την εντύπωση οτι συνομιλείτε ;
Εσείς με ποιους νομίζετε ότι συνομιλείτε;
Πάντως και πλειοψηφικά να δούμε το θέμα, το 60% λέει ναι!
Αυτό θα έπρεπε να λέει κάτι, αλλά βέβαια άμα δεν μας συμφέρει λέμε ότι το δείγμα δεν είναι αντιπροσωπευτικό. Εγώ δεν ξέρω αν είναι ή όχι πάντως όλο και κάτι δείχνει. Τουλάχιστον στο στέκι οι περισσότεροι είμαστε ανοιχτόμυαλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τουλάχιστον στο στέκι οι περισσότεροι είμαστε ανοιχτόμυαλοι.
δεν θα ελεγα για το μυαλο εγω..:hmm::shifty:


Με ανθρώπους που έχουν στοιχειώδη αίσθηση του χιούμορ, αλλά απ'ότι φαίνεται κάνει λάθος.
ειδα..οταν κανω χιουμορ με την ομοφυλοφιλια ποσες χιουμοριστικες αρνητικες τρωω..

τα ειδαμε..
μερικα θεματα ειναι καπως ταμπου για μερικους απο οτι φαινεται..


Ατεκμηρίωτο αυτό το μήνυμα όπως είναι, το χαρακτηρίζω απλά ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ.
εγω χωρις σκοπο..οι τουρκοι και αραβικοι λαοι εχουν χαμηλο ορο ζωης ..και κανουν πιο υχνα πρωκτικο..γιατι λογω της μεγαλης απαγορευσης της κοινωνιας να βρουνε κοριτσια στην εφηβια..το κανουν με αγορακια σαν προπονηση..
σε ντοκιμαντερ τα εχω ακουσει αυτα..δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου..

η απαγορευση της συνευρεσης με γυναικα καταληγει σε ανωμαλιες παλι..

τα γιουσουφακια και οι ευνουχοι ,αλλωστε απο ανατολη ερχονται κυριως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πώ. Απαξ και υπάρχει η ψηφοφορία τα σχόλια περισσεύουν. Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί.

Μια πρόταση έχω μόνο βλέποντας την εξέλιξη σ'αυτή τη συζήτηση (που δεν είναι η μόνη παρόμοια δυστυχώς). Οργανωθείτε, οι στρέιτ. Βρείτε ενα μέρος, όπως το Σαν Φραντζίσκο όπου θα μπορείτε να είστε στρέιτ. Οπου τα παιδιά σας θα μπορούν να μεγαλώσουν φυσιολογικά. Οπου δεν θα μιλούν με άλλα παιδιά που θα τα έχουν μπλέξει τελείως στο μυαλουδάκι τους, τι είναι φυσιολογικό ή φυσικό και τί όχι απο τους γκέυ "γονείς" τους.

Γιατί, θα το δείτε. Και θα παντρέυονται οι γκεύ σε λίγο, και όλα στρέιτ θα τα παριστάνουνε. Γιατί εγώ αυτό αποκόμισα απο την συζήτηση και δεν μου το βγάζει απο το μυαλό κανένας γκέυ που να μαλιάσει η γλώσσα του. Οτι ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΚΕΥ ΘΕΛΟΥΝ ΔΙΑΚΑΩΣ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΡΕΙΤ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Προσωπικά όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος το "γυρίζει". Κατε με η γυναίκα είναι ένα πολύ όμορφο πλάσμα με τα μειονεκτήματα και τα προτερήματα της όλα πάνε πακέτο εξάλλου και δεν μπορώ να αντιληφθώ τη βρίσκει κάποιος άντρας σε έναν άλλων άντρα. Όποτε από μεριάς μου είναι σεβαστό και ας μην το κατανοώ πλήρως άλλα έχω το δικαίωμα να μην το θεωρώ φυσιολογικό μιας και από ότι βγήκε ως συμπέρασμα το τη είναι φυσιολογικό η όχι είναι υποκειμενικό (πάντα με τα λεγόμενα της αντίπερα όχθης). Τώρα το να προσπαθείτε να μας πείσετε ότι το να είσαι γκέι είναι φυσιολογικό δεν οφέλη... όπως δεν οφέλη το ανάποδο άπλα στην δικιά μας περίπτωση έχουμε με τη να υποστηρίξουμε τα λεγόμενα μας(keyword: woman).
Συνεπώς η γυναικεία ομοφυλοφιλία κατ' εσέ είναι κάτι το απολύτως κατανοητό και δικαιολογημένο (keyword: woman); :hmm:

Δε βλέπω πως το εν λόγω keyword υποστηρίζει τα λεγόμενά σας.
Γιατί τόσο καιρό οι άντρες πηγαίναν με γυναίκες και οι γυναίκες με άντρες αφού η ομοφυλοφιλία είναι μια χαρά νορμάλ?
Όσο καιρό οι άντρες πήγαιναν με γυναίκες και τούμπαλιν τόσο καιρό υπήρχε και η ομοφυλοφιλία. Ή όχι; :hmm:

ειδα..οταν κανω χιουμορ με την ομοφυλοφιλια ποσες χιουμοριστικες αρνητικες τρωω..
Εγώ πάντως στο #1320 σου έβαλα +1. :clapup:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ πάντως στο #1320 σου έβαλα +1. :clapup:

-petros
εκει δεν εκανα χιουμορ..:worry::confused:

δεν πειραζει ομως .καλοδεχουμενο..:D
ευχαριστω..



παντως στο ιντερνετ γενικα εκφραζονται πολλοι περισσοτεροι ομοφυλοφιλοι απο οτι στην παραεξω ,ζωη,γιατι δεν εχουν τοσο κινδυνο "επιθεσης".
ετσι βλεπουμε ..

οι πλειοψηφιες εδω δειχνουν ενδιαφεροντα στοιχεια..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.




Αν ήταν θέμα πλειοψηφίας τότε,
θα ήμασταν έξω από το ΔΝΤ,
θα ανέγραφαν θρήσκευμα οι ταυτότητες,
το ΚΚΕ θα ήταν εκτός νόμου κοκ.

Είναι θέμα που έχει να κάνει με στοιχειώδη κανόνα δημοκρατίας.

Μια μερίδα του πληθυσμού έχει κάνει την σεξουαλική επιλογή της
και λόγω αυτής
δεν έχει πρόσβαση σε θεσμικές διαδικασίες που
είναι αυτονόητες για τους λοιπούς.

Είναι σωστό;

Έχει τίποτα να φοβηθεί η κοινωνία αν
επιτρέψει σε ομόφυλους να συμβιώνουν επίσημα
με την βούλα της πολιτείας
και ελεύθερα να αποφασίζουν για το μέλλον τους;

Σίγουρα όχι.

Ίσα,ίσα, που ενσωματόνοντάς τους πλήρως ίσως
τους βοηθήσει να δουν πως η ερωτική επιλογή-απόλαυση τους είναι κάτι
το πρόσκαιρο,
ενώ η οικογένεια με την ετεροφυλική έννοια κάτι το αιώνιο.

Ίσως όταν νιώσουν και οι ίδιοι ίσοι με τους υπολοίπους,
θελήσουν και αυτοί να λάβουν μέρος στην ιερότερη και ομορφότερη στιγμή
της ζωής,
να φέρουνε
στον κόσμο το δικό τους πλασματάκι.



Είναι δυνατόν στην χώρα που γέννησε την δημοκρατία
να τίθενται τέτοια ζητήματα;



- αν η ψηφοφορία είχε την μορφή ανοιχτού δημοψηφίσματος ( όχι ηλεκτρονικού )
το ναι δεν θα έπαιρνε ούτε 30%
και αν αναφερόταν και θέμα τέκνων,
ούτε 3%.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Σχετικά με τη δημοσκόπηση... Είμαι πολύ περίεργη τι θα λέγατε εάν τα αποτελέσματα ήταν υπέρ σας. Τότε θα υποστηρίζατε ότι δεν είναι σημαντικά ή θα πατάγατε πάνω σε αυτά;
Μια πρόταση έχω μόνο βλέποντας την εξέλιξη σ'αυτή τη συζήτηση (που δεν είναι η μόνη παρόμοια δυστυχώς). Οργανωθείτε, οι στρέιτ. Βρείτε ενα μέρος, όπως το Σαν Φραντζίσκο όπου θα μπορείτε να είστε στρέιτ. Οπου τα παιδιά σας θα μπορούν να μεγαλώσουν φυσιολογικά. Οπου δεν θα μιλούν με άλλα παιδιά που θα τα έχουν μπλέξει τελείως στο μυαλουδάκι τους, τι είναι φυσιολογικό ή φυσικό και τί όχι απο τους γκέυ "γονείς" τους.

Γιατί, θα το δείτε. Και θα παντρέυονται οι γκεύ σε λίγο, και όλα στρέιτ θα τα παριστάνουνε.
Καταλαβαίνετε τι λέτε; Επειδή θέλουμε οι ομοφυλόφιλοι να έχουν ίδια δικαιώματα πάει να πει ότι οι ετεροφυλόφιλοι δεν μπορούν να ζήσουν ελεύθερα; Είπε κανείς κάτι τέτοιο; Δηλαδή αν δώσουμε διακιαώματα στους ομοφυλοφίλους θα επηρεαστούν τα δικαιώματα των ετεροφυλοφίλων; Αυτό πιστεύετε; Αν ναι εξηγήστε μου πώς.
παντως στο ιντερνετ γενικα εκφραζονται πολλοι περισσοτεροι ομοφυλοφιλοι απο οτι στην παραεξω ,ζωη,γιατι δεν εχουν τοσο κινδυνο "επιθεσης".
ετσι βλεπουμε ..
Ναι, όπως έχουμε όλοι καταλάβει από τη συγκερκιμένη συζήτηση οι ομοφυλόφιλοι στο Internet δεν δέχονται καμία επίθεση. Κανένας κίνδυνος. Όπως και να έχει ελπίζω μια μέρα να μπορούν να εκφραστούν παντού. Αν και λίγες πιθανότητες για αυτό βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Συνεπώς η γυναικεία ομοφυλοφιλία κατ' εσέ είναι κάτι το απολύτως κατανοητό και δικαιολογημένο (keyword: woman); :hmm:

Δε βλέπω πως το εν λόγω keyword υποστηρίζει τα λεγόμενά σας.
Τώρα όσων άφορα woman to woman πάλι ισχύουν τα παραπάνω δεν μου φαίνεται ποιο νορμάλ αποτι το αντίστοιχο μαν μαν απλά είχαμε πιάσει μονότερμα το μαν μαν σο...
Κανε τον κόπο να διαβάσεις πρώτα μετά απάντα όσο για το keyword αναφερόμουν στο back up του τι είναι νορμάλ ορ νοτ:)

Όσο καιρό οι άντρες πήγαιναν με γυναίκες και τούμπαλιν τόσο καιρό υπήρχε και η ομοφυλοφιλία. Ή όχι; :hmm:

Άμα το λες εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top