Ιδέες και προτάσεις για δώρα

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σκεφτόμουν μήπως έβρισκα και κάποια δραστηριότητα που να μπορούσαμε να κάνουμε μαζί και να της την κάνω δώρο
Άντε να χαθείς,
με κολάζεις νυχτιάτικο.:redface:
Κάποιο δώρο για αγόρι για τη γιορτή του Αγ Βαλεντίνου;;
Πάρε του ένα κουνέλι
είναι της μόδας και η Μαρία-Λουλού έχει 7000 από δαύτα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Θεματάκι αναβίωσε, γιατί σε χρειάζομαι! :P

Λοιπόν, σε 3 βδομάδες παντρεύεται η κολλητή μου φίλη. Γνωριζόμαστε από παιδιά και γι' αυτό θα ήθελα να της κάνω κάποιο καλό δώρο (όσο μου επιτρέπουν και τα οικονομικά μου βέβαια)!

Περισσότερες πληροφορίες: Εκείνη 24, ο γαμπρός γύρω στα 28, σπίτι έχουν έτοιμο, επιπλωμένο και διακοσμημένο πλήρως. Την ρώτησα τι θα χρειαζόταν περισσότερο για να της πάρω για δώρο, μα (όπως ήταν αναμενόμενο) δεν ήθελε κάτι συγκεκριμένο καθώς το σπίτι τους είναι πανέτοιμο. Θα ήθελα κάτι πρωτότυπο, που να της μείνει, μα να είναι και χρήσιμο, όσο γίνεται. Της αρέσουν τα χειροποίητα και πρωτότυπα διακοσμητικά, μα 1. της έχω αγοράσει ήδη κάτι τέτοιο και 2. δεν υπάρχει χώρος ελεύθερος στο σπίτι της που να μπορώ να πω ότι θα ταίριαζε κάποιο τέτοιο διακοσμητικό. Σκεφτόμουν κάτι τεχνολογικό (ψηφιακή κορνίζα ή κάτι τέτοιο), μα νομίζω ότι αυτό μόνο τον άντρας της θα μπορούσε να χαροποιήσει.

Δεν έχω σκοπό να καταφύγω σε κλασσικά δώρα γάμου (κορνίζες, καφετιέρες κλπ) εκτός πια κι αν απογοητευτώ τόσο από το ψάξιμο! Καμιά ιδέα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Θεματάκι αναβίωσε, γιατί σε χρειάζομαι! :P

Λοιπόν, σε 3 βδομάδες παντρεύεται η κολλητή μου φίλη. Γνωριζόμαστε από παιδιά και γι' αυτό θα ήθελα να της κάνω κάποιο καλό δώρο (όσο μου επιτρέπουν και τα οικονομικά μου βέβαια)!

Περισσότερες πληροφορίες: Εκείνη 24, ο γαμπρός γύρω στα 28, σπίτι έχουν έτοιμο, επιπλωμένο και διακοσμημένο πλήρως. Την ρώτησα τι θα χρειαζόταν περισσότερο για να της πάρω για δώρο, μα (όπως ήταν αναμενόμενο) δεν ήθελε κάτι συγκεκριμένο καθώς το σπίτι τους είναι πανέτοιμο. Θα ήθελα κάτι πρωτότυπο, που να της μείνει, μα να είναι και χρήσιμο, όσο γίνεται. Της αρέσουν τα χειροποίητα και πρωτότυπα διακοσμητικά, μα 1. της έχω αγοράσει ήδη κάτι τέτοιο και 2. δεν υπάρχει χώρος ελεύθερος στο σπίτι της που να μπορώ να πω ότι θα ταίριαζε κάποιο τέτοιο διακοσμητικό. Σκεφτόμουν κάτι τεχνολογικό (ψηφιακή κορνίζα ή κάτι τέτοιο), μα νομίζω ότι αυτό μόνο τον άντρας της θα μπορούσε να χαροποιήσει.

Δεν έχω σκοπό να καταφύγω σε κλασσικά δώρα γάμου (κορνίζες, καφετιέρες κλπ) εκτός πια κι αν απογοητευτώ τόσο από το ψάξιμο! Καμιά ιδέα; :hmm:

Εγώ όταν μου τύχει τέτοια περίπτωση, να τα έχουν αγοράσει όλα και μάλιστα βάση του γούστου τους, τους δίνω χρήματα. Αν τους έδινες ένα σεβαστό ποσό, είναι νέοι, κάνουν καινούρια αρχή, οπότε μπορεί να τους χρειάζονται περισσότερο τα χρήματα και εκείνοι θα τα αξιοποίησουν. Ή αν ρωτούσες την φίλη σου αν εκκρεμεί κάτι που θα ήθελε να αγοράσει ακόμη για το σπίτι, ίσως κάποια ηλεκτρική συσκευή, στεγνωτήριο ρούχων, πολύ χρήσιμο είναι και η πρέσσα σιδερώματος, μια πολυκαφετιέρα, ίσως tv για την κρεβατοκάμαρα ή κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εγώ όταν μου τύχει τέτοια περίπτωση, να τα έχουν αγοράσει όλα και μάλιστα βάση του γούστου τους, τους δίνω χρήματα. Αν τους έδινες ένα σεβαστό ποσό, είναι νέοι, κάνουν καινούρια αρχή, οπότε μπορεί να τους χρειάζονται περισσότερο τα χρήματα και εκείνοι θα τα αξιοποίησουν. Ή αν ρωτούσες την φίλη σου αν εκκρεμεί κάτι που θα ήθελε να αγοράσει ακόμη για το σπίτι, ίσως κάποια ηλεκτρική συσκευή, στεγνωτήριο ρούχων, πολύ χρήσιμο είναι και η πρέσσα σιδερώματος, μια πολυκαφετιέρα, ίσως tv για την κρεβατοκάμαρα ή κάτι άλλο.
-εξαιρετικα δωρα ,ιδιαιτερα για ολα τα βαλαντια μπορεις να βρεις στα πωλητηρια Μουσειων (πολυ καλες ιδεες εχει το Μουσειο Μπενακη και το Κυκλαδικης )
-αλλο δωρο: spa treatment for two στο χωρο τους...υπεροχο δωρο ετσι οπως ειναι συνηθως dead απο τις προετοιμασιες του γαμου ενα τετοιο δωρο ειναι more than welcomed....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Εγώ όταν μου τύχει τέτοια περίπτωση, να τα έχουν αγοράσει όλα και μάλιστα βάση του γούστου τους, τους δίνω χρήματα. Αν τους έδινες ένα σεβαστό ποσό, είναι νέοι, κάνουν καινούρια αρχή, οπότε μπορεί να τους χρειάζονται περισσότερο τα χρήματα και εκείνοι θα τα αξιοποίησουν. Ή αν ρωτούσες την φίλη σου αν εκκρεμεί κάτι που θα ήθελε να αγοράσει ακόμη για το σπίτι, ίσως κάποια ηλεκτρική συσκευή, στεγνωτήριο ρούχων, πολύ χρήσιμο είναι και η πρέσσα σιδερώματος, μια πολυκαφετιέρα, ίσως tv για την κρεβατοκάμαρα ή κάτι άλλο.

Εχμμμμ... την έχω ήδη ρωτήσει και μου είπε πως δεν χρειάζεται κάτι. Όσο για χρήματα, μου φαίνεται πολύ ψυχρό ως δώρο, από τη στιγμή που είμαστε τόσα χρόνια φίλες... Δεν αμφιβάλλω πως θα τους είναι χρήσιμο, μα θα ήθελα να θυμάται το δώρο μου ως κάτι παραπάνω από ένα φακελάκι... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelinazv

Νεοφερμένος

Η angelinazv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
τι δωρο γενεθλιων θα περνατε στο αγορι σας , οπου η σχεση σας εχει αρχισει προσφατά ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μπλούζα του πήρα. Αν και 8 μήνες δεν το λες και πρόσφατα, τεσπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
τι δωρο γενεθλιων θα περνατε στο αγορι σας , οπου η σχεση σας εχει αρχισει προσφατά ; :P
γραβατα,πορτοφολι,πορτ κλε,αναπτηρα,αν ειναι καλοκαιρι μαγιω ,αν ειναι χειμωνας σετ γαντια - κασκωλ.Επισης ενα πολυ πρωτοτυπο δωρο ειναι μασαζ 1 'η 1 1/2 ωρα στο χωρο του....Αυτα ....ελπιζω να βοηθησα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ροζα μάλλον δεν είδες πως την ερώτηση την κάνει 16χρόνη :)
Αντζελίνα, δεν μας είπες τι ποσό μπορείς να διαθέσεις και τι χόμπι έχει αν έχει. Πάντως οικονομικά δώρα είναι ένα πιο καλό στυλό ή μια μπλούζα ή μαγιώ (ειδικά από το ΖΑΡΑ). Αλλά αν μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες μάλλον θα μπορέσουμε να βοηθήσουμε περισσότερο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ροζα μάλλον δεν είδες πως την ερώτηση την κάνει 16χρόνη :)
Αντζελίνα, δεν μας είπες τι ποσό μπορείς να διαθέσεις και τι χόμπι έχει αν έχει. Πάντως οικονομικά δώρα είναι ένα πιο καλό στυλό ή μια μπλούζα ή μαγιώ (ειδικά από το ΖΑΡΑ). Αλλά αν μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες μάλλον θα μπορέσουμε να βοηθήσουμε περισσότερο :)
Ναι....η αληθεια ειναι οτι δεν ειδα ηλικια ,αλλα τα περισσοτερα απο αυτα τα βρησκεις σε μεγαλη γκαμα τιμων ...εκτος ισως απο το τελευταιο (που και αυτο νομιζω οτι μπορεις να το εξασφαλησεις σε καποια τιμη απο 50-80 Ε ) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelinazv

Νεοφερμένος

Η angelinazv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
απο θεμα τιμης δεν εχω προβλημα αλλα θελω κατι που να του μεινει .. κατι ιδιαιτερο :/ ασχολειται παντως ιδιαιτερα με την μουσικη και πιο συγκεκριμενα την κιθαρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τα 50-80 λίγα είναι; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
απο θεμα τιμης δεν εχω προβλημα αλλα θελω κατι που να του μεινει .. κατι ιδιαιτερο :/ ασχολειται παντως ιδιαιτερα με την μουσικη και πιο συγκεκριμενα την κιθαρα :)

Πένες...και μπορείς να γράψεις πάνω τους το όνομα του ή τα αρχικά σας... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μόνο το όνομά του καλύτερα για να μπορεί να τη χρησιμοποιεί κι όταν (κι αν) χωρίσουν. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
απο θεμα τιμης δεν εχω προβλημα αλλα θελω κατι που να του μεινει .. κατι ιδιαιτερο :/ ασχολειται παντως ιδιαιτερα με την μουσικη και πιο συγκεκριμενα την κιθαρα :)

Ωραία η ιδέα της Μάρως για τις πένες... :clapup:

Εγώ πάντως όταν δε γνωρίζω και πολύ καλά το γούστο του άλλου, καταφεύγω στις δωροεπιταγές.Μπορείς να του κάνεις δώρο μία πχ των 40-50ευρώ (ανάλογα πόσα διαθέτεις) σε κάποιο κατάστημα είτε ρούχων είτε καλλυντικών (για κολόνια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ωραία η ιδέα της Μάρως για τις πένες... :clapup:

Εγώ πάντως όταν δε γνωρίζω και πολύ καλά το γούστο του άλλου, καταφεύγω στις δωροεπιταγές.Μπορείς να του κάνεις δώρο μία πχ των 40-50ευρώ (ανάλογα πόσα διαθέτεις) σε κάποιο κατάστημα είτε ρούχων είτε καλλυντικών (για κολόνια).

Merci (έχω εμπειρία από μουσικό, γι'αυτό μου ήρθε κατευθείαν.)


Εεεεχμ....δωροεπιταγές ε; Θάλεια θες να γίνουμε φίλες;;; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Merci (έχω εμπειρία από μουσικό, γι'αυτό μου ήρθε κατευθείαν.)


Εεεεχμ....δωροεπιταγές ε; Θάλεια θες να γίνουμε φίλες;;; :hehe:

Είναι λεφτά τα αισθήματα ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Αν πιανει το χερακι σας ωραιο θα ηταν κατι χειροποιητο... Δε θα ειναι τζαμπατζιδικο εαν θελετε κατι καλο γτ αν αποφασισετε να φτιαξετε κατι καλο θα παρετε και καλα υλικα... Εαν ενδιαφερεστε για κατι χειροποιητο κι εχετε κατα νου κατι πειτε μου και θα μπορουσα να σας δωσω μερικες ιδεες...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δώσε εσύ τις ιδέες και ας μη χρησιμοποιηθούν για τη συγκεκριμένη περίσταση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Θα γραψω μερικες ιδεες που εχω τωρα στο μυαλο μου κι ελπιζω να χρησιμοποιησετε καμια καποια στιγμη.
Πολύ όμορφο είναι να φτιάξεις φωτιστικό απο σπάγκο, είτε τοίχου , είτε επιτραπέζιο, είτε για να έχεις απλά κερια στο μπαλκόνι και να το δωρίσεις. Εφτιαξα μερικά και είναι πολύ όμορφα. Μπορείτε να βρείτε πως φτιαχνονται στο ιντερνετ. Χρειάζεται απλά σπάγκο, ατλακολ και μια πλαστικη μπαλα που φουσκωνει ή μπαλονια. Το αποτελεσμα ειναι απλα υπεροχο.
Μια αλλη ιδεα ειναι να φτιαξετε αλμπουμ φωτογραφιων με διαφορα υλικα, όπως κορδελες, εικονες, κουμπια, υφασματα. Παρτε μερικες ιδεες απο το διαδικτυο κι επειτα χρησιμοποιηστε οτι εχετε διαθεσιμο. Χρειαζεστε απλα ενα τετραδιο καταλληλο για αλμπουμ.
Και μια τριτη ιδεα ειναι να φτιαξετε ενα κουτι απο ξυλακια (βλ. ξυλακια για σουβλακια) κολώντας τα σε ενα κουτι παπουτσιων. Μονο το καπακι δε θα καλυψετε και θα φτιαξετε απλα ενα ισιο καπακι για να κλεινει. Μεσα στο κουτι μπορειτε να βαλετε ενα δωρακι.

Γενικα εγω ειμαι υπερ των χειροποιητων δωρων ή σε συνδυασμο με ενα αλλο δωρο γτ ειναι πιο προσωπικα κι εχουν τη δικη σας σφραγιδα! Ολα αυτα που εγραψα ειναι δοκιμασμενα. Μη προσπαθησετε να φτιαξετε κατι σε μια μερα μονο. θελει σκεψη και χρονο για να βγαλετε κατι ομορφο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top