Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ρε Πάτυ, αφού χάνει 200 γραμμάρια και μας το λέει, τι λες τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Ρε Πάτυ, αφού χάνει 200 γραμμάρια και μας το λέει, τι λες τώρα?


εμείς ξέρουμε τι περνάμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ έχω πέσει συνολικά πολλά νούμερα τζιν, μετράει; :D


Από όταν πρωτοάρχισα έχω πέσει.. καμιά 10αριά-12αριά νούμερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εϋγε σε όλους!! Και πώς με το καλό;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Εγώ γιατί κάνω δίαιτα μόνο όταν κοιμάμαι? Δεν νομίζω να υπνοβατώ προς το ψυγείο:redface:


Πάντως το μεγαλύτερο νούμερο κιλών που έχω χάσει ήταν 3. Μιλάμε για τρελή πειθαρχία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ξεκινησα διαιτα το σαββατο!!! :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άντε, καλή αρχή!!

Εγώ μόλις αποφάσισα να λήξω την υπερφαγία της περιόδου...! :)
Άντε να μαζευούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ξεκινησα διαιτα το σαββατο!!! :D :D :D

Εγώ σήμερα, οπότε θα έχουμε συμπαράσταση:clapup::clapup: :clapup:

Για πόσα πάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ευχαριστω για την καλη αρχη!! :)

ηδη παει πολυ καλα, εχω ξεπρηστει καπως.. παω για 4-5 κιλα, αλλα ειναι πολυ καλη διαιτα, εχει πολύ φαγητο και μαλιστα φαγητο που μου αρεσει, οποτε δεν θα εχω προβλημα.. :) αρχες του αλλου μηνα παω διαιτολογο να με μετρησει και να δω πώς τα πηγα και να παρω και τη συντηρηση αν ειναι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Εγώ έχω κλείσει περίπου 1 μήνα δίαιτας και έχω χάσει 5 κιλά!

Το καλό με τη δίαιτά μου είναι ότι έχει μεγάλη ποικιλία και τρώω φαγητά που μου αρέσουν... όπως π.χ. έχει στάνταρ μια φορά την εβδομάδα πίτα καλαμάκι απ'όλα...:clapup: μιαμ μιαμ
Επίσης, έχει 5 γεύματα και είναι τέτοια που δε λυσάω της πείνας... (πολύ καλό αυτό, για να μην είναι κουραστική)

Θέλω άλλα 3,5-4 κιλά να χάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Εγώ έχω κλείσει περίπου 1 μήνα δίαιτας και έχω χάσει 5 κιλά!

Το καλό με τη δίαιτά μου είναι ότι έχει μεγάλη ποικιλία και τρώω φαγητά που μου αρέσουν... όπως π.χ. έχει στάνταρ μια φορά την εβδομάδα πίτα καλαμάκι απ'όλα...:clapup: μιαμ μιαμ
Επίσης, έχει 5 γεύματα και είναι τέτοια που δε λυσάω της πείνας... (πολύ καλό αυτό, για να μην είναι κουραστική)

Θέλω άλλα 3,5-4 κιλά να χάσω

τι διαιτα ειναι αυτη καλε;:P:D:D:D
για πες μας περιπου τι τρως;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
τι διαιτα ειναι αυτη καλε;:P:D:D:D
για πες μας περιπου τι τρως;:worry:

Μου το έχουν πει ότι είναι κουφή δίαιτα...

Πρωινό έχω..
1 ποτήρι γάλα (αυτό είναι στάνταρ κάθε μέρα)
και
ή 1/2 φλιτζάνι corn flakes και 1 κουταλιά μέλι
ή 2 φρυγανιές με 2 κ.γ. μαρμελάδα
ή ένα τοστ με τυρί μόνο
ή 60γρ τσουρέκι

Δεκατιανό συνήθως έχω
1 μπανάνα
ή 1 ποτήρι φυσικό χυμό
ή 12 κεράσια

Απογευματινό έχω
1 φρούτο
ή 1 παγωτό (2 μπάλες ή μηχανής ή ένα απλό της ΕΒΓΑ)

Μεσημαριανό έχω
1+1/2 φλιτζάνι γίγαντες
ή 1+1/2 φλιτζ. μακαρόνια με σάλτσα ή γαρίδες
ή ομελέτα με 2 αβγά, λίγο εβαπορέ, ντομάτα, πιπεριά
ή 120γρ χοιρινό με 1 φλιτζ. ρύζι
ή κοτόπουλο
και άλλα που ΠΑΝΤΑ συνοδεύονται με σαλάτα με 1κ.γ. λάδι

Βραδινό έχω
1 ντάκο με 60γρ φέτα, ντομάτα, 1 κ.γ. λάδι
ή 1 σουβλάκι καλαμάκι χοιρινό (αλάδωτη πίτα), τζατζίκι, ντομάτα
ή 1 σουβλάκι με κοτόπουλο
ή σαλάτα
ή ψωμί χάμπουργκερ με τυρί, σαλάτα κηπουρού
κλπ κλπ και αυτά ΠΑΝΤΑ με σαλάτα

Μ'αρέσει...!!!
Σήμερα θα πάω να πάρω τη νέα εβδομάδα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Μου το έχουν πει ότι είναι κουφή δίαιτα...

Πρωινό έχω..
1 ποτήρι γάλα (αυτό είναι στάνταρ κάθε μέρα)
και
ή 1/2 φλιτζάνι corn flakes και 1 κουταλιά μέλι
ή 2 φρυγανιές με 2 κ.γ. μαρμελάδα
ή ένα τοστ με τυρί μόνο
ή 60γρ τσουρέκι

Δεκατιανό συνήθως έχω
1 μπανάνα
ή 1 ποτήρι φυσικό χυμό
ή 12 κεράσια

Απογευματινό έχω
1 φρούτο
ή 1 παγωτό (2 μπάλες ή μηχανής ή ένα απλό της ΕΒΓΑ)

Μεσημαριανό έχω
1+1/2 φλιτζάνι γίγαντες
ή 1+1/2 φλιτζ. μακαρόνια με σάλτσα ή γαρίδες
ή ομελέτα με 2 αβγά, λίγο εβαπορέ, ντομάτα, πιπεριά
ή 120γρ χοιρινό με 1 φλιτζ. ρύζι
ή κοτόπουλο
και άλλα που ΠΑΝΤΑ συνοδεύονται με σαλάτα με 1κ.γ. λάδι

Βραδινό έχω
1 ντάκο με 60γρ φέτα, ντομάτα, 1 κ.γ. λάδι
ή 1 σουβλάκι καλαμάκι χοιρινό (αλάδωτη πίτα), τζατζίκι, ντομάτα
ή 1 σουβλάκι με κοτόπουλο
ή σαλάτα
ή ψωμί χάμπουργκερ με τυρί, σαλάτα κηπουρού
κλπ κλπ και αυτά ΠΑΝΤΑ με σαλάτα

Μ'αρέσει...!!!
Σήμερα θα πάω να πάρω τη νέα εβδομάδα :clapup:

καλε τι διαιτα ειναι αυτη;:confused::confused::confused:
εγω αν τα τρωω αυτα θα γινω βαρελακι:confused::confused::confused::confused:
και ποσα κιλα χανεις τη βδομαδα με αυτη τη διαιτα;:confused::confused::confused:
προσεξα οτι εχει πολυ πρωτεινη...:hmm: δλδ κρεας και οτι παραγεται απο αυτο
και παγωτο και σουβλακι...:confused::confused::confused:
εδω εμεις λυσομαναμε στην πεινα και χανουμε ενα κιλο και αν:/::/::/::/:
μιλαμε σκεφτομαι φαγητο και μου τρεχουν τα σαλια:(
ειναι και η κορτιζονη στη μεση σε μενα δυστυχως οποτε ακομη πιο δυσκολα θα τα χασω:/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
καλε τι διαιτα ειναι αυτη;:confused::confused::confused:
εγω αν τα τρωω αυτα θα γινω βαρελακι:confused::confused::confused::confused:
και ποσα κιλα χανεις τη βδομαδα με αυτη τη διαιτα;:confused::confused::confused:
προσεξα οτι εχει πολυ πρωτεινη...:hmm: δλδ κρεας και οτι παραγεται απο αυτο
και παγωτο και σουβλακι...:confused::confused::confused:
εδω εμεις λυσομαναμε στην πεινα και χανουμε ενα κιλο και αν:/::/::/::/:
μιλαμε σκεφτομαι φαγητο και μου τρεχουν τα σαλια:(
ειναι και η κορτιζονη στη μεση σε μενα δυστυχως οποτε ακομη πιο δυσκολα θα τα χασω:/::/::/::/:

Δεν είναι στάνταρ πόσο θα χάσω. Την 1η εβδομάδα έχασα πάνω από 1 κιλό. Μια εβδομάδα ήμουν κολλημένη, λόγω περιόδου (που είχε να μου έρθει και κοντά 80 μέρες). Την τελευταία εβδομάδα έχασα 1,400 kg.

Στον καθένα προφανώς δίνει άλλη δίαιτα. Εγώ έχω λίγο πεσμένο σίδηρο (γι'αυτό ίσως και τα κρέατα). Όντως φαίνεται ότι δε χανεις με αυτή, αν τη διαβάσεις, όμως ΧΑΝΕΙΣ. Ίσως να είναι οι συνδιασμοί...

Το καλύτερο είναι όμως που πεινάω νορμάλ. Όχι σα μια άλλη που έκανα παλιά και μου έτρεχαν τα σάλια και μετά από 2 εβδομάδες κουραζόμουν. Άσε που τελευταία πρέπει να έχει στενέψει το στομάχι μου και δεν έχω όρεξη να φάω ΟΛΑ αυτά που λέει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Δεν είναι στάνταρ πόσο θα χάσω. Την 1η εβδομάδα έχασα πάνω από 1 κιλό. Μια εβδομάδα ήμουν κολλημένη, λόγω περιόδου (που είχε να μου έρθει και κοντά 80 μέρες). Την τελευταία εβδομάδα έχασα 1,400 kg.

Στον καθένα προφανώς δίνει άλλη δίαιτα. Εγώ έχω λίγο πεσμένο σίδηρο (γι'αυτό ίσως και τα κρέατα). Όντως φαίνεται ότι δε χανεις με αυτή, αν τη διαβάσεις, όμως ΧΑΝΕΙΣ. Ίσως να είναι οι συνδιασμοί...

Το καλύτερο είναι όμως που πεινάω νορμάλ. Όχι σα μια άλλη που έκανα παλιά και μου έτρεχαν τα σάλια και μετά από 2 εβδομάδες κουραζόμουν. Άσε που τελευταία πρέπει να έχει στενέψει το στομάχι μου και δεν έχω όρεξη να φάω ΟΛΑ αυτά που λέει...

εγω δεν πρεπει να παιρνω τοσο πολυ πρωτεινη:hmm: με μετρο τα γαλακτοκομικα και ειδικα τα κρεατα οσο λιγοτερο μπορω. εχω και αρκετους περιορισμους λογω κορτιζονης οποτε καταλαβαινεις.:/:
αν σκεφτεις οτι εσυ με 80 μερες που δεν ειχες περιοδο εμεινες κολημενη στα κιλα...εγω που εχω 9 μηνες αμηνοροια τι να πω;:worry: δεν μπορω να χασω γραμμαριο:/: εγω το ξερω πως χανω ενα κιλο...με πεινα οχι αστεια:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
εγω δεν πρεπει να παιρνω τοσο πολυ πρωτεινη:hmm: με μετρο τα γαλακτοκομικα και ειδικα τα κρεατα οσο λιγοτερο μπορω. εχω και αρκετους περιορισμους λογω κορτιζονης οποτε καταλαβαινεις.:/:
αν σκεφτεις οτι εσυ με 80 μερες που δεν ειχες περιοδο εμεινες κολημενη στα κιλα...εγω που εχω 9 μηνες αμηνοροια τι να πω;:worry: δεν μπορω να χασω γραμμαριο:/: εγω το ξερω πως χανω ενα κιλο...με πεινα οχι αστεια:/:

Εσύ πας σε διαιτολόγο ή σου έχει δώσει κάποια δίαιτα ο γιατρός σου;;;
Πόσα θες να χάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Εσύ πας σε διαιτολόγο ή σου έχει δώσει κάποια δίαιτα ο γιατρός σου;;;
Πόσα θες να χάσεις;

πηγα σε διαιτολογο πριν 4 μηνες γιατι εβαλα 10 κιλα απ την κορτιζονη και αυτα θελω να χασω. αλλα εχασα τα 2 κιλα που ειναι τα υγρα σε μια βδομαδα τοτε και μετα κολησε η μαμημενη η ζυγαρια:mad::mad::mad: κι αυτο επειδη δεν εχω περιοδο καθολου εδω και 9 μηνες. θα γεννησω σε λιγο μιλαμε:P:P:P
και ετσι την παρατησα την διαιτα τοτε...αλλα εχει 4 μερες ξεκινησα ξανα χαλαρα κι οσο χασω. δεν βιαζομαι να τα χασω γρηγορα γιατι ξερω οτι κιλα απο κορτιζονη χανονται πολυ δυσκολα και ειδικα αν εχει μπλοκαρει και ο μεταβολισμος λογω ορμονικων διαταραχων.:/:(επαιρνα αντισυληψη χρονια λογω πολυκυστικων ωοθηκων. τα ειχα σταματησει σεπτεμβριο γιατι επρεπε και τα ξεκινησα παλι πριν 2 μηνες αλλα περιοδος γιοκ:/:)
το προβλημα ειναι ενα απ τα φαρμακα που παιρνω γιατι μπορει να μπλοκαρει την περιοδο και ειπε ο γιατρος οτι μπορει να μη μου ερθει καθολου οτι κι αν παρω...δλδ να μπω σε προωρη εμμηνοπαυση:/::/::/: δεν θελει να μου αλλαξει το φαρμακο αυτο γιατι μπορει να μου κανει μεγαλη ζημια στην υγεια μου και να τρεχουμε και να μη φτανουμε μετα:/:
θα δοκιμασουμε αντισυληπτικα και θα δειξει...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νανά μου, οι κουταλιές του λαδιού είναι όντως κουταλιές γλυκού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top