[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

flora.m123

Νεοφερμένος

Η Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ρεε δεν είναι βαρετό. Είναι απλό μαλλί, απλά είναι ίσιο. Δε μου φαίνεται ότι είναι στημένο, ούτε νομίζω ότι φαίνεται ότι είναι ισιωμένο. (ε δεν είναι και τόσο περίεργο κάποιος να' χει μαλλί καρφί φυσικό, έχω φίλη που' χει τέτοιο και τη ζηλεύωωω)
Εδώ πάρα πολλοί γνωστοί μου δεν έχουν ιδέα ότι το ισιώνω θυμάμαι στη 3η λυκείου, τα' χα αφήσει τα μαλλιά άσιωτα μια μέρα και ήταν σε σγουρό φάση και θυμάμαι χαρακτηριστικά που μου έλεγαν "τι ωραίο μαλλί, έχεις ραντεβού μετά και φτιάχτηκες;", δλδ το φυσικό μου ξέρουν όλοι ότι είναι το ίσιο.
Αλλά και αφύσικο να φααινόταν, δε θα το άλλαζα. Μου αρέσει και αρκεί αυτό!
Να σου πω κάτι; Εγώ χρόνια τα έφτιαχνα, τα ίσιωνα, τα έβαφα, χίλια χρώματα έχω αλλάξει..Και το σκυλομετάνιωσα..Γιατί και το μισό μαλλί μου έπεσε και τώρα πρέπει να το ισιώνω ή να το σγουραίνω για να φαίνεται ωραίο, ενώ αν δεν το ταλαιπωρούσα τόσο θα ήταν φυσικό σγουρό..:redface:Και τώρα και το σγουρό που -τελικά- μου άρεζε έχασα, και αναγκάστηκα να τα κόψω..:/: Οπότε συμφωνώ, ίσιωνέ τα, αλλά πρόσεχέ τα κιόλας!
Όχι ρε παιδιά και κάθε φορά που κάνεις μπάνιο να κάνεις μάσκα. Μερικές λούζονται και κάθε μέρα () δε μπορείς να βάζεις κάθε μέρα μάσκα. Συνήθως το κάνεις το πολύ 2 φορές την εβδομάδα, τουλάχιστον έτσι μου' χουν πει κι αυτό ακολουθώ εγώ.
Κάθε μέρα;;;;;Εντάξει, αυτό δεν είναι καλό για τα μαλλιά..!Μέρα παρά μέρα είναι το καλύτερο, και αν έχεις και βαμμένα μαλλιά ανα 2 μέρες (άσχετα που εγώ δεν το κάνω :redface:)..Και ναι, μπορείς άνετα να χρησιμοποιείς κάθε φορά μάσκα!Απλά δεν θα την αφήνεις πολύ:την απλώνεις στις άκρες μόνο, την αφήνεις για 1-2 λεπτά και ξεπλένεις..Και το μαλλί ισιώνει πιο εύκολα, και εφόσον τη βάζεις μόνο στις άκρες και όχι στη ρίζα δε λαδώνει παραπάνω από το κανονικό,και είναι απαλό και λαμπερό!Το συστήνω ανεπιφύλακτα, μπορείς απλά να το δοκιμάσεις για μια εβδομάδα έτσι όπως σου λέω και να δεις πως θα σου φανεί..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το' χα κάνει παλιά και έβαζα σε κάθε λούσιμο και το μαλλί μου ξεράθηκε.
Εξάλλου, δε μπορώ να καταλάβω, γιατί να μη βάζεις μαλακτική και να βάζεις μάσκα; Η μαλακτική είναι πιο ήπια και κάνει για καθημερινή χρήση (σε κάθε λούσιμο) - η μάσκα, ακόμα και στις οδηγίες άμα δεις, δε σου λέει σε κάθε λούσιμο, γι' αυτό υπάρχει το conditioner εξάλλου για να μαλακώνει το μαλλί και να είναι απαλό και ευκολοχτένιστο.:redface:
Η μάσκα είναι για να θρέφει το μαλλί ας πούμε, πράγμα που δεν είναι αναγκαίο να το κάνεις κάθε φορά.

Οσο για το καθημερινό λούσιμο, δε γίνεται να μη το κάνω. Νιώθω ότι το μαλλί μου την επόμενη μέρα βαραίνει και γενικώς δε μπορώ, το θελω πάντα φρεσκολουσμένο λόγω συνήθειας. Μπορεί να το κάνω μέρα παρά μέρα μόνο αν είμαι σπίτι και δε πρόκειται να βγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως το καθημερινό λούσιμο διαλύει το μαλλί εντελώς. Εγώ μόνο το καλοκαίρι τα λούζω κάθε μέρα, τον χειμώνα σπάνια πριν περάσουν τρεις μέρες (ενίοτε και πέντε :redface:). Παλιά τα έπλενα κι εγώ συνέχεια, αλλά ανακάλυψα πως είναι πιο υγιή χωρίς χημικά (βλ. σαμπουάν) κάθε μέρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flora.m123

Νεοφερμένος

Η Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τα conditioner είναι απλά για να τα ξεμπερδεύει,ούτε τα θρέφει όπως η μάσκα ούτε τα ενυδατώνει...Άσε που τα λαδώνει και πιο γρήγορα..Εγώ προσωπικά δε χρησιμοποιώ πλέον,αλλά εντάξει, αυτό είναι όπως βολεύει τον καθένα..!

Ξεράθηκε; :hmm: Μήπως η μάρκα που χρησιμοποιούσες δεν ήταν καλή; Εγώ έπαιρνα μια φυτική και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.. Μπορώ να σου προτείνω μερικές μάρκες ή δεν επιτρέπεται;
Υπάρχουν κι άλλα πραγματάκια που μπορείς να κάνεις!-Όπως καταλαβαίνεις έχω κάνει πολλές συζητήσεις για τρίχες!-
Η τσουκνίδα είναι για την τριχόπτωση, ο κρόκος αυγού κάνει τα μαλλιά λαμπερά και τα θρέφει, το ελαιόλαδο κάνει τρελή δουλειά όπως έγραψαν και τα κορίτσια παραπάνω, και κλασικά η σιλικόνη για την ψαλίδα..
Μμμ κι εγώ παλιά έτσι έκανα, κάθε μέρα λούσιμο,φέτος άρχισα να το αραιώνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όμιτζι, αν το είχα 3-5 μέρες άλουστο, θα' χε πέσει το μαλλί κάτω από το λάδι. :hehe:
(λαδώνει εύκολα ναι.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flora.m123

Νεοφερμένος

Η Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Χαχα είναι όπως το συνηθίσεις..!Αν λούζεσαι μέρα παρα μέρα συστηματικά θα σταματήσει να λαδώνει τόσο γρήγορα!
Βέβαια στην αρχή πρέπει να εξοπλιστείς με μπαντάνες, καπέλα κλπ για να μη φαίνεται το λάδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τα conditioner είναι απλά για να τα ξεμπερδεύει,ούτε τα θρέφει όπως η μάσκα ούτε τα ενυδατώνει...Άσε που τα λαδώνει και πιο γρήγορα..Εγώ προσωπικά δε χρησιμοποιώ πλέον,αλλά εντάξει, αυτό είναι όπως βολεύει τον καθένα..!

Ξεράθηκε; :hmm: Μήπως η μάρκα που χρησιμοποιούσες δεν ήταν καλή; Εγώ έπαιρνα μια φυτική και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.. Μπορώ να σου προτείνω μερικές μάρκες ή δεν επιτρέπεται;
Υπάρχουν κι άλλα πραγματάκια που μπορείς να κάνεις!-Όπως καταλαβαίνεις έχω κάνει πολλές συζητήσεις για τρίχες!-
Η τσουκνίδα είναι για την τριχόπτωση, ο κρόκος αυγού κάνει τα μαλλιά λαμπερά και τα θρέφει, το ελαιόλαδο κάνει τρελή δουλειά όπως έγραψαν και τα κορίτσια παραπάνω, και κλασικά η σιλικόνη για την ψαλίδα..
Μμμ κι εγώ παλιά έτσι έκανα, κάθε μέρα λούσιμο,φέτος άρχισα να το αραιώνω...
Καλέ, εγώ δεν έχω πρόβλημα με το μαλλάκι μου. Μια χαρά είναι. Και ψαλίδα κόβω, και μάσκες κάνω, και τα φροντίζω γενικότερα, απλά μάσκα κάνω 1 φορά σις 4-5 μέρες. Μπορεί να τα γαμάω στις βαφές και στα ψαλίδια, αλλά είναι όμορφα ακόμα και φαίνονται υγειή.:P

Όπως και να' χει, μπορείς να προτείνεις σε περίπτωση που κάποια κοπέλα θελήσει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μη σε σοκάρει αυτό που θα σου πω, αλλά όσο πιο συχνά το λούζεις το λιπαρό μαλλί, τοσο πιο πολύ λαδώνει για να ανταπεξέλθει.
Και το δικό μου λαδώνει εύκολα, αλλά το αγνοώ και πραγματικά λαδώνει λιγότερο πλέον απ ότι στην αρχή που ξεκίνησα να το λούζω πιο αραιά.
Και εννοείται αυτό το κάνω χειμώνα μόνο, καλοκαίρι ούτε για πλάκα. Αν και σκέφτομαι φέτος κάποιες μέρες να τα βρέχω μονο και να τα περνάω με ξύδι και να μη χρησιμοποιώ σαμπουάν, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα το κάνω. Πάντως σαμπουάν κάθε μέρα είναι δράμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι ρε συ, αλλά μέχρι το μαλλί αυτό να αρχίσει να συνηθίζει από το λούσιμο στις 3-4 μέρες, θα κυκλοφορείς έξω με το λάδι; Είναι απλά ίου.
Προτιμώ να το λούζω καθημερινά και να' ναι καθαρό παρά να' μαι άλουστη μέρες. Νιώθω βρώμικη και μόνο στην ιδέα. :/

-ξέρω πάντως πως δε κάνει καλό, γιατί έχω πάθει πολλές φορές ξηροδερμία στο κεφάλι στο παρελθόν, και υποθέτω οφείλεται σε αυτό, αλλά ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΜΩΡΕ- :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flora.m123

Νεοφερμένος

Η Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναι είναι ένα θέμα μέχρι να συνηθίσεις..:/:
Εγώ παίρνω μάσκες lorvene και wella του εμπορίου και οι φυτικές είναι διάφορες μάρκες, δοκίμασα μία με αβοκάντο και μου άρεσε πολύ, υπάρχουν σε καταστήματα με είδη κομμωτικής και σε καταστήματα με φυτικά είδη..Πληροφοριακά!;)
Εγώ λέω να τα ξυρίσουμε να τελειώνουμε ούτε λούσιμο ούτε ίσιωμα ούτε βαφές ούτε τπτ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Το ότι δεν κάθονται, όπως είπα και στο παραπάνω ποστ, φταίει το ψαλίδι που τα ισιώνεις και η θερμοκρασία στην οποία το κάνεις. Αν το ψαλίδι δεν είναι πολύ καλό, ή δεν έχει πολύ δυνατή θερμοκρασία ξέρωγω, δε θα σου ισιώσει το μαλλί να στο κάνει καρφί, πόσο μάλλον να διακρέσει και όλη μέρα.
Στο λέω, επειδή κι εγώ παλιά, νόμιζα ότι φταίει το μαλλί μου κι έχω το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ μαλλί, αλλά δεν.

Έχω δοκιμάσει και άλλο ψαλίδι σε μεγάλη θερμοκρασία. Αυτό που έχω τώρα δεν έχει την έχει ρυθμιζόμενη .
Ε το αποτέλεσμα ίδιο ήταν ξανά!
Της αδερφής μου που είναι σγουρά της κάθονται μια χαρά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Ναι ρε συ, αλλά μέχρι το μαλλί αυτό να αρχίσει να συνηθίζει από το λούσιμο στις 3-4 μέρες, θα κυκλοφορείς έξω με το λάδι; Είναι απλά ίου.
:P
και εγω καθε μερα τα ελουζα μεχρι που μου ειπε μια κομμωτρια οτι θα δω μεγαλη διαφορα αν δεν τα λουζω συχνα .
Και οντως ειχα προβλημα γιατι τα εβαφα , τα ισιωνα μετα απεκτησα και ψαλιδα και μπλεκοντουσαν μαδουσαν οποτε οπως καταλαβενεις δεν πηγαινε αλλο..
συνεπως , σταματησα τις βαφες , τα εκοψα να φυγει ολη η ψαλιδα , βαζω σιλικονη
και καταληγω σε αυτο το λαδωμα που ειναι οντως ιου , οταν αρχιζα να μην τα λουζω απο την δευτερη μερα ηταν χαλια οποτε οταν εβγαινα τα μαζευα πανω οσο γινεται να μην φαινεται , μετα την πρωτη εβδομαδα και κανοντας αυτο το συστημα αρχισαν να λαδωνουν πολυ πιο αραια , οποτε μην ανησυχεις . Στην αρχη ειναι σιγουρα δυσκολα αλλα την τριτη εβδομαδα δεν θα λαδωνουν ευκολα , και θα δεις και μεγαλη διαφορα στην τριχα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εγώ πέριση κάθε μέρα τα έλουζα. Μια μέρα να τα άφηνα και την επόμενη ήταν λες και είχα να τα λούσω για 3-4 μέρες!

Από την αρχή της χρονιάς που ξεκίνησα μια θεραπεία με accuran για το πρόσωπο σταμάτησε το λάδωμα.
Τουλάχιστον σε μένα γινόταν αυτό - ξηροδερμία παντού. :redface:
Ε τώρα που βρίσκομαι στο τελείωμα της εξακολουθεί να μη λαδώνει εύκολα το μαλλί.
Έτσι δεν τα λούζω πλέον καθημερινά, αλλά μέρα παρά μέρα ή κάθε 2 μέρες.

Αλλά γενικά δε μπορώ τη λαδίλα. Νιώθω απαίσια βρώμικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Εγώ πέριση κάθε μέρα τα έλουζα. Μια μέρα να τα άφηνα και την επόμενη ήταν λες και είχα να τα λούσω για 3-4 μέρες!

Από την αρχή της χρονιάς που ξεκίνησα μια θεραπεία με accuran για το πρόσωπο σταμάτησε το λάδωμα.
Τουλάχιστον σε μένα γινόταν αυτό - ξηροδερμία παντού. :redface:
Ε τώρα που βρίσκομαι στο τελείωμα της εξακολουθεί να μη λαδώνει εύκολα το μαλλί.
Έτσι δεν τα λούζω πλέον καθημερινά, αλλά μέρα παρά μέρα ή κάθε 2 μέρες.

Αλλά γενικά δε μπορώ τη λαδίλα. Νιώθω απαίσια βρώμικη!


που πήγες για να σου προτείνουν θεραπεία; σε δερματολόγο;:redface:
έχω το ίδιο πρόβλημα και τώρα που καλοκαιριάζει και με την πολύ ζέστη και τον ιδρώτα επιδεινώνει το πρόβλημα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ναι, σε δερματολόγο, αλλά για πρόβλημα ακμής.
Απλώς μια απ τις παρενέργειες των χαπιών είναι η ξηροδερμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Λόγω της ακμής είχες το πρόβλημα με τα μαλλιά σου; Εγώ έχω περάσει αυτό το στάδιο πια, της εφηβείας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Καλέ όχι. :P Τα μαλλιά μου ήταν έτσι. Λεπτή τρίχα κιόλας. Τα πείραζα και συχνά.
Τα χάπια απλά ήταν η αιτία (να το πω έτσι ) για να βελτιωθούν και να μη λαδώνουν σε τραγικό σημείο.
Αρχικά βέβαια εμφάνισα πιτυρίδα, αλλά στη συνέχεια όλα οκ.
Τώρα που θα σταματήσω τη θεραπεία δεν ξέρω, αν θα κρατήσει αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
χαχαχα δεν το πιασα με την μια :P
δεν συμφέρει όμως να ρωτήσεις σε κομμωτήριο τι να κάνεις ρε γαμώτο γιατί σε φορτώνουν με σιλικόνες,σαμπουάν,μάσκα μαλλιών,μαλακτικές που είναι πανάκριβα και δουλειά δεν κάνουν όλα :worry: Εμένα μου είχαν πει οτι αν βάψω το μαλλί μου δεν θα λαδώνει τόσο και τελικά...σκατά και την ήξερα κιόλας :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ τα σχέδια στα νύχια είτε έιναι των ποδιών, είτε των χεριών! :D
Αυτό είναι πολύ χοντροκομμένο και μοιάζει με ζωγραφιά νηπιαγωγείου!
Λογω παιδικοτητας μου αρεσε, εε εγω θα το κανα λεπτο:P
Αυτό είναι υπερβολικό και καθόλου ωραίο!
:pfff:
Εγώ έκανα έτσι τα νύχια των χεριών μου με την μόνη διαφορά οτι τα χρώματα είναι αντίθετα! Δεν έχει καμία δυσκολία, αλλά μου αρέσει που είναι ιδιαίτερο και είμαι πολύ περήφανη που το έκανα μόνη μου! :D:P
Ωραίο είναι όπως το έκανες, εγώ γενικώς δε φοράω μπλε στα νύχια, όμως θα πειραματιζόμουν!
Αντε βαλε και καμμια αλλη ιδεα αφου σ'αρεσουν!! Προς το παρον εγω τα χω κοκκινα των ποδιων και φυσικο στα χερια. Σ/Κ θα κανω τα πειραματα μου που θα χω χρονο κι ακομα δεν εχω αποφασισει! Αυριο θα πεταχτω για βερνικια, θελω χρωματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
girls
το ενα ματι μου μου φαινεται ότι φαίνεται πιο κουρασμενο, βαθουλωμένο από το άλλο.
δε θέλω ν αφήσω καταστάσεις να χειροτερεύουν τωρα που μεγαλώνω ο.ο
εσεις περιποιείστε καπως τα ματια σας; δεν εννοω αντιρητιδικες, ειμαι μικρη ακόμα γι αυτες

σημειωση: δεν εχω πρησμενο ματι, απλά όταν ας πουμε εχω μαυρους κυκλους εχω πιο εντονους από παλια και δεξια τα πραγματα ειναι γενικά χειρότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top