• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

efi1988

Νεοφερμένος

Η efi1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας !
Έχω αποτυχημένη ρινοπλαστικκη κ θα με ενδιέφερε για επανεπέμβαση !
Μπορεί να μου πει κάποιος ποιος θεωρείτε ο καλύτερος γιατρός για μια τέτοια επέμβαση στην Αθηνα !
Ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleadriana

Νεοφερμένος

Η eleadriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω......σκέφτομαι τον Α.Σ στο Κολωνάκι! η δική σας έρευνα ή ακόμα καλύτερα εμπειρία (αν υπάρχει)τι λέει?Απαντησεις σε προσωπικα μηνυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eleadriana

Νεοφερμένος

Η eleadriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Please help me.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takaz

Νεοφερμένος

Ο takaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα! θελω να κάνω την εγχειρηση σε εναν απο τους ΩΡΛ πλαστικους Κε. Ευ. στον Γέρακα ή στον Μακ. Κω. στο Χιλτον. Εχει κανεις εμπειρία απο αυτους τους δύο γιατρους; Ποιον να εμπιστευτω;Απαντησεις ΜΟΝΟ σε προσωπικο μηνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eleadriana

Νεοφερμένος

Η eleadriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα σας, έχει κάποιος εμπειρία ( χεειρουργικη ενοω) απο τον ΩΡΛ ΔΗμ. Λουλ....δη στο Γέρακα;Απαντήσεις μόνο σε προσωπικό μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Είμαι στον 4ο μήνα μετά την επεμβαση ρινοπλαστικης-διαφράγματος ..ακομα έχω ράμματα μέσα στη μύτη, άρα αυτά θα πεσουν η θα χρειαστεί να μου τα βγάλει ο γιατρός? Θα μπορούσα να τον πάρω τηλεφωνο να ρωτήσω την απορία μου αλλά δε θέλω γιατί μου είχε δώσει την εντύπωση οτι τον κούρασα με τις ερωτήσεις που του έκανα στις αρχές οταν τον έπαιρνα τηλεφωνο..Πανω στο 6μηνο μου ειπε να περάσω από εκεί να με δει . Να πω οτι δεν εμεινα ευχαριστημένος κάτι το οποίο θα του το πω μολις τον δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleadriana

Νεοφερμένος

Η eleadriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σ
Καλησπέρα σου έχω στείλει πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα!Είμαι παλιό μέλος κ είπα να ξαναγράψω ορισμένα πράγματα...είχα κ γω πάντα θέμα με την εμφάνιση της μύτης μου, αν κ δεν είχα κάποιο μεγάλο θέμα...το μόνο που ζητούσα ήταν να αφαιρεθεί το κοκαλάκι στη μέση της ράχης...έτσι πήρα την απόφαση, μετά από αρκετό, διαδικτυακό κυρίως, ψάξιμο να κάνω την επέμβαση σε έναν από τους "τοπ"!έλα όμως που τα πράγματα δεν πήγαν έτσι όπως θα 'πρεπε κ θα 'θελα!ενώ μόλις μου έβγαλε το γύψο είδα ένα ικανοποιητικό(θεωρώ, καθώς ήμουν κ ψιλοζαλισμένος, ήταν αργά το βράδυ κ γενικά οι συνθήκες δε θα 'λεγα ότι βοηθούσαν κ πολύ..) αποτέλεσμα κ χάρηκα αρκετά, από τις επόμενες κιόλας ώρες η μύτη μου άρχισε να πρήζεται πολύ κ να αποκτά ξανά την προηγούμενη της μορφή, αφού στο σημείο που ήταν ο ύβος-κοκαλάκι, άρχισε να επαναδημιουργείται κάτι ανάλογο....ο γιατρός μου χε πει να μην ανησυχώ κ ότι θα φτιάξει!!οι μέρες περνούσαν, οι βδομάδες, οι μήνες...βρίσκομαι στα 2 χρόνια κ 3 μήνες(Δεκέμβριος του 12' η επέμβαση!) κ ακόμα περιμένω να φύγει αυτό το πράμα, που μοιάζει με κάλλο αλλά δν είμαι σίγουος γιατί ούτε ο ίδιος ο "γιατρός" δεν μπήκε στον κόπο να μου πει...σιγά μην είχε ιδέα!!επίσης θα έλεγα ότι υπάρχει ακόμα ένα 5-10 % πρήξιμο που ανάλογα με τις ώρες είναι περισσότεο ή λιγότερο αντιληπτό από μένα...επιπλέον, στο σημείο που ήταν ο ύβος κ πλέον ο κάλλος(αν πρόκειται για τέτοιο, who knows?! αισθάνομαι τραβήγματα!!να πω ακόμη, πως δεν έκανε καλή δουλεία στην επεξεργασία του δέρματος με αποτέλεσμα να εντοπίζεται κ κει πρόβλημα!εξεπλάγην, όταν αντιμετώπισα την όλη αντιδρασή του όσες φορές προσπάθησα να του εκθέσω τα προβλήματα, που εξαιτίας δικών του λαθών προέκυψαν...αλαζόνας, μες στην υπεροψία κ την άρνηση ανάληψης όποιας ευθύνης, να φωνάζει ότι είναι όλα τέλεια, ότι όσοι πελάτες του τού λέμε τέτοια είμαστε τρελοί-υπερβολικοί κ ένα σωρό άλλα ...είχα κάτσει κ τον κοίταζα μαλάκας!!μόνο που δεν έκλαψα...δεν πίστευα, πως αυτός ο άνθρωπος που πριν την επέμβαση μου έλεγε ότι "βρίσκομαι στα καλύτερα χέρια κ να μην ανησυχώ" κ ότι όποιο πρόβλημα κι αν προέκυπτε αυτός θα το διόρθωνε κ μάλιστα δωρεάν συμπεριφέρθηκε τόσο φτηνά κ απάνθρωπα...τόλμησε να μου πει ότι αγαπάει κ τους ανθρώπους κ ότι δν τον ενδιαφέρει το χρήμα!αν είναι δυνατόν...θράσος!εν πάση περιπτώσει τα γράφω αυτά για όποιον τυχόν σκέφτεται για ρινοπλαστική κ ψάχνει γνώμες...αν μπορώ να βοηθήσω έστω κ έναν που ίσως σκέφτεται να πάει στο συγκεκριμένο, αν μη τι άλλο, να είναι ενημερωμένος, θα το κάνω!όπως επίσης ζητάω κ γω όποιον τυχόν γνωρίζει με σιγουριά η εμπειρικά κάποιον καλό(σχετικό πάντα) γιατρό να με ενημερώσει, καθώς κάποια στιγμή σκέφτομαι να πάω για επανορθωτική κ ο Θεός βοηθός!αυτό που με ενόχλησε δεν ήταν τόσο το ότι κάτι πήγε στραβά(στο φινάλε άνθρωποι είμαστε, λάθη γίνονται!), αλλά το ότι δεν το αναγνώρισε κ προτίμησε να αποποιηθεί των ευθυνών του με τόσο μικρόψυχο κ απαξιωτικό τρόπο...μου κάνει, τέλος, εντύπωση το πόσοι πάνε για 2η επέμβαση...λες κ το κάνουν επίτηδες οι κωλόγιατροι!ή εκτός κ είναι τόσο άχρηστοι!όποιος θέλει μπορεί να μού στέλνει π.μ. !καλή τύχη σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
New life καλησπερα ..σε θυμάμαι από παλιά που έγραφες στο φόρουμ.Είχες πάει σε αυτόν στο Μαρούσι έτσι? Εγώ έκανα ρινοπλαστική και καλα στον καλύτερο της Θεσσαλονίκης. Το μεν ένα πλαϊνό είναι λίγο πιο φαγωμενο από το άλλο, δεν το βλέπουν οι άλλοι αλλά εγώ το βλέπω..νταξει η καμπούρα έφυγε αλλά από μπροστά δεν πειραξε πολύ και έμεινε πάλι χοντρό!!Σιγουρα δεν έμεινα ικανοποιημένος ...συνεχιζω να έχω κόμπλεξ με τη μύτη μου ...και σκέφτομαι για επαναληπτική σε αυτόν στο Μαρούσι. Νομίζω εκεί πηγες και δεν έμεινες ευχαριστημένος..ψαχτικες για κανέναν άλλον εσύ? Τι έκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μερικές ερωτήσεις της τελευταίας στιγμής μιας και αύριο έχω χειρουργείο.
1) Μετά απο πόσο καιρό πέφτουν τα ράματα εσωτερικά της μύτης?
2) Μετά απο πόσο καιρό φεύγει το μπούκωμα και οι ακαθαρσίες και απελευθερώνεται πλήρως η αναπνοή?
3) Για πόσο καιρό χρησιμοποιείτε τα ρινικά σπρέι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
New life καλησπερα ..σε θυμάμαι από παλιά που έγραφες στο φόρουμ.Είχες πάει σε αυτόν στο Μαρούσι έτσι? Εγώ έκανα ρινοπλαστική και καλα στον καλύτερο της Θεσσαλονίκης. Το μεν ένα πλαϊνό είναι λίγο πιο φαγωμενο από το άλλο, δεν το βλέπουν οι άλλοι αλλά εγώ το βλέπω..νταξει η καμπούρα έφυγε αλλά από μπροστά δεν πειραξε πολύ και έμεινε πάλι χοντρό!!Σιγουρα δεν έμεινα ικανοποιημένος ...συνεχιζω να έχω κόμπλεξ με τη μύτη μου ...και σκέφτομαι για επαναληπτική σε αυτόν στο Μαρούσι. Νομίζω εκεί πηγες και δεν έμεινες ευχαριστημένος..ψαχτικες για κανέναν άλλον εσύ? Τι έκανες?

ναι σε αυτον πηγα δυστυχως ξαναλεω...οχι τοσο γιατι δεν εκανε καθολου καλη δουλεια στη μυτη, αλλα για τον τροπο που με αντιμετωπισε κ μενα κ τους αλλους...δν ξερω, αλλα την περιοδο μετα που χειρουργηθηκα, ειχαν εμφανιστει κι αλλοι που ειχαν παει στον ιδιο κ φωναζαν για τις αποτυχιες τους, αλλα κ για την αρνηση του να παραδεχτει τα λαθη του περιγραφοντας ακριβως τα ιδια με αυτα που ειχα περασει κ γω!οχι δεν εχω ψαχτει με αλλο γιατρο...δε μενω Αθηνα, οποτε ειναι δυσκολο...αν καποια στιγμη παρω την αποφαση για επανορθωτικη θα ναι παλι μια αποφαση μεσα απο δω αλλα κ με βαση το ενστικτο(το οποιο την πρωτη φορα με προδωσε!!) κ ο Θεος βοηθος αυτη τη φορα...παντως, σκεψου καλα πριν πας σε καποιον!οτιδηποτε αλλο θελησεις στειλε μ π.μ για να μη λενε οτι τους δυσφημουμε κ δημοσια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Έγινε, μακαρι οταν είναι να κάνουμε κατι να πανε όλα ετσι όπως τα θέλουμε.. Βασικα επεισης πιστεύω ότι όσο πιο μεγάλη είναι μια μύτη τοσο από τα πλαϊνά δηλαδή μεγάλη καμπούρα η μακριά σε μήκος η και από μπροστά φουσκωτη η και πλατιά τοσο πιο δύσκολα μικραίνει...πχ σαν τον Ibrahimovic, εκανε πλαστική στη μύτη και στην ουσία είναι σαν να μην έκανε ..ισιωσε καμπούρα σιγουρα ..τωρα δε ξέρω τι άλλο ακριβως έκανε αλλά ακομα και μετά από πλαστική έχει τεράστια μύτη...οποιος θελει ας ψαχτει στο διαδίκτυο να το δει..δεν ξέρω αν συμφωνείται με αυτά που λέω..οσο πιο μεγάλο το πρόβλημα στη μύτη ..τοσο πιο δύσκολα θα μικρύνει η μύτη..ελπιζω ο διαχειριστής του site να μη με βάλει άλλη ποινή γιατί δε με παίρνει άλλο ..ειμαι ένα βήμα πριν το ban ..ουτε διαφημιση έκανα ούτε δυσφήμιση , είπα μια αλήθεια και εξέφρασα μια άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Μερικές ερωτήσεις της τελευταίας στιγμής μιας και αύριο έχω χειρουργείο.
1) Μετά απο πόσο καιρό πέφτουν τα ράματα εσωτερικά της μύτης?
2) Μετά απο πόσο καιρό φεύγει το μπούκωμα και οι ακαθαρσίες και απελευθερώνεται πλήρως η αναπνοή?
3) Για πόσο καιρό χρησιμοποιείτε τα ρινικά σπρέι?

Καλη επιτυχία ovelix,ελπίζω να σε δικαιώσει το αποτέλεσμα!! 1)Λοιπόν,τα περισσότερα ράμματα θα πέφτουν με τα υγρά που θα βγάζεις τις πρώτες δυο εβδομάδες..2) αυτο εξαρτάται απο τη φυσιολογία της μύτης σου και τη δυσκολία του χειρουργιου...κατα μέσο όρο,μετα την πρωτη εβδομάδα φεύγει σε ικανοποιητικό βαθμό το μπούκωμα ενώ ακαθαρσίες μπορει να βγάζεις και ενα μήνα μετα(ελάχιστες βέβαια) 3)εγω τα χρησιμοποίησα ενα μήνα και κατι μερες...τωρα βάζω οποτε το θυμηθώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Να γράψω και εγώ εν συντομία μερικά πραγματάκια μιας και σήμερα αισθάνομαι καλύτερα.
Παραμονή του χειρουργείου, επίσκεψη στο ιδιωτικό ιατρείο του ιατρού, βιντεοσκόπηση εσωτερικά της μύτης, λήψη αρκετών φωτογραφιών και στη συνέχεια επεξεργασία στον υπολογιστή για να βρούμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Σε αυτό βοήθησε πολύ το οτι είχα στείλει εκ των προτέρων μερικές φωτογραφίες μου στο email του ιατρού και είχε κάνει ο ίδιος μια προεργασία απο το σπίτι του. Καταλήξαμε σε 2-3 εκδοχές με στόχο την καλύτερη που θα έβγαινε την ώρα της επέμβασης. Την επόμενη το πρωί, έγινε εισαγωγή στη κλινική και μέσα σε μισή ώρα είχαν τελειώσει όλα τα διαδικαστικά (ακτινογραφία θώρακος-καρδιογράφημα-γενική αίματος-λήψη ιστορικού) και αναμονή στο δωμάτιο μέχρι να έλθει ο γιατρός. Μετά απο κάνα 2ωρο ήρθε ο γιατρός στο δωμάτιο συζητήσαμε τις τελευταίες λεπτομέρειες, και σε 15 λεπτά ανέβηκα στο χειρουργείο. Η όλη επέμβαση κράτησε γύρω στις 3 ώρες, πόνος δεν υπάρχει καθόλου και στην αρχή μπορείτε να αναπνέετε λίγο απο την μύτη, μιας και ο γιατρός βάζει 2 σωληνάκια μεταξύ των ταμπόν. Τις πρώτες ώρες η διαδικασία είναι γνωστή με τις κομπρέσες και τις αλλαγές στις γάζες κάτω απο τα ρουθούνια και το βραδάκι θα αισθανθείτε λίγο καλύτερα αφού θα μπορέσετε να σηκωθείτε, να κάνετε μερικά βήματα και να φάτε λίγο. Κάποιους (όπως εμένα) μπορεί να τους πειράξουν στο στομάχι τα φάρμακα της ναρκωσης και το αίμα που θα τρέξει εσωτερικά και να κάνουν λίγο εμετό, αλλά μετά απο αυτό θα νιώσουν πολύ καλύτερα. Την επόμενη το πρωί βγαίνουν τα σωληνάκια και τα ταμπόν. Αυτό που έχω να πώ είναι μια απο τις πιο αηδιαστικές διαδικασίες, αλλά το καλό είναι οτι κρατάνε 4-5 δευτερόλεπτα και το καλύτερο είναι οτι μόλις βγούν και πάρετε μια βαθιά αναπνοή θα τα ξεχάσετε όλα!!! Η μέρα με την νύχτα! Μετά την απομάκρυνση των ταμπόν ακολουθεί ο καθαρισμός εσωτερικά της μύτης απο τον γιατρό και εδώ έχω τα άσχημα νέα. Ο πόνος είναι πραγματικά μεγάλος. Πιθανόν να σας βάλει κάποιο τοπικό αναισθητικό γιατί δεν υποφέρεται. Καθαρισμό μου έκανε και την επόμενη ημέρα (δηλαδή σήμερα), πάλι πονάει, και ο επόμενος θα γίνει την Δευτέρα όπου θα βγεί το ναρθηκάκι.
Η κλινική είναι πολύ καλή, το προσωπικό ευγενέστατο και πολύ εξυπηρετικό, το δε φαγητό άπαιχτο!
Ενα τίπ. Μπορεί το φαγητό που σας φέρνουν να φαίνεται υπερβολικό, αλλά να το τρώτε όλο! Κάποια δέκατα του πυρετού τις πρώτες ημέρες θα σας αποδυναμώσουν πολύ και επίσης ο οργανισμός είναι σε φάση αποκατάστασης και χρειάζεται ενέργεια.
Οτι άλλο θέλετε μπορείτε να ρωτήσετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ovelix360 στειλε μου σε προσωπικο μύνημα σε ποιον χειρουργηθηκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Να ρωτήσω τώρα πρόσεξα ακριβως από κατω απο το ένα ρουθούνι έχει φουσκώσει και έχει κοκκινισι το δέρμα μου ..λες και με βαρεσαν και βγήκε κόκκινο καρουμοαλο ..ειμαι στους 4 μήνες μετά την επεμβαση ..ειχε κανείς τέτοιο παρόμοιο θέμα? Αν ναι τι έγινε έφυγε η έμεινε? Τι στο καλό να είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Update
Την 4η ημέρα μετά το χειρουργείο, αφού πέρασαν οι λίγες ζαλάδες και η σχετική ατονία, μπόρεσα να κάνω ενα ντούς και κάνω μικρές βόλτες το τετράγωνο για αλλαγή αέρα. Η μύτη εξακολουθεί να είναι μπουκωμένη απο τις ακαθαρσίες και η περισσότερη αναπνοή γίνεται απο το στόμα.
Την 6η ημέρα μετά το χειρουργείο, επιτέλους βγήκε το ναρθηκάκι. Η διαφορά το πρίν, με το μετά είναι τεράστια! Λογικό αφού πριν την επέμβαση ήταν και η μύτη τεράστια! Βέβαια η μύτη είναι αρκετά πρισμένη, αλλά και πάλι δείχνει πως θα καταλήξει. Τέλεια για την περίπτωση μου!
Έγινε πάλι καθαρισμός απο τον γιατρό, αυτή τη φορά με λιγότερο πόνο και θα ακολουθήσει άλλη μια επίσκεψη-καθαρισμός σε 1 μήνα. Θα συμφωνήσω με την Animus99, να κοιμάστε ανάσκελα και οχι μπρούμητα και δεξιά-αριστερά για ενα μήνα, μέχρι να δέσει καλά. Άλλωστε αν την παρατηρήσετε στον καθρέπτη θα διαπιστώσετε οτι στην αρχή παίρνει αρκετή κλίση και πέφτει ανάλογα με την κλίση του κεφαλιού. Σιγά-σιγά δένει και η κλίση θα υποχωρεί.
Ο γιατρός έχει μια αγάπη για τις φωτογραφίες!:) Μέσα στο χειρουργείο πριν την τελική τοποθέτηση του νάρθηκα, φωτογραφίες απο "αυτά" που αφαίρεσε απο την μύτη, φωτογραφίες την 6η ημέρα πριν την αφαίρεση του νάρθηκα και ξανά φωτογραφίες αμέσως μετά την αφαίρεση του νάρθηκα. Σε αναμονή και οι τελικές σε ενα μήνα που θα έχουν φύγει όλα τα πρηξίματα.
Να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που μου απάντησαν με πμ. μέσα απο το φόρουμ και διάλεξα τον γιατρό για την περίπτωση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liakleo

Νεοφερμένος

Η liakleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Ψάχνοντας στο γκουγκλ σας βρήκα καθώς ετοιμαζομαι σε 2 μέρες να προβω σε επέμβαση διαφράγματος κ ρινοπλαστικη σε γνωστη ιδιωτ.κλινικη στο Ν. Φαληρο απο γνωστη χειρουργο Ωρλ.Ήθελα να ρώτησω αν είναι υποφερτές οι ανάσες απο το στόμα καθώς είναι το μονο που με αγχωνει τόσο πολυ. Επισης , αν κάποιος έχει εμπειρία απο τη γιατρό, ας μου στείλει π.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για τον Κολλια? Υπαρχει κανείς που να έμεινε δυσαρεστημένος?Απαντήστε μου σε προσωπικο μύνημα ..ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια, ηθελα να ρωτησω σχετικα με οσους εχουν κανει εγχειρηση ακομα κ αν εχουν περασει χρονια...ειχατε προβλημα ποτε με οπισθοεκκρισεις;δηλαδη οι μυξες και ολα αυτα να γυριζουν προς τα πισω (δεν το καταλαβαινεις) δηλαδη να κατεβαινουν προς το λαιμο και να δημιουργουν βηχα(αυτο ειναι το συμπτωμα);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top