Έχετε Ups;

Έχετε Ups;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1)
  • Ναι.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι.

    Ψήφοι: 1 100.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Εχετε ups ? Ποια μαρκα,ποιο μοντελο και ποσο κανει ?
***Για όσους δεν ξέρουν τι ειναι το ups:***

Σκοπός χρήσης του ups :

1) Αδιάλειπτη λειτουργία των συστημάτων που λειτουργούν κάτω από το UPS/ προστασία από διακοπή παροχής ρεύματος

2) Προστασία από βυθίσεις ή αιχμές στη τάση ρεύματος / σταθεροποιητής

3) Χρόνος στο χρηστή για αποθήκευση της εργασιαστουν και ομαλή έξοδο του από τα προγράμματα που χρησιμοποιεί.

Κίνδυνοι από παροχή ρεύματος

Κάθε υπολογιστής αλλά και τα περιφερειακά του έχουν κάποιες προδιαγραφές λειτουργίας που απαιτούν αδιάλειπτη παροχή ρεύματος και συγκεκριμένο εύρος τάσης. Επίσης συγκεκριμένη διαδικασία εκκίνησης και κλεισίματος(shut down) κάθε συσκευής. Το ίδιο συμβαίνει για το software.οι περιπτώσεις ξαφνικής πτώσης του ρεύματος ή ακραίες αλλαγές τάσης προκαλούν προβλήματα τόσο στο hardware όσο και στο software αλλά και στο δικό μας υλικό που συνθέτουμε τη στιγμή που θα αντιμετωπίσουμε μια πτώση τάσης. Πιο ευαίσθητες συσκευές είναι ο σκληρός δισκος, η τροφοδοσία του συστήματος, τα scanner και λιγότερο τα υπόλοιπα
κομμάτια.

Εγω εχω το
[FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]UPS With Digital LCD UPS - 500D[/SIZE][/FONT]
Οριστε και μια φωτογραφια:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εχω τα τελευταια 5 χρονια στον μεγαλο υπολογιστη. Ο προηγουμενος αποτελειωθηκε απο κατι αυξομειωσεις της τασης που ειχαμε μια μερα, οποτε μας προτειναν να παρουμε ενα UPS μαζι με τον καινουργιο για να αποφυγουμε τετοια φαινομενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
:no1::iagree:+φωνω Φαινομενα οπως: διακοπή ρεύματος...κ.α
-----------------------------------------
Εχω τα τελευταια 5 χρονια στον μεγαλο υπολογιστη. Ο προηγουμενος αποτελειωθηκε απο κατι αυξομειωσεις της τασης που ειχαμε μια μερα, οποτε μας προτειναν να παρουμε ενα UPS μαζι με τον καινουργιο για να αποφυγουμε τετοια φαινομενα...
Ποιο ups πηρατε ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έχω ένα σάπιο UPS πάνω απο 5 χρόνια, κρατάει περίπου 3 λεπτά η μπαταρία, αλλά είναι αρκετά για το σκοπό του :P
Χρήσιμο πράγμα γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Δυστυχώς,δεν έχω.Πόσο κοστίζει ένα φθηνό;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ποιο ups πηρατε ?:)
APC γραφει επανω, περισσοτερες λεπτομερειες δεν ξερω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Όχι αλλά το έχω στο πρόγραμμα και αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Nope.(:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έχουμε. Τώρα για περισσότερες πληροφορίες δεν είμαι η αρμόδια.

Απλά τ'ακούω να κάνει *τουτ τουτ τουτ* κάθε φορά που πέφτει το ρεύμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Δεν έχω. Και το σπίτι μας γενικά δεν έχει καλή παροχή ρεύματος. Αφήστε που έχει κοπεί τρεις τέσσερις φορές ενώ τον είχα ανοιχτό. Αλλά δεν έπαθε τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ρε παιδια εχει πολυμπριζα για τν προστασια του υπολογιστη από διακοπή παροχής ρεύματος...για ποιο λογο να παρει κπς up?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτά τα πολύμπριζα προσταεύουν απο υπέρταση και υπόταση, όχι απο διακοπή ρεύματος. Αν κοπεί το ρεύμα χρειάζεσαι μπαταρία, δηλαδή UPS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Έχουμε...Δεν ξέρω τι μάρκα αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά και το χρησιμοποιούμε και για άλλες συσκευές όχι μόνο για τον υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Αγόρασα ενα turbox 1000V. Εξαιρετικό. 2 μπαταρίες και κοντα στα 120?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Πολυ καλη αγορα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Είναι το καλύτερο αθορυβο με προγραμμα για να βλέπεις τις λειτουργίες τους Ατό εχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top