A love song for Bobby Long (2004)

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
A love song for Bobby Long (2004)


Η ΙΣΤΟΡΙΑ:
Μετά το θάνατο της μητέρας της Λορέιν, με την οποία είχαν αποξενωθεί, η ατίθαση δεκαοκτάχρονη Πέρσι Γουίλ επιστρέφει στη Νέα Ορλεάνη για να βρει στο πατρικό της σπίτι δύο losers για συγκατοίκους: Τον Μπόμπι Λονγκ, πρώην καθηγητή λογοτεχνίας, και τον προστατευόμενό του, Λόσον Πάινς, αμφότερους σε προχωρημένο στάδιο αλκοολισμού. Στην πορεία οι ζωές τους ενώνονται, μυστικά φανερώνονται και το τραγούδι για τον Μπόμπι Λονγκ ολοκληρώνεται… (πηγή)

Συντελεστές:
Σκηνοθεσία: ΣέινιΓκάμπελ
Σενάριο: ΣέινιΓκάμπελ, ΡόναλντΈβερετΚαπς

Πρωταγωνιστούν: ΤζονΤραβόλτα, ΣκάρλετΓιόχανσον, ΓκάμπριελΜαχτ, ΝτέμποραΚάρλαΟύνγκερ




Μια εξαιρετική ταινία, απίστευτής ευαισθησίας. Βλέπουμε τον Τζον Τραβόλτα κατ'εμε (και μονο εγω το πιστευω αυτο) στα καλύτερα του, από τις καλύτερους ρόλους που έπαιξε ποτέ καθώς και την νεότερη τότε Σκάρλετ Γιόχανσον να διαπρέπει όπως πάντα. Συγκίνηση, φιλοσοφία. Μία ταινία ψυχής. Να την δείτε...

Υ.Γ: Δεν κάνω καν τον κόπο να αναφέρω τον τίτλο της ταινίας στα ελληνικά μιας και έχει αποδοθεί ακατάλληλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
την ειδα και γω τις προαλλες που την ειχε στη τηλεοραση!
πολυ μου αρεσε, εχω αλλωστε μεγαλη αδυναμια στη σκαρλετ αλλα και στον τραβολτα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top