Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Στο πρωτο παντας εμεις!!! Αλλα τουλαχιστον να κανετε και εσεις οι κοπελες την κινηση
δεν χαθηκε ο κοσμος...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλα για το πρωτο ραντεβου δν το συζητω... Ειναι τουλαχιστον γαιδουρια να αφησεις την κοπελα να πληρωσει. Πιστευω ομως οτι ακομα και οταν ειναι "φρεσκια" ακομα η σχεση ο αντρας πρεπει να ειναι αυτος που θα τακτοποιει το οικονομικο.. Αργοτερα που θα υπαρχει και μεγαλυτερη οικειοτητα μεταξι των δυο ατομων μου φαινεται φυσιολογικο καποιες φορες να πηγαινουν "μισα μισα" η σε περιπτωσεις εκδρομων και ταξιδιων ενα ποσοστο των χρεων να καλυπτεται απο την κοπελα.. Παντως να τα πληρωνει ΟΛΑ η γυναικα μου φαινεται καπως... Ουτε σε καφε δεν θα το εκανα

ΥΓ ολα βεβαια εξαρτονται και απο την ηλικια του ζευγαριου και την οικονομικη ανεξαρτησια των δυο ατομων.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Στο πρωτο παντας εμεις!!! Αλλα τουλαχιστον να κανετε και εσεις οι κοπελες την κινηση
δεν χαθηκε ο κοσμος...:)

α όλα και όλα , εγώ κάνω πάντα κίνηση
σηκώνομαι και ψάχνω την τουαλέτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
το χειρότερο πράγμα είναι να πέσεις σε τσιγκούνη....απαπααααα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Στο πρωτο παντας εμεις!!!


Kαλά τα λέει ο σύντροφος Ηρώδης! Στο πρώτο πάντα ο άντρας.
Γι' αυτό σαν πρώτο ραντεβού, να τις πηγαίνετε να ταϊσετε τις πάπιες στον Εθνικό Κήπο, και κεράστε τις
ό,τι πασατέμπο περισσέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
το χειρότερο πράγμα είναι να πέσεις σε τσιγκούνη....απαπααααα!!!!

Θα το πω λίγο χοντρά... Ισότητα δεν θέλατε??? Έρχεται και στον λογαριασμό αυτή όμως...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ισότητα δεν θέλατε???
Αυτή η φράση τείνει να γίνει η πιο μισητή μου ever. :P Τι θα πει "θέλαμε ισότητα", εσείς δεν θέλετε ισότητα; :confused:

Για το θέμα του λογαριασμού έχω τοποθετηθεί σε παλαιότερες δημοσιεύσεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι θα πει "θέλαμε ισότητα", εσείς δεν θέλετε ισότητα; :confused:
οχι,,:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Άγγελε ξεχνάς ότι η ισότητα δεν περιορίζεται στο ποιος θα πληρώσει τον λογαριασμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σε καποια θεματα ισοι σε καποια ανισοι..
ετσι μας θελει η φυση..
κατι ξερει..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αυτή η φράση τείνει να γίνει η πιο μισητή μου ever. :P Τι θα πει "θέλαμε ισότητα", εσείς δεν θέλετε ισότητα; :confused:

Για το θέμα του λογαριασμού έχω τοποθετηθεί σε παλαιότερες δημοσιεύσεις μου.

Βέβαια, αναφέρομαι σε μια τάση γυναικών, να θέλουν ιδιαίτερη μεταχείριση(ασχέτως αν θα την πάρουν έτσι κι αλλιώς), που δεν συνάδει απόλυτα με την ισότητα, αλλά έχει ρίζες σε παλαιότερες εποχές...

Και πάντα χαριτολογώντας, που μάλλον δεν φάνηκε στο ποστ μου...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Και πάντα χαριτολογώντας, που μάλλον δεν φάνηκε στο ποστ μου...:/:
Όχι μωρέ, φάνηκε. Απλά, ευκαιρία βρήκα να σχολιάσω αυτούς που κάνουν αυτή την ερώτηση και την εννοούν ή όσους απαντούν "όχι" με τόση ευκολία... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ

Νεοφερμένος

Ο ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Και στο πρώτο ραντεβού μα και στη συνέχεια ο άντρας είναι σωστό κατά τη γνώμη μου, να είναι αυτός που θα πληρώνει όταν βγαίνει παρέα για έξοδο με μια γυναίκα. Ακόμη κι αν είναι απλά μια φίλη του, συγγενής του, η έστω και μια οποιαδήποτε συνάντηση για εντελώς άσχετο λόγο απ'αυτον του ραντεβού, σχέσης γυναίκα-άντρα.

Και βέβαια δεν έχει να κάνει σε καμμιά περιπτωση με το πόσο όμορφη η γενικά του γούστου μας είναι. Απλά είναι γυναίκα που εκείνη τη στιγμή συνοδεύεται απο έναν άντρα. Κατά πόσο δε, σε μια έξοδο που υπάρχει ερωτική σχέση. Η γυναίκα συνοδεύεται κι ο άντρας συνοδεύει. Προσωπικά εγώ, αυτο γνωρίζω κι αυτό μου ταιριάζει και πράττω.

Είναι θέμα δικό μου, το να διαπιστώσω εαν η γυναίκα αυτή είναι φτηνή κι εξαγοράσιμη, οπότε η διακόπτω η αν θέλω συνεχίζω κλείνοντας τα μάτια γιατί θέλω να ζήσω αυτή τη "σχέση" για κάποιο διάστημα ακόμα. Αυτό μπορεί να συμβεί για πάρα πολλούς λόγους που δεν είναι του συγκεκριμένου θέματος.

Τώρα, εαν στη πορεία εννοείται κι όχι απ την αρχή, στον άντρα έρθει κάποια οικονομική δυσκολία και η σχέση τους πορεύεται σωστά, σίγουρα θα δεχτεί να τον κεράσει τότε η γυναίκα σε κάποιες εξόδους τους. Ομως πρέπει νά'ναι διαρκώς σε εγρήγορση για να σταθεί πάλι οικονομικά δυνατός.

Το χειρότερο για μένα είναι όταν βλέπω να πληρώνουν λογαριασμό κάποιοι μισά-μισά. Και το ξέρω πως είναι πάρα πολλοί και μάλιστα θεωρείται απόλυτα σωστό και φυσιολογικό. Στα δικά μου μάτια αυτό όταν τύχει και το δω, είναι.....επειδή δεν θέλω να το χαρακτηρίσω, θα αρκεστώ να πω ότι είναι κάτι εντελώς ξένο με τη δική μου προσωπικότητα, χαρακτήρα και βιώματα. Ακόμα κι αν είναι παρέα μεταξύ αντρών και μόνο.

Ξέρω πως η σκέψη μου θα φάνει απαράδεκτη για την εποχή μας σε πάρα πολλούς άντρες και γυναίκες. Απλώς θέλησα να γράψω το πως βλέπω τα πράγματα και με τι τρόπο κινούμαι εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις. Και δεν είναι κάτι που το κάνω γιατί απλά πιστεύω πως έτσι πρέπει, αλλά γιατί μου αρέσει και με ευχαριστεί, κάνοντάς με να νοιώθω πρώτα απ'όλα με τον εαυτό μου καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Και στο πρώτο ραντεβού μα και στη συνέχεια ο άντρας είναι σωστό κατά τη γνώμη μου, να είναι αυτός που θα πληρώνει όταν βγαίνει παρέα για έξοδο με μια γυναίκα. Ακόμη κι αν είναι απλά μια φίλη του, συγγενής του, η έστω και μια οποιαδήποτε συνάντηση για εντελώς άσχετο λόγο απ'αυτον του ραντεβού, σχέσης γυναίκα-άντρα.
Και βέβαια δεν έχει να κάνει σε καμμιά περιπτωση με το πόσο όμορφη η γενικά του γούστου μας είναι. Απλά είναι γυναίκα που εκείνη τη στιγμή συνοδεύεται απο έναν άντρα. Κατά πόσο δε, σε μια έξοδο που υπάρχει ερωτική σχέση. Η γυναίκα συνοδεύεται κι ο άντρας συνοδεύει. Προσωπικά εγώ, αυτο γνωρίζω κι αυτό μου ταιριάζει και πράττω.

Είναι θέμα δικό μου, το να διαπιστώσω εαν η γυναίκα αυτή είναι φτηνή κι εξαγοράσιμη, οπότε η διακόπτω η αν θέλω συνεχίζω κλείνοντας τα μάτια γιατί θέλω να ζήσω αυτή τη "σχέση" για κάποιο διάστημα ακόμα. Αυτό μπορεί να συμβεί για πάρα πολλούς λόγους που δεν είναι του συγκεκριμένου θέματος.

Τώρα, εαν στη πορεία εννοείται κι όχι απ την αρχή, στον άντρα έρθει κάποια οικονομική δυσκολία και η σχέση τους πορεύεται σωστά, σίγουρα θα δεχτεί να τον κεράσει τότε η γυναίκα σε κάποιες εξόδους τους. Ομως πρέπει νά'ναι διαρκώς σε εγρήγορση για να σταθεί πάλι οικονομικά δυνατός.

Το χειρότερο για μένα είναι όταν βλέπω να πληρώνουν λογαριασμό κάποιοι μισά-μισά. Και το ξέρω πως είναι πάρα πολλοί και μάλιστα θεωρείται απόλυτα σωστό και φυσιολογικό. Στα δικά μου μάτια αυτό όταν τύχει και το δω, είναι.....επειδή δεν θέλω να το χαρακτηρίσω, θα αρκεστώ να πω ότι είναι κάτι εντελώς ξένο με τη δική μου προσωπικότητα, χαρακτήρα και βιώματα. Ακόμα κι αν είναι παρέα μεταξύ αντρών και μόνο.

Ξέρω πως η σκέψη μου θα φάνει απαράδεκτη για την εποχή μας σε πάρα πολλούς άντρες και γυναίκες. Απλώς θέλησα να γράψω το πως βλέπω τα πράγματα και με τι τρόπο κινούμαι εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις. Και δεν είναι κάτι που το κάνω γιατί απλά πιστεύω πως έτσι πρέπει, αλλά γιατί μου αρέσει και με ευχαριστεί, κάνοντάς με να νοιώθω πρώτα απ'όλα με τον εαυτό μου καλά.
Μονο ο αντρας πρεπει να πληρωνει,οταν συνοδευει μια γυναικα!Αν δεν μπορουμε να κανουμε ουτε και αυτο,τοτε δεν αξιζουμε τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Και στο πρώτο ραντεβού μα και στη συνέχεια ο άντρας είναι σωστό κατά τη γνώμη μου, να είναι αυτός που θα πληρώνει όταν βγαίνει παρέα για έξοδο με μια γυναίκα. Ακόμη κι αν είναι απλά μια φίλη του, συγγενής του, η έστω και μια οποιαδήποτε συνάντηση για εντελώς άσχετο λόγο απ'αυτον του ραντεβού, σχέσης γυναίκα-άντρα.

Και βέβαια δεν έχει να κάνει σε καμμιά περιπτωση με το πόσο όμορφη η γενικά του γούστου μας είναι. Απλά είναι γυναίκα που εκείνη τη στιγμή συνοδεύεται απο έναν άντρα. Κατά πόσο δε, σε μια έξοδο που υπάρχει ερωτική σχέση. Η γυναίκα συνοδεύεται κι ο άντρας συνοδεύει. Προσωπικά εγώ, αυτο γνωρίζω κι αυτό μου ταιριάζει και πράττω.
Είναι θέμα δικό μου, το να διαπιστώσω εαν η γυναίκα αυτή είναι φτηνή κι εξαγοράσιμη, οπότε η διακόπτω η αν θέλω συνεχίζω κλείνοντας τα μάτια γιατί θέλω να ζήσω αυτή τη "σχέση" για κάποιο διάστημα ακόμα. Αυτό μπορεί να συμβεί για πάρα πολλούς λόγους που δεν είναι του συγκεκριμένου θέματος.

Τώρα, εαν στη πορεία εννοείται κι όχι απ την αρχή, στον άντρα έρθει κάποια οικονομική δυσκολία και η σχέση τους πορεύεται σωστά, σίγουρα θα δεχτεί να τον κεράσει τότε η γυναίκα σε κάποιες εξόδους τους. Ομως πρέπει νά'ναι διαρκώς σε εγρήγορση για να σταθεί πάλι οικονομικά δυνατός.

Το χειρότερο για μένα είναι όταν βλέπω να πληρώνουν λογαριασμό κάποιοι μισά-μισά. Και το ξέρω πως είναι πάρα πολλοί και μάλιστα θεωρείται απόλυτα σωστό και φυσιολογικό. Στα δικά μου μάτια αυτό όταν τύχει και το δω, είναι.....επειδή δεν θέλω να το χαρακτηρίσω, θα αρκεστώ να πω ότι είναι κάτι εντελώς ξένο με τη δική μου προσωπικότητα, χαρακτήρα και βιώματα. Ακόμα κι αν είναι παρέα μεταξύ αντρών και μόνο.

Ξέρω πως η σκέψη μου θα φάνει απαράδεκτη για την εποχή μας σε πάρα πολλούς άντρες και γυναίκες. Απλώς θέλησα να γράψω το πως βλέπω τα πράγματα και με τι τρόπο κινούμαι εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις. Και δεν είναι κάτι που το κάνω γιατί απλά πιστεύω πως έτσι πρέπει, αλλά γιατί μου αρέσει και με ευχαριστεί, κάνοντάς με να νοιώθω πρώτα απ'όλα με τον εαυτό μου καλά.

Ευτυχώς που ΔΕΝ έχω την ηλικία σου φίλε μου κι έχω περάσει στο νέο αιώνα...:hehe:

Σοβαρά τώρα, υπάρχει κάτι στη γραμμή της σκέψης σου που με προβληματίζει: Όλα στηρίζονται στην πεποίθηση ότι ο άντρας έχει κάτι το ιδιαίτερα διαφορετικό από τη γυναίκα, το οποίο τον υποχρεώνει να βρίσκεται σε μια θέση "άνιση" ως προς αυτήν, μόνο και μόνο επειδή εκείνος είναι "άντρας" κι εκείνη "γυναίκα". Ποιο νομίζεις ότι είναι αυτό το ιδιαίτερα διαφορετικό;:hmm:

Μονο ο αντρας πρεπει να πληρωνει,οταν συνοδευει μια γυναικα!Αν δεν μπορουμε να κανουμε ουτε και αυτο,τοτε δεν αξιζουμε τιποτα!
Δηλαδή υπονοείς ότι όποιος είναι όσο φτωχός είμαι εγώ, δεν θα έπρεπε να έχει γυναίκα; Συνειδητοποιείς πόσο βάναυση από ταξικής και ηθικής απόψεως είναι τούτη η θέση σου; Λυπάμαι που στο λέω, αλλά θεωρώ ότι ο άνθρωπος αξίζει ή δεν αξίζει ασχέτως των χρημάτων που έχει να ξοδέψει για ένα ραντεβού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ευτυχώς που ΔΕΝ έχω την ηλικία σου φίλε μου κι έχω περάσει στο νέο αιώνα...:hehe:

Σοβαρά τώρα, υπάρχει κάτι στη γραμμή της σκέψης σου που με προβληματίζει: Όλα στηρίζονται στην πεποίθηση ότι ο άντρας έχει κάτι το ιδιαίτερα διαφορετικό από τη γυναίκα, το οποίο τον υποχρεώνει να βρίσκεται σε μια θέση "άνιση" ως προς αυτήν, μόνο και μόνο επειδή εκείνος είναι "άντρας" κι εκείνη "γυναίκα". Ποιο νομίζεις ότι είναι αυτό το ιδιαίτερα διαφορετικό;:hmm:
Αντιθετα ,εγω πιστευω οτι εκανε μια πολυ ισορροπημενη τοποθετηση επι του θεματος συμφωνα με τις αντιληψεις και τα πιστευω του.Ουτε εγω πιστευω σε αυτη την διαφορετικοτητα και εχω ηδη τοποθετηθει παλαιοτερα επιτου θεματος ,αναγνωριζω ωστοσο οτι υπαρχει μια μεριδα ανδρων που πιστευουν σε αυτη την διαφορετικοτητα και ιδιαιτερα στα ραντεβου δεν αφηνουν ποτε τη γυναικα να πληρωσει το λογαριασμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ευτυχώς που ΔΕΝ έχω την ηλικία σου φίλε μου κι έχω περάσει στο νέο αιώνα...:hehe:

Σοβαρά τώρα, υπάρχει κάτι στη γραμμή της σκέψης σου που με προβληματίζει: Όλα στηρίζονται στην πεποίθηση ότι ο άντρας έχει κάτι το ιδιαίτερα διαφορετικό από τη γυναίκα, το οποίο τον υποχρεώνει να βρίσκεται σε μια θέση "άνιση" ως προς αυτήν, μόνο και μόνο επειδή εκείνος είναι "άντρας" κι εκείνη "γυναίκα". Ποιο νομίζεις ότι είναι αυτό το ιδιαίτερα διαφορετικό;:hmm:


Δηλαδή υπονοείς ότι όποιος είναι όσο φτωχός είμαι εγώ, δεν θα έπρεπε να έχει γυναίκα; Συνειδητοποιείς πόσο βάναυση από ταξικής και ηθικής απόψεως είναι τούτη η θέση σου; Λυπάμαι που στο λέω, αλλά θεωρώ ότι ο άνθρωπος αξίζει ή δεν αξίζει ασχέτως των χρημάτων που έχει να ξοδέψει για ένα ραντεβού.
Κανεις μεγαλο λαθος,αυτα τα λιγα που εχεις,αυτα θα προσφερεις.Η κινηση σου θα εκτιμηθει και οχι η ποσοτητα των αγαθων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
ο άντρας πρέπει να έχει πάντα την πρόθεση να πληρώνει. αυτό δε σημαίνει ότι η γυναίκα άμα θέλει δεν μπορεί να πάρει την πρωτοβουλία..
τα μισά μισά είναι γυφτιά άμα στο πει ένας άντρας..... ξενερώνω απίστευτα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ

Νεοφερμένος

Ο ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Οταν ένας άντρας δεν έχει τη δυνατότητα να πληρώσει για την έξοδο του, στα πρώτα του έστω ραντεβού με μια γυναίκα, είναι σίγουρα σε μια άθλια κατάσταση. Πρέπει να είναι άστεγος και να τρέφεται απο συσσίτια. Ακόμα αποκλείεται να έχει κάποια βοήθεια απο ελεημοσύνες γιατί έστω απ'αυτά τα χρήματα θα μπορούσε να κεράσει στα πρώτα τουλάχιστον ραντεβού, τη γυναίκα που θα συνοδεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top