Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Ναι, σίγουρα.

    Ψήφοι: 52 29.1%
  • Ναι, αν βρω τον κατάλληλο σύντροφο/έρθει η σωστή ώρα.

    Ψήφοι: 72 40.2%
  • Όχι, δεν θέλω καθόλου.

    Ψήφοι: 27 15.1%
  • Μάλλον όχι, το σκέφτομαι όμως.

    Ψήφοι: 16 8.9%
  • Δεν ξέρω/δεν με ενδιαφέρει/ό,τι προκύψει.

    Ψήφοι: 12 6.7%

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δυστυχώς έχω άπειρα παραδείγματα και τα περισσότερα του συγγενικού μου περιβάλλοντος. Οι γονείς έγραψαν την περιουσία στα παιδιά είτε για φορολογικούς λόγους, είτε για οτιδήποτε άλλο και τώρα ούτε καλημέρα δεν τους λένε.

Αυτό δείχνει ότι οι γονείς των συγκεκριμένων ατόμων, πρώτον ήταν τραγικοί γονείς, δεύτερον δεν ήξεραν καθόλου τα παιδιά τους και τρίτον ήταν και αρκετά αφελής ώστε να μην εξασφαλίσουν τους εαυτούς τους...

Ααααα ρε μάνα....
αααααα ρε πατέρα...
δεν μπορούσατε να αμφιβάλλετε λίγο;;; :P

Μην μιζεριάζεις!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Μην μιζεριάζεις!!!:P
Γιατί ρε συ Μαρίνα;;; Η ζωή είναι ωραία.....:D, είναι και το e steki..... για ξανασκέψου.....:hmm:
οκ!:giveup:
με πείσατε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_gka

Νεοφερμένος

Η kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Θελω να κανω παιδακια στα 25-26 μου αφου θα εχω τελειωσει με τις σπουδες μου..Νωρις?Ισως.Και θα θελα αγορακι και κοριτσακι.Κατα προτιμηση πρωτο το αγορακι αλλα βασικα θελω να ειναι υγιη τα παιδακια μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Θέλω να κάνω παιδιά, 2 κατά προτίμηση και δε με νοιάζει τι φύλο θα είναι, αρκεί να είναι υγιέστατα.
Πρώτα όμως θέλω να είμαι απολύτως σίγουρη με τον σύντροφο μου, να είναι με ένα άτομο που αγαπώ, εμπιστεύομαι, να τον ξέρω χρόνια, σε όλα τα σκαμπανεβάσματα και όχι να τα κάνω γιατί έχω φτάσει στην τάδε ηλικία και πρέπει να "ολοκληρωθώ ως γυναίκα". Θέλω να είμαι καλά επαγγελματικά, να μπορώ να τα στηρίξω οικονομικά + συναισθηματικά. Το ίδιο και ο σύντροφος μου, δε θέλω να είναι από αυτούς που λόγω δουλειάς βλέπουν το παιδί τους 5-6 φορές τον χρόνο και το παιδί να τον ξέρει από φωτογραφίες. Θέλω όλο το πακέτο, σε όποια ηλικία και αν έρθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αλλά όταν δεν θα έχω τις ίδιες δυνάμεις και δεν θα μπορώ ενδεχομένως ούτε τον εαυτό μου να κουμαντάρω, θα ξέρω πως θα έχω μια παρηγορία, κάποιον να μιλήσω μαζί του και θα παίρνω κουράγιο.....

Τέτοια ανιδιοτέλεια... μάλιστα... :hmm:

Κάνεις επένδυση δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγω αν και μικος και αναποφασιστος,θελω(οχι 1 αλλα ουτε και 4 παιδια!θα προτιμουσα 2-3!:group:)
Θα ηθελα να τα κανω(οχι εγω:D:D:)) στα 25 με 35!
Θελω και κοριτσια και αγορια!
Υγεια να εχουν και ας ερθουν στα 50!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Provlima Megalo

Νεοφερμένος

Ο Provlima Megalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω δεν θελω να κανω παιδια γιατι τα μισω .......!!!!!!!!!! δεν μπορω να συννενοηθω μαζι τους γιατι ολο κλαινε και με σπανε τα νευρα....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
βεβαια,χωρίς παιδιά ποιο είναι το νόημα ενός ανθρώπου?βεβαια όταν έρχονται και σε κατάλληλη ηλικία και περίοδο.θα ήθελα να κάνω 2 παιδιά,τώρα από φύλο νομίζω πρώτα θα ήθελα να είναι αγόρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
βεβαια,χωρίς παιδιά ποιο είναι το νόημα ενός ανθρώπου?
Έχω βαρεθεί να το ακούω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • jesus_facepalm_facepalm_jesus_epic_demotivational_poster_1218659828_facepalm_collection-s640x682.jpg
    jesus_facepalm_facepalm_jesus_epic_demotivational_poster_1218659828_facepalm_collection-s640x682.jpg
    64 KB · Εμφανίσεις: 136

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οχι

κουταβια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
I guess so. Μετά τα 30 εννοείται.

Ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι.

PS: The girl gotta come first :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mert

Νεοφερμένος

Ο Mert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι θα ήθελα μια κόρη, όμως πρώτα προφανώς θα έπρεπε να είμαι σίγουρος για την σχέση μου με την σύντροφο καθώς και το να μπορώ να την στηρίξω οικονομικά και συναισθηματικά (τι πρωτότυπη απάντηση :P)
Αν γίνει θα γίνει λογικά γύρω στα 30 υποθέτω, αν και ποτέ δεν ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί να το ακούω..
και ποιο είναι το νόημα για σένα?το clubbing και το αχαλίνωτο sex?η μονο η καριέρα?η καριέρα δεν μπορεί να ολοκληρώσει κανέναν άνθρωπο,δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο από το να έχεις παιδιά,καλά όταν θα φτάσεις στα 60-70 και θα είσαι μονος δεν νομίζεις να λες αυτά...και οι φίλοι δεν μπορούν να αναπληρώσουν το κενό αυτό.απότι είδα είσαι ακόμη 18,οποτε στο μέλλον θα αλλάξεις πολλές φορες την άποψη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
καλά όταν θα φτάσεις στα 60-70 και θα είσαι μονος δεν νομίζεις να λες αυτά
1. Ηθικόν δίδαγμα: Κάντε παιδιά για να φορτώσετε σε κάποιον την αγγαρεία να σας ξεσκατίζει στα 70.
2. Αλήθεια, εσύ έχεις φτάσει στα 60-70 και διαφωτίστηκες, ή απλά πιστεύεις ό,τι σου λένε για το πότε ο καθένας αναθεωρεί απόψεις;
3. Στα 60-70 και να αλλάξεις γνώμη πάντως, λίγο δύσκολο να κάνεις παιδιά. Άρα η συμβουλή σου είναι να τα κάνεις προκαταβολικώς γιατί θα σου χρειαστούν αργότερα; Σαν τα εμβόλια ένα πράγμα;
4. Πλάκα έχει πόσο βέβαοι είναι ότι η καριέρα δεν μπορεί να ολοκληρώσει κανέναν, άνθρωποι που σχεδόν πάντα καριέρα κάνουν μόνο το βράδυ στα όνειρα τους (if at all). Εκτός αν ορίζετε την καριέρα όπως το Cosmopolitan και οποιαδήποτε δουλειά γραφείου θεωρείται "καριέρα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
θα ηθελα σιγουρα παιδια,θα ελεγα μετα τα 30....

τωρα σιγουρα θα ηθελα ενα αγορακι αλλα δεν θα με χαλαγε και ενα κοριτσακι.αρα,συνολο 2 παιδια ενα αγορι και ενα κοριτσι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
1. Ηθικόν δίδαγμα: Κάντε παιδιά για να φορτώσετε σε κάποιον την αγγαρεία να σας ξεσκατίζει στα 70.
2. Αλήθεια, εσύ έχεις φτάσει στα 60-70 και διαφωτίστηκες, ή απλά πιστεύεις ό,τι σου λένε για το πότε ο καθένας αναθεωρεί απόψεις;
3. Στα 60-70 και να αλλάξεις γνώμη πάντως, λίγο δύσκολο να κάνεις παιδιά. Άρα η συμβουλή σου είναι να τα κάνεις προκαταβολικώς γιατί θα σου χρειαστούν αργότερα; Σαν τα εμβόλια ένα πράγμα;
4. Πλάκα έχει πόσο βέβαοι είναι ότι η καριέρα δεν μπορεί να ολοκληρώσει κανέναν, άνθρωποι που σχεδόν πάντα καριέρα κάνουν μόνο το βράδυ στα όνειρα τους (if at all). Εκτός αν ορίζετε την καριέρα όπως το Cosmopolitan και οποιαδήποτε δουλειά γραφείου θεωρείται "καριέρα".
όχι βεβαια δεν κανεις τα παιδιά για να σε ξεσκατίζουν και να σε φροντίζουν στα γεράματα σου,αν είναι δυνατόν!αλλα για να φτιάξεις ένα άτομο χρήσιμο για τη κοινωνία που θα έχει τη δικη του βούληση και θα αποφασίζει ο ίδιος για τη ζωή του,τα παιδιά είναι ευτυχία,και πιστεύω πως μια γυναικα όταν γίνεται μάνα δεν υπάρχει πιο όμορφο συναίσθημα από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
και πιστεύω πως μια γυναικα όταν γίνεται μάνα δεν υπάρχει πιο όμορφο συναίσθημα από αυτό.
Και η βεβαιότητα αυτή προκύπτει από ... ; Το έζησες εσύ; Στο είπαν άλλοι; Στο είπε ο Πιτ Παπαδάκος; Στο είπε ο Ρούντολφ το ελαφάκι;

Γιατί αυτό το συναίσθημα ΝΤΕ και καλά να είναι το άνω φράγμα των συναισθημάτων; Για κάθε Ν υπάρχει και το Ν+1, απ' όσο ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατί αυτό το συναίσθημα ΝΤΕ και καλά να είναι το άνω φράγμα των συναισθημάτων; Για κάθε Ν υπάρχει και το Ν+1, απ' όσο ξέρω.
Ανώμαλε μαθηματικέ, μην "βρομίζεις" τα συναισθήματα με τα μαθητικά.
Προφανές αναφέρεται στο ότι ολοκληρώνεται η ψυχολογία ,της μάνας, ως άνθρωπος :)

Υ.γ.: Καθαρά για λόγους disclaimer: Δεν πιστεύω το γονιμοποιήσουν δυο γονείς, ως μια αποκομμένη δραστηριότητα, τους "ολοκληρώνει" or something παρόμοιας μεταφυσικής "νοοτροπίας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Υ.γ.: Καθαρά για λόγους disclaimer: Δεν πιστεύω το γονιμοποιήσουν δυο γονείς, ως μια αποκομμένη δραστηριότητα, τους "ολοκληρώνει" or something παρόμοιας μεταφυσικής "νοοτροπίας"
Ούτε εγώ το πιστεύω αυτό, όμως πιστεύω ότι το μεγάλωμα των παιδιών είναι αυτό που γεμίζει με ικανοποίηση τον γονέα, αφού αποτελεί ίσως την πιο ικανοποιητική και συνάμα πιο αποθαρρυντική εμπειρία που μπορεί να έχει έχει ένα ζευγάρι/γονέας.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Και η βεβαιότητα αυτή προκύπτει από ... ; Το έζησες εσύ; Στο είπαν άλλοι; Στο είπε ο Πιτ Παπαδάκος; Στο είπε ο Ρούντολφ το ελαφάκι;

Γιατί αυτό το συναίσθημα ΝΤΕ και καλά να είναι το άνω φράγμα των συναισθημάτων; Για κάθε Ν υπάρχει και το Ν+1, απ' όσο ξέρω.
έχεις δει γυναίκες να κρατάνε αγκαλιά το νεογέννητο μωρό τους?λάμπουν από ευτυχία.εντάξει δεν έχω δει και όλες τις γυναίκες του κόσμου για να ξέρω τι νιώθει η καθεμια,αλλα έχω δει φίλες μου,ξαδέρφες,γνωστες που έχουν γεννήσει και μου έχουν πει πως ήταν η πιο ευτυχισμένη στιγμή τις ζωής τους.εξάλλου το βλέπεις στο πρόσωπο τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top