Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
thanx για την ιδεα αλλα οχι φιλε Γιώργο....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βασικα απο οτι διαβασα..το μονο πλην του avira σε σχεση με τα αλλα τσαμπα.(avg,avast )ειναι οτι δεν σαρωνει email..και για spyware βαζεις και αλλο παρεα,,αλλα δεν μου εχει χρειαστει..

δοκιμασε το,βαλτο..και θα δεις,δεν θα σε ενοχλησει καθολου..ουτε θα σου μπλοκαρει τιποτα,,

κανει λαθος διαγνωσει καμια φορα,,αλλα γενικα ειναι καλος γιατρος..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
οκ I''l try it,you've convinced me;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
:(
Πλάκα σε κάνω, και το avira καλό είναι. Μεταξύ μας, καλύτερα ένα free παρά εκείνα που αγοράζεις και δεν καλύπτεσαι, εν τέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ avira ativir free στο netbook και Microsoft Security Essentials στο laptop. Και τα δύο είναι πολύ καλά και ελαφριά. Από 'κει και πέρα το Security Essentials, είναι και anti-virus και anti-malware και anti-spyware. Το antivir είναι μόνο anti-virus, οπότε υστερεί κάπως, άλλα είναι πολύ αξιόπιστο.

Εξαρτάται τη χρήση, όμως. Πχ. σε εμένα έχει να βγάλει ιό (και με τα δύο anti-virus προγράμματα), εδώ και 2 χρόνια:)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πχ. σε εμένα έχει να βγάλει ιό (και με τα δύο anti-virus προγράμματα), εδώ και 2 χρόνια :)
Το ότι δεν σου βγάζει, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Πως γινεται να βαλω τα ελληνικα ως γλωσσα του υπολ. και να βγαλω τα αγγλικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πως γινεται να βαλω τα ελληνικα ως γλωσσα του υπολ. και να βγαλω τα αγγλικα;
Ως γλώσσα του Υπολογιστή λίγο δύσκολο ... ο Υπολογιστής με 0 και 1 μιλάει. :P
Μήπως εννοείς του Λειτουργικού Συστήματός σου; Αν ναι, τι Λειτουργικό έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ως γλώσσα του Υπολογιστή λίγο δύσκολο ... ο Υπολογιστής με 0 και 1 μιλάει. :P
Μήπως εννοείς του Λειτουργικού Συστήματός σου; Αν ναι, τι Λειτουργικό έχεις;

ΣΩΣΤΟΣ..win 7 (Ultimate) εχω και θα ηθελα να αλλαξω την γλωσσα του λειτουργικου μου συστηματος απο Αγγλικα σε Ελληνικα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν ξερω πως γινεται..

αγγλικα windows δηλ. να τα κανεις ελληνικα,,να γραφει παντου ελληνικα κλπ.

νομιζω οτι μονο τα ultimate εχουν αυτη τη δυνατοτητα,με πακετο που κατεβαζεις,,..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ψαξε μια αν ειναι στο control panel(πινακα ελεγχου) λογικα θα γινεται,απλα θα σου ζηταει να βαλεις το dvd για να περασει καποια αρχεια....

νομιζω φιλε Γιώργο αυτο το link θα σε βοηθησει πληρως....
https://www.daskalemata.gr/answers/windows-help/windows7-sta-ellinika.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ευχαριστω και τους δυο...Το βρηκα, ολα μια χαρα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχει και βιντεακια..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βέβαια, προσοχή: εάν κάτι σου σπάσει σε Ελληνικά Windows και αρχίσει να σου πετάει Ελληνικά μηνύματα, μην περιμένεις να πάρεις σοβαρή βοήθεια. Ενώ το Αγγλικό μήνυμα το ρίχνεις στο Google και βγάζεις άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εχω βαλει την επιλογη να διαλεγω με ποιο λυτουργικο συστημα θα ξεκιναει το pc. Πως μπορω να την απενεργοποιησω και να ξεκιναει αυτοματα.Βγαζω απο μεσα τον δευτερο σκληρο (εγκατεστημενα ubuntu) και δημιουργει προβλημα (δεν ανοιγει). Τι μπορω να κανω χωρις να πειραξω τα win 7 ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Ας πας στην Έναρξη -> msconfig (στην αναζήτηση) -> Εκκίνηση Υπολογιστή, επιλέξεις τα Windows 7 και πατήσεις το Ορισμός ως Προεπιλογής θα γίνει αυτό που θες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ξερετε πως γινεται να συνδεσω το κινητο μου(nokia 5800 xpress music) με το pc(που εχει win7 starter,win xp)(-dual boot-)
και να το κανω modem;;;;

αξιοποιήσω
Επισης εχετε καμια καλη ιδεα του τι να κανω με ενα παραπανω router που εχω;;;πως να το αξιοποιήσω;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
ξερετε πως γινεται να συνδεσω το κινητο μου(nokia 5800 xpress music) με το pc(που εχει win7 starter,win xp)(-dual boot-)
και να το κανω modem;;;;

αξιοποιήσω
Επισης εχετε καμια καλη ιδεα του τι να κανω με ενα παραπανω router που εχω;;;πως να το αξιοποιήσω;;;:hmm:

Πρέπει να υπάρχει κάποια εφαρμογή της NOKIA που να κάνει το κινητό σου μόντεμ π.χ. NOKIA PC Suite.. Αλλιώς πήγαινε στον Πίνακα Ελέγχου -> Δίκτυο και Ίντερνετ -> Κέντρο δικτύου και κοινής χρήσης και εκεί πάτα το Ρύθμιση Νέας Σύνδεσης ή Δικτύου και επέλεξε το κινητό σου..Θα πρέπει να'χεις laptop για να κάνεις τα παραπάνω...

Πούλα το.. Υπάρχουν πολλοί που δεν μένουν ευχαριστημένοι από τα μόντεμ που δίνουν οι πάροχοι και αγοράζουν καινούργια.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Πρέπει να υπάρχει κάποια εφαρμογή της NOKIA που να κάνει το κινητό σου μόντεμ π.χ. NOKIA PC Suite.. Αλλιώς πήγαινε στον Πίνακα Ελέγχου -> Δίκτυο και Ίντερνετ -> Κέντρο δικτύου και κοινής χρήσης και εκεί πάτα το Ρύθμιση Νέας Σύνδεσης ή Δικτύου και επέλεξε το κινητό σου..Θα πρέπει να'χεις laptop για να κάνεις τα παραπάνω...
θα το δοκιμασω αυτο καλο φαίνεται σαν ιδεα;)γιατι θα πρεπει να εχω laptop btw???
Πούλα το.. Υπάρχουν πολλοί που δεν μένουν ευχαριστημένοι από τα μόντεμ που δίνουν οι πάροχοι και αγοράζουν καινούργια.. ;)

ε οκ αυτο ειναι λιγο δυσκολο να γινει,καμια αλλη ιδεα εχουμε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
θα το δοκιμασω αυτο καλο φαίνεται σαν ιδεα;)γιατι θα πρεπει να εχω laptop btw???


ε οκ αυτο ειναι λιγο δυσκολο να γινει,καμια αλλη ιδεα εχουμε;;;

Μπορεί να γίνεται και με καλώδιο αν έχεις.. Δεν είμαι σίγουρος.. Εγώ έγραψα ότι θέλεις laptop επειδή αυτές τις επιλογές βλέπω στο laptop μου με Win 7.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top