Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Παιδια ειμαι λαππας και θελω να ξεκινησω γυμναστηριο. Θελω να σφυξουν οι μυς μου, γι' αυτο θελω να κανω κυριως οργανα... Εχετε να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για αρχαριους? Τελος, μου προτεινετε να κανω και ταυτοχρονα αεροβια ασκηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν πας σε γυμναστιριο το πιθανοτερο ειναι να σου δωσουν εκει προγραμμα. Οπως και να εχει στην αρχη, για κανα δυο βδομαδες θα πρεπει να κανεις ενα κυκλικο αφου εισαι αγυμναστος.
Αεροβια σιγουρα σου προτινουμε! Αμα σφιξουν οι μυες αλλα ειναι κατω απο στρωματαλιπους δεν νομιζω να το χαρεις ιδιετερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Παιδια ειμαι λαππας και θελω να ξεκινησω γυμναστηριο. Θελω να σφυξουν οι μυς μου, γι' αυτο θελω να κανω κυριως οργανα... Εχετε να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για αρχαριους? Τελος, μου προτεινετε να κανω και ταυτοχρονα αεροβια ασκηση?

Όχι γυμναστήριο. Καλύτερα κάποιο άθλημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Για αυξηση της μεγιστης δυναμης,το ευρος των επαναληψεων ανα σετ ειναι 3-5;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εχω μια απορια. Πριν 2 μερες εκανα καμψεις, σε σημειο να μην νιωθω χερια ωμους κτλ μετα. Μια μερα πριν με πονουσε το στηθος, κλασσικα επειδη ειναι αρχη ακομα. Και σημερα που ξυπναω ολα ηταν ενταξει, δεν πονουσα καθολου. Οποτε λεω να ξανακανω καμψεις σε σημειο φτυσιματος. Αλλα ποιο ειναι το θεμα? Δεν μπορουσα να τις βγαλω ολες. Αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν πονουσα η δεν τα ειχα φτυσει για να πω οτι δεν αντεχω αλλο. Μολις τις σταματουσα ημουν ξεκουραστος. Στις πρωτες 10 εβγαιναν χωρις καν πονο :P. Οι επομενες 5 ομως ηταν λες και με επιανε μια ξαφνικη τρελη κουραση και δεν μπορουσα να τις βγαλω. Γιατι ετσι? Μηπως θελει παραπανω μερες ξεκουραση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εδωσες την λυση με την τελευταια σου απαντιση!
Και γενικα, μην το ξεσκιζεις το θεμα... Δεν πρεπει να πηγενεις μεχρι εξαντλισεως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ε δεν ξερω, αμα δεν ποναω η δεν ειμαι πιασμενος, νιωθω οτι δεν εκανα κατι, δεν προχωρησα την γυμναστικη ενα βημα παραπερα απο οτι πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το νομιζεις, αυτο δεν παει να πει οτι ισχυει κιολας...
Με ατο που κανεις δεν κανεις καλο αλλα κακο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Ειχα πει οτι φετος θα πηγαινω καθημερινα γυμναστικη και οτι θα κανω πολλα οργανα, μεχρι και ομαδικα προγραμματα ειπα οτι θα κανω. Ειχε περασει πολυς καιρος που δεν γυμναζομουν καθολου και το ειχα αναγκη. Ενιωθα εντελως αγυμναστος. Τεσπα για να μην τα πολυλογω, ενω πηγαινα γυμναστικη το εκανα με το ζορι. Δεν εβλεπα την ωρα να τελειωσω να φυγω. Δεν το ευχαριστιομουν. Γενικα ποτε δε μου αρεσε το γυμναστηριο, απλα το εκανα επειδη θεωρουσα οτι ειναι απαραιτητο. Δε μου αρεσει το περιβαλλον του γυμναστηριου. Ειναι βαρετη η γυμναστικη. Δε μου αρεσει η μουσικη, ο χωρος, το οτι δε μιλαω σε κανεναν. Δεν περναω καλα, δε διασκεδαζω οπως θα μπορουσα σε ενα ομαδικο αθλημα. Απλα επαναλαμβανω κινησεις. Δε με ενδιαφερει αλλωστε να αποκτησω κοιλιακους. Θελω απλα να εχω ενα καλο σωμα. Και σκεφτηκα γιατι να κανω κατι που δε μου αρεσει; Γιατι να πιεζομαι; Απο την αλλη δε θελω να μη γυμναζομαι και καθολου. Ετσι, πλεον κανω μονο ελλειπτικο, 10-15 λεπτα τη μερα. Θελω να αγορασω ενα ελλειπτικο για το σπιτι για να μην τρεχω στο γυμναστηριο. Επισης, σκεφτομαι να κανω μερικες ασκησουλες οπως κοιλιακους στο σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχω μια απορια. Πριν 2 μερες εκανα καμψεις, σε σημειο να μην νιωθω χερια ωμους κτλ μετα. Μια μερα πριν με πονουσε το στηθος, κλασσικα επειδη ειναι αρχη ακομα. Και σημερα που ξυπναω ολα ηταν ενταξει, δεν πονουσα καθολου. Οποτε λεω να ξανακανω καμψεις σε σημειο φτυσιματος. Αλλα ποιο ειναι το θεμα? Δεν μπορουσα να τις βγαλω ολες. Αλλα το περιεργο ειναι οτι δεν πονουσα η δεν τα ειχα φτυσει για να πω οτι δεν αντεχω αλλο. Μολις τις σταματουσα ημουν ξεκουραστος. Στις πρωτες 10 εβγαιναν χωρις καν πονο :P. Οι επομενες 5 ομως ηταν λες και με επιανε μια ξαφνικη τρελη κουραση και δεν μπορουσα να τις βγαλω. Γιατι ετσι? Μηπως θελει παραπανω μερες ξεκουραση?


Οι κάμψεις θέλουν λάου λάου. Αν το παρακάνεις μπορεί να τραυματίσεις κανέναν μυ. Σταδιακά θα αυξάνεις τον αριθμό των επαναλήψεων. Π.χ. θα κάνεις 20 για ένα διάστημα μετά 22 και πάει λέγοντας. Δεν γίνεσαι τούμπανο από τη μία μέρα στην άλλη για να κάνεις 80 και 90...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εδώ και τέσσερα χρόνια κάθε μέρα (πρωί-απόγευμα) βλέπω τους ίδιους και τους ίδιους να τρέχουν πάνω κάτω στη μέση του δρόμου , ντεμέκ αθλούνται, φορώντας τις φορμούλες τους, κάνοντας διατάσεις, κουνώντας τα χέρια δεξιά κι αριστερά..πολύ ζήλος ρε παιδί μου. Και γενικά έχουν ένα ύφος...πολύ Ρόκι Μπαλμπόα.
Η απορία μου είναι η εξής: Αφού αυτό το κάνουν τουλάχιστον εδώ και τέσσερα χρόνια, δε θα έπρεπε να είναι φιγουρίνια σήμερα;
Εγώ από την πρώτη φορά που τους είδα μέχρι σήμερα δεν έχουν χάσει ούτε γραμμάριο. Εξακολουθούν και είναι το ίδιο πλαδαροί, με τεράστιους κώλους και φουσκωτές κοιλιές.

Μήπως μετά πάνε και χτυπάνε τίποτα μπριζολίδια;
Μου τη σπάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Και καλά να τρώνε μπριζολίδια.. Αυτά δεν πολυπαχαίνουν, πρωτείνη είναι..
Μήπως χτυπάνε τίποτα τσουρέκια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Εδώ και τέσσερα χρόνια κάθε μέρα (πρωί-απόγευμα) βλέπω τους ίδιους και τους ίδιους να τρέχουν πάνω κάτω στη μέση του δρόμου
Εξακολουθούν και είναι το ίδιο πλαδαροί, με τεράστιους κώλους και φουσκωτές κοιλιές.
Σκέψου πως θα ήταν αν δεν έκαναν ούτε αυτό.
Μήπως μετά πάνε και χτυπάνε τίποτα μπριζολίδια;
Στάνταρ. Αυτό το "Γυμνάζομαι, δεν τρώω πολύ, αλλά δεν μπορώ να χάσω βάρος..." όταν το ακούω....
Μου τη σπάνε.
Κακώς. Σε κάποιους ανθρώπους, αρέσει το φαΐ πολύ(κυρίως οι πάστες, οι τούρτες, ο γύρος σε πίτα με απ όλα, ο παραδοσιακός μουσακάς με τηγανιτές μελιτζάνες και τηγανιτές πατάτες :whistle: κλπ). Αυτό είναι το τίμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
οι πάστες, οι τούρτες, ο γύρος σε πίτα με απ όλα, ο παραδοσιακός μουσακάς με τηγανιτές μελιτζάνες και τηγανιτές πατάτες


εγω νομιζα αυτες ειναι οι τροφές της υγιείας :confused:
ποτέ δεν είχα κακό μουντ μετά απο μια μπριζόλα και πέντε μπύρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
παιδιά έχω ένα πρόβλημα:έχω αρχίσει να κάνω ποδήλατο(στατικό) και τρώω λαχανικά(πάααααααρα πολλά) και λίγο κρέας.
το θέμα μου είναι ότι έχω πάθει ένα πράγμα σαν τυμπανισμό.τι να κανω ώστε να μου περάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Κακώς. Σε κάποιους ανθρώπους, αρέσει το φαΐ πολύ(κυρίως οι πάστες, οι τούρτες, ο γύρος σε πίτα με απ όλα, ο παραδοσιακός μουσακάς με τηγανιτές μελιτζάνες και τηγανιτές πατάτες :whistle: κλπ). Αυτό είναι το τίμημα.

Κι εμενα μου αρεσουν πολυ αυτα αλλα ειμαι 12-13 κιλα κατω απο το υψος μου:confused:(περιπου νομιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Η απορία μου είναι η εξής: Αφού αυτό το κάνουν τουλάχιστον εδώ και τέσσερα χρόνια, δε θα έπρεπε να είναι φιγουρίνια σήμερα;
Εγώ από την πρώτη φορά που τους είδα μέχρι σήμερα δεν έχουν χάσει ούτε γραμμάριο. Εξακολουθούν και είναι το ίδιο πλαδαροί, με τεράστιους κώλους και φουσκωτές κοιλιές.

Μήπως μετά πάνε και χτυπάνε τίποτα μπριζολίδια;
Μου τη σπάνε.

καλα κανουν, καλυτερα να εισαι παχουλος και γυμνασμενος παρα αδυνατος και αγυμναστος (σοβαρα το λεω). Δεν εχει σημασια αν ειναι προς το υπερβαροι, το καρδιαγκειακο τους ειναι σε καλυτερη κατασταση απο τους περισοτερους ανθρωπους.

Δυστυχως απο προσωπικη πια εμπειρια μπορω να πω, οτι οταν δουλευεις 14 ωρες τη μερα το να κανεις διατροφη ειναι κοντα στο αδυνατο

παιδιά έχω ένα πρόβλημα:έχω αρχίσει να κάνω ποδήλατο(στατικό) και τρώω λαχανικά(πάααααααρα πολλά) και λίγο κρέας.
το θέμα μου είναι ότι έχω πάθει ένα πράγμα σαν τυμπανισμό.τι να κανω ώστε να μου περάσει;

Δεν εχει συνηθησει το πεπτικο σου συστημα στα πολλα λαχανικα, δεν μπροεις να κανεις κατι περα απο υπομονη και λιγακι εις ατοπο επαγωγη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδιά έχω ένα πρόβλημα:έχω αρχίσει να κάνω ποδήλατο(στατικό) και τρώω λαχανικά(πάααααααρα πολλά) και λίγο κρέας.
το θέμα μου είναι ότι έχω πάθει ένα πράγμα σαν τυμπανισμό.τι να κανω ώστε να μου περάσει;

Καλό θα ήταν να μην αλλάζεις τόσο ... απότομα τις διατροφικές σου συνήθειες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εχω μια απορια. Εχω ενα βαρακι 6 κιλα. Θελω να κανω την ασκηση για τους ωμους που εισαι ορθιος και σηκωνεις το χερι με το βαρακι παραλληλα με τους ωμους. Σαν να σταυρωνεσαι μωρε, δεν ξερω πως να το δωσω να το καταλαβετε :P Γνωστη ασκηση ειναι.

Απλα εχω ακουσει οτι τετοιου ειδους ασκησεις σε κοντενουν η σε μαζευουν. Ισχυει κατι τετοιο? Δεν ειμαστε σε εποχες για να χανουμε υψος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εχω μια απορια. Εχω ενα βαρακι 6 κιλα. Θελω να κανω την ασκηση για τους ωμους που εισαι ορθιος και σηκωνεις το χερι με το βαρακι παραλληλα με τους ωμους. Σαν να σταυρωνεσαι μωρε, δεν ξερω πως να το δωσω να το καταλαβετε :P Γνωστη ασκηση ειναι.

Απλα εχω ακουσει οτι τετοιου ειδους ασκησεις σε κοντενουν η σε μαζευουν. Ισχυει κατι τετοιο? Δεν ειμαστε σε εποχες για να χανουμε υψος :P
Τιποτα δε σε "κοντενει" βρε, το μονο που σε νοιαζει ειναι η σωστη εκτελεση της ασκησης,μην τραυματισεις τη μεση σου,για παραδειγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top