• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κύστη Κόκκυγα

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι και μετά. Γενικά να είσαι σχολαστική στην καθαριότητα του σώματός σου. Όσο και αν ακούγεται κάπως. :P :redface:
Χαχα..όχι εντάξει..Δε πειράζει.Εξάλλου καλοπροαίρετα το λες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μεθαύριο κάνω χειρουργείο..Τοπική αναισθησία.
Αύριο μου είπαν θα μου κάνουν γενικές εξετάσεις.

Ανησυχώ γιατί άκουσα ότι με τοπική αναισθησία είναι σχεδόν σαν να μην σου έχουν καθόλου. :worry: Δηλαδή θα νιώθω νυστέρι; Θα λιποθυμήσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ανησυχώ γιατί άκουσα ότι με τοπική αναισθησία είναι σχεδόν σαν να μην σου έχουν καθόλου. :worry: Δηλαδή θα νιώθω νυστέρι; Θα λιποθυμήσω :P

Σχετικά με την τοπική αναισθησία δεν θα καταλάβεις σχεδόν τίποτα. Εγώ έκανα 2 φορές σε ένα μήνα για κάποιες εξετάσεις που χρειάστηκε. Στην μία μου έβαλαν μία βελόνα(βελονάρα πες τη καλύτερα:P:whistle:) δεν κατάλαβα τίποτα την είδα αφού σήκωσα λίγο το κεφάλι μου και είπα από μέσα μου<<μα καλά πότε με τρύπησαν και δεν ένιωσα τίποτα;>> :P
Θα καταλαβαίνεις ότι σε ακουμπάνε αλλά δεν θα πολυκαταλαβαίνεις πόνο γι'αυτό άλλωστε κάνουν και την αναισθησία αλλιώς δεν θα την έκανα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σχετικά με την τοπική αναισθησία δεν θα καταλάβεις σχεδόν τίποτα. Εγώ έκανα 2 φορές σε ένα μήνα για κάποιες εξετάσεις που χρειάστηκε. Στην μία μου έβαλαν μία βελόνα(βελονάρα πες τη καλύτερα:P:whistle:) δεν κατάλαβα τίποτα την είδα αφού σήκωσα λίγο το κεφάλι μου και είπα από μέσα μου<<μα καλά πότε με τρύπησαν και δεν ένιωσα τίποτα;>> :P
Θα καταλαβαίνεις ότι σε ακουμπάνε αλλά δεν θα πολυκαταλαβαίνεις πόνο γι'αυτό άλλωστε κάνουν και την αναισθησία αλλιώς δεν θα την έκανα :whistle:
Μακάρι :P Εγώ με ενέσεις και τέτοια δεν έχω πρόβλημα αλλά ντάξει ως ένα σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μακάρι :P Εγώ με ενέσεις και τέτοια δεν έχω πρόβλημα αλλά ντάξει ως ένα σημείο.

Μόνο την ένεση για την αναισθησία θα νιώσεις. Για λίγα δευτερόλεπτα. Μετά θα αρχίσει να δρα η αναισθησία και δεν θα νιώθεις πολύ την περιοχή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά έχω κάνει και εγώ (πρόσφατα μάλιστα), και ο φίλος μου και η αδερφή μου και ήταν ότι πιο οδυνηρό, η τοπική αναισθησία δεν μας έπιασε. :(
Τώρα μπορεί να παίζει ρόλο και ο αναισθησιολόγος (τι μπορεί, σίγουρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά έχω κάνει και εγώ (πρόσφατα μάλιστα), και ο φίλος μου και η αδερφή μου και ήταν ότι πιο οδυνηρό, η τοπική αναισθησία δεν μας έπιασε. :(
Τώρα μπορεί να παίζει ρόλο και ο αναισθησιολόγος (τι μπορεί, σίγουρα)

Με άγχωσες. Ειλικρινά θα προτιμούσα ολική.Δε θέλω να σκέφτομαι ότι θα είμαι ξύπνια..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εμένα που μου πρότειναν ολική και από πείσμα ζήτησα τοπική; :P
Ήθελα να δω τι σκατά πόνος είναι αυτός και ούρλιαζαν ο δικός μου και η αδερφή μου (στην πραγματικότητα ήθελα να το παίξω σκληρή ότι και καλά θα αντέξω εγώ :redface:), τελικά έμαθα :mad:
Πάντως να ξέρεις είναι αναλόγως το χειρούργο που θα πετύχεις, ο δικός μου έκανε συνεχώς αστεία και μου έπιανε τη κουβέντα οπότε με έκανε κάπως να ξεχνιέμαι.
Μετά από αυτό πάντως, ποτέ ξανά τοπική αναισθησία, και τώρα που σε λίγο καιρό έχω να κάνω αμυγδαλές ζήτησα ολική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμένα που μου πρότειναν ολική και από πείσμα ζήτησα τοπική; :P
Ήθελα να δω τι σκατά πόνος είναι αυτός και ούρλιαζαν ο δικός μου και η αδερφή μου (στην πραγματικότητα ήθελα να το παίξω σκληρή ότι και καλά θα αντέξω εγώ :redface:), τελικά έμαθα :mad:
Πάντως να ξέρεις είναι αναλόγως το χειρούργο που θα πετύχεις, ο δικός μου έκανε συνεχώς αστεία και μου έπιανε τη κουβέντα οπότε με έκανε κάπως να ξεχνιέμαι.
Μετά από αυτό πάντως, ποτέ ξανά τοπική αναισθησία, και τώρα που σε λίγο καιρό έχω να κάνω αμυγδαλές ζήτησα ολική...
Εντάξει τον είδα τον γιατρό.Αλλά και πάλι όσο και να το κάνεις ντρέπομαι :redface: .Άσε τον πόνο...Δηλαδή ούτε τα επίμαχα σημεία δε καλύπτουν; Ούτε αυτό θέλω να το σκέφτομαι.
Αα πριν το χειρουργείο τι γενικές εξετάσεις σου έκαναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εντάξει τον είδα τον γιατρό.Αλλά και πάλι όσο και να το κάνεις ντρέπομαι :redface: .Άσε τον πόνο...Δηλαδή ούτε τα επίμαχα σημεία δε καλύπτουν; Ούτε αυτό θέλω να το σκέφτομαι.
Αα πριν το χειρουργείο τι γενικές εξετάσεις σου έκαναν;

Εκείνη την ώρα και ντροπές σου φεύγουν και όλα, εγώ τουλάχιστον μέσα στο πόνο και στη τσιρίδα έριχνα και αρκετό γέλιο με αυτά που έλεγαν εκεί μέσα :loltooth:
Εμένα ρομπίτσα με είχαν που είναι ανοιχτή πίσω, άσε τις ντροπίτσες, αυτό είναι το τελευταίο που πρέπει να σκέφτεσαι, όσο για τις εξετάσεις δεν είναι τίποτα, αίματος μου είχαν κάνει.
Τι μια φορά μου το καθάρισαν και μετά από 2-3 βδομάδες έγινε και η κανονική επέμβαση, εσένα σου το καθάρισαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εκείνη την ώρα και ντροπές σου φεύγουν και όλα, εγώ τουλάχιστον μέσα στο πόνο και στη τσιρίδα έριχνα και αρκετό γέλιο με αυτά που έλεγαν εκεί μέσα :loltooth:
Εμένα ρομπίτσα με είχαν που είναι ανοιχτή πίσω, άσε τις ντροπίτσες, αυτό είναι το τελευταίο που πρέπει να σκέφτεσαι, όσο για τις εξετάσεις δεν είναι τίποτα, αίματος μου είχαν κάνει.
Τι μια φορά μου το καθάρισαν και μετά από 2-3 βδομάδες έγινε και η κανονική επέμβαση, εσένα σου το καθάρισαν;

Όχι.Απλά το κοίταξε και έκλεισε χειρουργείο.Για αυτό παραξενεύτηκα.Επειδή είχα διαβάσει ότι πρώτα σου κάνουν τομή και μετά από μέρες χειρουργείο..
Εμένα δεν με πονάει.Καθόλου.Πριν 2 μήνες με ενοχλούσε και δεν ήξερα τι είναι.Τώρα μόνο ματώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μάλλον επειδή ματώνει δε σου το πείραξε, εμένα ήταν εσωτερικό και πολύ βαθύ.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μάλλον επειδή ματώνει δε σου το πείραξε, εμένα ήταν εσωτερικό και πολύ βαθύ.. :hmm:

Α όχι ευτυχώς δεν έχει κατέβει πολύ.
Πόσες μέρες χρειάστηκες για ανάρρωση; Θα λείψω ήδη 2 μέρες από το σχολείο...Θα χρειαστεί και την επόμενη μετα το χειρουργείο;

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά ειλικρινά δεν ξέρω ποιον άλλον να ρωτήσω αυτή την στιγμή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Α όχι ευτυχώς δεν έχει κατέβει πολύ.
Πόσες μέρες χρειάστηκες για ανάρρωση; Θα λείψω ήδη 2 μέρες από το σχολείο...Θα χρειαστεί και την επόμενη μετα το χειρουργείο;

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά ειλικρινά δεν ξέρω ποιον άλλον να ρωτήσω αυτή την στιγμή. :P

Βασικά δε ξέρω σε τι στάδιο είσαι, εγώ χρειάστηκα 1 μήνα περίπου και στο 2τερο ήμουν όπως πριν την εγχείρηση, σαν καινούρια! :D
Τώρα δε ξέρω, δεν ακούγεται πολύ μεγάλο το δικό σου, δεν είναι και βαθύ όπως λες, οπότε δε ξέρω!
Σου είπε αν θα χρειαστούν ράμματα ή μόνο γάζες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Βασικά δε ξέρω σε τι στάδιο είσαι, εγώ χρειάστηκα 1 μήνα περίπου και στο 2τερο ήμουν όπως πριν την εγχείρηση, σαν καινούρια! :D
Τώρα δε ξέρω, δεν ακούγεται πολύ μεγάλο το δικό σου, δεν είναι και βαθύ όπως λες, οπότε δε ξέρω!
Σου είπε αν θα χρειαστούν ράμματα ή μόνο γάζες;
Μου είπε καλύτερα θα το αφήσει ανοιχτό για να μειωθούν οι πιθανότητες να εμφανιστεί ξανά..Και θα πρέπει να αλλάζω γάζες 1-2 μήνες νομίζω...Δηλαδή χωρίς ράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamatopoulos

Νεοφερμένος

Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις είναι αλοιφή betadine 2 φορές τη μέρα. Θα σε βοηθήσει αν είναι σε αρχικό στάδιο αλλά γενικά το πρόβλημα λύνεται οριστικά μόνο με χειρουργείο... :sorry:

υγ. αν ακούτε "νέες τεχνικές" βεβαιωθείτε πρώτα ότι ο ιατρός που θα την κάνει την ξέρει και δεν θέλει να τη μάθει πάνω σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει τον Οκτωβριο και τη Δευτέρα πάω για δεύτερο γύρο. Μου είπαν " είχαμε μια μικρή υποτροπουλα".
Ειλικρινά με έχει κουράσει απίστευτα η όλη κατασταση. Κάνω τσάμπα απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamatopoulos

Νεοφερμένος

Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Υποτροπές πράγματι συμβαίνουν ακόμα και σε επιτυχημένες επεμβάσεις, να να μειώσεις τον κίνδυνο δοκίμασε ιατρική αποτρίχωση της περιοχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τι ποσοστο επανεμφανισης υπαρχει περιπου? Εγω ειχα προβλημα το Μαιο, το εσκισε ο γιατρος για να βγει το πυον και απο τοτε δν με εχει ξαναενοχλησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamatopoulos

Νεοφερμένος

Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αν αφαιρεθεί ολόκληρη στα 3 χρόνια 20% πιθανότητα να ξαναβγεί, αν δε βγει ολόκληρη και γίνει μόνο διάνοιξη όπως λες στα 3 χρόνια 50-60%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top