Ιδέες και προτάσεις για δώρα

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σου :)

Δεν θα έλεγα ότι φοράει κοσμήματα στο λαιμό ούτε και ρολόι. Η κολόνια ακούγεται καλή περίπτωση αν και όντως θα προτιμούσα κάτι που να μείνει :worry::)

Ή ένα καλό αναπτήρα... ανάλογα το πτυχίο!:P:P:P
Τι σημαίνει ανάλογα το πτυχίο; :worry:

Καλό αναπτήρα έχει :)
πάρτης μια καλή κορνίζα... θα τη χρειαστεί :P
Δεν νομίζω ότι θα την ενδιέφερε να το κορνιζάρει :P

Σας ευχαριστώ πάντως! Συνεχίστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Τι σημαίνει ανάλογα το πτυχίο; :worry:

Αστεϊσμός. Εννοούσα ότι άν είναι πτυχίο βοηθού κατασκευαστή ομελέτας θα έκανε καλό προσάναμμα στο τζάκι.:D

Πέρα από την πλάκα πάντως, μια καλή περίπτωση αφού καπνίζει και έχει καλό αναπτήρα είναι μια ταμπακιέρα. Κυκλοφορούν κάποιες ΠΟΛΥ εμφανίσημες. Και αν δεν απατώμαι μπορείς να βρεις και ασημένιες κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ταμπακέρα είναι αυτό που βάζεις τα τσιγάρα σου μέσα ε; :redface:
Αν είναι αυτό, νομίζω δεν θα το χρησιμοποιούσε. Αν είναι αυτό που βάζεις τον καπνό σου μέσα, πάλι δεν θα το χρησιμοποιούσε γιατί δεν κάνει στριφτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ταμπακέρα είναι αυτό που βάζεις τα τσιγάρα σου μέσα ε; :redface:

Ναι αυτό είναι. Και το ότι δεν έχει τώρα δεν σημαίνει ότι δεν θα το χρησιμοποιούσε, ξέρω αρκετό κόσμο που άρχισε να τη χρησιμοποιεί μόλις τους την έκαναν δώρο. Και χαρίζει στυλ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Πάρε όλη τη σειρά burberry που σου είπανε παραπάνω και αμά περισσέψει τίποτα στείλε το από δω.

Burberry :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χουμ χουμ χουμ
πάρτυ έκπληξη?
πτήση με αερόστατο?

και ας πάμε και στα συμβατικά
ένα μενταγιόν με την ημερομηνία 2008 για να θυμάται το πότε και γιατί
ένα μενταγιόν σχετικό με τις σπουδές της (αν δλδ τελείωσε μαθηματικό ας είναι ένας αριθμός, αν τελείωσε φιλοσοφικό ας είναι ένα ερωτηματικό κ.ο.κ.)

τα σκουλαρικάκια είναι πάντα μια καλή επιλογή από φίλο και όλες οι γυναίκες δεν έχουν ποτέ αρκετά (εκτός από μένα που δεν έχω καν τρύπες :lol: ... για την ακρίβεια, είχα αλλά έχουν κλείσει :P)

ένα βραχιόλι/χειροπέδα (όχι των μπάτσων :P) που θα χαράξεις μέσα την ημερομηνία του πτυχίου

ένα δαχτυλίδι που θα χαράξεις μέσα πάλι την ημερομηνία (Εκτός αν ανησυχείς ότι θα το πάρει στραβά και θα νομίζει ότι της κάνεις πρόταση :lol:)

μια καλή πένα ή στυλό ή ένα πολύ καλό organizer για τα ραντεβού της (όλα αυτά έχουν σχέση με το αντικείμενο των σπουδών..... εεεε πες ντε τι τέλειωσε να βοηθήσεις!!!)

μόλις μας πεις τι σπουδασε ίσως επανέλθω με νέες ιδέες :D


edit
μόλις θυμήθηκα το must δώρο σε μια γυναίκα
εγώ όπου το πάω το εκτιμούν αφάνταστα...
Μπλουζάκι με το στόχο κατά του καρκίνου του στήθους. Τα βρίσκεις σε μεγάλους hondos και πολλά άλλα καταστήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν τελειώνει σχολή πληροφορικής με καθυστέρηση 2,5 χρόνια, οπότε δεν νομίζω ότι θέλει και πολύ να θυμάται την ημερομηνία. :P

Δεν νομίζω ότι θα χρησιμοποιούσε organizer (δεν είναι ο οργανωτικός τύπος) όπως επίσης σπάνια θα γράψει με στυλό. :)

Σας πρήζω ε;:worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ωραιο δωρο αν παιζουν αρκετε λεφτα και του αρεσει ο εσπρεσο ειναι μια μηχανη εσπρεσο.Αν του αρεσουν οι μπυρες σαν και μενα ενα beer tender..(αυτα ειναι τα δωρα που θα ηθελα να μου κανουν..:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ευχαριστώ, αλλά δεν νομίζω ότι θα της άρεσαν αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν τελειώνει σχολή πληροφορικής με καθυστέρηση 2,5 χρόνια, οπότε δεν νομίζω ότι θέλει και πολύ να θυμάται την ημερομηνία. :P

Δεν νομίζω ότι θα χρησιμοποιούσε organizer (δεν είναι ο οργανωτικός τύπος) όπως επίσης σπάνια θα γράψει με στυλό. :)

Σας πρήζω ε;:worry::D


οκ ξανασκέψου το μπλουζάκι με το στόχο κατά του καρκίνου του στήθους
πίστεψε με είναι πολύ καλό δώρο για γυναίκα και λέει και πολλά σαν κίνηση
δεν είναι και φτηνό... ένα μπλουζάκι έχει κοντά στα 60 ευρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οκ, θα το έχω στα υπόψιν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν νομίζω ότι βρήκα το ιδανικό δώρο: μια ψηφιακή κορνίζα!

Δείτε εδώ.



Για όσους δεν ξέρουν τι είναι, είναι μια κορνίζα όπως αυτές που βάζουμε τις τυπωμένες φωτογραφίες, μόνο που είναι ουσιαστικά οθόνη LCD 7" για να προβάλει τις ψηφιακές σας φωτογραφίες. Διαβάστε να θαυμάσετε:
Προβάλλετε τις φωτογραφίες σας από τις περισσότερες ψηφιακές μηχανές χωρίς τη χρήση υπολογιστή, κατευθείαν μέσα από μία κομψή LCD οθόνη 7'' (17,8 εκατοστών).
Απλή στη χρήση, χωρίς την ανάγκη για εμφανίσεις φιλμ ή εγκατάστασης/σύνδεσης με υπολογιστές, το μόνο που χρειάζεται η ψηφιακή κορνίζα της Transcend είναι να τοποθετήσετε μια συμβατή κάρτα μνήμης από την φωτογραφική κάμερα ή το κινητό σας στην ειδική υποδοχή. Αυτόματα θα απολαύσετε τις εικόνες από τα αρχεία φωτογραφιών και βίντεο, ή μουσικά κομμάτια από τα ενσωματωμένα στερεοφωνικά ηχεία. Οι συμβατοί τύποι μνήμης είναι SD / SDHC / MMC / MS / CF, ενώ μπορείτε παράλληλα να συνδέσετε και USB stick στην ειδική υπόδοχή, και να μεταφέρετε τα αρχεία σας στην εσωτερική μνήμη που αγγίζει το 1GB.
Η κορνίζα της Transcend σας δίνει τη δυνατότητα να προβάλλετε τις εικόνες σας τόσο ως thumbnails (μικρογραφίες) όσο και κάθε μία ξεχωριστά ή ως slideshow. Επίσης διαθέτει λειτουργίες zoom και περιστροφής των εικόνων. Από τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που ξεχωρίζουν είναι ότι ενσωματώνει μία πολύ πρακτική ένδειξη ημερολογίου με ρολόι, και ξυπνητήρι που μπορείτε να το ρυθμίσετε να χτυπάει στους ήχους των αγαπημένων σας τραγουδιών (MP3, WAV, WMA)!
Η αναπαραγωγή στην οθόνη γίνεται σε 16:9 φορμάτ, με ανάλυση 480x234 pixels, μεγάλη γωνία θέασης και πλούσια χρώματα. Μπορεί να τοποθετηθεί στο χώρο σας οριζόντια ή κάθετα (portrait ή landscape), αλλά και να στηριχτεί σε τοίχο. Καλύπτεται από εγγύηση 2 ετών και 4 καμμένων pixels, ενώ στη συσκευασία περιλαμβάνεται ασύρματο τηλεχειριστήριο.

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα πάρω αυτό το μοντέλο, γιατί δεν έχω κάνει την καλύτερη έρευνα αγοράς, αλλά πραγματικά είναι τρομερό! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αμ θα στο έλεγα αλλά είπες ως 100 ευρώ :P
οι αξιόλογες κορνίζες έχουν κοντά στα 200 και βάλε :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Πάρε όλη τη σειρά burberry που σου είπανε παραπάνω και αμά περισσέψει τίποτα στείλε το από δω.

Burberry :inlove:

Σου αρέσει και εσένα αυτή η μάρκα εεε ?
Εμένα είναι η αγαπημένη μου...τα περισσότερα ρούχα μου είναι Burberry...

Fandago, θα σου έλεγα να της πάρεις ένα πουκάμισο αυτής της μάρκας αλλά δεν νομίζω να φτάσουν τα 100 ευρά...
Πάντως η κολώνια απ' ότι είδα σου έκανε ένα κλικ!!!
Αλλά δεν θα μείνει για πάντα...
Τελικά τόσες μέρες βρε παιδί μου, δεν έχεις καταλήξει πουθενά???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Νίνα δες 2 post πιο πάνω έχω βρει δώρο.:P

Λοιπόν μιας και θα το πάρω "συνεταιρικά" όπως φαίνεται το δώρο, θα πάμε σε ένα λίγο πιο ακριβό μοντέλο στα 150? ευτυχώς γιατί μπορεί τα τεχνικά χαρακτηριστικά του παραπάνω να είναι πολύ καλά, αλλά η εμφάνιση του δεν μου αρέσει. Οπότε θα προτιμήσουμε αυτό:


Kodak Ψηφιακή Κορνίζα 8'' SV-811

Γιατί να κορνιζάρετε μία μόνο φωτογραφία όταν μπορείτε να ξαναζήσετε όλες τις στιγμές που έχετε απαθανατίσει;
Η νέα ψηφιακή κορνίζα της Kodak αναλαμβάνει να δεχτεί μνήμες από τα κινητά τηλέφωνα ή τις ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές που όλοι χρησιμοποιούμε, και να προβάλλει τα αρχεία στο χώρο σας. Η αναπαραγωγή γίνεται σε ανάλυση 800x480 pixels από μία κομψή LED οθόνη 8 ιντσών (20,3 εκατοστά), η οποία έχει μία πληθώρα δυνατοτήτων: προβολή, παρουσιάσεις όπως εσείς τις θέλετε, μικρογραφίες, αντιγραφή, διαγραφή και εκτύπωση.
Απλή στη χρήση, χωρίς την ανάγκη για εμφανίσεις φιλμ ή σύνδεσης με υπολογιστές, το μόνο που χρειάζεται η ψηφιακή κορνίζα της Kodak είναι να την τοποθετήσετε στο χώρο σας (οριζόντια ή κάθετα) και να εισάγετε μια συμβατή κάρτα μνήμης από την φωτογραφική κάμερα ή το κινητό σας στην ειδική υποδοχή. Αυτόματα θα απολαύσετε τις εικόνες από τα αρχεία φωτογραφιών και βίντεο, ή κομμάτια Mp3 από τα ενσωματωμένα στερεοφωνικά ηχεία.
Δέχεται 6 διαφορετικούς τύπους μνημών, MS / SD / MMC / CF / xD / MD, ενώ τα υποστηριζόμενα φορμάτ εικόνας είναι JPEG και EXIF για φωτογραφίες, και ΜΟV, AVI, MPEG1 (VCD) και MPEG4 (DivX, Xvid) για βίντεο.

Το μοντέλο της Kodak διαθέτει ρυθμίσεις όπου μπορείτε να επιλέξετε την αυτόματη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση ή την απευθείας εκτύπωση μέσω PictBridge εκτυπωτή, ενώ στη συσκευασία παρέχεται ασύρματο χειριστήριο και καλώδιο σύνδεσης USB.

Καλύτερη ανάλυση, μεγαλύτερη οθόνη, η οποία μάλιστα είναι LED και όχι LCD, αλλά μικρότερη ενσωματωμένη μνήμη (256MB). Κατά τ' άλλα μια χαρά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν το δώρο ήταν απόλυτη επιτυχία. Τρομερή η κορνίζα, πολύ user friendly βολική και με πολύ καλή εικόνα!

Το συστήνω ανεπιφύλακτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ευχαριστούμε για το feed back :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, τι γλυκά να πάω στο αφεντικό;
Έλεγα λυχναράκια ή καλτσουνάκια από Κρήτη, αλλά το τυρί με αγχώνει. Αν θέλει να τα μαγαρίζει καιρό, θα χαλάσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν του πάρεις κάτι σε ποτό;... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top