Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μόνο εμένα μου φάνηκε περίεργο το "Λευκη Οθόνη";

Τι εννοείς λευκή; Μήπως μαύρη; Ξεκινούσε; Τα γράμματα πριν τα windows φαινότανε;

Λευκή Οθόνη - Μάυρα Όνειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Το έχετε χάσει όλοι!:P

Εννοώ λευκή, κατάλευκη.
Eruyomo, ακούστηκε το ηχητικό σήμα των windows αλλά η επιφάνεια εργασίας παρέμενε λευκή, φάνηκε το παραθυράκι ότι έγιναν updates στο antivirus. Ό,τι και να πατούσα δεν άνοιγε. Πείραξα τα καλώδια και χωρίς να καταλάβω πώς, άρχισε να "ανοίγει".
Τα γράμματα πριν τα windows δεν φαινόντουσαν, μετά έγινε αυτό, αφού έβγαλα και ξαναέβαλα τα καλώδια.
Πώς παρουσίαζεται βλάβη σε αυτά που προαναφέρατε; Έτσι ξαφνικά; γιατί πριν από αυτό δεν είχα πειράξει τίποτα ούτε στην οθόνη ούτε στην κάρτα γραφικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
ίσως η κάρτα σου υπερθερμένεται.Γίνεται καλή ροή αέρα στο κουτί;
Για να κοιτάξεις θερμοκρασίες κατέβασε αυτό το πρόγραμμα -->https://downloads.guru3d.com/download.php?det=163.
Επίσης ποια κάρτα γραφικών έχεις(δεξί κλικ στην επιφάνει εργασία->properties->display)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αρα πρεπει να βρω καποιον να μου δωσει τα 2003 αλλιως θα το σωζω μετα το save as οπως μου ειπες αλλα πως γινεται αυτο?? που θα βρω αυτην την επιλογη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μόλις πατήσεις save as εμφανίζεται ένα παραθυράκι. Κάτω από το μέρος που γράφεις το όνομα του αρχείου μπορείς να επιλέξεις τον τύπο του αρχείου. Εκεί λοιπόν επιλέγεις αυτό που λέει η Resident Evil ( ακριβώς ούτε εγώ θυμάμαι γιατί ούτε εγώ τα έχω μπροστά :/ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
οκ παω να γραψω κατι να το δοκιμασω..και να σας πω
σας ευχαριστω:)


λοιπον το δοκιμασα και λεει τις εξης επιλογες> 97-2003 document
97-2003 template και κατι αλλες ειναι μια απο αυτες τις δυο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Μπορείς να επιλέξεις να σώζονται όλα τα νέα αρχεία σου στην μορφή του Word 2003.
Πάτα μία φορά το μεγάλο στρογγυλό κουμπί στη γωνία πάνω αριστερά (αυτό με το λογότυπο του MS Office).
Στο παράθυρο με τα μενού που θα ανοίξει, πάτα το κουμπί "Options" ("Επιλογές του Word¨" που θα δεις κάτω δεξιά. Θα δεις ένα νέο παράθυρο με ένα μενού στα αριστερά και διάφορες επιλογές στα δεξιά.
Επέλεξε την επιλογή "Save" ("Αποθήκευση") και στα δεξιά, στην επιλογή "Save documents in format" ("Αποθήκευση αρχείων σε αυτή τη μορφή"), πάτησε το βελάκι, επέλεξε την τρίτη μορφή ("Word Document 97-2003 (*.doc)") και πάτα το κουμπί ΟΚ.

Με αυτόν τον τρόπο, όλα τα νέα αρχεία που θα δημιουργήσεις θα σώζονται με το παλιό format και θα μπορείς να τα διαβάζεις και με το Office 2003.

Για όσα ήδη έχεις γράψει: άνοιξέ τα ένα ένα με το 2007, πάτα πάλι το μεγάλο κουμπί πάνω αριστερά, επέλεξε το "Save as" ("Αποθήκευση ως") κι επέλεξε την τρίτη επιλογή ("Έγγραφο 97-2003"). Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει, γράψε το όνομα του αρχείου σου και πάτα το ΟΚ.

Γκουντ λακ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Μπορείς να επιλέξεις να σώζονται όλα τα νέα αρχεία σου στην μορφή του Word 2003.
Πάτα μία φορά το μεγάλο στρογγυλό κουμπί στη γωνία πάνω αριστερά (αυτό με το λογότυπο του MS Office).
Στο παράθυρο με τα μενού που θα ανοίξει, πάτα το κουμπί "Options" ("Επιλογές του Word¨" που θα δεις κάτω δεξιά. Θα δεις ένα νέο παράθυρο με ένα μενού στα αριστερά και διάφορες επιλογές στα δεξιά.
Επέλεξε την επιλογή "Save" ("Αποθήκευση") και στα δεξιά, στην επιλογή "Save documents in format" ("Αποθήκευση αρχείων σε αυτή τη μορφή"), πάτησε το βελάκι, επέλεξε την τρίτη μορφή ("Word Document 97-2003 (*.doc)") και πάτα το κουμπί ΟΚ.

Με αυτόν τον τρόπο, όλα τα νέα αρχεία που θα δημιουργήσεις θα σώζονται με το παλιό format και θα μπορείς να τα διαβάζεις και με το Office 2003.

Για όσα ήδη έχεις γράψει: άνοιξέ τα ένα ένα με το 2007, πάτα πάλι το μεγάλο κουμπί πάνω αριστερά, επέλεξε το "Save as" ("Αποθήκευση ως") κι επέλεξε την τρίτη επιλογή ("Έγγραφο 97-2003"). Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει, γράψε το όνομα του αρχείου σου και ΟΚ.

Γκουντ λακ! :D


μη με βρισειςςςς:( αλλα ειμαι σαν μωρο με αυτα.. :redface:
αν καταλαβα καλα ανοιγω το microsoft office. μετα που ειναι αυτο το options?? :( δεν το βρισκω πουθενα... πανω μου λεει home , insert , page layout , references , mailings, review , view, add ins
κατω δεξια δεν εχει κατι....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Πάνω κι αριστερά από το Home έχει ένα μεγάλο στρογγυλό πορτοκαλοκόκκινο κουμπί. Πάτησέ το μια φορά και θα δεις ένα νέο παραθυράκι. Εκεί, κάτω δεξιά είναι τα Options.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχουυυυ τα βρηκαααααα:bigarmhug:hug: σ'ευχαριστω πολυυυυυυυ
πραγματικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εκεί που σου έχω βάλει το βελάκι moonlight!

Thx Tinkerbell for the tip δεν το είχα προσέξει ότι είχε τέτοια δυνατότητα το 2007! Πολύ βολικό! (ακόμα ;))


εδιτ: με πρόλαβες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Χαχαχα! Με προλάβατε κι οι 2. Ετοίμαζα screen shots και των 4 βημάτων.

Όντως, είναι πολύ βολική δυνατότητα όταν έχεις να μεταφέρεις αρχεία σε διαφορετικούς υπολογιστές με διαφορετικές εκδόσεις του Office. Και υπάρχει αντίστοιχη επιλογή για όλα τα προγράμματά του, όχι μόνο για το Word.

Υπάρχει όμως και άλλη δυνατότητα. Υπάρχει κάποιο add-in που μπορεί να εγκατασταθεί στο Office 2003 και του δίνει τη δυνατότητα να διαβάζει έγγραφα απ' το νεότερο 2007. Αλλά, δεν θυμάμαι αν είναι για όλο το Office ή μόνο για το Word....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Υπάρχει όμως και άλλη δυνατότητα. Υπάρχει κάποιο add-in που μπορεί να εγκατασταθεί στο Office 2003 και του δίνει τη δυνατότητα να διαβάζει έγγραφα απ' το νεότερο 2007. Αλλά, δεν θυμάμαι αν είναι για όλο το Office ή μόνο για το Word....

Ναι, και κάνει ένα αρχείο των...30Κ, 3Μ!!!! Το έχουμε στη δουλειά (αναγνωρίζουν ότι υπάρχει θέμα και πρέπει να μπορούμε να ανοίγουμε αρχεία από πελάτες που τα στέλνουν σε docx μορφή, αλλά είναι ΤΟΣΟ βλαμμένοι που ενώ υπάρχει άδεια χρήσης του 2007, μόνο για τους managers επιτρέπουν την εγκατάσταση :mad:) και πραγματικά είναι μόνο για ..περίπτωση ανάγκης!!
Πολλές φορές καλύτερη η δικιά σου λύση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχ δεν ξερω πως μπορω να σας ευχαριστησω ολους.. πραγματικα με συγκινησατε με την προθυμεια σας να με βοηθησετε..:bigarmhug χιλια ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Έχω και εγώ ένα θεματάκι, έχω windows xp pro sp3 και αντιμετωπίζω το εξής.
Μερικά από τα dvd με διαφορά πράγματα που έχω, ορισμένες φορές όταν πάει να τα διαβάσει και από τα 2 drives σκαλώνει το σύστημα και επανέρχεται μόνο με ρεσέτ.
Τα ντίβιντι αυτά μπορώ κανονικότατα να τα δω σε άλλα πισί.

Έχει κανείς καμία ιδέα;

Να κάνω fir. update στα drives;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
λοιπον θα ηθελα αν ξερει καποιος να προτεινει ενα προγραμμα που να κανει partitions.δεν με πειραζει αν ειναι ελευθερο ή θελει πληρωμη.
το θελω για να δοκιμασω καποια λειτουργικα.
ξερετε τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
ακου τι θα κανεις . Θα ανοιξεις το πισι σου θα βγαλεις καρτες δικτυου , βγαλε την μια ραμ στικ και ασε πανω στην μητρικη μονο τον επεξεργαστη και καρτα γραφικων τα βασικα δηλαδη . αναψε το πισι και δες αμα λειουργει κανονικα . Αμα η μητρικη σου εχει ενσωματομενη καρτα γραφικων βγαλε την stand alone και αναψε το πισι και πες μας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mastor10

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
προτείνω το Paragon Partition Manager, δεν μου εχει βγαλει ποτε προβλημα...
μπορεις βεβαια να κανεις και με τα windows partition..
καλου κακου κανε κανα backup γιατι εχω ακουσει τωρα τελευταία αρκετες περιπτώσεις που κανουν partition και ξαφνικα σβηνει το pc τους.. φαντάζομαι ξερεις πια ειναι η συνεχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
προτείνω το Paragon Partition Manager, δεν μου εχει βγαλει ποτε προβλημα...
μπορεις βεβαια να κανεις και με τα windows partition..
καλου κακου κανε κανα backup γιατι εχω ακουσει τωρα τελευταία αρκετες περιπτώσεις που κανουν partition και ξαφνικα σβηνει το pc τους.. φαντάζομαι ξερεις πια ειναι η συνεχεια...
ευχαριστω για την απαντηση.θα το δοκιμασω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Κακός mode on

Χαχαχα.... Έχει πολύ πλάκα να διαβάζω τον καθένα να λέει τον μακρύ του και τον κοντό του..

Κακός mode off

Ρε παιδιά τι της λέτε τις κοπέλας θα με αφήσετε καραφλό!??!

Τέλος πάντων, προφανώς το πιο πιθανό είναι κάποιο startup service να χτυπάει άσχημα, οπότε μάλλον πρέπει να παίξουμε με msconfig.

Κάνε αυτό π σ είπα στο πμ, μπές ασφαλή λειτουργία και πες μου αν όλα παίζουν κανονικά από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top