Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,689 μέλη και 2,403,585 μηνύματα σε 74,694 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 474 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Στερεότυπα για άλλους λαούς!

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 755 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 02:04, 13-07-17:

Γιατι μηπως οι Ελληνες ξυριζονται;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Διακεκριμένο μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,094 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 06:21, 13-07-17:

Ειναι αληθεια οτι οι πολυ Γαλλοι αφηνουν γενειαδα ομως δεν ισχυει για ολους.
Οι Ελληνες γενικα στολιζουν αλλους λαους χωρις να ξερουν
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,949 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 09:54, 13-07-17:

Δε μιλάω για γενειάδα ρε παιδιά. Για τρίχες στο σώμα λέω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,220 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 10:04, 13-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Διάβασα αυτο το θέμα τυχαία και έχω να πω ότι είμαστε τόσο άδικοι με τους άλλους λαούς π.χ οι Άγγλοι επειδή έχω πάει δεν είναι καθόλου αντιπαθείς.
Οσο για την Γαλλία επειδή είναι η μητέρα μου Γαλλίδα δεν είναι βρόμικοι και καλύτερα πρώτα να ξέρετε και μετά να μιλάτε.Δεν νομίζω να θεωρείτε την Ελλάδα καθαρό λαό που τα σκουπίδια ήταν 1 μήνα στους δρόμους η που οι Έλληνες δεν ξέρουν την λέξη ανακύκλωση.
Νομίζω η σωστή λέξη δεν είναι το "αντιπαθείς" αλλά "αποστασιοποιημένοι", όμως αυτό αφορά γενικότερα την Κεντρική και Βόρεια Ευρώπη και είναι περασμένο στην κουλτούρα τους. Δηλαδή λέμε ότι εμείς οι μεσογειακοί λαοί είμαστε έξω καρδιά και τα σχετικά, αλλά αυτό πάντα σε σύγκριση με τους βορειότερους γείτονές μας πιστεύω.

Τώρα για τους Γάλλους έχω ακούσει και γω ότι είναι βρώμικοι και όχι μόνο από Έλληνες αλλά από διάφορους Βαλκάνιους και μη λαούς. Πόσο υποκειμενικό είναι δεν ξέρω, πάντως ναι σε ένα βαθμό οι Έλληνες έχουμε ένα κόμπλεξ ανωτερότητας.
Btw και συ Έλληνας είσαι Φώτη. Μην χρησιμοποιείς γ' πληθυντικό...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,094 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 10:07, 13-07-17:

Για το σώμα δεν ξέρω.
Rin το ξέρω ότι είμαι Έλληνας(βασικά ο μπαμπάς μου είναι από την Χίο,η μαμά μου είναι Γαλλίδα )όμως εγώ είπα κάτι για την Γαλλία που ξέρω.Τελος το ξαναλέω μην νομίζουμε ότι η Ελλάδα είναι καθαρή σαν χώρα.Ολα αυτά πάντα φιλικά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Andypro

Δραστήριο Μέλος

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 15 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O Andypro έγραψε: στις 14:04, 13-07-17:

Ειναι αληθεια οτι οι πολυ Γαλλοι αφηνουν γενειαδα ομως δεν ισχυει για ολους.
Οι Ελληνες γενικα στολιζουν αλλους λαους χωρις να ξερουν
Στολίζουν άλλους λαούς ε; Ή μήπως όλοι στολίζουν την Ελλάδα;; Κατακτητές και κατακτητές πέρασαν από εδώ, μεταξύ αυτών και οι Γάλλοι, λογικό μου φαίνεται να έχουμε ένα ιστορικό μίσος προς τις χώρες αυτές. Ή μήπως είναι φίλοι μας πλέον; Γιατί νομίζεις ότι άφησαν να δημιουργηθεί αυτό το κράτος;

Ας μην ξεχνάμε πως οι Λατίνοι ήταν από τους πιο μισητούς κατακτητές...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andypro : 13-07-17 στις 14:07.
Παράθεση

Omikron

Νεοφερμένος

Ο Omikron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O Omikron έγραψε: στις 19:18, 13-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Γιατι μηπως οι Ελληνες ξυριζονται;
Οι Έλληνες κάνουν το οτιδήποτε αρκεί να ακολουθούν την μόδα των υπολοίπων ακόμα και αν δεν το πιστεύουν απο μόνοι τους.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:02, 13-07-17:

Σώπα που είμαστε και θύματα τωρα,το δικό μας φτεξιμο που το βάζεις ε.
Παράθεση

Andypro

Δραστήριο Μέλος

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 15 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O Andypro έγραψε: στις 13:21, 14-07-17:

Σώπα που είμαστε και θύματα τωρα,το δικό μας φτεξιμο που το βάζεις ε.
Και ποιο είναι το δικό μας φταίξιμο; Για εξήγησε λιγάκι...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:05, 14-07-17:

Οταν ο καθε τυχοντας ειχε 4 σπιτια και Porsche γιατι ειχε παρει 20 δανεια, οι ξενοι τι θες να κανουν?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους