Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,327 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,506 μηνύματα σε 94,331 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 742 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Στερεότυπα για άλλους λαούς!

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 01:08, 08-09-12:

B) αυτά είναι, έπρεπε να χουμε κι εμείς στο σχολείο μάθημα σκακίου όπως οι Ρώσοι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 02:17, 08-09-12:

Τι μου έρχεται στο μυαλό διαβάζοντας αυτές τις λέξεις:

1. Γερμανοί= μηχανολόγοι/βιομήχανοι/σοβαροί
2. Γάλλοι= μόδα/μπαγκέτες/κόκκινο κρασί/φλώροι/λιγούρια
3. Αυστριακοί= σοβαροί/αγενείς
4. Ελβετοί= σοκολάτες/τυρί/ρολόγια/πολλά λεφτά/3 μητρικές γλώσσες
5. Ιταλοί= λιγούρια/αγενείς/κλέφτες
6. Ρώσοι= κοσνομασιόν/μαφία/απατεώνες/φτώχεια
7. Αμερικανοί (ΗΠΑ)= χοντροί/υποκριτές/εθνικιστές
8. Νοτιοαμερικανοί= ποδόσφαιρο/σαπουνόπερες/ναρκωτικά/καρναβάλια
9. Κινέζοι= κοντοί/σκλάβοι ή αφεντικά σκλάβων/κακή ποιότητα προιόντων/συνωστισμός
10. Ιάπωνες= τεχνολογία/ηλεκτρονικά/kawaii/anime/manga/αδύνατοι/μορφωμένοι
11. Άραβες= φανατικοί/συντηρητικοί/βρώμικοι/οπισθοδρομικοί
12. Σουηδοί= ξανθοί/μπλε μάτια/καλές δουλειές/καλά σπίτια/καλή ζωή/αυτοκτονίες
13. Ισπανοί= πέφτουλες
14. Άγγλοι= ξενέρωτοι/ανέκφραστοι/κρυόκωλοι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

i حليمة

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη i حليمة
H i حليمة αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H i حليمة έγραψε στις 04:19, 08-09-12:

1. Γερμανοί, μια ζωή...ξανάρχονται αλλά ποτέ δε φτάνουν

2. Γάλλοι, La Tour Eiffel τους έμεινε μόνο κι αυτός άρχισε να σκουριάζει

3. Αυστριακοί, ονειρεύονται πολύ, μέχρι την απόσχιση της Ικαρίας από την Ελλάδα και την προσχώρηση της στην Αυστρία

4. Ελβετοί, οι άνθρωποι (σταματημένα) ρολόγια

5. Ιταλοί, "μαλάκες" σαν τους Έλληνες, αλλά παράγουν τις ferrari

6. Ρώσοι, βρήκαν επιτέλους τον ηγέτη που τους άξιζε, αν τον ακούσεις κοιτάζοντας τον παραπάνω από δυο λεπτά, πεθαίνεις από ανία

7. Αμερικανοί (ΗΠΑ), χέζε ψηλά κι αγνάντευε

8. Νοτιοαμερικανοί, τι πέφτει από ψηλά ρε γαμώτο

9. Κινέζοι, καμία σχέση με Ιάπωνες

10. Ιάπωνες, τι τους πέρασες, για...Κινέζους

11. Άραβες, η μετεξέλιξη της θεωρίας του Δαρβίνου

12. Σουηδοί, κορυφαίοι χρήστες internet στον κόσμο

13. Ισπανοί, τόσα χρόνια νομίζανε πως κρατούσαν τον ταύρο από τα...κέρατα

14. Άγγλοι, εντάξει αλλά έχουν άλλοθι τις....Αγγλίδες

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 10:42, 08-09-12:

Τα δικά μου στερεότυπα

Ευρωπαίοι - συντηρητικούρες, ψευδοπροοδευτικοί, αντιπαθέστατοι, τραγικοί, βαρετοί, άθεοι, υλιστές, "διαφωτιστές". Σφιχτοί, καχύποπτοι, εσωστρεφείς.

Αμερικάνοι - διασκεδαστικοί, ενδιαφέροντες, αφελείς, παχύσαρκοι, κατά κύριο λόγο θρήσκοι και πολύ πατριώτες. Ευκολόπιστοι, πληθωρικοί, εξωστρεφείς.

'Ελληνες - εγωιστές, ξερόλες, εξυπνάκιδες, απειθάρχητοι, απνευμάτιστοι, ημιμαθείς, συντηρητικοί, τσαμπουκάδες, φαρισαίοι, παθητικοί, δειλοί, μιμητικοί, μητριαρχικοί, άσχετοι σχεδόν στα πάντα και όμως έχουν γνώμη επί παντός επιστητού, βαυκαλίζονται με τα περασμένα μεγαλεία, ενώ δεν κάνουν τίποτα για τα λαμπρά μέλλοντα. Νομίζουν ότι είναι σκλάβοι, αλλά στην πραγματικότητα είναι έξυπνοι αφέντες.

Κινέζοι - Νομίζουν ότι είναι αφέντες, αλλά στην πραγματικότητα είναι ανόητοι σκλάβοι.

Ιάπωνες - 'Ενας μέσος Ιάπωνας έχει πολύ υψηλότερο IQ από ενός Ευρωπαίου και αμερικάνου μαζί.

Εβραίοι και 'Αραβες - Πάρα πολύ ενδιαφέροντες.

Ρώσοι - Αντιπαθείς.

'Αγγλοι - Εμετός.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 13:22, 08-09-12:

1. Γερμανοὶ: Ὁλοκληρωτικοί, μιλιταριστές, ὑψηλὴ τεχνολογία, ἐργατικοί, πραγματιστές.

2. Γάλλοι: καλόγουστοι, διαλεκτικοί, ἐπιφανειακὰ εὐγενικοί, φεμινισμός, ὡραία κουζίνα, σικάτες γυναῖκες

3. Αυστριακοὶ: κλασικὴ μουσική, ὀρεσίβιοι, μορφωμένοι

4. Ελβετοὶ: καλοκουρδισμένοι σὰν τὰ ῤολόγια τους, βαρετοί, ἀγελαδοτρόφοι, τραπεζίτες.

5. Ιταλοὶ: σκερτσόζοι, τρὰς τηλεόραση, μοδάτοι, μπερμπάντηδες, γυναῖκες πρωταθλήτριες στὶς πλαστικὲς ἐγχειρήσεις

6. Ῥῶσοι: σκληροί, βίαιοι, βαρύθυμοι, πότες, μελαγχολικοί, γυναῖκες «θανατηφόρες».

7. Αμερικανοὶ (ΗΠΑ): ἀφελεῖς, ῥηχοί, ὑλιστὲς στὸν ἀκρότατο βαθμό, χαζοχαρούμενοι, γυναῖκες μὲ τὸ χαμόγελο τῆς «Κρέστ».

8. Νοτιοαμερικανοὶ: ἐξωστρεφεῖς, ἔξυπνοι ἕως πονηροί, ναρκωτικά, λάτιν ταμπεραμέντο, κρεατοφάγοι, τεράστιες κοινωνικὲς διαφορές, οἱ πιὸ ὄμορφες γυναῖκες στὸν κόσμο.

9. Κινέζοι: Ἐργατικοὶ σὰν ῥομπότ, ἀκοινώνητοι, ἀντιγράφουν τὰ πάντα, μαγειρεύουν μὲ ὅ,τι κινεῖται καὶ πετάει, μιλιταριστές.

10. Ἱάπωνες: μανία μὲ τὴν τεχνολογία, καλοὶ κινητῆρες, anime, γυναῖκες ἕτοιμες γιὰ ὅλα, δύσκολα συνεννοήσιμοι μὲ τοὺς Εὐρωπαίους, φοβερὰ μιλιταριστὲς (ὅπως καὶ οἱ Κινέζοι)

11. Ἄραβες: ἡδονικοί, μερακλῆδες στὴ μουσικὴ καὶ στὸ φαγητό, προνεωτερικὲς κοινωνίες, πετρέλαιο, χαοτικὲς κοινωνικὲς διαφορές.

12. Σουηδοὶ: Ψυχροί, ὑλιστές, ἔλλειψη κοινωνικῆς μόρφωσης, ἀπόλυτα ἀτομοκρατικὴ κοινωνία, ψηλὲς-ξανθὲς-γαλανομάτες, πότες, ξυλοκόποι, γυναῖκες μὲ τρίχες...

13. Ἰσπανοί: ποιητικοί, φιλότεχνοι, ἀνοιχτόκαρδοι, φανατικὰ παπικοί, ἐπαναστάτες, ζαμπονοφάγοι

14. Ἄγγλοι: κρύοι, δεινοὶ ἐπαγγελματίες, σνόμπ, ἐμπορευματοποιοῦν τὰ πάντα, ὕπουλοι, ἀνερμάτιστοι.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:29, 08-09-12:

Νοτιοαμερικανοὶ: οἱ πιὸ ὄμορφες γυναῖκες στὸν κόσμο.

ελα ρε πατρέα, και εσυ περιμένεις πως και πως
το καρναβάλι του ρίο
για τα ρεπορτάζ
...της σαμπας;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:35, 08-09-12:

1. Γερμανοὶ: Ὁλοκληρωτικοί, μιλιταριστές, ὑψηλὴ τεχνολογία, ἐργατικοί, πραγματιστές.
το σημαντικοτερο,που βλεπουμε και τωρα
πεισμα και ισχυρογνωμοσυνη
πιστευουν οτι ειναι οι καλυτεροι ολων και οτι μονο ο δικος τους τροπος ειναι ο καλυτερος
και οτι μπορουν να επιβαλουν στους αλλους με το ζορι

και την πατησαν βεβαια ξανα και ξανα,,στην ιστορια..

5. Ιταλοὶ: σκερτσόζοι, τρὰς τηλεόραση, μοδάτοι, μπερμπάντηδες, γυναῖκες πρωταθλήτριες στὶς πλαστικὲς ἐγχειρήσεις
μια λεξη
Νάρκισσοι..

9. Κινέζοι: Ἐργατικοὶ σὰν ῥομπότ, ἀκοινώνητοι, ἀντιγράφουν τὰ πάντα, μαγειρεύουν μὲ ὅ,τι κινεῖται καὶ πετάει, μιλιταριστές.

10. Ἱάπωνες: μανία μὲ τὴν τεχνολογία, καλοὶ κινητῆρες, anime, γυναῖκες ἕτοιμες γιὰ ὅλα, δύσκολα συνεννοήσιμοι μὲ τοὺς Εὐρωπαίους, φοβερὰ μιλιταριστὲς (ὅπως καὶ οἱ Κινέζοι)
μαζικές κοινωνίες,,το συνολο πάνω απο το ατομο..

2. Γάλλοι: καλόγουστοι, διαλεκτικοί, ἐπιφανειακὰ εὐγενικοί, φεμινισμός, ὡραία κουζίνα, σικάτες γυναῖκες
ξεχασες το βρωμίλοι..

Ἄραβες: ἡδονικοί, μερακλῆδες στὴ μουσικὴ καὶ στὸ φαγητό, προνεωτερικὲς κοινωνίες, πετρέλαιο, χαοτικὲς κοινωνικὲς διαφορές.
μοιρολατρες,στωικοι υποτακτικοι..
σφαξε με αγα μου να αγιασω..
αλλα οταν ξεσηκωθουν,,σε παιρνει η αμμοθυελλα και σε σηκωνει..

Παράθεση

fotisapple (je m'appelle fotis.)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη fotisapple
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 1,230 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 21:52, 12-07-17:

Διάβασα αυτο το θέμα τυχαία και έχω να πω ότι είμαστε τόσο άδικοι με τους άλλους λαούς π.χ οι Άγγλοι επειδή έχω πάει δεν είναι καθόλου αντιπαθείς.
Οσο για την Γαλλία επειδή είναι η μητέρα μου Γαλλίδα δεν είναι βρόμικοι και καλύτερα πρώτα να ξέρετε και μετά να μιλάτε.Δεν νομίζω να θεωρείτε την Ελλάδα καθαρό λαό που τα σκουπίδια ήταν 1 μήνα στους δρόμους η που οι Έλληνες δεν ξέρουν την λέξη ανακύκλωση.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefaniat

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefaniat
H stefaniat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 676 μηνύματα.

H stefaniat έγραψε στις 22:54, 12-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Διάβασα αυτο το θέμα τυχαία και έχω να πω ότι είμαστε τόσο άδικοι με τους άλλους λαούς π.χ οι Άγγλοι επειδή έχω πάει δεν είναι καθόλου αντιπαθείς.
Οσο για την Γαλλία επειδή είναι η μητέρα μου Γαλλίδα δεν είναι βρόμικοι και καλύτερα πρώτα να ξέρετε και μετά να μιλάτε.Δεν νομίζω να θεωρείτε την Ελλάδα καθαρό λαό που τα σκουπίδια ήταν 1 μήνα στους δρόμους η που οι Έλληνες δεν ξέρουν την λέξη ανακύκλωση.
Μήπως θα έπρεπε να πεις "ξέρουμε";
Επίσης, μήπως αυτά που λες είναι στερεότυπα για τους Έλληνες; Λέω εγώ τώρα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,132 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 23:01, 12-07-17:

Είναι αλήθεια ότι οι Γάλλοι δεν ξυρίζονται;
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 884 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 02:04, 13-07-17:

Γιατι μηπως οι Ελληνες ξυριζονται;
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 1,230 μηνύματα.

O fotisapple έγραψε στις 06:21, 13-07-17:

Ειναι αληθεια οτι οι πολυ Γαλλοι αφηνουν γενειαδα ομως δεν ισχυει για ολους.
Οι Ελληνες γενικα στολιζουν αλλους λαους χωρις να ξερουν
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,132 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 09:54, 13-07-17:

Δε μιλάω για γενειάδα ρε παιδιά. Για τρίχες στο σώμα λέω.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 11,995 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 10:04, 13-07-17:

Νομίζω η σωστή λέξη δεν είναι το "αντιπαθείς" αλλά "αποστασιοποιημένοι", όμως αυτό αφορά γενικότερα την Κεντρική και Βόρεια Ευρώπη και είναι περασμένο στην κουλτούρα τους. Δηλαδή λέμε ότι εμείς οι μεσογειακοί λαοί είμαστε έξω καρδιά και τα σχετικά, αλλά αυτό πάντα σε σύγκριση με τους βορειότερους γείτονές μας πιστεύω.

Τώρα για τους Γάλλους έχω ακούσει και γω ότι είναι βρώμικοι και όχι μόνο από Έλληνες αλλά από διάφορους Βαλκάνιους και μη λαούς. Πόσο υποκειμενικό είναι δεν ξέρω, πάντως ναι σε ένα βαθμό οι Έλληνες έχουμε ένα κόμπλεξ ανωτερότητας.
Btw και συ Έλληνας είσαι Φώτη. Μην χρησιμοποιείς γ' πληθυντικό...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O fotisapple έγραψε στις 10:07, 13-07-17:

Για το σώμα δεν ξέρω.
Rin το ξέρω ότι είμαι Έλληνας(βασικά ο μπαμπάς μου είναι από την Χίο,η μαμά μου είναι Γαλλίδα )όμως εγώ είπα κάτι για την Γαλλία που ξέρω.Τελος το ξαναλέω μην νομίζουμε ότι η Ελλάδα είναι καθαρή σαν χώρα.Ολα αυτά πάντα φιλικά.
Παράθεση

Andypro

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andypro
Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 14 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O Andypro έγραψε στις 14:04, 13-07-17:

Ειναι αληθεια οτι οι πολυ Γαλλοι αφηνουν γενειαδα ομως δεν ισχυει για ολους.
Οι Ελληνες γενικα στολιζουν αλλους λαους χωρις να ξερουν
Στολίζουν άλλους λαούς ε; Ή μήπως όλοι στολίζουν την Ελλάδα;; Κατακτητές και κατακτητές πέρασαν από εδώ, μεταξύ αυτών και οι Γάλλοι, λογικό μου φαίνεται να έχουμε ένα ιστορικό μίσος προς τις χώρες αυτές. Ή μήπως είναι φίλοι μας πλέον; Γιατί νομίζεις ότι άφησαν να δημιουργηθεί αυτό το κράτος;

Ας μην ξεχνάμε πως οι Λατίνοι ήταν από τους πιο μισητούς κατακτητές...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andypro : 13-07-17 στις 14:07.
Παράθεση

Omikron

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Omikron
Ο Omikron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Omikron έγραψε στις 19:18, 13-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Γιατι μηπως οι Ελληνες ξυριζονται;
Οι Έλληνες κάνουν το οτιδήποτε αρκεί να ακολουθούν την μόδα των υπολοίπων ακόμα και αν δεν το πιστεύουν απο μόνοι τους.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O fotisapple έγραψε στις 20:02, 13-07-17:

Σώπα που είμαστε και θύματα τωρα,το δικό μας φτεξιμο που το βάζεις ε.
Παράθεση

Andypro

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andypro
Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 14 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O Andypro έγραψε στις 13:21, 14-07-17:

Σώπα που είμαστε και θύματα τωρα,το δικό μας φτεξιμο που το βάζεις ε.
Και ποιο είναι το δικό μας φταίξιμο; Για εξήγησε λιγάκι...
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O fotisapple έγραψε στις 20:05, 14-07-17:

Οταν ο καθε τυχοντας ειχε 4 σπιτια και Porsche γιατι ειχε παρει 20 δανεια, οι ξενοι τι θες να κανουν?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους