Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 575)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Στα ζώα,η οποια ομοφυλοφιλια αποσκοπει στη διδαχη του ζευγαρωματος - οπως στις γατες - και ενιοτε στην επιβολή / άσκηση εξουσιας.

Το πρωτο δεν υφισταται στις ανθρωπινες κοινωνιες.

Το δευτερο,εφαρμόζεται - σε συγκεκριμενες ομως συνθηκες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Στα ζώα,η οποια ομοφυλοφιλια αποσκοπει στη διδαχη του ζευγαρωματος - οπως στις γατες - και στην επιβολή / άσκηση εξουσιας.
Διδαχή τίνος πράγματος; Εχεις κάποιο λινκ γι'αυτό που λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Για να ειμαι ειλικρινης οχι.

Ωστοσο,τα παντα δεν ειναι θεμα συνδεσμων......

Απλα λογικής....

Τα ζωα συνουσιαζονται απο ενστικτο και οχι (και) απο χαρά οπως ο ανθρωπος.

Συνεπως,η ομοφυλοφιλια εκει δεν ειναι εξη ή επιλογη ή διαστροφη,αλλα εχει ειτε μαθησιακες σκοπιμοτητες,ειτε εξουσιαστικές.

Αλλη εξήγηση δεν υπαρχει - κατ" εμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Υπάρχουν φυσικά βιολετί μάτια, σε πολύ μικρό ποσοστό. H Elizabeth Taylor είχε. Είναι αφύσικα άραγε, απλά επειδή είναι σπάνια;
Το ότι δεν είναι επιλογή το έχουμε πει εκατό φορές, το έχουν δηλώσει ακόμη και ομοφυλόφιλοι στο θέμα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σου φαίνεται τόσο δυσνόητο.
...................................................................................................................
Τώρα εγώ σίγουρα θα πρέπει να φταίω γιατι τοποθέτησα μια πρόθεση, τόση δά μικρή, στα λεχθέντα απο εμένα.

Η πρόθεση είναι το <<ΆΝ...........>>.

Ξεκινώ πάλι με το <<ΑΝ>> και σε ρωτώ άν εσύ δυσκολεύεσαι να ξεχωρίσεις το αν τι σημαίνει και πόσο επηρεάζει το νόημα, θα πρέπει εγώ να απαντήσω για τα βιολετί μάτια της Elizabeth Taylor ?

Το αστείο στην περίπτωση είναι πως εσύ μπορείς να βλέπεις ότι θέλεις ενώ εγώ μόλις κάνω την <<στραβή>> λές και μου την έχετε στημένη.

:hmm:Οι βι είναι βέβαια μία άλλη κατηγορία, αλλά η ψυχολογία νομίζω των ανθρώπων είναι η ίδια...
Σε αυτό πάντως συμφωνούμε. Δεν τον απορρίπτεις ολοκληρωτικά σαν άνθρωπο αν δεν τον ξέρεις...

Και ποιος εδώ μέσα απέρριψε άτομο ομοιοφιλικό, ( το αντίθετο του ομοφοβικού).

Έχουμε εκτεταμένα αναφερθεί και τοποθετηθεί στο θέμα, που καλό θεωρώ πως είναι πρίν κρίνετε κάποιους καταλογίζοντας τους ρατσιστικές απόψεις, διαβάστε ένα μέρος απο τα γραφόμμενά τους προκειμένου να έχετε αντιπροσωπευτικότερο δείγμα της γραφής και των απόψεών τους.

Είναι το ίδιο πράμα με τις σεξουαλικές σας ανησυχίες.

Σαν παιδιά που είστε κάποιες φορές δοκιμάζετε διάφορες παραλλαγές και δικαίωμά σας είναι, όπως δικαίωμά μου θεωρώ πως είναι η υποστήριξη της γνώμης μου και τίποτε άλλο.

Εδώ αυτό το οποίο <<είθισται>> να λέγεται φυσιολογικό χρειάζεται κάποιο χρόνο προκειμένου να το καταλάβεις και πολλές φορές δημιουργούνται προβλήματα και μάλιστα χαρακτηρίζονται και ανυπέρβλητα . (Ανογρασμικές γυναίκες, άνδρες με πρόβλημα στύσης...).

Πώς είναι δυνατό να πιστέψω τον ισχυρισμό κάποιων οτι η μεταξύ δύο ατόμων του ιδίου φύλλου συνεύρεση είναι κάτι έμφυτο και όχι επίκτητο . Σε λίγο θα επιστρατεύσουν και αναλυτές του DNA ή κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ προκειμένου να μας πείσουν. Λες και εμείς είμαστε απο άλλο πλανήτη.

Εδώ θέλω να πώ οτι σπανιότερα έχω δεί να υποτιμούν ομοιόφιλους και το σύνηθες μου είναι η υποστήριξή τους.

Στα ζώα,η οποια ομοφυλοφιλια αποσκοπει στη διδαχη του ζευγαρωματος - οπως στις γατες - και ενιοτε στην επιβολή / άσκηση εξουσιας.

Το πρωτο δεν υφισταται στις ανθρωπινες κοινωνιες.

Το δευτερο,εφαρμόζεται - σε συγκεκριμενες ομως συνθηκες....

Για το πρώτο μου θύμισες κάποιον που παραλίγο απο το παράθυρο θα είχε π......χτεί.

Όσο για το δεύτερο,συμφωνώ οτι αποτελεί μέθοδο επιβολής εξουσίας και εφαρμόζεται.

Εϊναι κάτι σαν τους ευνούχους της Οθωμανικής αυτοκρατορίας.

Εκείνο που έχω να ρωτήσω δέν είναι το σωστό ή μή, αλλά <<ποιός είναι ο λόγος που αποτελεί απόδειξη και εγγύηση αυτή η παραχώρηση >> ? Και πώς εκλαμβάνεται απο τους αποδέκτες και υποκινητές ?

Καιρός ήταν να εμβαθύνουμε στο θέμα. Αρκετά έχουμε δεί και κοντεύουν να πέσουν τα μυαλά μας.
ΝΑΙ!!! Για τα μυαλά μας πρόκειται και όχι για τα μαλλιά μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τα ζωα συνουσιαζονται απο ενστικτο και οχι (και) απο χαρά οπως ο ανθρωπος.

Συνεπως,η ομοφυλοφιλια εκει δεν ειναι εξη ή επιλογη ή διαστροφη
απλα μια διαστροφη του ενστικτου..οπως ακομα και εκγεντης μπορουν να στραβωσουν πολλα χαρακτηριστικα του ανθρωπου ,ετσι και αυτο.. εχω δει αλλωστε γατα λεσβια να προσπαθει να το κανει σε ενα γατι..και η γατα ηταν ψυχολογικα αρρωστη και εξαφανιστηκε μετα..φαινοταν οτι δεν ηταν καλα..(εμοιαζε υπερβολικα σεγατο και σε εμφανιση και σε συμπεριφορα)

διαστροφες και λαθη της φυσεως υπαρχουν σε ολη τη φυση..σωματικα και ψυχικα εγκεφαλικα ελαττωματα παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν σε ενα ποσοστο..αλλα αυτο δεν τα κανει φυσιολογικα και μη επιβλαβη ..
ενα απο αυτα ειναι και η ομοφυλοφιλια..
ποτε δεν θα εχουμε εναν τελειο κοσμο (χωρις ομοφυλοφιλια πχ.).
παντα θα στραβωνει κατι..τι να κανουμε.. δεν ειμαστε θεοι..αλλα ατελη οντα..
το οτι αποδεχομαστε τα λαθη δεν σημαινει οτι τα θεωρουμε και σωστα..


δειτε στη γερμανια ειπαν οτι εχει γκευ στη ομαδα ποδοσφαιρου και γινεται σοβαρα χαμος.. δεν ειναι οσο φιλελευθεροι νομιζουμε για την ομοφυλοφιλια.. οι ευρωπαιοι..
https://www.theatlanticwire.com/features/view/feature/German-Soccer-Manager-Blames-Gay-Players-1609
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
αλλα αυτο δεν τα κανει φυσιολογικα και μη επιβλαβη ..
ενα απο αυτα ειναι και η ομοφυλοφιλια..
https://www.theatlanticwire.com/features/view/feature/German-Soccer-Manager-Blames-Gay-Players-1609

Συγκεντρώσου λίγο σε μένα και απάντησέ μου: τι καθιστά την ομοφυλοφιλία επιβλαβή;

Σε παρακαλώ η απάντησή σου να μην είναι του στυλ "μα το λένε όλοι, δεν το βλέπετε" αλλά "1. αυτό, 2. αυτό, 3. αυτό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Συγκεντρώσου λίγο σε μένα και απάντησέ μου: τι καθιστά την ομοφυλοφιλία επιβλαβή;
το να προσπαθεις να κανεις ερωτα ειτε ομοφυλοφιλος ειτε οχι απο την πυλη εξοδου ακαθαρσιων.. ναι..ειναι επιβλαβες και το λενε ολοι οι γιατροι βασικα..ειναι σαν να κανεις σεξ με μια τουαλετα δηλαδη και δεν ειναι λιπασμενος φυσιολογικα οπως ο κολπος για σεξ,,οποτε πληγωνεται και εχουμε πολυ υψηλες πιθανοτητες αιντς..

οποιος και αν το κανει παλι επιβλαβες ειναι,απλα οι ομοφυλοφιλοι το εχουν ως κυριο τροπο γιατι δεν εχουν κολπο..οποτε δεν εχουν μια φυσικη τρυπα φτιαγμενη οπως ο κολπος για εισχωρηση και γονιμοποιηση:confused:.. απο ενα πεος.


τωρα τα ψυχολογικα θεματα ειναι πιο πολυπλοκα και αν στα πω θα τα αρνηθεις ολα..αλλα τα γεγοντα ψυχολογικων ανωμαλιων και προβληματων διεθνως και σε πολυ φιλελευθερες χωρες οπως Ελβετια και οπως η ολανδια ισως που επιτρεπεται ο γαμος(δεν αλλαζει την ουσια της αρρωστιας) ειναι γνωστα..αυτοκτονιες και ολων τν ειδων οι παλαβομαρες εχουν τεραστια ποσοστα στους ομ..


βαριεμαι να κυνηγαμε την ουρα μας σε αυτο το θεμ..ζαλιστηκα,,,......:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
το να προσπαθεις να κανεις ερωτα ειτε ομοφυλοφιλος ειτε οχι απο την πυλη εξοδου ακαθαρσιων.. ναι..ειναι επιβλαβες και το λενε ολοι οι γιατροι βασικα..ειναι σαν να κανεις σεξ με μια τουαλετα δηλαδη και δεν ειναι λιπασμενος φυσιολογικα οπως ο κολπος για σεξ,,οποτε πληγωνεται και εχουμε πολυ υψηλες πιθανοτητες αιντς..

οποιος και αν το κανει παλι επιβλαβες ειναι,απλα οι ομοφυλοφιλοι το εχουν ως κυριο τροπο γιατι δεν εχουν κολπο..οποτε δεν εχουν μια φυσικη τρυπα φτιαγμενη οπως ο κολπος για εισχωρηση και γονιμοποιηση:confused:.. απο ενα πεος.

Όταν χρησιμοποιεί κάποιος προφυλακτικό δεν έχει κίνδυνο για τίποτα από αυτά που λες, είτε σε ετεροφυλόφιλο είτε σε ομοφυλόφιλο ζευγάρι. Άκυρο λοιπόν. Πάμε παρακάτω.

τωρα τα ψυχολογικα θεματα ειναι πιο πολυπλοκα και αν στα πω θα τα αρνηθεις ολα..αλλα τα γεγοντα ψυχολογικων ανωμαλιων και προβληματων διεθνως και σε πολυ φιλελευθερες χωρες οπως Ελβετια και οπως η ολανδια ισως που επιτρεπεται ο γαμος(δεν αλλαζει την ουσια της αρρωστιας) ειναι γνωστα..αυτοκτονιες και ολων τν ειδων οι παλαβομαρες εχουν τεραστια ποσοστα στους ομ..

Κι εσύ αν ήσουν κατατρεγμένος και σε κορόιδευαν όλοι που θεωρούν οτι είναι κάποιοι γιατί π..... γυναίκα αντί για άντρα, κι εσύ μπορεί για φούντο να πήγαινες. Κοινώς οι εξωτερικοί παράγοντες δημιουργούν τα ψυχολογικά προβλήματα, οι άλλοι με τη συμπεριφορά τους κι όχι η ομοφυλοφιλία από μόνη της.

Αυτά τα δύο πράγματα στα έχω ξαναπεί και δεν τα έχεις αντικρούσει. Μπορείς να τα αντικρούσεις τώρα; Αν όχι, είτε τα δέχεσαι και ενστερνίζεσαι την άποψή μου, είτε μην ασχοληθείς άλλο με αυτό το θέμα γιατί όντως γυρνάμε γύρω γύρω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.narth.com/docs/whitehead.html

Homosexuality and Mental Health Problems

By N.E. Whitehead, Ph.D.
(Author of "My Genes Made Me Do It")
Summary: Recent studies show homosexuals have a substantially greater risk of suffering from a psychiatric problems than do heterosexuals. We see higher rates of suicide, depression, bulimia, antisocial personality disorder, and substance abuse. This paper highlights some new and significant considerations that reflect on the question of those mental illnesses and on their possible sources.

The paper thus concluded that HIV infection is not a cause of mental health problems--but that stigmatization from society was likely the cause--even in the Netherlands, where alternative lifestyles are more widely accepted than in most other countries. That interpretation of the data is quite unconvincing.

στοιχεια υπαρχουν για οποιον θελει να δει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
και τα ετεροφυλλα ζευγαρια κανουν πρωκτικο σεξ, αν το θελουν.:P

οσο, για τα ψυχολογικα, ισως θα πρεπε να αλλαξουμε εμεις ως κοινωνια και οχι οι ομοφυλοφιλοι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
και τα ετεροφυλλα ζευγαρια κανουν πρωκτικο σεξ, αν το θελουν.:P

...

Υπάρχει επ' αυτού και θετικό εθιμικό δίκαιο, αρχαιόθεν, νομίζω:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υπάρχει επ' αυτού και θετικό εθιμικό δίκαιο, αρχαιόθεν, νομίζω:redface:!
και αυτο διαστροφη θεωρητο παντα..ποτέ δεν ηταν τιμητικος τροπος επαφης..ηταν παντα ο βρωμικος ταπεινωτικος τροπος..

διαβασε νομους.λενε "παρα φυσει"..και ετσι ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
και αυτο διαστροφη θεωρητο παντα..ποτέ δεν ηταν τιμητικος τροπος επαφης..ηταν παντα ο βρωμικος ταπεινωτικος τροπος..

διαβασε νομους.λενε "παρα φυσει"..και ετσι ειναι..

Αυτό που γίνεται μεταξύ δύο ενήλικων σώας τας φρένας ανθρώπων δεν μπορεί ποτέ να είναι βρώμικο. Μας διαβάζουν και νέοι άνθρωποι...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Συγκεντρώσου λίγο σε μένα και απάντησέ μου: τι καθιστά την ομοφυλοφιλία επιβλαβή;

[..]

Δες εδώ οργή, ανασφάλεια, πίκρα που βγάζουν όλοι οι προσκείμενοι στην γκέυ πλευρά (για να μήν πούμε όλοι οι γκέυ και φάμε καμια ποινή). Γεμάτοι αρνητικά συναισθήματα, άγχος και φόβους. Προκαταλήψεις χιλιάδες, αγώνα ολόκληρο κάνουνε να βγάλουνε τη νύχτα μέρα. Σκέψου να χρειαζόταν να περάσω τόσα εγώ ίσα για να χαρώ τον τρόπο που , τέλος πάντων, μου αρέσει να κάνω σέξ;;!!! Θα ήταν ένας εφιάλτης !

Είναι ενας εφιάλτης, γι'αυτούς τους ανθρώπους. Το καταλαβαίνω απο όσα γράφουν, το αισθάνομαι από όσα περιγράφουν, το διαβάζω πίσω απο το πώς επιχειρηματολογούν. Αυτό δεν είναι επιβλαβές;

Θα μου πείς άν όλος ο κόσμος αποδεχόταν το Α,Β,Γ,......, Χ,Ψ,Ζ σχετικά με τους ομοφυλόφιλους θα ήταν πολύ πιο χαραροί. Μα βέβαια. Αν ήταν οι ομοφυλόφιλοι το φυσιολογικό και οι στρέιτ το 10% ε τότε φυσικά δεν θα ήταν τόσο επιβλαβή τα πράγματα για τους γκέυ. Ομως δεν είναι φοβερό να περιμένεις να βγεί ο ήλιος απο τη δύση για να ευτυχήσεις;

Αυτά όλα είναι επιβλαβή για έναν/μια γκέυ. Προσωπικά δεν θα ήθελα να μ ου συμβαίνουν και χαίρομαι που δεν είμαι γκέυ. Πέραν βέβαια των αυξημένων κινδύνων υγείας που έχουν εξ αιτίας των δραστηριοτήτων που απορρέουν απο τις προτιμήσεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτό που γίνεται μεταξύ δύο ενήλικων σώας τας φρένας ανθρώπων δεν μπορεί ποτέ να είναι βρώμικο. Μας διαβάζουν και νέοι άνθρωποι..
τι σημαινει σωας τα φρενας?
ξερεις νομιζω ποσα σεξουλικα βιτσια υπαρχουν..και πολλααα πολυυ βρωμικα..
και τα κανουν και νεοι,,και τρεχουν μετα με ηπατιτηδες,ειτς και ενα σωρο αλλα παρασημα..

ασε,,οσα ξερει ο γυναικολογος δεν τα ξερει ο κοσμος ολος..

θες να σου πω τι περιπτωσεις βλεπουν τα νοσοκομεια με τεοιες περιπτωσεις που τρεχουν να βγαλουν καποια πραγματα απιστευτα απο παραξενα στενα σημεια?ασε..συκωτι καινουριο κανουνε..
αλα ξεχασα ,αυτο λεγεται σεξουαλικος πειραματισμος που ειναι θεαρεστο πραγμα,,


θες να στα περιγραψω?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ρε τι παθαμε, θα βαλουμε τροχονομο και στο κρεβατι μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ρε τι παθαμε, θα βαλουμε τροχονομο και στο κρεβατι μας


Δια της ατόπου απαγωγής, συνάγεται το συμπέρασμα πως είσαι παραδοσιακός τύπος αφού δηλώνεις πως το κάνεις στο κρεβάτι, άρα σίγουρα θα αποφεύγεις να το κάνεις αλλού.

Εδώ όμως δεν εξετάζουμε τους παραδοσιακούς τύπους.

Εδώ εξετάζουμε την απόκλιση, τις εξαιρέσεις του κανόνα.

Άν θέλεις να συμπεριληφθείς στην συζήτηση, θα πρέπει προηγουμένως να ξεκαθαρίσεις για λογαριασμό τίνος ομιλείς.

Διαφορετικά με μπερδεύεις και δεν ξέρω τί να υποθέσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άν θέλεις να συμπεριληφθείς στην συζήτηση, θα πρέπει προηγουμένως να ξεκαθαρίσεις για λογαριασμό τίνος ομιλείς.

Διαφορετικά με μπερδεύεις και δεν ξέρω τί να υποθέσω.

Με ποιό δικαίωμα θα ορίσεις εσύ ποιός μπορεί να συμπεριληφθεί στη συζήτηση και τι πρέπει να κάνει γι'αυτό;

Δεν είμαστε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δια της ατόπου απαγωγής, συνάγεται το συμπέρασμα πως είσαι παραδοσιακός τύπος αφού δηλώνεις πως το κάνεις στο κρεβάτι, άρα σίγουρα θα αποφεύγεις να το κάνεις αλλού.

Εδώ όμως δεν εξετάζουμε τους παραδοσιακούς τύπους.


Εδώ εξετάζουμε την απόκλιση, τις εξαιρέσεις του κανόνα.


Άν θέλεις να συμπεριληφθείς στην συζήτηση, θα πρέπει προηγουμένως να ξεκαθαρίσεις για λογαριασμό τίνος ομιλείς.


Διαφορετικά με μπερδεύεις και δεν ξέρω τί να υποθέσω.


Η αληθεια ειναι οτι δε φανταστηκα οτι χρειαζονται επεξηγησεις σε αυτο που μολις παρατηρησα...
Να με συγχωρεις βεβαια που δεν τοποθετησα τη λεξη "κρεβατι" αναμεσα σε εισαγωγικα (λαικ ναου), ωστε να γινει απολυτα σαφες ακομα και σε σενα.

Μεταξυ μας, η εξαιρεση του κανονα εν ετη 2010 ειναι ο παραδοσιακος τυπος...οπως καταλαβαινεις, ειτε ετσι ειτε γιουβετσι, δε χρειαζεται να μπερδευεσαι. Ασε που εγω χωραω παντου και συμφερω!

υ.γ υπαρχουν αρκετες στιγμες κατα την αναγνωση αρκετων τοποθετησεων διαφορων μελων που αισθανομαι οτι βρισκομαι τουλαχιστον στο '50. :redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Με ποιό δικαίωμα θα ορίσεις εσύ ποιός μπορεί να συμπεριληφθεί στη συζήτηση και τι πρέπει να κάνει γι'αυτό;

Δεν είμαστε καλά.

Με το ίδιο δικαίωμα που θεωρείς την γνώμη σου πανάκεια και το χειρότερο θέλεις και να την επιβάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top