[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τι έγινε με το μαλλί καλέ; Πες κι έχουμε αγωνία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Ανησυχω που δεν εμφανιζεται να μας πει τα νεα...:P

Τελικα τα εκανα μπλε.... Τελεια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γκερλς! Μετά βγήκα απευθείας, οπότε δε πρόλαβα να σας πω.
Λοιπόν, το μαλλί σαν να άνοιξε ελάχιστα, και να πήρε ένα πιο γλυκό κόκκινο. Δε ξέρω αν βοήθησε το λεμόνι ή το ότι το έλουσα 3 (!) φορές, πάντως άνοιξε, μια αλλαγή την βλέπεις.

Θα κάνω και αύριο(και μεθαύριο και καθημερινά) το ίδιο με το λεμόνι, μέχρι να μου αρέσει, αν και τώρα αρχίζει και μου αρέσει κάπως, αλλά λίγο ακόμα πιο πορτοκαλένιο δε θα με χαλάσει.:redface:

Τετοια πειραματα δεν κανω ποτε, προτιμω να λουζομαι δυο φορεσ τη μερα για να ανοιξουν παρα να βαλω το οτιδηποτε πανω στο κεφαλι μου!
Αααα, εγώ πειραματίζομαι εύκολα σε μαλλιά και βαφές. Μπορώ να αναμιξω αποχρώσεις, ώστε να βγει κάποιο άλλο, χωρίς να ρωτήσω κάποιον ειδικό, και προς το παρόν δεν την έχω πάθει ποτέ άσχημα.:redface:
Που οκ, στη τελική, το λεμονάκι τι μπορεί να σου κάνει; Να σου κάνει το μαλλί πράσινο;:P
Princess καλό μου γιατίιιιι δεν σου άρεσε το κόκκινο? Γαμάτο χρώμα! Τόσο έντονο σου βγήκε?
Πφ. Απλά είναι πολύ ωραίο ρε φίλε. :redface:
Τώρα που λές να το ανοίξεις πάντως,δυστυχώς δεν ξέρω άλλον τρόπο εκτός από αυτούς που αναφέρεις,
θα ψάξω πάντως και θα ποστάρω αν βρώ κάτι! ^^
Έλεναααααα! Ξέρεις ότι λατρεύω το κόκκινο στα μαλλιά, αλλά το χτεσινό παραήταν έντονο ρε συ, τι να πω, και δεν μου έκατσε καλά, επειδή είχα συνηθίσει με άλλη απόχρωση κόκκινου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.

Η χειμερινή καινούργια collection, την οποία έχω λατρέψει και παραγγείλει ήδη!:P

Όλα αυτά τα αγόρασες;;; Η μάρκα αύτη είναι πάρα πολύ καλή, αλλά είναι ακριβή σε σχέση με τις υπόλοιπες! Στο site, αν αγοράσεις πολλά, έχει καμία προσφορά ή τα αγοράζεις 12,5 ευρώ το καθένα;

Όσες βάφετε τα μαλλιά σας, βάφετε ανάλογα και τα φρύδια σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Όλα αυτά τα αγόρασες;;; Η μάρκα αύτη είναι πάρα πολύ καλή, αλλά είναι ακριβή σε σχέση με τις υπόλοιπες! Στο site, αν αγοράσεις πολλά, έχει καμία προσφορά ή τα αγοράζεις 12,5 ευρώ το καθένα;

Όσες βάφετε τα μαλλιά σας, βάφετε ανάλογα και τα φρύδια σας;

Δεν τα αγόρασα λιανική αλλά χονδρική μου τα φέρνει η κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια. Της λέω ποια θέλω και μου τα φέρνει σχεδόν στη μισή τιμή.:clapup:
Δεν ξέρω για το σαιτ, δεν έχω αγοράσει απο εκεί ποτέ. Γενικότερα, ασχολούμαι πάρα πολύ με τα νύχια μου, το κατέχω το άθλημα και θέλω να είναι πάντα περιποιημένα, οπότε αγοράζω πολλά να αλλάζω συνέχεια!:P

Όσο για τα φρύδια, δεν μου άρεσαν ποτέ τα βαμμένα, τα δικά μου ευτυχώς είναι ξανθά και δεν φαίνονται οπότε τα βάφω εγώ λίγο με μολυβάκι όποτε θελήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όσες βάφετε τα μαλλιά σας, βάφετε ανάλογα και τα φρύδια σας;

Ναι, τα βάφω (που σιγά το φρύδι που έχω εγώ ας πούμε, 2 τριχούλες, κι αυτές είναι καστανόξανθες φάση), αλλά μη φανταστείς ίδιο χρώμα, λίίίγο πιο ανοιχτό από το φυσικό τους χρώμα, ίσα ίσα για να μην φαίνεται πολύ διαφορά, αλλά θεωρώ ότι όταν κάποια τα βάφει ξανθά τα μαλλιά της, είναι άσχημο θέαμα το μαύρο φρύδι, οπότε εκεί είναι απαραίτητο κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Θέλω και εγώ να τα βάψω κόκκινα αλλά όλοι μου λένε να μην χαλάσω το μαλλί μου(καστανόξανθο) γιατί είναι ωραίο.Αλλά εγώ είμαι ξεροκέφαλη και δεν ακούω κανέναν οπότε θα τα κάνω!:redface:Απλά φοβάμαι μήπως δεν μου πηγαίνουν!:(

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω και το ξέχασα:P είναι τι λέτε εσείς;Να το τολμήσω;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
πες πρώτα στο κομμωτήριο που θα πας να σου βρουν το χρώμα των μαλλιών σου και μετά δοκίμασέ το...το πολύ πολύ αν δεν σ'αρέσει τα ξαναβάφεις κι επαναφέρεις το φυσικό σου...δεν θα είναι ακριβώς το ίδιο, αλλά σιγά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
πες πρώτα στο κομμωτήριο που θα πας να σου βρουν το χρώμα των μαλλιών σου και μετά δοκίμασέ το...το πολύ πολύ αν δεν σ'αρέσει τα ξαναβάφεις κι επαναφέρεις το φυσικό σου...δεν θα είναι ακριβώς το ίδιο, αλλά σιγά!:)
Το θέμα είναι ότι θα το μετανιώσω μετά γιατί μου αρέσουν τα μαλλιά μου αλλά αγαπώ και τα κόκκινα!:redface:
Ναι,είμαι αποφασιστική!Το ξέρω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι θα το μετανιώσω μετά γιατί μου αρέσουν τα μαλλιά μου αλλά αγαπώ και τα κόκκινα!:redface:
Ναι,είμαι αποφασιστική!Το ξέρω!:P

χαχαχαχαχα :P κοίτα η αλήθεια είναι ότι σ'αυτήν την ηλικία όλες θέλουμε να βάψουμε το μαλλί μας και φοβόμαστε μη χάσουμε το φυσικό μας... κι εμένα που είναι περίπου ίδιο χρώμα με το δικό σου, αλλά σε λίγο πιο σκούρο θέλω να το κάνω ένα σκούρο κόκκινο προς το καστανό...για όλες εμάς, λοιπόν, υπάρχει μια φοβερή εφεύρεση.....τα χρωμοσαμπουάν! υπάρχουν σε ότι χρώμα θες, είναι σχετικά φθηνά και μόλις λουστείς 1-2 φορές φεύγει το χρώμα κι επιστρέφεις στο κανονικό σου!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
χαχαχαχαχα :P κοίτα η αλήθεια είναι ότι σ'αυτήν την ηλικία όλες θέλουμε να βάψουμε το μαλλί μας και φοβόμαστε μη χάσουμε το φυσικό μας... κι εμένα που είναι περίπου ίδιο χρώμα με το δικό σου, αλλά σε λίγο πιο σκούρο θέλω να το κάνω ένα σκούρο κόκκινο προς το καστανό...για όλες εμάς, λοιπόν, υπάρχει μια φοβερή εφεύρεση.....τα χρωμοσαμπουάν! υπάρχουν σε ότι χρώμα θες, είναι σχετικά φθηνά και μόλις λουστείς 1-2 φορές φεύγει το χρώμα κι επιστρέφεις στο κανονικό σου!!:D

Α,δεν θέλω έτσι!:redface:
Θα τα βάψω.Το πήρα απόφαση!Και αν δεν μου αρέσουν θα πέσω σε κατάθλιψη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Α,δεν θέλω έτσι!:redface:
Θα τα βάψω.Το πήρα απόφαση!Και αν δεν μου αρέσουν θα πέσω σε κατάθλιψη!:P

χαχα :D έτσι!! ενημέρωσέ μας για το αποτέλεσμα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ναι,θα σας ενημερώσω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλύτερα είναι επειδή είσαι μικρή να μη τα βάψεις ακόμα - έχεις χρόνια ακόμα μπροστά σου για πειραματισμούς. Ή τέλος πάντων αν θες οπωσδήποτε, δοκίμασε πρώτα ένα χρωμοσαμπουάν να δεις περίπου πως θα είναι κι αν σου αρέσουν κάνε και κανονική βαφή. Αλλά πίστεψε με ..έχεις τόσα πολλά χρόνια μπροστά σου που θα βαρεθείς - πόσες φορές λεω στην μαμά μου πως θέλω να τα γυρίσω στο φυσικό μου και δεν μ' αφήνει γιατί λέει πως είναι αδιάφορο και τόσα χρόνια τα βάφω.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Καλύτερα είναι επειδή είσαι μικρή να μη τα βάψεις ακόμα - έχεις χρόνια ακόμα μπροστά σου για πειραματισμούς. Ή τέλος πάντων αν θες οπωσδήποτε, δοκίμασε πρώτα ένα χρωμοσαμπουάν να δεις περίπου πως θα είναι κι αν σου αρέσουν κάνε και κανονική βαφή. Αλλά πίστεψε με ..έχεις τόσα πολλά χρόνια μπροστά σου που θα βαρεθείς - πόσες φορές λεω στην μαμά μου πως θέλω να τα γυρίσω στο φυσικό μου και δεν μ' αφήνει γιατί λέει πως είναι αδιάφορο και τόσα χρόνια τα βάφω.. :P

Το σκέφτομαι και αυτό αλλά μου έχει κολλήσει τώρα ότι θέλω να το κάνω!:redface:
Βέβαια το σκέφτομαι συνέχεια..από την μία θέλω και από την άλλη όχι!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Το σκέφτομαι και αυτό αλλά μου έχει κολλήσει τώρα ότι θέλω να το κάνω!:redface:
Βέβαια το σκέφτομαι συνέχεια..από την μία θέλω και από την άλλη όχι!:/:
Δοκίμασέ το καλέ,σιγά. :redface:

Αν σου αρέσει καλώς,αλλιώς δεν το ξανακάνεις ξερωγω,το αφήνεις για κάποια χρόνια αργότερα.

Πάρε κάποιες συμβουλές από κομμωτήριο για το χρώμα και όλα ok.

Έχω ένα σχετικό κόλλημα με το κόκκινο πάντως,μου αρέσει πολύ.
Δεν το έχω τολμήσει ποτέ,τα βάφω συνήθως 1-2 τόνους πιο σκούρα (μαύρο βγαίνει,το φυσικό μου είναι σκούρο καστανό.)
Και πότε-πότε τα κάνω και blue black αλλά οκ,το κόλλημα δεν το έχω ξεπεράσει yet. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δοκίμασέ το καλέ,σιγά. :redface:

Αν σου αρέσει καλώς,αλλιώς δεν το ξανακάνεις ξερωγω,το αφήνεις για κάποια χρόνια αργότερα.

Πάρε κάποιες συμβουλές από κομμωτήριο για το χρώμα και όλα ok.

Έχω ένα σχετικό κόλλημα με το κόκκινο πάντως,μου αρέσει πολύ.
Δεν το έχω τολμήσει ποτέ,τα βάφω συνήθως 1-2 τόνους πιο σκούρα (μαύρο βγαίνει,το φυσικό μου είναι σκούρο καστανό.)
Και πότε-πότε τα κάνω και blue black αλλά οκ,το κόλλημα δεν το έχω ξεπεράσει yet. :redface:

Θα το κάνω ρε συ!Δεν μπορώ!:P
Και ότι γίνει έγινε!:P

Αφού σου αρέσει γιατί δεν το κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Υπάρχουν οι φυτικές βαφές γιατί καλό ειναι, αφού είσαι τόση μικρή _Ηρω_ να αφήνεις το μαλλάκι σου στο φυσικο του χρωμα.....
Κι εγω που είναι φυσικη καστανόξανθη πέρσι Σεπτεμβριο αποφασισα να κόψω τα μακρια μου μαλλια σε κοντο ασύμμετρο καρεδάκι και να τα βαψω κοκκινα.....πρωτη φορα τα εχω βαμμένα, εδώ και ένα χρόνο!
Μην ταλαιπωρείτε από τόσο νωρίς τα μαλλάκια σας..... Παιξτε με χτενίσματα... Τα νειάτα και η γλυκάδα που φερνουν στο πρόσωπο είναι μόνο μια φορά Απολαύστε το!!!
Εγώ στην ηλικία σου απλά αλλαζα κουρεματα.. θα μου πεις άλλες εποχές ...κατανοητό.....;)
Αν θες ντε και σωνει να τα βαψεις καλύτερα φυτικές... υπάρχουν σε όλα τα κομμωτήρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
γιατι μου φαινεται πως ολες οι κοπελες στο στεκι ή τα εχουν ή θελουν να βαψουν κοκκινα τα μαλλια τους??:P

κι εγω σαν την ηρω ειμαι!θελω παρα πολυ να τα βαψω κοκκινα ομως ολοι μου λενε πως εχω πολυ μοναδικο χρωμα και να μην το χαλασω!!(κι εμενα καστανοξανθο ειναι,αν και πλεον ειναι σχεδον ξανθο)και επειδη ειχα ψαξει για χρωμοσαμπουαν,η αποχρωση του κοκκινου που θελω δεν υπαρχει σε μια μαρκα που να μην εχει αμμωνοια!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Υπάρχουν οι φυτικές βαφές γιατί καλό ειναι, αφού είσαι τόση μικρή _Ηρω_ να αφήνεις το μαλλάκι σου στο φυσικο του χρωμα.....
Κι εγω που είναι φυσικη καστανόξανθη πέρσι Σεπτεμβριο αποφασισα να κόψω τα μακρια μου μαλλια σε κοντο ασύμμετρο καρεδάκι και να τα βαψω κοκκινα.....πρωτη φορα τα εχω βαμμένα, εδώ και ένα χρόνο!
Μην ταλαιπωρείτε από τόσο νωρίς τα μαλλάκια σας..... Παιξτε με χτενίσματα... Τα νειάτα και η γλυκάδα που φερνουν στο πρόσωπο είναι μόνο μια φορά Απολαύστε το!!!
Εγώ στην ηλικία σου απλά αλλαζα κουρεματα.. θα μου πεις άλλες εποχές ...κατανοητό.....;)
Αν θες ντε και σωνει να τα βαψεις καλύτερα φυτικές... υπάρχουν σε όλα τα κομμωτήρια....

Αχ μου λέτε όλοι διαφορετικά και δεν ξέρω τι να κάνω!:PΈχετε δίκιο πάντως!
Έχω κάνει ήδη κόκκινες ανταύγειες οπότε μπορεί να κάνω πιο πολλές αυτή τη φορά και μετά να σκεφτώ τι θα κάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top