Αναζητήσεις κομματιών!

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
μπα δεν ειναι καποιο απ αυτα. ισως κανω λαθος στον πολεμο..:Pτςτςτς
ευχαριστω παντως!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
μπα δεν ειναι καποιο απ αυτα. ισως κανω λαθος στον πολεμο..:Pτςτςτς
ευχαριστω παντως!!!!
Αν βάλεις αναζήτηση στην google American Civil War Music θα βρεις εκατοντάδες τραγούδια...
όπως αυτό
Ashokan Farewell - Jay Ungar (Songs of the Civil War)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ψάχνω κι εγώ ένα κομμάτι διασκευασμένο, το οποίο έχω φάει τον κόσμο και δεν μπορώ να βρω. Είναι αρχικό των Beatles And I love her Εχει ερμηνευτεί απο πολλούς καλλιτέχνες, κυρίως άνδρες. Η διασκευή που εγώ ψάχνω είναι η υπέροχη φωνή μιας κοπέλας σε στυλ ατμοσφαιρικής μουσικής, lounge/chill out. Ψαχνω στο τιουμπ αλλά προφανώς χρειάζομαι το όνομα της κοπέλας ή του dj (?). Αρα, θα με βοηθήσει όποιος τα γνωρίζει. Πρέπει να είναι σχετικά πρόσφατο, δηλαδή μετά το 2008.. 2009... φαντάζομαι δηλαδή.. Περιέχει ελάχιστο μπιτ και στο ενδιάμεσο παίζει βασανιστικά υπέροχα το synthesizer. Αν μου το βρεί κάποιος, θα του είμαι ευγνώμων. Μοιάζει λίγο σε στυλ με αυτό αλλά δεν είναι ακριβώς έτσι, πολύ πιο slow ρυθμός, ταξιδιάρικος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Ψάχνω κι εγώ ένα κομμάτι διασκευασμένο, το οποίο έχω φάει τον κόσμο και δεν μπορώ να βρω. Είναι αρχικό των Beatles And I love her Εχει ερμηνευτεί απο πολλούς καλλιτέχνες, κυρίως άνδρες. Η διασκευή που εγώ ψάχνω είναι η υπέροχη φωνή μιας κοπέλας σε στυλ ατμοσφαιρικής μουσικής, lounge/chill out. Ψαχνω στο τιουμπ αλλά προφανώς χρειάζομαι το όνομα της κοπέλας ή του dj (?). Αρα, θα με βοηθήσει όποιος τα γνωρίζει. Πρέπει να είναι σχετικά πρόσφατο, δηλαδή μετά το 2008.. 2009... φαντάζομαι δηλαδή.. Περιέχει ελάχιστο μπιτ και στο ενδιάμεσο παίζει βασανιστικά υπέροχα το synthesizer. Αν μου το βρεί κάποιος, θα του είμαι ευγνώμων. Μοιάζει λίγο σε στυλ με αυτό αλλά δεν είναι ακριβώς έτσι, πολύ πιο slow ρυθμός, ταξιδιάρικος..

https://www.youtube.com/watch?v=vR96A6Hw5Nk
μήπως ; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Δυστυχώς όχι. Εχω κοιτάξει σχεδόν τα πάντα απο το τιουμπ. Είναι προφανώς μιξ κάποιου ντιτζει, ίσως και με άλλο όνομα ακόμα, τι να πω. Εκτός αν δεν έχει ανέβει στο τιουμπ. Φίλο ντιτζει που ρώτησα, καταλαβε ποιό λέω αλλά ούτε κείνος γνώριζε το όνομα της κοπέλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Ψάχνω κι εγώ ένα κομμάτι διασκευασμένο, το οποίο έχω φάει τον κόσμο και δεν μπορώ να βρω. Είναι αρχικό των Beatles And I love her Εχει ερμηνευτεί απο πολλούς καλλιτέχνες, κυρίως άνδρες. Η διασκευή που εγώ ψάχνω είναι η υπέροχη φωνή μιας κοπέλας σε στυλ ατμοσφαιρικής μουσικής, lounge/chill out. Ψαχνω στο τιουμπ αλλά προφανώς χρειάζομαι το όνομα της κοπέλας ή του dj (?). Αρα, θα με βοηθήσει όποιος τα γνωρίζει. Πρέπει να είναι σχετικά πρόσφατο, δηλαδή μετά το 2008.. 2009... φαντάζομαι δηλαδή.. Περιέχει ελάχιστο μπιτ και στο ενδιάμεσο παίζει βασανιστικά υπέροχα το synthesizer. Αν μου το βρεί κάποιος, θα του είμαι ευγνώμων. Μοιάζει λίγο σε στυλ με αυτό αλλά δεν είναι ακριβώς έτσι, πολύ πιο slow ρυθμός, ταξιδιάρικος..
Kοίτα λίγο εαν είναι αυτό Εάν όχι παρακάτω υπάρχουν όλες οι διασκευές του αρχικού τραγουδιού '' And I love her ''. Ψάξτο! ;)
Cover versions

As with many Beatles songs, this has been covered by many artists of varying style from R&B, crooner, pop and even grunge.
It was translated into a power ballad (of sorts) by Australia's John Farnham, on his Anthology #2: The Classic Hits album.
On the American soundtrack album release of A Hard Day's Night, George Martin and his orchestra covered the song in a slower-tempo, easy listening-styled instrumental version lasting over a minute longer than the Beatles' vocal version on the same album.
In 1964, Santo & Johnny recorded an instrumental version of the song for their album The Beatles Greatest Hits.
Roberto Carlos made a cover, (Eu) Te Amo, in Portuguese and later in Spanish.
Jack Jones covered the song in 1965 for his album, There's Love and There's Love and There's Love, arranged by Nelson Riddle.
Esther Phillips reversed the gender of the song in 1965; her "And I Love Him" reached #54 that year on the Billboard charts.
In 1965, Roland Kirk recorded the song on the album Slightly Latin.
In 1965, Shirley Horn recorded the song for her album Travelin' Light.
In 1965, Ramsey Lewis performed the song on the live album Hang On Ramsey.
In 1965, The Wailers covered the song on their album The Wailing Wailers at Studio One.
In 1967, The Sandpipers recorded the song, with Spanish lyrics (except for the title being repeated in English at the end) for their album Misty Roses.
In 1969 a recording by Julie London was included in her album Yummy, Yummy, Yummy.
In 1970, Rita Lee covered the song on her album Build Up.
In 1970, the Detroit Emeralds covered the song on their album Do Me Right.
In 1972, Bobby Womack covered the song for his hit album Understanding.
In 1976, Freddie McKay recorded a reggae version of the song on his Fire Is Burning album, retitled "I Love Her". It was also released as a single in 1980 under the title "A Love Like Mine".
In 1981, Sarah Vaughan covered the song for her album Songs of the Beatles.
In 1990, Julio Iglesias covered the song for his album Starry Night.
In 1991, Mari Wilson covered the song for her album The Rhythm Romance.
In 1993, John Abercrombie covered the song for the album Come Together, a fusion guitar tribute/comp to the Beatles.
In 1995, Smokey Robinson & The Miracles covered the song on their 1970 album, What Love Has...Joined Together. It also appeared on the album "Motown Meets the Beatles".
In 1995, Diana Krall covered the song on the compilation album (I Got No Kick Against) Modern Jazz, subtitled "A GRP Artists' Celebration of the Songs of the Beatles".
In 1996, Jose Alberto covered a Spanish version of the song, with Spanish lyrics, on the 1996 album Tropical Tribute to the Beatles. The title of the song is "And I Love Her (Mi Gran Amor Le Di)".
In 1998, Neil Diamond covered the song on his album The Movie Album: As Time Goes By.
In 2001, Cliff Richard covered the song on his album Wanted.
In 2001, Transatlantic released a studio jam cover of the song on the special edition of their album, Bridge Across Forever.
In 2006, Barry Manilow covered the song for his The Greatest Songs of the Sixties.
In 2008, included in Kenny Lattimore's Timeless album.
"And I Love Her" was slated to appear briefly in Across the Universe, with only its second refrain partially sung by Martin Luther McCoy, but it was removed during editing. It appears as a deleted scene on the DVD. It did, however, appear for a small section in the orchestral scoring of the movie.
Richard Marx and Vince Gill covered the song as a duet for Marx's album Sundown.
Harry Connick, Jr. included the song on his 2009 album, Your Songs. After the U.S. release, Connick was in Paris, France in September 2009, to record the song as a duet with French First Lady Carla Bruni. The two recorded a French and Italian version of the song.[15]
Pat Metheny included the song on his 2011 solo baritone guitar album What's It All About.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ψάχνω κι εγώ ένα κομμάτι διασκευασμένο, το οποίο έχω φάει τον κόσμο και δεν μπορώ να βρω.
https://www.youtube.com/watch?v=6TLUouyXeI4
Μήπως αυτό;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=6TLUouyXeI4
Μήπως αυτό;;)

Δυστυχώς....:/:

Kοίτα λίγο εαν είναι αυτό Εάν όχι παρακάτω υπάρχουν όλες οι διασκευές του αρχικού τραγουδιού '' And I love her ''. Ψάξτο! ;)
Cover versions

As with many Beatles songs, this has been covered by many artists of varying style from R&B, crooner, pop and even grunge.
It was translated into a power ballad (of sorts) by Australia's John Farnham, on his Anthology #2: The Classic Hits album.
On the American soundtrack album release of A Hard Day's Night, George Martin and his orchestra covered the song in a slower-tempo, easy listening-styled instrumental version lasting over a minute longer than the Beatles' vocal version on the same album.
In 1964, Santo & Johnny recorded an instrumental version of the song for their album The Beatles Greatest Hits.
Roberto Carlos made a cover, (Eu) Te Amo, in Portuguese and later in Spanish.
Jack Jones covered the song in 1965 for his album, There's Love and There's Love and There's Love, arranged by Nelson Riddle.
Esther Phillips reversed the gender of the song in 1965; her "And I Love Him" reached #54 that year on the Billboard charts.
In 1965, Roland Kirk recorded the song on the album Slightly Latin.
In 1965, Shirley Horn recorded the song for her album Travelin' Light.
In 1965, Ramsey Lewis performed the song on the live album Hang On Ramsey.
In 1965, The Wailers covered the song on their album The Wailing Wailers at Studio One.
In 1967, The Sandpipers recorded the song, with Spanish lyrics (except for the title being repeated in English at the end) for their album Misty Roses.
In 1969 a recording by Julie London was included in her album Yummy, Yummy, Yummy.
In 1970, Rita Lee covered the song on her album Build Up.
In 1970, the Detroit Emeralds covered the song on their album Do Me Right.
In 1972, Bobby Womack covered the song for his hit album Understanding.
In 1976, Freddie McKay recorded a reggae version of the song on his Fire Is Burning album, retitled "I Love Her". It was also released as a single in 1980 under the title "A Love Like Mine".
In 1981, Sarah Vaughan covered the song for her album Songs of the Beatles.
In 1990, Julio Iglesias covered the song for his album Starry Night.
In 1991, Mari Wilson covered the song for her album The Rhythm Romance.
In 1993, John Abercrombie covered the song for the album Come Together, a fusion guitar tribute/comp to the Beatles.
In 1995, Smokey Robinson & The Miracles covered the song on their 1970 album, What Love Has...Joined Together. It also appeared on the album "Motown Meets the Beatles".
In 1995, Diana Krall covered the song on the compilation album (I Got No Kick Against) Modern Jazz, subtitled "A GRP Artists' Celebration of the Songs of the Beatles".
In 1996, Jose Alberto covered a Spanish version of the song, with Spanish lyrics, on the 1996 album Tropical Tribute to the Beatles. The title of the song is "And I Love Her (Mi Gran Amor Le Di)".
In 1998, Neil Diamond covered the song on his album The Movie Album: As Time Goes By.
In 2001, Cliff Richard covered the song on his album Wanted.
In 2001, Transatlantic released a studio jam cover of the song on the special edition of their album, Bridge Across Forever.
In 2006, Barry Manilow covered the song for his The Greatest Songs of the Sixties.
In 2008, included in Kenny Lattimore's Timeless album.
"And I Love Her" was slated to appear briefly in Across the Universe, with only its second refrain partially sung by Martin Luther McCoy, but it was removed during editing. It appears as a deleted scene on the DVD. It did, however, appear for a small section in the orchestral scoring of the movie.
Richard Marx and Vince Gill covered the song as a duet for Marx's album Sundown.
Harry Connick, Jr. included the song on his 2009 album, Your Songs. After the U.S. release, Connick was in Paris, France in September 2009, to record the song as a duet with French First Lady Carla Bruni. The two recorded a French and Italian version of the song.[15]
Pat Metheny included the song on his 2011 solo baritone guitar album What's It All About.

Τα εχω ψαξει ολα...... πραγματικά δεν υπάρχει! Σίγουρα ειναι καποιου ντιτζει με φωνητικά της κοπελιάς, δεν εξηγώ αλλιώς...:/:

Το χειροτερο δε απ'ολα είναι πως σβουρίζει στο κεφάλι μου μέρες απο την εμμονή μου να το βρω. Αλλά κουράστηκα να το ψάχνω. Οταν το ξανακούσω σε κάνα μαγαζί, το πρώτο πράμα που θα κάνω είναι να πεταχτώ ως τον ντιτζέι γιατι θα σκασω. Που θα μου παει.....

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ψαχνω εδω και λιγες μερες το τραγουδι απο τη τωρινη διαφημιση της ΙΚΕΑ....μηπως ξερετε πως λεγετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Βικη σε ευχαριστω παρα πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinis1996

Νεοφερμένος

Ο dinis1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανένας πως λέγετε το τραγούδι που ακούγετε στην αρχή της σειράς " Κούκλες " με στοίχους : La vida los suenos para siempre la passion ... Το κομμάτι είναι electro tango
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
το κομματι χειροκροτημα της πρωτοψαλτη στα ξενα νομιζω στα αγγλικα το ειχα ακουσει(ή μπορει να ειναι και γαλλικα δεν θυμαμαι σιγουρα)
ηταν τελειο ξερει κανενας πως λεγεται το cover????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το κομματι χειροκροτημα της πρωτοψαλτη στα ξενα νομιζω στα αγγλικα το ειχα ακουσει(ή μπορει να ειναι και γαλλικα δεν θυμαμαι σιγουρα)
ηταν τελειο ξερει κανενας πως λεγεται το cover????

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

αχ μπραβο αυτο εψαχνα πολυ ομορφο κομματι και ιδιαιτερα μελωδικό,να εισαι καλα:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
https://www.graphissimo.gr/
Παιδιά ξέρετε τα κομμάτια που ακούγοντε από πίσω κι την κυρία που τραγουδαει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
ειναι ενα κομματι που ακουσα στο ραδιοφωνο και μου αρεσε αυτη η φραση που ελεγε 'καποιοι φιλοι μου ειπανε λεει πως εισαι καλα και οκει' το ξερει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
https://www.graphissimo.gr/
Παιδιά ξέρετε τα κομμάτια που ακούγοντε από πίσω κι την κυρία που τραγουδαει;

https://www.youtube.com/watch?v=wrJN_sCzrDE

Είμαι τόσο περήφανος που έπιασα τα γαλλικά και το έβαλα στον γούγλη! :whistle::whistle::whistle:
Α ρε μάνα, δεν τα έχω ξεχάσει τελικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top