Σχετικά με την Vivodi

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Να μην τα πολυλογω, εβαλα τηλεφωνια Vivodi και με αυτο το πακετο μου ειχαν υποσχεθει οτι θα ειχα 10 Μb ταχυτητα internet με την δικη τους adsl. Αντι αυτου, εχω 128 kb... Μετα απο αρκετο βρισιμο, εκανα αιτηση για αυξηση της ταχυτητας αλλα αυτο θα γινει σε αοριστο χρονικο διαστημα. Σαν να μην εφταναν ολα αυτα, ακομα και με το τηλεφωνο του σπιτιου εχουμε προβληματα, καθως ανα διαστηματα δεν μπορουμε να λαβουμε κλησεις. Μαλιστα σε συζητησεις με αλλα ατομα που ειχαν βαλει vivodi διαπιστωσα οτι και εκεινοι ειχαν προβληματα και την διεκοψαν. Θα ηθελα πολυ να τους κοψω κι εγω, αλλα πρεπει να τους πληρωσω 60 ευρω σε αυτην την περιπτωση. Αυτο που θα κανω ειναι ενα... Θα πω την πραγματικοτητα σε οσο περισσοτερο κοσμο μπορω. Κερδισαν εναν πελατη, θα χασουν 100. ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙ VIVODI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Γνωστό...όπως επίσης με την Forthnet, ειδικά στη Θεσ/νικη όλοι είναι με χάλια ταχύτητες! Θέλει ψάξιμο η δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θέλει ψάξιμο η δουλειά!
Πάντα.

Πάντως με τη vivodi δεν ειχα πρόβλημα.Η forthnet εκανε νούμερα για αρκετό καιρο και εγινε ψιλοχαμος.
Όσο για τα προβληματα στα σταθερα, ο ενας σου λεει οτι φταίει ο αλλος.
Κοινως βρες γνωστο μπας και βγαλεις ακρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μαλιστα σε συζητησεις με αλλα ατομα που ειχαν βαλει vivodi διαπιστωσα οτι και εκεινοι ειχαν προβληματα και την διεκοψαν.

Τις έκανες όμως λίγο αργά τις συζητήσεις ε; :P Κι εγώ πάντως έχω ακούσει από 2 ακόμα άτομα (και δεν ξέρω περισσότερα που έχουν vivodi) οτι έχουμε προβλήματα απάτης από τη συγκεκριμένη εταιρεία. Ο ένας μάλιστα είχε δεχτεί να αγοράσει ένα πακέτο που κάποιοι μήνες ήταν δωρεάν, όπως του είχαν πει και ύστερα του ζητούσαν λεφτά για αυτούς τους μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν διαβάσεις το συμβόλαιο θα δεις ότι η ταχύτητα εξαρτάτε από την ποιότητα του καλωδίου.

Ωστόσο το 128kb είναι από speedtest ή από τον συγχρονισμό του router;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Πάντα.

Πάντως με τη vivodi δεν ειχα πρόβλημα.Η forthnet εκανε νούμερα για αρκετό καιρο και εγινε ψιλοχαμος.
Όσο για τα προβληματα στα σταθερα, ο ενας σου λεει οτι φταίει ο αλλος.
Κοινως βρες γνωστο μπας και βγαλεις ακρη.
Πάντως εαν δεν περάσει ένα εύλογο διάστημα, εγώ βάζω περίπου 1 χρόνο, για να ηρεμήσει και η κατάσταση με τους εναλλακτικούς δε νομίζω ότι είναι σωστή κίνηση να φύγεις απο τον ΟΤΕ.
Ακόμα και η ΟΝ που μπήκε στο παιχνίδι τώρα, δεν έχει ενεργοποιήσει κανέναν εδώ, ενώ στην Αθήνα αρχικά τους κλείδωνε σε υποδιπλάσια ταχύτητα απο αυτή που προσέφερε λόγω συχνών disconnect.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Αν διαβάσεις το συμβόλαιο θα δεις ότι η ταχύτητα εξαρτάτε από την ποιότητα του καλωδίου.

Ωστόσο το 128kb είναι από speedtest ή από τον συγχρονισμό του router;

Η ιδια η κοπελα της Vivodi που κοιταξε στο computer της μου ειπε οτι εχω 128kb συνδεση...

Λοιπον, εχω νεα:

Θέλεις να κανεις οικονομια στα τηλεφωνο?
Τωρα η νεες υπηρεσιες της Vivodi σου προσφερουν τη δυνατοτητα να μην εχεις τηλεφωνο για μεγαλα διαστηματα καθε μερα με αποτελεσμα να μιλας λιγοτερο.

Θελεις να αποφυγεις την ενοχλητικη πεθερα σου?
Τωρα με τις εκπληκτικες υπηρεσιες της, η Vivodi κοβει τις εισερχομενες κλισεις καθε τοσο καθε μερα και για καποιες ωρες γλιτωνεις απο αυτον τον ποnοκεφαλο.

Σημειωση1: Το ποτε θα κοβονται οι εισερχομενες κλισεις ή το τηλέφωνο γενικα δεν το αποφασιζετe εσεις, αλλα γινεται καθε τοσο τυχαιες ωρες και για τυχαια διαστηματα

Σημειωση2: Τα τηλεφωνηματα στα κεντρικα της Vivodi για τεχνικη υποστηριξη που θα πρεπει να παιρνεις καθε μερα αν δεν θες τις παραπανω φανταστικες παροχες ειναι με χρεωση.

Θελεις να εχεις πολυ αργο internet γιατι το καλο αργει να γινει? Και αυτο το εχει φροντισει για σενα η Vivodi! Δε πα να ζητας γρηγορο dsl -μιας και ολοι μας πεφτουμε σε κακους πειρασμους ανα διαστηματα- η Vivodi θα σου εξασφαλισει οχι παραπανω απομια αργη isdn.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΕΑ ΦΑΝΤΕΖΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗ VIVODI !!!!! Θελεις να σε παιρνει ο εαυτος σου τηλεφωνο στο σπιτι σου μετα απο καθε αποτυχημενη κλιση? Μα και αυτο το σκευτηκε η Vivodi! Καθε φορα λοιπον που δεν θα βρισκεις καποιον στο τηλεφωνο, αργοτερα θα χτυπαει το τηλεφωνο σου καλουμενο απο το ιδιο το νουμερο σου! (Φυσικα οταν θα ανοιγεις το τηλεφωνο δεν θα απανταει κανενας γιατι οσο και αν θελει η στοργικη για τους πελατες της Vivodi, δεν ειμαστε τεχνολογικα ακομα στην εποχη που μπορει να σου μιλαει ο ιδιος σου ο εαυτος απο την αλλη γραμμη του τηλεφωνου).

Αν δεν σας αρεσουν ολα τα παραπανω (γουστα ειναι αυτα), μπορειτε να εφαρμοσετε την τακτικη "Ποναει Vivodi, κοβει Vivodi".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top