Δημοφιλείς διαφημίσεις: Κιτς ή ρεαλισμός;

Ποια είναι η αποψή σας για τη διαφήμιση του Jumbo για το Πάσχα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
  • Απαίσια - προσβάλλει τη νοημοσύνη μας

    Ψήφοι: 9 31.0%
  • Πολύ καλή και έξυπνη

    Ψήφοι: 2 6.9%
  • Εντελώς αδιάφορη

    Ψήφοι: 4 13.8%
  • Το ότι τη συζητάμε, σημαίνει ότι πέτυχε το σκοπό της

    Ψήφοι: 14 48.3%

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
τζαμπο = χειροτερες διαφημισεις διαχρονικα και παντα κι απο παντα. η στανιση ειναι μονο η κορυφη (προς το παρον) του παγοβουνου. δουλευα εκει λιγο καιρο και το να ακουω αυτα ολη μερα με εκανε να θελω να βαλω τα χερια σου στα ματια μου, να βγαλω τα ματια μου και να τα βαλω στα αυτια μου για να σταματησω ν ακουω. η κατι εξισου ακραιο.

η βονταφον ρεντ ειναι εξισου ηλιθια διαφημιση, κανεις δε συγκινειται, ποσο μαλλον οταν στη ραδιοφωνικη η τυπισσα ειναι παιδι κι ο αλλος ακουγεται σα μαντραχαλος, και αντιστοιχα οταν η τυπισσα ειναι γρια αυτος ακουγεται ακομα το ιδιο. παιδεραστια και βονταφον λοιπον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aleχrapak

Νεοφερμένος

Ο aleχrapak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί ανοίχτηκε ολόκληρο θέμα συζήτησης. Οι άνθρωποι του ΤΖΑΜΠΟ είναι ιδιοφυείς. Πέτυχαν το σκοπό τους: Όλη η Ελλάδα να συζητά για την διαφήμιση που οι ίδιοι σχεδίασαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα με την αποψη απο το αρχικο post , πραγματικα παρα πολυ εξυπνη διαφημιση...
Αυτο που εχω μονο να προσθεσω ειναι οτι η διαφημιση , χωρις την εικονα σε ξεκουφαινει!!!Οταν την βαζει στο ραδιοφωνο αλλαζω σταθμο...δε τη μπορω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Την είδα μια φορά στην τβ όταν βγήκε.

Όταν την πετυχαίνω αλλάζω κανάλι ή κλείνω τη φωνή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Μια που το θέμα γενικεύτηκε, ας συζητήσουμε και για ΑΥΤΗ τη διαφήμιση.
Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι πρόκειται για όμορφη και πανέξυπνη διαφήμιση. Το αγόρι και το κορίτσι παίζουν τέλεια και εντελώς φυσικά. Είναι μια διαφήμιση που σε κάνει να χαμογελάς. Άλλωστε αυτό το "όλα στο μπαμπά" έγινε ατάκα. Άρα πέτυχε απόλυτα ο σκοπός του διαφημιστή.
Βάζω αυτή τη διαφήμιση για συζήτηση, καθώς από πολλούς (μεταξύ των οποίων και η κ. Κανέλλη) διατυπώθηκαν άκρως αρνητικά σχόλια, όπως "μάθημα για καλά καρφιά", "δημιουργία ρουφιάνων", "εθίζει στον εκβιασμό", "τα παιδιά νουθετούνται στην ατιμία" , "καταντήσαμε να θεωρούμε τη ρουφιανιά χαριτωμένη" κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Σορι ρε παιδια αλλα ,εσας, δε σας ρουφιανευε ποτε το μικρο σας "αδελφακι"? Πρεπει να το δει στη διαφημιση για να το κανει ή να ενθαρρυνθει?

Νταξει ,μη δαιμονοποιουμε και τα παντα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
"μάθημα για καλά καρφιά", "δημιουργία ρουφιάνων", "εθίζει στον εκβιασμό", "τα παιδιά νουθετούνται στην ατιμία" , "καταντήσαμε να θεωρούμε τη ρουφιανιά χαριτωμένη" κ.α.

Και να προσθέσω την εξαγορά - οικονομική εκμετάλλευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Αν και πολύ πετυχημένη η υπόθεση της διαφήμισης και είναι κάτι φυσικό στα πλαίσια της οικογένειας θεωρώ τελείως άστοχη την επιλογή των ηθοποιών για τον "μικρό αδελφό" και για την "μεγάλη του αδερφή"....ειδικά αυτό το παιδάκι μου τη "σπάει" πάρα πολύ σε σημείο που όταν βλέπω την διαφήμιση να αλλάζω κανάλι....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πωωωωωωωω ποσο μεγάλωσε η Φιφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αν και πολύ πετυχημένη η υπόθεση της διαφήμισης και είναι κάτι φυσικό στα πλαίσια της οικογένειας θεωρώ τελείως άστοχη την επιλογή των ηθοποιών για τον "μικρό αδελφό" και για την "μεγάλη του αδερφή"....ειδικά αυτό το παιδάκι μου τη "σπάει" πάρα πολύ σε σημείο που όταν βλέπω την διαφήμιση να αλλάζω κανάλι....:redface:
Τι λες;
Φοβερός ο πιτσιρικάς.
Ειδικά η ατάκα:
-Θα σου πάρω φορτιστή αυτοκινήτου....:crazy:
-Τι να τον κάνω κοπέλα μου;

Πωωωωωωωω ποσο μεγάλωσε η Φιφη
Κι εγώ δεν τη γνώρισα στην αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top