[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Όσον αφορά το μόνιμο ίσιωμα, το' χει κάνει μια φίλη μου και έμεινε άπειρα ευχαριστημένη. Το μαλλί είναι ολόισιο, δε χρειάζεται έξτρα ίσιωμα και διαρκεί 3-4 μήνες.
Εγώ αν είχα τα λεφτά θα το' χα κάνει ήδη. :P
εγώ πιστεύω ότι πάει ανάλογα με το τί μαλλί είναι το φυσικό σου.π.χ. μια φίλη της μάνας μου(τελείως σγουρό το μαλλλί) έκανε,και ενώ της είπαν ότι συνήθως κρατάει 6 μήνες σε αυτή κράτησε 2
Εγώ είχα κάνει μόνιμη ισιωτική πριν 3 χρόνια, τη λεγόμενη chi treatment (παρόμοια με τη brazilian), επειδή είχα κάνει περμανάντ, την οποία ήθελα να ξεφορτωθώ. Απ΄ό,τι θυμάμαι, δεν είχε γίνει ολόισιο-καρφί το μαλλί μου, αλλά σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη. Όμως έχει δίκιο η Gilda, δεν το λες και θεραπεία, όσο ωραία και να θέλουν να το παρουσιάσουν στους καταναλωτές. Προσωπικά και καρφί να το έκανε το μαλλί μου, δε θα το ξαναέκανα. Είναι κρίμα να ταλαιπωρείς τα μαλλιά σου για να γίνουν από ίσια... πιο ίσια. Επίσης, το σαμπουάν και το conditioner της σειράς chi δε μου άρεσαν.

επειδή κάτι ανέφερες για σαμπουάν,αυτό που εμένα μου ισιώνει το μαλλί αρκετά(είναι ελάααααχιστα σπαστό) ε΄΄ιναι το herbal essences για ίσια μαλλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κορίτσια SOS: ψάχνω κοπέλα να κάνει αποτρίχωση με καραμέλα, κατά προτίμηση στα νότια προάστια.Έχω φάει κυριολεκτικά τον κόσμο και το ίντερνετ και δεν βρίσκω τίποτα, μόνο κερί βρίσκω. Μήπως κάποια από εσάς ξέρει καμία να κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Aποτρίχωση με καραμέλα; Πρώτη φορά το ακούω. :P
Τι παίζει,πονάει λιγότερο από το κερί ή κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είναι απολύτως φυσικό υλικό, κάνει και απολέπιση μαζί και το κυριότερο θετικό για το οποίο την προτιμώ είναι το ότι οι τρίχες μετά βγαίνουν πιο απαλές κι αν κάνεις πολλές φορές αραιώνουν κιόλας τελικά, ενώ με το κερί είναι σαν να έκανες ξυράφι μετά, οι τρίχες τουλάχιστον σε μένα δεν έχουν καμία διαφορά. Από πόνο νομίζω στα ίδια επίπεδα είναι, αλλά σίγουρα μετά την πρώτη φορά πονάει λίγο λιγότερο, αφού οι τρίχες εξασθενούν.
Για κάποιο λόγο όμως είναι αδύνατον να βρω κοπέλα να κάνει, άτομο με διδακτορικό στην πυρηνική φυσική να έψαχνα, πιο εύκολα θα έβρισκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κάτσε όταν λες καραμέλα, εννοείς χαλάουα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Koριτσια ξερετε τιποτα ΄΄φυσικα΄΄ μυστικα για ενυδατωση των μαλλιων ?
Nα μην ειναι ξηρα και να φαινονται λαμπερα...
Παλαιοτερα χρησιμοποιουσα το λαδι
Exotic oil της Lorvenn Paris και εμεινα σχετικα ευχαριστημενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Koριτσια ξερετε τιποτα ΄΄φυσικα΄΄ μυστικα για ενυδατωση των μαλλιων ?
Nα μην ειναι ξηρα και να φαινονται λαμπερα...
Παλαιοτερα χρησιμοποιουσα το λαδι
Exotic oil της Lorvenn Paris και εμεινα σχετικα ευχαριστημενη

μια ειναι η λυση. μεταξι. ενυδατωνει τις ακρες και προσδιδει στα μαλλια λαμψη και απαλοτητα (ναι ναι αυτουσια τα σηκωσα τα λογια απτο μπουκαλακι :P) περα απτην πλακα παντως εγω χρησιμοποιω μετα το μπανιο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
μια ειναι η λυση. μεταξι. ενυδατωνει τις ακρες και προσδιδει στα μαλλια λαμψη και απαλοτητα (ναι ναι αυτουσια τα σηκωσα τα λογια απτο μπουκαλακι :P) περα απτην πλακα παντως εγω χρησιμοποιω μετα το μπανιο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.
τι εννοεις μεταξι?Δεν καταλαβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Koριτσια ξερετε τιποτα ΄΄φυσικα΄΄ μυστικα για ενυδατωση των μαλλιων ?
Nα μην ειναι ξηρα και να φαινονται λαμπερα...
Παλαιοτερα χρησιμοποιουσα το λαδι
Exotic oil της Lorvenn Paris και εμεινα σχετικα ευχαριστημενη
Όντως είναι πολύ καλό το exotic oil! Το έχω και εγώ!

Φυσικός τρόπος για ενυδάτωση στα μαλλιά είναι το αμυγδαλέλαιο και το λάδι καρύδας. :)

Eπίσης το exotic oil που έχεις να το βάζεις και πριν στεγνώσεις τα μαλλιά σου,κάνει καλύτερη δουλειά έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τι εννοεις μεταξι?Δεν καταλαβα!

πχ εγω εχω αυτο

γενικα πας hondos ρωτας να σου δειξουν μεταξι για μαλλια και επιλεγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κάτσε όταν λες καραμέλα, εννοείς χαλάουα;

Νι, αυτό εννοώ. Ξέρεις καμία; :anxiousemoticon:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Νι, αυτό εννοώ. Ξέρεις καμία; :anxiousemoticon:

Εγω δεν ξερω αλλα αν δε βρεις τελικα εκει που ψαχνεις μπορεις να το κανεις μονη σου, ειναι πανευκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Koριτσια ξερετε τιποτα ΄΄φυσικα΄΄ μυστικα για ενυδατωση των μαλλιων ?
Nα μην ειναι ξηρα και να φαινονται λαμπερα...
Παλαιοτερα χρησιμοποιουσα το λαδι
Exotic oil της Lorvenn Paris και εμεινα σχετικα ευχαριστημενη
σιλικονη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Koριτσια ξερετε τιποτα ΄΄φυσικα΄΄ μυστικα για ενυδατωση των μαλλιων ?
Nα μην ειναι ξηρα και να φαινονται λαμπερα...
Παλαιοτερα χρησιμοποιουσα το λαδι
Exotic oil της Lorvenn Paris και εμεινα σχετικα ευχαριστημενη
Εγώ είχα πάρει μάσκα και γαλάκτωμα της Lorvenn για αναδόμηση τρίχας με μετάξι, όταν κάηκαν οι άκρες των μαλλιών μου από ντεκαπάζ και μέσα σε ένα μήνα είχαν γίνει πολύ λεία και μαλακά και δε φαίνοταν καμμένα. Οπότε αν εσύ δεν έχεις καν κάψιμο η μάσκα θα σου κάνει θαύματα.
Νι, αυτό εννοώ. Ξέρεις καμία; :anxiousemoticon:
Νο δυστυχώς δε ξέρω κάποια, αλλά αν το ψάξεις ως ''χαλάουα'' κι όχι καραμέλα, σίγουρα θα βρεις.
Εγω δεν ξερω αλλα αν δε βρεις τελικα εκει που ψαχνεις μπορεις να το κανεις μονη σου, ειναι πανευκολο!
Καθόλου εύκολο δεν είναι.:eek::eek:
Είχα πάρει κάποτε και δοκίμασα 2 φορές, αλλά είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις μόνη σου, θέλει συγκεκριμένη ''τεχνική'' ξέρωγω, και ειδικά στις αρχές παρα-είναι δύσκολο, εγώ το' χα παρατήσει, πιστεύω μόνο ειδικός θα στο κάνει καλά.:P

Η σιλικόνη είναι πολυ βαριά για το μαλλί και ουσιαστικά δεν βοηθάει σε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει μάσκα και γαλάκτωμα της Lorvenn για αναδόμηση τρίχας με μετάξι, όταν κάηκαν οι άκρες των μαλλιών μου από ντεκαπάζ και μέσα σε ένα μήνα είχαν γίνει πολύ λεία και μαλακά και δε φαίνοταν καμμένα. Οπότε αν εσύ δεν έχεις καν κάψιμο η μάσκα θα σου κάνει θαύματα.

Νο δυστυχώς δε ξέρω κάποια, αλλά αν το ψάξεις ως ''χαλάουα'' κι όχι καραμέλα, σίγουρα θα βρεις.

Καθόλου εύκολο δεν είναι.:eek::eek:
Είχα πάρει κάποτε και δοκίμασα 2 φορές, αλλά είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις μόνη σου, θέλει συγκεκριμένη ''τεχνική'' ξέρωγω, και ειδικά στις αρχές παρα-είναι δύσκολο, εγώ το' χα παρατήσει, πιστεύω μόνο ειδικός θα στο κάνει καλά.:P


Η σιλικόνη είναι πολυ βαριά για το μαλλί και ουσιαστικά δεν βοηθάει σε κάτι.
Παρέθεσέ μας link από τα προϊόντα που δοκίμασες! :)
Παρεπιπτόντως, πού τα βρίσκουμε, σε κομμωτήρια ή κάπου τύπου Hondos?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ξέρετε καμια σπιτική κρέμα για τις ευρυαγγείες ή καμια καλή κρέμα του εμπορίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παρέθεσέ μας link από τα προϊόντα που δοκίμασες! :)
Παρεπιπτόντως, πού τα βρίσκουμε, σε κομμωτήρια ή κάπου τύπου Hondos?

Η μάσκα ήταν αυτή και το γαλάκτωμα αυτό.

Στην αρχή ήθελα να πάρω αυτό exotic oil, αλλά κατέληξα στο άλλο επειδή ήταν ίδια σειρά με τη μάσκα.

Εγώ στα hondos είχα πάει και είχα ρωτήσει/ψάξει, έχει πολλά προϊόντα.
Επίσης γαμάτα προιόντα είναι και της kerastase, και οι μάσκες της και όλα, αλλά είναι πολύ τσιμπημένες οι τιμές, αλλά σίγουρα αξίζει, από κει και πέρα, είναι ανάλογα τη τσέπη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Κορίτσια, έχετε να μου προτείνετε κάποια καλή μάσκαρα; Λέω να πάρω την Clump Defy της Max Factor:



Την έχει δοκιμάσει καμιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Κορίτσια, έχετε να μου προτείνετε κάποια καλή μάσκαρα; Λέω να πάρω την Clump Defy της Max Factor:



Την έχει δοκιμάσει καμιά;
Δεν την έχω δοκιμάσει. Εγώ έχω μία της Chanel και είμαι τρομερά ευχαριστημένη.
Η μάσκα ήταν αυτή και το γαλάκτωμα αυτό.

Στην αρχή ήθελα να πάρω αυτό exotic oil, αλλά κατέληξα στο άλλο επειδή ήταν ίδια σειρά με τη μάσκα.

Εγώ στα hondos είχα πάει και είχα ρωτήσει/ψάξει, έχει πολλά προϊόντα.
Επίσης γαμάτα προιόντα είναι και της kerastase, και οι μάσκες της και όλα, αλλά είναι πολύ τσιμπημένες οι τιμές, αλλά σίγουρα αξίζει, από κει και πέρα, είναι ανάλογα τη τσέπη σου.
Πήρα το γαλάκτωμα και ναι, κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλά δεν λειτουργεί όπως πρέπει στα δικά μου μαλλιά (νέγρικα). Ενώ είναι όντως πιο απαλά, εγώ ήθελα και να τα πειθαρχήσω λίγο, πράγμα πολύ δύσκολο.:/: Στα ίσια/σπαστά μαλλιά πρέπει να κάνει θαύματα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν την έχω δοκιμάσει. Εγώ έχω μία της Chanel και είμαι τρομερά ευχαριστημένη.

Πήρα το γαλάκτωμα και ναι, κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλά δεν λειτουργεί όπως πρέπει στα δικά μου μαλλιά (νέγρικα). Ενώ είναι όντως πιο απαλά, εγώ ήθελα και να τα πειθαρχήσω λίγο, πράγμα πολύ δύσκολο.:/: Στα ίσια/σπαστά μαλλιά πρέπει να κάνει θαύματα πάντως.
Έχεις σγουρά μαλλιά; Προσωπικά απο τότε που τα άφησα να μακρύνουν(κάποτε τα εκοβα φιλαριστά), έκοψα το πιστολάκι και χρησιμοποίησα συγκεκριμένα προιόντα τα βρίσκω πιο ζωντανά,μαλακά και πειθαρχημένα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top