[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
εχει δοκιμασει καμια κανα lip plumper???? κανουν δουλεια;:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι έχω δοκιμάσει, έκανε δουλειά.
Το κακό ηταν οτι τα χείλη μου είναι ήδη σαρκώδη και μετά από αυτό έμοιαζα με τραβέλι, οπότε το χάρισα σε μια φίλη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
χαχαχα και γιατι πηρες εξ αρχης;; :P
οπως κ να χει, ποιο πηρες και απο που;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κορίτσια έχετε καμία πρόταση για scrub σώματος;;:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ του Κορρέ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Κορίτσια, διαφωτίστε με λίγο στο θέμα 'απολέπιση' !
Σημασία, δηλαδή, και κατάλληλα προϊόντα εάν γνωρίζετε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Για scrub ανακατευω ελαιολαδο, ζαχαρι ή αλατι χοντρο και νες-καφε σε στεγνο δερμα. Το ποσο απαλο δερμα αφηνει μετα δεν περιγραφεται! Και για το προσωπο ανακατευω λαδι-ζαχαρη-μελι.

rakels με το scrub φευγουν τα νεκρα κυτταρα απο το δερμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για scrub ανακατευω ελαιολαδο, ζαχαρι ή αλατι χοντρο και νες-καφε σε στεγνο δερμα. Το ποσο απαλο δερμα αφηνει μετα δεν περιγραφεται! Και για το προσωπο ανακατευω λαδι-ζαχαρη-μελι.
rakels με το scrub φευγουν τα νεκρα κυτταρα απο το δερμα σου.
Εγώ κάνω μέλι,ζάχαρη και ανθόνερο.
Γενικά,δε μου φτάνει που πληρώνω τόσα με τα μαλλιά μου,το σκραμπ με μάρανε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Για scrub ανακατευω ελαιολαδο, ζαχαρι ή αλατι χοντρο και νες-καφε σε στεγνο δερμα. Το ποσο απαλο δερμα αφηνει μετα δεν περιγραφεται! Και για το προσωπο ανακατευω λαδι-ζαχαρη-μελι.

rakels με το scrub φευγουν τα νεκρα κυτταρα απο το δερμα σου.
Τέλειο ακούγεται! Θα το δοκιμάσω! Σε τι αναλογίες περίπου Hlianna;

Ράκελ
όντως το δέρμα μετά γίνεται πολύ απαλό!
Πρόσφατα δοκίμασα scrub προσώπου από την ελληνική εταιρεία that's better. Γενικά μου αρέσουν τα προϊόντα της, τα βρίσκω ποιοτικά και οικονομικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ωραία αυτά τα καλλυντικά, aba μας, τουλάχιστον από άποψη συσκευασίας!! Πού τα βρίσκεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Στα φαρμακεία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Βαζω μια κουταλια της σουπας καφε και μετα με το ματι το λαδι και τη ζαχαρη. Το ιδιο και για το προσωπο, ολα με το ματι.
Σε στεγνο δερμα παντα γιατι αλλιως η ζαχαρη θα λιωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Βαζω μια κουταλια της σουπας καφε και μετα με το ματι το λαδι και τη ζαχαρη. Το ιδιο και για το προσωπο, ολα με το ματι.
Σε στεγνο δερμα παντα γιατι αλλιως η ζαχαρη θα λιωσει.
Σε ευχαριστώ καλή μου! Θα το δοκιμάσω σίγουρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Για scrub ανακατευω ελαιολαδο, ζαχαρι ή αλατι χοντρο και νες-καφε σε στεγνο δερμα. Το ποσο απαλο δερμα αφηνει μετα δεν περιγραφεται! Και για το προσωπο ανακατευω λαδι-ζαχαρη-μελι.

rakels με το scrub φευγουν τα νεκρα κυτταρα απο το δερμα σου.
Αυτό το scrub το απλώνεις απλά και το ξεβγάζεις ή το αφήνεις λίγη ώρα? (ναι, είμαι άσχετη :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Αυτό το scrub το απλώνεις απλά και το ξεβγάζεις ή το αφήνεις λίγη ώρα? (ναι, είμαι άσχετη :redface:)

το απλωνεις και τριβεις απαλα το δερμα σου με αυτο για μερικα λεπτα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nami

Νεοφερμένος

Η Nami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κορίτσια έχετε καμία πρόταση για scrub σώματος;;:flowers:

Εγώ αυτό το scrub φτιάχνω το χειμώνα και για σώμα και για πρόσωπο. Το απλώνω σε μισοβρεγμένο δέρμα γιατί απλώνεται καλύτερα. Αλλά δεν είναι για κάθε μέρα.

Για το σώμα η οικονομικότερη λύση είναι να πάρετε μια βούρτσα σώματος (όχι λούφα ή απαλό σφουγγάρι) και να κάνετε απολέπιση απλά με το showergel. Το καλύτερο είναι ότι έτσι ελέγχετε πόσο σκληρή απολέπιση κάνετε χωρίς κάποιο προϊόν. Στην αρχή μπορεί να πονάει αλλά μετά συνηθίζεται.

tsoufou here
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
αυτο με τη ζαχαρη και το λαδι το φτιαχνω κι εγω...το προβλημα μου ομως ειναι οτι εχω ακμη στην πλατη και νομιζω πως το λαδι δεν κανει τοσο καλο γι'αυτο..μηπως εχετε κατι αλλο να προτεινετε??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nami

Νεοφερμένος

Η Nami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
αυτο με τη ζαχαρη και το λαδι το φτιαχνω κι εγω...το προβλημα μου ομως ειναι οτι εχω ακμη στην πλατη και νομιζω πως το λαδι δεν κανει τοσο καλο γι'αυτο..μηπως εχετε κατι αλλο να προτεινετε??:)

Το λάδι δεν πρόκειται να σου χειροτερέψει την ακμή απλά αν έχεις έντονο πρόβλημα τότε καλύτερα να αποφεύγεις τη συχνή και έντονη απολέπιση αφού στην ουσία απλώνεις τα μικρόβια και μπορεί να προκαλέσεις και άλλα! Αν θες απολέπιση ντε και καλά, μπορείς μια φορά την εβδομάδα αλλά με πολύ απαλό scrub. Μπορείς να βρεις στα χοντος σε μεγάλες συσκευασίες και αρκετά φτηνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Το λάδι δεν πρόκειται να σου χειροτερέψει την ακμή απλά αν έχεις έντονο πρόβλημα τότε καλύτερα να αποφεύγεις τη συχνή και έντονη απολέπιση αφού στην ουσία απλώνεις τα μικρόβια και μπορεί να προκαλέσεις και άλλα! Αν θες απολέπιση ντε και καλά, μπορείς μια φορά την εβδομάδα αλλά με πολύ απαλό scrub. Μπορείς να βρεις στα χοντος σε μεγάλες συσκευασίες και αρκετά φτηνά.

δεν εχω πολυ εντονο προβλημα απλα βλεπω οτι τα scrub βοηθουν αρκετα στο να καθαριζει το δερμα!οκ ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Αυτό το scrub το απλώνεις απλά και το ξεβγάζεις ή το αφήνεις λίγη ώρα? (ναι, είμαι άσχετη :redface:)

Εχω παρει ειδικα γαντακια απο το body shop(μπορεις να βρεις κι αλλου) που τα φορας παιρνεις το προιον στα χερια και κανεις κυκλικες κινησεις. Επιμενεις στα γονατα, στους αγκωνες και σε μπουτια και πωπο:redface: και στα αλλα σημεια εγω το κανω πιο απαλα. Μετα ξεπλενεις και συνεχιζεις με αφρολουτρο. Δεν θα το πιστευεις ποσο απαλο αφηνει μετα το δερμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top