Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Άνδρες

    Ψήφοι: 59 59.0%
  • Γυναίκες

    Ψήφοι: 5 5.0%
  • Εξίσου

    Ψήφοι: 36 36.0%

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να συγκρίνω αυτές τις 2 κατηγόριες ανθρώπων για το Humor τους αλλά αναμφισβήτητα περισσότερο humor έχουν οι άνδρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
α ενταξει αφου εχουν αναμφισβητητα, πασο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Και γω πιστευω οτι περισσοτερο χουμορ εχουν οι αντρες, αλλα δε μπορω να το αποδειξω, μιλαω εμπειρικα, απο τις παρεες μου κυριως. Γενικα πιστευω οτι καθε φυλλο εχει διαφορετικα γνωρισματα, κι αυτο δεν σημαινει κατ'αναγκη οτι το ενα υστερει του αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν όντως ισχύει αυτό που λέτε, έχετε σκεφτεί ποτέ ότι ίσως δεν έχουν εν γένει οι γυναίκες λιγότερο χιούμορ, αλλά απλά οι κοινωνικές επιταγές τη σήμερον ημέραν δεν τους επιτρέπουν να το αναπτύξουν; Πχ έχω την εντύπωση ότι η κοινωνία σήμερα (στην Ελλάδα ειδικά) αναμένει από τις γυναίκες να είναι πιο χαμηλών τόνων και πιο "ατσαλάκωτες". Και χιούμορ με τέτοιους περιορισμούς δεν υφίσταται.

@flyer: Σεξισμό θεωρώ οτιδήποτε υπονοεί ότι το ένα φύλο είναι γενετικά κατώτερο από το άλλο σε κάποιον τομέα, χωρίς αποδείξεις. Ειδικά όταν πρόκειται για συγκρίσεις που στη βάση τους έχουν την απαίσια παραδοχή ότι "οι γυναίκες οφείλουν να είναι όμορφες και οι άνδρες έξυπνοι" (όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο wagneriandandy), όπως η παρούσα. Και θέλω να πιστεύω ότι έχω αποδείξει έμπρακτα ότι απεχθάνομαι εξίσου και τις συγκρίσεις που ευνοούν τις γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα είχε ενδιαφέρον να κάνουμε μία δημοσκόπιση, όπου να φαίνεται πιο φύλο προτιμά ο καθένας μας, και να δηλώνουμε και το δικό μας. :shifty:

Και, πάνω σε αυτό που λέει η Michelle, έχω κι εγώ την αίσθηση ότι αν μία γυναίκα είναι αστεία, θα είναι σαν τις γάτες: άθελά της, με ένα πιο παθητικό χιούμορ. Αντίθετα οι άντρες είναι πιο συχνά οι "πηγές" του χιούμορ, οι δημιουργοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
'

Η μέχρι τώρα εμπειρία μου, δείχνει άντρες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οι άντρες άλλωστε ακούνε από μικροί τα κοριτσάκια να λένε "εγώ θέλω ένα αγόρι με χιούμορ". Κάνουν λοιπόν τα αδύνατα δυνατά να αποκτήσουν ένα έστω υποτυπώδες χιούμορ, και αν το έχουν και μέσα τους, αποκτούν και καλό χιούμορ.
Οι γυναίκες απεναντίας, ακούν από μικρές τα αγοράκια να ενδιαφέρονται μόνο για την εμφάνιση. Οπότε οι περισσότερες αυτό κοιτούν να ενισχύσουν.
Δεν έχει καμία σχέση με ικανότητες, αλλά με καθαρά με την κοινωνία πιστεύω.
Όταν η κοινωνία σταματήσει να βλέπει τις γυναίκες σαν μπιμπελό, θα αποκτήσουν και αυτές περισσότερο χιούμορ.

@Γίδι: Τι εννοείς σαν τις γάτες; Τι κάνουν δηλαδή οι γάτες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δεν ξερω... ειναι αναλογα τον ανθρωπο...δεν νομιζω οτι εχει σημασια το φυλο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Οι άντρες άλλωστε ακούνε από μικρή τα κοριτσάκια να λένε "εγώ θέλω ένα αγόρι με χιούμορ". Κάνουν λοιπόν τα αδύνατα δυνατά να αποκτήσουν ένα έστω υποτυπώδες χιούμορ, και αν το έχουν και μέσα τους, αποκτούν και καλό χιούμορ.
Οι γυναίκες απεναντίας, ακούν από μικρές τα αγοράκια να ενδιαφέρονται μόνο για την εμφάνιση. Οπότε οι περισσότερες αυτό κοιτούν να ενισχύσουν.
Δεν έχει καμία σχέση με ικανότητες, αλλά με καθαρά με την κοινωνία πιστεύω.
Όταν η κοινωνία σταματήσει να βλέπει τις γυναίκες σαν μπιμπελό, θα αποκτήσουν και αυτές περισσότερο χιούμορ.

@Γίδι: Τι εννοείς σαν τις γάτες; Τι κάνουν δηλαδή οι γάτες; :P

Ποτε θα ερθει ενας Νιτσε να καθαρισει και την κοινωνια???? Ενα σκοτωμα το χρειαζεται επειγοντως...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...
@Γίδι: Τι εννοείς σαν τις γάτες; Τι κάνουν δηλαδή οι γάτες; :P

Αχ ήξερα ότι θα έχαιρα της προσοχής σου... :P

Να, οι γάτες είναι πιο... κλόουν. Γίνονται αστείες γιατί -ειδικά στις πιο υστερικές στιγμές τους- μεταμορφώνονται σε υπερκινητικά πλάσματα, με παράξενες απίθανες πόζες του κορμιού, αστείες εκφράσεις.








:P :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αν είχες Φεράρι θα το πίστευες. :P

Αν είχα ferrari, σιγά μην έβαζα μέσα γυναίκα και μάλιστα από αυτές που εννοείς!
Αλλά για να μή φανώ και...σεξιστής, κανένα δεν θα έβαζα μέσα, μη σου πω ότι θα την είχα παραγγείλει με....ένα κάθισμα! :D

flyer, εσύ έχεις χιούμορ εγώ μια...απορία εξέφρασα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μην βαζουμε τα παντα 100% σε κοινωνικους παραγοντες ,γιατι δεν ισχυει....αν έχεις το ταλεντο,θα το βγαλεις έστω και σε μικροτερο βαθμο..φτανει αυτη η καραμελα πλεον...
επισης δεν είπα ότι το θετικο των γυναικων είναι μονο η ομορφια τους...
Μια κυρια αξία της γυναικας είναι η συναισθηματικη της ωριμοτητα και ο χειρισμος των συναισθηματων των άλλων...Οι γυναικες πχ ιδιως όταν γινουν μανες δεν καταλαβαινουν τα παιχνιδια των ανδρων-όπως και εσυ michelle που θεωρεις αχρηστα και ανωφελα τα videogames-...Οι γυναικες είναι πιο ωριμες συναισθηματικα απο τους άνδρες ,γιαυτο και πιο συντηρητικες και γηρασμενες,εν αντιθεσει με τους άνδρες που παντα είναι κατα βαθος παιδια,πιο ανωριμοι συναισθηματικα γιαυτο και πιο νεοι...
απο την πρακτικη παρατηρηση όλων μας ξερουμε ότι οι άνδρες κυριαρχουν στο χιουμορ,απλα για διαφορους λογους πχ κακως εννοουμενης ισοτητας,αρνουνται να το παραδεχτουν...
και τονιζω ,οι εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
@flyer: Σεξισμό θεωρώ οτιδήποτε υπονοεί ότι το ένα φύλο είναι γενετικά κατώτερο από το άλλο σε κάποιον τομέα, χωρίς αποδείξεις. Ειδικά όταν πρόκειται για συγκρίσεις που στη βάση τους έχουν την απαίσια παραδοχή ότι "οι γυναίκες οφείλουν να είναι όμορφες και οι άνδρες έξυπνοι"

που ανεφερα εγω οτι ειναι γενετικα κατωτερες οι γυναικες? ενα γεγονος ανεφερα! απο την προσωπικη μου πειρα, απο αυτα που βλεπω. τωρα αν εσυ θελεις να πιστευεις πως με το να λεω οτι οι αντρες εχουν περισσοτερο χιουμορ υποννοω οτι οι γυναικες ειναι γενετικα κατωτερες παω πασο... δεν εχω επιστημονικες αποδειξεις για να υποστηριξω αυτον τον ισχυρισμο οποτε μην τον δεχεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
μην βαζουμε τα παντα 100% σε κοινωνικους παραγοντες ,γιατι δεν ισχυει....αν έχεις το ταλεντο,θα το βγαλεις έστω και σε μικροτερο βαθμο..φτανει αυτη η καραμελα πλεον...
Μα σε μικρότερο βαθμό ήδη το βγάζουν. Δεν έχω γνωρίσει κανένα άνθρωπο - άνδρα ή γυναίκα - που να μην έχει καθόλου χιούμορ.
Εσένα σου φαίνεται καραμέλα το ότι θεωρώ ότι οι περισσότερες διαφορές που έχουμε συνηθίσει να θεωρούμε ότι έχουν τα δύο φύλα οφείλονται σε κοινωνικούς παράγοντες. Εγώ πάλι θεωρώ καραμέλα την εμμονή σου να τρέχεις σε κάθε θέμα που μπορεί να τύχει να αναφερθεί κάποια υποτιθέμενη διαφορά μεταξύ των δύο φύλων και να ζητωκραυγάζεις. Είτε είσαι πολύ άτυχος με το περιβάλλον σου, είτε είχες πολύ αυστηρή μαμά, τι να πω :P

που ανεφερα εγω οτι ειναι γενετικα κατωτερες οι γυναικες? ενα γεγονος ανεφερα! απο την προσωπικη μου πειρα, απο αυτα που βλεπω. τωρα αν εσυ θελεις να πιστευεις πως με το να λεω οτι οι αντρες εχουν περισσοτερο χιουμορ υποννοω οτι οι γυναικες ειναι γενετικα κατωτερες παω πασο... δεν εχω επιστημονικες αποδειξεις για να υποστηριξω αυτον τον ισχυρισμο οποτε μην τον δεχεσαι.
O X είναι ανώτερος (σε κάτι) από τον Υ => ο Υ είναι κατώτερος (σε κάτι) από τον Χ. Απλή λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι διαφορες των δυο φυλων σωματικα και ψυχικα είναι αποδεκτες απο την επιστημη...και καποιες ομοιοτητες βεβαιωςαφου είμαστε όλοι άνθρωποι...υπαρχουν και κοινωνικοι παραγοντες που δεν σβηνουν όμως την εξαρχης κατασκευη των δυο φυλων...
εγω ποτε δεν είπα ποτε ότι καποιο φυλο είναι ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ ανωτερο ή καωτερο απο το άλλο,αλλα στα επιμερους θεματα και ικανοτητες σε άλλα υπερισχυει το ένα φυλο σε άλλα το άλλο και σε άλλα έχουμε ισοπαλια...
απλα και πρακτικα μιλαω.
εσυ έχεις την υποψια μεσα στο μυαλο σου ότι οι άνδρες θελουν τις γυναικες μονο για την ομορφια τους...ο μιγιασμενος μιγιαζεται..που να ξερω την ψυχη του καθενος...
ξερετε κατι γυναικες που αν τους μιλησεις πιο άγρια πχ για καποιο επαγγελματκο πχ λογο,θα σου "γιατι μου μιλας έτσι γιατι είμαι γυναικα και με θεωρεις κατωτερη?:P:D:όλα τα ριχνουν εκει ..τι πεις...η γυναικα χωρις ανασφαλειες δεν τα σκεφτεται αυτα τα πραγματα..


O X είναι ανώτερος (σε κάτι) από τον Υ => ο Υ είναι κατώτερος (σε κάτι) από τον Χ. Απλή λογική.

ΣΕ ΚΑΤΙ όχι στο συνολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
@michele O X είναι ανώτερος (σε κάτι) από τον Υ => ο Υ είναι κατώτερος (σε κάτι) από τον Χ. Απλή λογική.
ανωτερος σε καποιον συγκεκριμενο τομεα! οχι σαν φυλο γενικα! δηλαδη τι πρεπει να κανουμε? να λεμε οτι σε ολα ειμαστε ισοι με τις γυναικες για να μην θεωρηθουμε σεξιστες ή φαλοκρατες? γιατι δεν μπορεις να αποδεχτεις πως σε καποιους τομεις υπερτερουν οι αντρες και σε καποιους αλλους οι γυναικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το χιούμορ έχω την αίσθηση ότι είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την εξυπνάδα. Αν έλεγα ότι κάποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ από ένα άλλο θα παραδεχόμουν ότι κάποιο φύλο είναι κατ' εξοχήν πιο έξυπνο από το άλλο. Είναι όμως;

Από την άλλη η εξυπνάδα του χιούμορ, έχει κυρίως να κάνει με την δυνατότητα εύρεσης κατάλληλης "ατάκας", ή αστείων συνειρμών πχ κάτι που στηρίζεται στη δυνατότητα λογικών συνειρμών και στην ταχύτητα που αυτοί γίνονται. Ως γνωστός φαλλοκράτης της πιάτσας (NOT :P), θεωρώ ότι σε αυτή τη δυνατότητα η άνδρες έχουν έστω και με μικρό προβάδισμα, το πάνω χέρι. Όχι ότι δεν μπορεί μια γυναίκα να έχει αντίστοιχα καλή δυνατότητα, αλλά ο αντρικός τρόπος λειτουργίας του εγκεφάλου, έχει περισσότερες πιθανότητες. (όχι δεν είπα ότι οι άντρες είναι πιο έξυπνοι από τις γυναίκες)

Άρα αντίστοιχα, ανεξάρτητα από κοινωνικούς παράγοντες, οι άντρες για μένα είναι πιο πιθανό να έχουν χιούμορ.

Άρα η απάντηση στην ερώτηση είναι "τι σημαίνει περισσότερο; Σημαίνει καλύτερο χιούμορ; Σημαίνει ότι οι άντρες πιο συχνά έχουν χιούμορ;". Η απάντηση στην πρώτη ερώτηση είναι "όχι απαραίτητα" ενώ στην δεύτερη "μάλλον ναι".

Είναι αντίστοιχο με το ότι οι άντρες έχουν μια κλίση στις θετικές επιστήμες, ενώ οι γυναίκες στις θεωρητικές.

Βέβαια από την άλλη, το να είναι κάποιος έξυπνος δεν σημαίνει ότι έχει και χιούμορ. Σίγουρα το χιούμορ είναι κάτι που καλλιεργείται και καλλιεργείται μέσω παρατήρησης. Παρατηρείς τι κάνει τον κόσμο να γελάει (και εσένα) και το κρατάς. Για να γίνει αυτό όμως πρέπει και να το εξασκήσεις. Οπότε ερχόμαστε σε αυτό που είπε η Λία:
Οι άντρες άλλωστε ακούνε από μικροί τα κοριτσάκια να λένε "εγώ θέλω ένα αγόρι με χιούμορ". Κάνουν λοιπόν τα αδύνατα δυνατά να αποκτήσουν ένα έστω υποτυπώδες χιούμορ, και αν το έχουν και μέσα τους, αποκτούν και καλό χιούμορ.
Σίγουρα τα αγοράκια προσπαθούν να κάνουν τους άλλους να γελάσουν, όχι όμως για να αποκτήσουν το χιούμορ που θέλουν οι γυναίκες, αλλά γιατί με αυτόν τον τρόπο μπορούν να γίνουν πιο εύκολα αποδεκτοί σε παρέες.

Έτσι αφού το εξασκούν, το καλλιεργούν, το εμπλουτίζουν και αν είναι και έξυπνοι, αποκτούν καλό χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το χιούμορ έχω την αίσθηση ότι είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την εξυπνάδα.
δεν ισχυει αυτο...ο άνθρωπος με πραγματικο πηγαιο χιουμορ σιγουρα είναι εξυπνος άνθρωπος..
το αντιθετο όπως δεν ισχυει παντα...μπορει να υπαρχουν πανεξυπνοι άνθρωποι που όμως δν έχουν και δεν αντιλαμβανονται αρκετα το χιουμορ...το χιουμορ δεν είναι για όλους και ούτε πρεπει να το έχουν όλοι για θεωρουνται έξυπνοι..είναι σαν τα τα άλλα ταλεντα της ζωγραφικης ή της δημιουργιας μουσικης πχ μπορει καποιος ευφυης άνθρωπος να μην έχει ούτε το ένα ούτε το άλλο,ενω αυτοι που τα΄χουν σε μεγαλο βαθμο σιγουρα είναι εξυπνοι άνθρωποι..ελπιζω να γινομαι κατανοητος

Οι άντρες άλλωστε ακούνε από μικροί τα κοριτσάκια να λένε "εγώ θέλω ένα αγόρι με χιούμορ". Κάνουν λοιπόν τα αδύνατα δυνατά να αποκτήσουν ένα έστω υποτυπώδες χιούμορ, και αν το έχουν και μέσα τους, αποκτούν και καλό χιούμορ.

δηλαδη λες ότι δεν υπαρχει καμια γενετικη προδιαθεση-ικανοτητα?λες ότι όλα είναι απο την κοινωνια?ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
δεν ισχυει αυτο...ο άνθρωπος με πραγματικο πηγαιο χιουμορ σιγουρα είναι εξυπνος άνθρωπος..
το αντιθετο όπως δεν ισχυει παντα...
Διάβασες όλα όσα έγραψα; :worry:
Το χιούμορ έχω την αίσθηση ότι είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την εξυπνάδα.
[...]
Βέβαια από την άλλη, το να είναι κάποιος έξυπνος δεν σημαίνει ότι έχει και χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Διάβασες όλα όσα έγραψα;

Τα διαβασα μετα;) δεν πειραζει όμως η επαναληψη είναι μητηρ πασης μαθησεως:D
γιατι δεν μπορεις να αποδεχτεις πως σε καποιους τομεις υπερτερουν οι αντρες και σε καποιους αλλους οι γυναικες?
αν δε θελεις να πιστεψεις κατι ,δεν το πιστευεις,περα απο οποιαδηοτε λογικη αποδειξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top