Ζήλεια & Σχέση

Ζηλεύετε τον/την σύντροφό σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 109)
  • Ναι και μάλιστα πάρα πολύ.

    Ψήφοι: 26 23.9%
  • Ναι, αλλά πιστεύω ότι είναι μέσα σε κάποια λογικά όρια

    Ψήφοι: 61 56.0%
  • Καθόλου

    Ψήφοι: 22 20.2%

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι σε μια σχέση υπάρχει και ζήλια...Κάποιοι λένε ότι αυτά τα δύο πάνε μαζί.Μπα...στη δικιά μου σχέση δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειναι της ηλικιας, παντως εγω παλιοτερα ζηλευα αρκετα στη σχεση μου. Ενω ουσιαστικα δεν υπηρχε λογος, εγω το εκανα. Τωρα βεβαια εχω ηρεμισει πολυ γιατι διαβασα μια μερα το εξης: Οταν αγαπας καποιον, πρεπει να εισαι διατεθειμενος να του δωσεις ελευθερια. ΚΙ απο τοτε εγινα αρνακι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
πιστευω οτι οταν καποιος ειναι φουλ ερωτευμενος,ειδικα στις αρχες, ζηλευει και μαλιστα σε μεγαλο βαθμο!και ειναι λογικο..στην αρχη υπαρχει ο ενθουσιασμος, το προσωπο γινεται εμμονη, πως να μην ζηλευεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
οχι δεν ζηλευω, δεν μπορω να περιορισω την ελευθερια του αλλου, ουτε να γατζωθω πανω του γιατι δεν αντεχω να τα κανουν και σε μενα. Δεν ξερω τι νοημα εχει να ζηλευει καποιος, νομιζω η ζηλεια φθειρει μια σχεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Το ίδιο και η πλήρης αδιαφορία. Τα άκρα γενικά δεν βοηθάνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Σε μία σχέση είναι απαραίτητη η ζήλεια μόνο σε λογικά πλαίσια και όχι σε υπερβολικό σημείο.Θεωρώ ότι η υπερβολική ζήλεια μπορεί να καταστρέψει μία σχέση χωρίς να υπάρχει λόγος.Τα άκρα πάντοτε(είτε σε μία σχέση είτε γενικότερα)είναι καταστροφικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η ζήλια μέσα σε κάποια όρια είναι απόλυτα λογική αλλά αν φτάσει σε σημείο που καταπιέζει πολύ τον άλλον δεν είναι καλό. Καταστρέφει τη σχέση ουσιαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Η ζήλια μέσα σε κάποια όρια είναι απόλυτα λογική αλλά αν φτάσει σε σημείο που καταπιέζει πολύ τον άλλον δεν είναι καλό. Καταστρέφει τη σχέση ουσιαστικά.
Και φυσικά καταστρέφεται και εσωτερικά αυτός που ζηλεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Το να ζηλεύεις συνεχώς, να είσαι καχύποπτος και να φτιάχνεις αδιάκοπα, σενάρια στο μυαλό σου, σε φθείρει πάρα πολύ ψυχολογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το να ζηλεύεις συνεχώς, να είσαι καχύποπτος και να φτιάχνεις αδιάκοπα, σενάρια στο μυαλό σου, σε φθείρει πάρα πολύ ψυχολογικά.
Ναι σωστό και αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunflower_

Νεοφερμένος

Η sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ζηλεύω και μου αρέσει να με ζηλεύουν μέσα σε φυσιολογικά πλαίσια, δε μπορώ να απαγορεύσω στον άλλο να κάνει κάτι, ή να πάει κάπου, αλλά δε μπορώ να το παίζω και 24/24 κουλ και χαλαρή
Παρέες δε ζήλεψα ποτέ, θέλω κι εγώ να περνάω χρόνο με τη δική μου και καλό είναι και για εκείνον να περνάει χρόνο με τους φίλους του
Έχει τύχει να ζηλέψω συνάδελφο του όμως με προκλητική συμπεριφορά, δε μπορούσα να κάθομαι και με σταυρωμένα χέρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγάπη01

Νεοφερμένος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Προσωπικά ζηλεύω πολύ εύκολα και υπερβολικά χωρίς να εννοώ ότι αυτό είναι θετικό.
Η ζήλεια πρέπει να υπάρχει σε μια σχέση σε φυσιολογικά επίπεδα.Η παράφορη ζήλεια
δεν έχει θετικά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ζηλευω αλλα δεν το δειχνω. Το παιζω υπερανω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγάπη01

Νεοφερμένος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ζηλευω αλλα δεν το δειχνω. Το παιζω υπερανω :P


Εγώ ζηλεύω και το δείχνω πολύ έντονα! :P
Δεν μπορώ να μην το δείξω μου βγαίνει αυθόρμητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ειμαι σε σχεση εδω και καποια χρονια,αλλα ΠΑΝΤΑ ζηλευα παρα πολυ.
πραγματικα παρα πολυ ομως!
κανω αυτο το θεμα για ενα περιστατικο που εγινε αυτες τις μερες και με εχει προβληματισει παρα πολυ οποτε και θελω την γνωμη σας
ο φιλος μου γενικα δεν κανει add οποιον να ναι στο φεισμπουκ,αν δεν τον ξερει προσωπικα! και γενικα δεν κανει σχεδον ποτε φιλες στο φαισμπουκ!!
τις προαλλες ομως εκανε μια κοπελα απ το γυμναστηριο του add, για την οποια δεν μου ειχε αναφερει ποτε τιποτα και την εκανε add! εγω οταν το ειδα εβαλα με το μυαλο μου τα χειροτερα...οτι καθεται και "παιζει" στο γυμναστηριο για να φτασει στο σημειο να ανταλλαξει φεισμπουκ με μια κοπελα,οτι φλερταρουν απο κοντα ,οτι θα καθονται να μιλανε στο τσατ και ενα σωρο αλλα πραγματα! η ζηλεια μου ενισχυθηκε οταν ειδα οτι η κοπελα αυτη (που παρεμπιπτοντως πρεπει να ναι και καμια 4-5 χρονια μεγαλυτερη του) του εκανε λαικ σε μια φωτο που ανεβασε μολις!!!
καταλαβαινετε λοιπον,οτι σκεφτομαι ΤΑ χειροτερα και 1002 σεναρια... οτι θα καθονται θα μιλανε στο τσατ κλπ
ειμαι πολυ παραλογη? ειμαι ζηλιαρα,ναι,το γνωριζω...αλλα οταν κανει πολυ σπανια καινουργιους φιλους add sto facebook και ξαφνικα βλεπατε να χει κανει μια ακυρη απ το γυμναστηριο δεν θα προβληματιζοσταν παρα πολυ???
πειτε μου γενικα τι πιστευετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ελεος! Αυτο δεν ειναι παραλογισμος, αλλα παρανοια! Για αρχη θα σε συμβουλευα να κλεισεις τον λογαριασμο σου στο fb και να κατσεις να σκεφτεις γιατι εχεις οδηγηθει στο σημειο που βρισκεσαι τωρα. Προσωπικα δεν μου φαινεται καθολου φυσιολογικο να ζηλευεις τοσο πολυ. Εχεις ανασφαλειες για κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
γενικα ειμαι πολυυυυυυυ ανασφαλης.κυριως με τον εαυτο μου!
αλλα παιζει μεγαλο ρολο αυτο που λεω..οτι ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΕΕΝ κανει ατομα στο φεισμπουκ αντ αν δεν τα ξερει και γενικα δεν ειναι απ αυτους που καθονται κανουναντ κοπελες ή δεχονται οποια ακυρη κοπελα τους στειλει αιτημα!
γι αυτο τωρα εχω προβληματισει πααρα πολυ,γιατι απο που κι ως που οι γνωριμιες στο γυμναστηριο ειναι αθώες ? δηλαδη το να καθεσαι ναανταλλαξεις φεισμπουκ με εναν τυπο απ το γυμναστηριο μου κανει πιο πολυ σε φλερτ,παρα ως μια απλη γνωριμια!!
απ την μια καταλαβαινω οτι ειμαι παραλογη ,απ την αλλη επειδη οπως ειπα δεν συνηθιζει κατι τετοια νιωθω οτι παιζει φλερτ κτλπ.
γιατι εγω ας πουμε δεν θα πηγαινα να πιασω κουβεντα σε τυπο στο γυμναστηριο μου,ποσο μαλλον να του δωσω και το προφιλ μου στο φεισμπουκ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
προβληματα που εχει ο κοσμος :whatever::whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ρε κοπελιά σιγά τ' αυγά, μπορεί να τον βρήκε τυχαία αυτή και να τον έκανε add. το να μιλάς σε άτομα αντίθετου φύλου δεν σημαίνει πως τα φλερτάρεις κιόλας. αφού είστε χρόνια μαζί, όπως λες, δεν θα έπρεπε να τον εμπιστεύεσαι? ξεκόλλα γιατί αλλιώς θα φθαρεί πολύ η σχέση σας με τις ζήλιες και τους καβγάδες (που σίγουρα θα υπάρξουν αν του κάνεις σκηνές γι' αυτά τα πράγματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top