Πιστεύετε στον Θεό; [II]

Πιστεύετε στον Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 703)
  • Ναι

    Ψήφοι: 296 42.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 263 37.4%
  • Μπορεί - ίσως

    Ψήφοι: 122 17.4%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 3.1%

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
το ίδιο εχουμε και στον επίσημο αθεϊσμό.Ο άνθρωπος δεν χρειάζεται τον Θεό,οποτε μονος μπορεί να κάνει τα πάντα.Ετσι αυτοανακυρήσσεται ο ανθρωπος ως παντοδύναμος και θεός.Το ίδιο με την Καθολική Εκκλησία με την διαφορά οτι στον Παπισμο τοποθετείται ο ''Θεός'' για ξεκαρφωμα.Στον αθεϊσμό ο ανθρωπος είναι μονος του και κατεχει στοιχεία παντοδυναμίας και παντογνωσίας,εξίσου με τον Θεό,αλλά χωρις να υπάρχει Θεός.
Εξίσου με το Θεό αλλά χωρίς να υπάρχει Θεός; :P
Αφού δεν υπάρχει Θεός στην αθεΐα, πως βάζεις σε αυτή ως μέτρο σύγκρισης τον Θεό; :)

Στην αθεία δεν αναφέρεται (ούτε στη "θεωρία" ούτε στους "πιστούς" της) ότι ο άνθρωπος μπορεί να κάνει τα πάντα ή ότι είναι παντοδύναμος και θεός (να τος πάλι ο Θεός :hmm: ). Ο άνθρωπος απλά προσπαθεί να ξεπερνάει συνεχώς τα καθιερωμένα του όρια. Αυτό είναι που τον κάνει να εξελίσσεται, σε αντίθεση με τις θρησκείες που κουβαλάνε στοιχεία άλλων εποχών και δύσκολα εξελίσσονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crooked

Νεοφερμένος

Ο Crooked αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
απο τότε που ο πάπας θεωρείται ότι είναι αλάθητος και ίσος με τον Θεό.Ενώ το πεπερασμένο οντολογικά δεν μπορεί να γίνει εκ φυσεως άπειρο.Δεν μπορεί εγω ή εσύ ως πεπερασμένα όντα να γίνουμε ίσοι με τον εκ φυσεως άπειρο Θεό.

Εκτός και αν υπάρχει κανένας άνθρωπος που να έχει άπειρη δύναμη,λαμπροτητα και να ανασταίνει νεκρούς ή να ξερει με ακρίβεια τι έκανες απο την ημέρα που γεννηθηκες εως τώρα.

οπότε οταν λέμε οτι ο ανθρωπος είναι ίσος με τον Θεό,εχουμε θεοποιηση του πεπερασμένου και αθεϊσμό.

το ίδιο εχουμε και στον επίσημο αθεϊσμό.Ο άνθρωπος δεν χρειάζεται τον Θεό,οποτε μονος μπορεί να κάνει τα πάντα.Ετσι αυτοανακυρήσσεται ο ανθρωπος ως παντοδύναμος και θεός.Το ίδιο με την Καθολική Εκκλησία με την διαφορά οτι στον Παπισμο τοποθετείται ο ''Θεός'' για ξεκαρφωμα.Στον αθεϊσμό ο ανθρωπος είναι μονος του και κατεχει στοιχεία παντοδυναμίας και παντογνωσίας,εξίσου με τον Θεό,αλλά χωρις να υπάρχει Θεός.

εξαλλου μήπως δεν θυμομαστε στην γενεση τον διάβολο,που απο κακή του προαίρεση απομακρύνθηκε απο το Άναρχο Φως του Θεού,επειδη ηθελε ως πεπερασμένος να γίνει ίσος με τον Θεό και τελικά κύρηξε ότι είναι θεός του εαυτού του.?Οτι δηλαδή δεν χρειάζεται κανενα Θεό?Αυτο με το οποίο προσπαθεί να πείσει όλους τους ανθρώπους?

Η Ορθοδοξία ποτέ δεν υποστηριξε ότι ο άνθρωπος είναι αλάθητος.Αυτα τα στοιχεία παντοδυναμίας και παντογνωσίας που προσδίσδονται στον άνθρωπο και που έχουν ως στοχο την ισότητα απο άποψη οντολογίας του πεπερασμένου με τον άπειρο Θεό είναι αθεϊστικά.

ενημέρωση προς την κοινότητα του ischool:

Αν ακούσετε μπαμ και μπουμ δεν έχει αρχίσει πόλεμος! Απλά βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο με αυτά που διαβάζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκτός και αν υπάρχει κανένας άνθρωπος που να έχει άπειρη δύναμη,λαμπροτητα και να ανασταίνει νεκρούς ή να ξερει με ακρίβεια τι έκανες απο την ημέρα που γεννηθηκες εως τώρα.

Υπάρχει, εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Μάνος Δανέζης - Δημιουργώντας το Αύριο

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πηγή απο το πενταπόσταγμα.Αν μπορεί να είναι αλήθεια ή οχι ας το κρίνει όπως θέλει ο καθένας.


Πρόκειται για ένα απόσπασμα από το βιβλίο «Από την αιχμαλωσία στο Φως» του Αρχιμανδρίτου Ιωάννου Κόγκαν και διηγείται μια πραγματικά συγκλονιστική αληθινή μαρτυρία ενός νέου από τη Ρωσία που βίωσε μια μεταθανάτια εμπειρία.

Διαβάστε αυτούσια τα λόγια του νεαρού το και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα αναθεωρήσετε όσα πιστεύατε μέχρι σήμερα…

«Ζούσα όπως η πλειοψηφία των νέων ανθρώπων της εποχής μας, μακριά από το Θεό, μέσα στη διαφθορά, διάγοντας έκλυτη ζωή με οινοποσία και άλλες αμαρτίες. Όσο κι αν με νουθετούσε και με ικέτευε η μητέρα μου, πιστή γυναίκα, ν’ αφήσω την αμαρτωλή ζωή, εγώ την αγνοούσα και μόνο γελούσα. Οι αφηγήσεις της, ότι υπάρχει Θεός και αιώνια ζωή, μου φαίνονταν ανοησίες. Γελούσα με τις επιπλήξεις της, ζητώντας της να μ’ αφήσει ήσυχο. Κάποια φορά, αργά τη νύχτα, επιστρέφοντας στο σπίτι με τη μοτοσυκλέτα, μετά από την καθιερωμένη βόλτα, είχα ένα ατύχημα και σκοτώθηκα. Απρόσμενα αισθάνθηκα ότι βρισκόμουν στον αέρα.

Κοίταζα μ’ έκπληξη το ματωμένο σώμα μου, μην κατανοώντας γιατί ήμουν διπλός, και στεκόμουν και ήμουν ξαπλωμένος. Αργότερα είδα κόσμο να τρέχει κοντά μου και να προσπαθεί να με συνεφέρει. Ήρθαν οι πρώτες βοήθειες και οι γιατροί προσπαθούσαν να με γυρίσουν στη ζωή. Όμως εγώ δεν ήθελα να επιστρέψω στο νεκρό σώμα μου. Με φορείο μ’ έβαλαν στο ασθενοφόρο και με πήγαν στο νεκροτομείο. Τη στιγμή εκείνη έστρεψα το βλέμμα μου προς τον ουρανό. Ξαφνικά είδα το Ζωντανό Χριστό τόσο πανέμορφο, τόσο ταπεινό και πράο, μέσα σε πύρινη λάμψη να στέκεται από επάνω μου και να με κοιτάζει.

– Γιατί ζεις έτσι; με ρώτησε ο Κύριος.

Εκείνη τη στιγμή, από το μεγάλο φόβο που κατείχε την αμαρτωλή ψυχή μου, κουβαριάστηκα κι αναφώνησα: – Κύριε, συγχώρεσε με!!! και άκουσα την απάντηση…

– Για τις αμαρτίες σου και την ακάθαρτη ζωή σου είσαι άξιος του Άδη. Όμως οι προσευχές και το κλάμα της μητέρας σου έφθασαν σε Εμένα. Σε συγχωρώ και σε στέλνω πίσω στη γη. Πήγαινε και μάθε ότι η σωτηρία βρίσκεται μόνο στην Εκκλησία, μέσω της μετάνοιας και της Αγίας Κοινωνίας.

Εκείνη τη στιγμή, ξαφνικά, αισθάνθηκα πάλι να μπαίνω στο σώμα μου και από τους φοβερούς πόνους, άρχισα, να βογκώ και να στριφογυρίζω.

Οι γιατροί έμειναν έκπληκτοι. Αντί για το νεκροτομείο, με μετέφεραν στο νοσοκομείο για εγχείριση. Ο Θεός με επέστρεψε στη ζωή».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Πηγή απο το πενταπόσταγμα.Αν μπορεί να είναι αλήθεια ή οχι ας το κρίνει όπως θέλει ο καθένας.


Πρόκειται για ένα απόσπασμα από το βιβλίο «Από την αιχμαλωσία στο Φως» του Αρχιμανδρίτου Ιωάννου Κόγκαν και διηγείται μια πραγματικά συγκλονιστική αληθινή μαρτυρία ενός νέου από τη Ρωσία που βίωσε μια μεταθανάτια εμπειρία.

Διαβάστε αυτούσια τα λόγια του νεαρού το και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα αναθεωρήσετε όσα πιστεύατε μέχρι σήμερα…

«Ζούσα όπως η πλειοψηφία των νέων ανθρώπων της εποχής μας, μακριά από το Θεό, μέσα στη διαφθορά, διάγοντας έκλυτη ζωή με οινοποσία και άλλες αμαρτίες. Όσο κι αν με νουθετούσε και με ικέτευε η μητέρα μου, πιστή γυναίκα, ν’ αφήσω την αμαρτωλή ζωή, εγώ την αγνοούσα και μόνο γελούσα. Οι αφηγήσεις της, ότι υπάρχει Θεός και αιώνια ζωή, μου φαίνονταν ανοησίες. Γελούσα με τις επιπλήξεις της, ζητώντας της να μ’ αφήσει ήσυχο. Κάποια φορά, αργά τη νύχτα, επιστρέφοντας στο σπίτι με τη μοτοσυκλέτα, μετά από την καθιερωμένη βόλτα, είχα ένα ατύχημα και σκοτώθηκα. Απρόσμενα αισθάνθηκα ότι βρισκόμουν στον αέρα.

Κοίταζα μ’ έκπληξη το ματωμένο σώμα μου, μην κατανοώντας γιατί ήμουν διπλός, και στεκόμουν και ήμουν ξαπλωμένος. Αργότερα είδα κόσμο να τρέχει κοντά μου και να προσπαθεί να με συνεφέρει. Ήρθαν οι πρώτες βοήθειες και οι γιατροί προσπαθούσαν να με γυρίσουν στη ζωή. Όμως εγώ δεν ήθελα να επιστρέψω στο νεκρό σώμα μου. Με φορείο μ’ έβαλαν στο ασθενοφόρο και με πήγαν στο νεκροτομείο. Τη στιγμή εκείνη έστρεψα το βλέμμα μου προς τον ουρανό. Ξαφνικά είδα το Ζωντανό Χριστό τόσο πανέμορφο, τόσο ταπεινό και πράο, μέσα σε πύρινη λάμψη να στέκεται από επάνω μου και να με κοιτάζει.

– Γιατί ζεις έτσι; με ρώτησε ο Κύριος.

Εκείνη τη στιγμή, από το μεγάλο φόβο που κατείχε την αμαρτωλή ψυχή μου, κουβαριάστηκα κι αναφώνησα: – Κύριε, συγχώρεσε με!!! και άκουσα την απάντηση…

– Για τις αμαρτίες σου και την ακάθαρτη ζωή σου είσαι άξιος του Άδη. Όμως οι προσευχές και το κλάμα της μητέρας σου έφθασαν σε Εμένα. Σε συγχωρώ και σε στέλνω πίσω στη γη. Πήγαινε και μάθε ότι η σωτηρία βρίσκεται μόνο στην Εκκλησία, μέσω της μετάνοιας και της Αγίας Κοινωνίας.

Εκείνη τη στιγμή, ξαφνικά, αισθάνθηκα πάλι να μπαίνω στο σώμα μου και από τους φοβερούς πόνους, άρχισα, να βογκώ και να στριφογυρίζω.

Οι γιατροί έμειναν έκπληκτοι. Αντί για το νεκροτομείο, με μετέφεραν στο νοσοκομείο για εγχείριση. Ο Θεός με επέστρεψε στη ζωή».

Όπως και κάθε άλλη ιστορία στο είδος της, δεν συνοδεύεται από καμία πηγή πλην του βιβλίου ενός αρχιμανδρίτου. Εκτός και αν έχει υπάρξει peer-reviewed δημοσίευση σε ανάλογο ιατρικό έντυπο, την οποία ο poster ξέχασε να μας μεταφέρει. Κάλλιστα θα μπορούσα να γράψω ένα οποιοδήποτε βιβλίο και να λέει 'του Δρ. PeterTheGreat' και να γράφω μέσα μπαρούφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω πιστευω..
Να το εξηγησω επιστημονικα δεν μπορω..
Αποδειξη δεν εχω.. Μονη μου αποδειξη ειναι οσα βιωνω μεσα μου, αισθανομαι πως υπαρχει και πιστευω. Απλα πιστευω χωρις να το ψαχνω.
Αισθανομαι καλυτερα οταν καποια πραγματα δεν τα ψαχνω, οπως αυτα, που δεν εχουν απαντησεις.
Οι απαντησεις ειναι μεσα μας..
Αυτον τον θεο εμαθα, σε αυτον πιστευω. Και ονομα αλλο να ειχε, δε θα με πειραζε. Πιατευω σε μια καλη και δικαιη δυναμη..

Δεν πιστευω στην εκκλησια, οι παπαδες-αν οχι ολοι- με απογοητευουν με οσα ακουω κι οσα βλεπω..
Φανταζομαι υπαρχουν τιμιοι ιερεις, δεν εχω ερθει πολυ κοντα τους και δεν ξερω.. Πιστευω υπαρχουν οι τιμιοι..

Δεν εγκρινω τον προσηλυτισμο, αυτον δλδ που θα σπευσει να μου αλλαξει την γνωμη, εγω δεν το κανω. Ο καθενας πιστευει όπου κι οπως θελει.
Δεν ειμαι φανατικη, δεν τηρω κατα γραμμα οσα γραφονται στις γραφες, προσπαθω ομως μερικα απο αυτα, στο μετρο που μπορω και οι συνθηκες μου το επιτρεπουν, να τα κανω.

Δεν πιστευω ολα οσα εχουν γραφτει, καταννοω πως ειναι ανθρωπινα τεχνασματα.
Πιστευω σε μια ανωτερη δυναμη, καλη και ειρηνικη, με μορφη γαληνια που κηρυσσει την αγαπη.
Αν λεγεται Θεος, τοτε σε Αυτον πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Πηγή απο το πενταπόσταγμα.Αν μπορεί να είναι αλήθεια ή οχι ας το κρίνει όπως θέλει ο καθένας.

το πενταποσταγμα ειναι κατι σαν "το κουλουρι" για χριστιανους. απλα αυτοι που το διαβαζουν δεν το ξερουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το πενταποσταγμα ειναι κατι σαν "το κουλουρι" για χριστιανους. απλα αυτοι που το διαβαζουν δεν το ξερουν.

Επειδή κάποιος το περιμένα να το πει αυτό να εξηγήσω ότι το κειμενο που δημοσιευσα υπάρχει και σε άλλες σελίδες.Σημασία δεν έχει πάντα απο ποια πηγή δημοσιευεται.Η ιστορία έχει σημασία και στοχος είναι το αν θα κρίνει κάποιος οτι είναι ένα παραμυθι ή οτι το περιστατικό ενός πρωην άθεου είναι αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Σημασία δεν έχει ούτε αν είναι αληθινή η ιστορία. Σημασία έχει η ηθική της και όταν η πλειοψηφία των πιστών δίνει βάρος σε κάτι τέτοια, είναι επόμενο ο αριθμός των άθρησκων να αυξάνεται συνεχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Επειδή κάποιος το περιμένα να το πει αυτό να εξηγήσω ότι το κειμενο που δημοσιευσα υπάρχει και σε άλλες σελίδες.Σημασία δεν έχει πάντα απο ποια πηγή δημοσιευεται.Η ιστορία έχει σημασία και στοχος είναι το αν θα κρίνει κάποιος οτι είναι ένα παραμυθι ή οτι το περιστατικό ενός πρωην άθεου είναι αλήθεια.

Καπου σε ενα βιβλιο, ειχα διαβασει για εναν,ο οποιος πεθαινει με μαρτυρικο θανατο και μετα ανασταινεται, μπροστα σε πληθος μαρτυρων. True story, δεν βλεπω καποιο λογο να το αμφισβητησουμε.

Στον Harry Potter στο τελευταιο βιβλιο της σειρας αναφερομαι, δεν ξερω τι καταλαβατε εσεις :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τι λες, βρε παιδί μου; Έχεις τέτοια ταλέντα;:eek:

Μπορείς αν αποδείξεις ότι δεν έχω ? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς αν αποδείξεις ότι δεν έχω ? ;)

προσπάθησε να πηδηξεις απο ένα γκρεμό με σκοπό να πετάξεις στον αερα.Απο κατω δεν έχει θάλασσα,αλλά γη.

Αν πετάξεις και δεν σκοτωθείς θα το διαπιστώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μπορείς αν αποδείξεις ότι δεν έχω ? ;)

Φίλε μου, έχω σοβαρότερα θέματα να ασχοληθώ.:P Δεν υπάρχει λόγος να χαλάσω φαιά ουσία.:P
Έλληνα φύλακα, με κάλυψες απόλυτα. Εύγε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εγω πιστευω..
Να το εξηγησω επιστημονικα δεν μπορω..
Αποδειξη δεν εχω.. Μονη μου αποδειξη ειναι οσα βιωνω μεσα μου, αισθανομαι πως υπαρχει και πιστευω. Απλα πιστευω χωρις να το ψαχνω.

Ουσιαστικό[]
παραλογισμός

σκέψη χωρίς λογική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ουσιαστικό[]
παραλογισμός

σκέψη χωρίς λογική

Η πίστη είναι βίωμα!:eek: Δεν χρειάζεται επιστημονικές εξηγήσεις!:eek:
Σας ευχαριστώ και για την αρνητικοψηφία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
προσπάθησε να πηδηξεις απο ένα γκρεμό με σκοπό να πετάξεις στον αερα.Απο κατω δεν έχει θάλασσα,αλλά γη.

Αν πετάξεις και δεν σκοτωθείς θα το διαπιστώσεις.

Κι εδώ που βρίσκομαι πετάω άμα θέλω δε χρειάζεται να πάω σε γκρεμό, μα καλά έχω δημιουργήσει ολόκληρο το σύμπαν και λέτε να μη μπορώ να πετάξω?

Φίλε μου, έχω σοβαρότερα θέματα να ασχοληθώ.:P Δεν υπάρχει λόγος να χαλάσω φαιά ουσία.:P
Έλληνα φύλακα, με κάλυψες απόλυτα. Εύγε!

Σοβαρότερα θέματα από μία συζήτηση με το Δημιουργό σου? Δηλαδή όταν πεθάνεις και σταθείς μπροστά μου και σε ρωτήσω γιατί δε μου μίλησες τότε τέκνον τι θα πεις έψινα γεμιστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κι εδώ που βρίσκομαι πετάω άμα θέλω δε χρειάζεται να πάω σε γκρεμό, μα καλά έχω δημιουργήσει ολόκληρο το σύμπαν και λέτε να μη μπορώ να πετάξω?



Σοβαρότερα θέματα από μία συζήτηση με το Δημιουργό σου? Δηλαδή όταν πεθάνεις και σταθείς μπροστά μου και σε ρωτήσω γιατί δε μου μίλησες τότε τέκνον τι θα πεις έψινα γεμιστά?
΄
Όχι, θα σου πω ότι έφτιαχνα σούσι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγώ ως μενού θα πω σαγανάκι τυρί κατα προτίμηση.Απο δίπλα λουκάνικα με κέτσαπ και ένα κομμάτι ελαιόψωμο σε ξεχωριστό μικρό πιατάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top