Εδώ κάνουμε δίαιτα!

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
@ γιδάκι: τα έφερα πέρισυ από λίβανο, χάρμα σου λέω!!!:)
@αδέσποτο, τι σε έκανε ναπογοητευτείς;; πάντως αν κάνεις δίαιτα η απογοητεύση είναι καλή γιατι σου δένει το στομάχι κόμπο!!:console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Δεν μου αρεσει η πιτσα. Καθολου ομως.

αλήθειααα;;πόσο σε ζηλεύωωω! εγώ πάλι τρελλαίνομαι σε βαθμό να τρώω 8 κομμάτια άνετα, σνιφ!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ολοι εχουμε τις αδυναμιες μας ;) Εγω καπως ετσι ειμαι με την καρμποναρα ας πουμε!
Αλλα την πιτσα δεν την μπορω, κι ειναι το μονιμο προβλημα μου οταν ειμαι με την παρεα μου και θελουμε να παραγγειλουμε κατι να φαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Adespotouli μααας!!! Μην πτοείσαιιιι...!!!!! :group::flowers:

Όσο για την πίτσα... Εμένα γενικά μου αρέσει, αλλά η ιταλική... Αυτές οι αμερικανοτέτοιες, τα delivery, μου κάνουν το στομάχι βίδες και το έντερο... μην πω!!!
Αν είναι ποιοτική η pizza, δεν είναι καν βαριά!!
Είχα φάει το καλοκαίρι στην Τοσκάνη, λεπτό φύλο, φρέσκια ντομάτα και λίγα "φύλλα" τυριού (κι άλλα πράγματα, αλλά δεν ήταν αυτό το βουτυρομείγμα το ντελιβεράδικο) και ήμουν χάρμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόν... έχουμε και λέμε...
σήμερα πρωινο φρυγανίτσα και φετουλα τυρακι...
αυτη τη στιγμή τσακίζω ένα μήλο κι ένα πορτοκάλι και για αργοτερα μέχρι να πάω σπίτι, έχω μαζί μου κι ένα τοστάκι με μαυρο ψωμακι γαλοπουλα και τυρακι και τοματουλα :)
Μετράμε πλέον -4 ;)
Βέβαια... είναι μακρυς ο δρόμος για την Ιθάκη μου :P
Παρέα με το αδεσποτούλι είμαστε μάλλον τα δυο στρουμπουλάκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γουτσουγουτσάκια, να λες!!!
Γερά καλέεε!!! Εύγεεε!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νταξ καλά πάω...
φοβάμαι βέβαια τώρα που θα φυγω ότι θα βγω πολυ εκτός αλλά τες πα...
ο στόχος μου για τις γιορτες είναι να μην πάρω βάρος κι όχι να χάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, λογικό είναι να σκέφτεσαι μη σε αποσυντονίσουν οι γιορτές... Αλλά είναι εφικτό έτσι, να λες ότι ας μην πάρω. Αλλοίμονο, μην πας Ορεστιάδα για να χάσεις... Το θέμα είναι να χαλαρώσεις κιόλας!!

Άλλωστε, πώς υπολογίζεις ότι θα περνάτε τις μέρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Σωστος και ρεαλιστικος ο στοχος σου! Καλυτερα ετσι παρα να βαζεις πολυ δυσκολους στοχους και να απογοητευεσαι οταν δεν τα καταφερνεις. Αλλωστε στις γιορτες ειναι ΟΝΤΩΣ κατορθωμα να μην παρεις κιλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Άλλωστε, πώς υπολογίζεις ότι θα περνάτε τις μέρες;

ελπίζω ΟΧΙ τρώγοντας :P
εεε βόλτες... επιτραπέζια με τα παιδιά εκεί.... κάργα ύπνο (για μένα :redface: )... καφεδες και κόντρα καφέδες.... μπουζούκια :P .... εεε κάπως έτσι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εεεε ωραία, δεν είναι food-defined διακοπές!!! :D
Άλλωστε θα μπορείς να επιλέγεις να μην τρως πολύ σε κάποιο από τα γεύματα, ώστε αν πείτε να πάτε κάπου για μάσα, να μη χρειάζεται να το πολυσκέφτεσαι!

Ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
ΚουΕ σκέψου και το άλλο καλό, εξοχή θα είσαι όλο και κάπου θα περπατάτε. Οπότε όλα οκ ακόμη κι αν φας λιγάκι παραπάνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εεε ναι :D
θα επιδιώξω όσο είναι ευφικτό φυσικά να κάνουμε και καθόλου βόλτες περπάτημα ;)


edit
αδεσποτουλι μαζί γραφαμε για το περπάτημα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
σε όλα τα στερημένα παιδάκια καλή όρεξη κ καλή δύναμη:D
ετοιμάζομαι να χλαπακιάσω μια (κρύα- μα που να το ζεστάνω στη δουλειά) μικρή μερίδα αρακά με ρυζάκι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Καλημερα! ολα καλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
καλημέρα hucunomatataki! γουργουρίζον οι κοιλιες, βαράνε ντεφια τα στομάχια, κτα ταλλα καλα!!:D
ετοιμαζομαι για πρωινο, philadelfia cheese, ζαμπονακι καπνιστο, πρασινι πιπερια κ πολτό καυτερης πιπεριας. νομίζω το παράκανα!:hmm: πως ναντισταθω;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πάντως υπάρχει ένα πολύ απλό πρόγραμμα γυμναστικής που μπορείς να κάνεις στο σπίτι 20 λεπτά + με καλά αποτελέσματα. Σας το γράφω :
1) Επιτόπιο τρέξιμο ρίχνοντας το βάρος πρώτα στο αριστερό και μετά στο δεξί και χωρίς να ακουμπάει η φτέρνα (αυτό βολέυει στο να κουραστούμε λίγο πιο γρήγορα και στο να πιεστούν οι γάμπες) 8- 10 λεπτά
2) Εκτάσεις : ταυτόχρονα ανοίγουμε τα χέρια και τα πόδια (πάλι στηρίζομαστε πιο πολύ στα μήλα του ποδιού (50 επαναλήψεις)
3) Εκτάσεις αλλα προς τα μπροστά (50 επαναλήψεις)
4) 5 - 10 ψηλά πηδήματα
5) Επιτόπιο τρέξιμο (σπρίντ) για 5-10 δευτερόλεπτα
6) Κοιλιακοί (3 σετ των 15)
7) Ραχαίοι (μια απο τα ίδια)
8) Πους άπς (3 χ 10)

Δεν είναι πολλά και είναι ένα καλό ζέσταμα, απο εκεί και πέρα μπορείτε να το συνεχίσετε ή να αυξήσετε τους χρόνους έτσι ώστε να φτάσετε στα 40 - 45 λεπτά που είναι το ιδανικό διάστημα για αερόβια άσκηση.
Ο οργανισμός καίει λίπος απο τα 20 λεπτά και μετά.
Ότι απορίες έχεται πείτε το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Τσαμπα θερμιδες βρε συ, φιλαδελφεια και ζαμπον... Λιγο φορτωμενο το βρισκω, σορρυ κιολας... Εκτος αν ειναι καποιου ειδους επιβραβευση επειδη τα πας καλα κατα τ'αλλα!

Τεσπα κι εγω χτες εφαγα ποπ κορν, δεν εφαγα ομως βραδινο, "μετρησα" τα ποπ κορν ως βραδινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Γιαννη πολυ καλο το βρισκω το προγραμμα σου, και πολυ καλο για προθερμανση! Ευχαριστουμε! Εγω θα προσπαθησω να το κανω τις μερες που δεν πηγαινω γυμναστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top