[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Έχω ρίξει μια ματιά για αποτριχωτική μηχανή και είμαι ανάμεσα σε ένα μοντέλο της Satinelle και ένα του Silk epil. Τα μοντέλα είναι τα παρακάτω και έχουν τελικά ίδια τιμή στο κατάστημα.
https://www.electroniki.gr/electroniki/el_appliances/personal-care/wshavers/philips-hp6509-01.php
https://www.electroniki.gr/electroniki/el_appliances/personal-care/wshavers/braun-se-5180-10.php
Αν τις έχει δοκιμάσει κανείς, ή έχει γενικώς εμπειρία στο θέμα, μπορεί να μας πει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εχμ εγω εχω αυτη και την προτεινω ανεπυυλακτα :D

https://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?22685
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
σορρυ που θα δωσω αλλη χροια στο θεμα αυτο, αλλα κατι τετοια με κανουν να πιστευω οτι ο σεξισμος ζει και βασιλευει, και τον αναπαραγουν και τα δυο φυλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
σορρυ που θα δωσω αλλη χροια στο θεμα αυτο, αλλα κατι τετοια με κανουν να πιστευω οτι ο σεξισμος ζει και βασιλευει, και τον αναπαραγουν και τα δυο φυλα

μπορεις να το αναλυσεις λιγο περισσοτερο αυτο γιατι ειμαι χαζη και δεν το καταλαβα?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
απο τα μοντελα (ΜΑ ΕΛΕΟΣ δειτε λιγο ΠΩΣ ειναι) και την "θηλυκότητα" στο πλεον χαζο "οι γυναικες πρεπει να προσεχουν τον αυτο τους".

στα πιο απλα ζητηματα, θα κερναγε ποτε η κοπελα στο πρωτο ραντεβου;
στην επιταχτικη αναγκη για υπαρξη μιας τεραστιας γκαρνταρομπας.
στα εργασιακα δικαιωματα που δεν εχει η γυναικα, αλλα ειναι πολυ απασχολημενη να κανει τα παραπανω.

στα περιοδικα για τη μοδα.

και, -προσωρινα-τελος, στο οτι πολλες δηλωνετε "φεμινιστριες" αλλα η πραξη, εν τελει, διαφερει πολυ.

αυτο το κομματι αφορα τον σεξισμο(ως προς τη γυναικα) που υπαρχουν στις ιδιες γυναικες

ξεχασα, στη συνταξη "αγαμων θυγατερων"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Έχω ρίξει μια ματιά για αποτριχωτική μηχανή και είμαι ανάμεσα σε ένα μοντέλο της Satinelle και ένα του Silk epil. Τα μοντέλα είναι τα παρακάτω και έχουν τελικά ίδια τιμή στο κατάστημα.
https://www.electroniki.gr/electroniki/el_appliances/personal-care/wshavers/philips-hp6509-01.php
https://www.electroniki.gr/electroniki/el_appliances/personal-care/wshavers/braun-se-5180-10.php
Αν τις έχει δοκιμάσει κανείς, ή έχει γενικώς εμπειρία στο θέμα, μπορεί να μας πει. :hmm:

Εγώ έχω την πρώτη και είμαι ευχαριστημένη.
Έχεις ξαναχρησιμοποιήσει;
Η σατινελ έχει και ένα καπάκι μαζί, για να μειώνει τον πόνο, αλλά μετά από το πρωτο πέρασμα εγώ το έβγαλα.
Αν δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει, να έχεις υπόψη σου ότι στην αρχή πονάει λίγο. Μην κάνεις πίσω, συνέχισε και σχεδόν αμέσως θα συνηθίσεις.
Θα σου συνιστούσα μάλιστα να μην αρχίσεις από το σημείο κοντά στον αστράγαλο, διότι εκεί είναι όλα τα νεύρα και θα σου ρθει κάπως. Ξεκίνα από το εσωτερικό ή εξωτερικό της γάμπας και προς τα πίσω.
Να βάλεις μια πετσέτα κάτω από τα πόδια, γιατί θα πέσει τρίχα μπόλικη. Επίσης να τεντώνεις με το χέρι σου το δέρμα για να πιάνει καλύτερα τις τρίχες και να πονάς και λιγότερο.
Αφού τελείωσεις να ρίξεις μπόλικο κρύο νερό στα πόδια.

Αααα ... και μην σε ανησυχήσει, για κάποιες ώρες θα έχεις κάτι ροζ σημαδάκια στα πόδια (στους πόρους των τριχών) αυτά θα φύγουν μετά.
Το αποτέλεσμα κρατάει καμιά 15 μέρες, αλλά το τέλειο είναι ότι και όταν αρχίσουν να βγαίνουν είναι λεπτές και δεν φαίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
λοιπον προσφατα τα βαψα κοκκινο και επειδη ειχα σκουρα βαση (το μαλλι μου ειναι καστανο) το χρωμα βγηκε σε κλειστη αποχρωση. οι φιλες μου λενε οτι αμα το ξαναβαψω θα βγει πιο ανοιχτο το χρωμα. ομως με προβληματιζει το οτι αν βγει πιο ανοιχτο το χρωμα μηπως πρεπει να βαλω μια κοκκινη αποχρωσουλα και στα φρυδια μου για να μη φαινεται ασχημη η διαφορα. λετε να το κανω η δεν υπαρχει προβλημα? μηπως βγει χαλια? η αποχρωση του μαλλιου μου τωρα ειναι καπως σα σκουρο κερασί, οχι τιποτα κατακοκκινο, δεν το θελω και ετσι αλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ανάλογα τα χρώματά σου!Δηλαδή εγώ είμαι καστανοκόκκινη τώρα πια με σκούρα καστανά φρύδια!Και μπορώ να πω ότι μου πάνε.Μια δοκιμή θα σε πείσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
οι κοκκινομάλληδες επιτρέπονται ;

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
λοιπον προσφατα τα βαψα κοκκινο και επειδη ειχα σκουρα βαση (το μαλλι μου ειναι καστανο) το χρωμα βγηκε σε κλειστη αποχρωση. οι φιλες μου λενε οτι αμα το ξαναβαψω θα βγει πιο ανοιχτο το χρωμα. ομως με προβληματιζει το οτι αν βγει πιο ανοιχτο το χρωμα μηπως πρεπει να βαλω μια κοκκινη αποχρωσουλα και στα φρυδια μου για να μη φαινεται ασχημη η διαφορα. λετε να το κανω η δεν υπαρχει προβλημα? μηπως βγει χαλια? η αποχρωση του μαλλιου μου τωρα ειναι καπως σα σκουρο κερασί, οχι τιποτα κατακοκκινο, δεν το θελω και ετσι αλλωστε.

οχι οχι οχι κοκκινα φρυδια καλε!!!
Αστα στο καστανο, το πολυ πολυ αν κανει μεγαλη διαφορα τα καφετιζεις με μολυβι. Γενικα τα φρυδια δε τα πειραζουμε αν η διαφορα δεν ειναι πολυ μεγαλη. Και βεβαια δε τα κανουμε κοκκινα! Προσωπικα που κανω ξανθιες ανταυγειες και υπερτερει το ξανθο δεν τα εχω πειραξει, ειναι καστανα ανοιχτα/καμμια φορα με το μεικ απ περναω και μια στρωση

Ανάλογα τα χρώματά σου!Δηλαδή εγώ είμαι καστανοκόκκινη τώρα πια με σκούρα καστανά φρύδια
Αυτο μαλιστα...
Τι μου θυμισατε.. τα ειχα κι εγω μια εποχη κοκκινα σκουρα και αφελειες, ωραιες εποχες...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μου φαίνεται ή όλο και περισσότερες κοπέλες δοκιμάζουν το κόκκινο??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μου φαίνεται ή όλο και περισσότερες κοπέλες δοκιμάζουν το κόκκινο??:hmm:
για να κανουν εμας Ταυρους,,:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
:P
Τόσο πέραση έχει βρε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
λοιπον προσφατα τα βαψα κοκκινο και επειδη ειχα σκουρα βαση (το μαλλι μου ειναι καστανο) το χρωμα βγηκε σε κλειστη αποχρωση. οι φιλες μου λενε οτι αμα το ξαναβαψω θα βγει πιο ανοιχτο το χρωμα. ομως με προβληματιζει το οτι αν βγει πιο ανοιχτο το χρωμα μηπως πρεπει να βαλω μια κοκκινη αποχρωσουλα και στα φρυδια μου για να μη φαινεται ασχημη η διαφορα. λετε να το κανω η δεν υπαρχει προβλημα? μηπως βγει χαλια? η αποχρωση του μαλλιου μου τωρα ειναι καπως σα σκουρο κερασί, οχι τιποτα κατακοκκινο, δεν το θελω και ετσι αλλωστε.

Μη το αλλάξεις, μη το δοκιμάσεις καν να βάψεις φρύδι κόκκινο, θα μοιάζει μπλιάχ, δε θα σου αρέσει και θα το μαμίσεις. Άλλο να είναι ξανθό και να τα ανοίγεις λίγο, κι άλλο το κόκκινο.:P
Μου φαίνεται ή όλο και περισσότερες κοπέλες δοκιμάζουν το κόκκινο??:hmm:

Ω ναι . Είναι απωθημένα αυτά, αλλά εγώ το βαρέθηκα πολύ εύκολα.:redface:


Ερώτηση τώρα: Πριν λίγες μέρες άνοιξα το μαλλί μου, και έκανα κάποιες τούφες ξανθές, βέβαια εγώ τις ήθελα πλατινέ προς άσπρο ξανθό, και η χαζή κομμώτρια μού έκανε κανονικό ξανθό, και οι από μέσα είναι μελί ανοιχτό. Πολύ αηδία. Μια φίλη μου μού είπε να πάρω ένα σαμπουάν που γκριζάρει το μαλλί που είναι με ντεκαπάζ, και το ανοίγει. Silver μου' πε λέγεται αν δε κάνω λάθος. Αξίζουν τα 20 ευρώ ή δε κάνει δουλειά; Μήπως μου πέσουν τα μαλλιά ξέρω γω:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μην τα εμπιστευεσαι αυτά..Μπορεί και να είναι και μούφα:P
Φαντάζεσαι να σου βγει γκρι το μαλλί???
Πάνε κομμωτήριο!(σε άλλο,μάλλον..)

Πάντως από τα πολλά τα χημικά,ειδικά αν έχεις και αδύναμη τρίχα,όλο και κανά κουσούρι μπορεί να δημιουργηθεί..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μην τα εμπιστευεσαι αυτά..Μπορεί και να είναι και μούφα:P
Φαντάζεσαι να σου βγει γκρι το μαλλί???
Πάνε κομμωτήριο!(σε άλλο,μάλλον..)

Πάντως από τα πολλά τα χημικά,ειδικά αν έχεις και αδύναμη τρίχα,όλο και κανά κουσούρι μπορεί να δημιουργηθεί..!!

Η συγκεκριμένη κοπέλα που μου το είπε, το είχε χρησιμοποιήσει, αλλά αυτή είχε όλο το μαλλί ξανθό, και είπε ότι έγινε όπως το ήθελε(το γκριζοπό ξανθό), αλλά εγώ έχω τούφες διάσπαρτες, δε θέλω να ξανθίνει όλο το μαλλί και να καταλήξω ξανθιά.:redface:

Να πάω να ξανακάνω ανταύγιες πάνω στις ανταύγιες;:confused: Εκεί είναι που θα τα παίξει τελείως :/:
Και η τρίχα δεν είναι και στα καλύτερά της. Τέσπα. Στη τελική θα το αφήσω έτσι με την ελπίδα ότι θα ανοίξει μόνο του.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Θάλασσα πας?Αν ναι εκεί είναι που θα ανοίξει το ξανθό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Μου ήρθε μια αναλαμπή να κάνω πάλι τα μαλλιά μου περμανάντ. Τα είχα κάνει ξανά πριν σχεδόν 2 χρόνια και τα αγαπούσα πολύ. Το θέμα είναι οτι έχω πολύ λεπτή τρίχα και λίγο μαλλί και ξέρω οτι θα τα ταλαιπωρήσω. Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κάνουν ακόμα τέτοιο; :eek:

Καλύτερα να μη το κάνεις. Είναι και η εποχή που όλοι μαδάνε, και θα πέφτει το μαλλί σου ακόμα πιο πολύ.:/:


Θάλασσα πας?Αν ναι εκεί είναι που θα ανοίξει το ξανθό:)
Μπααα. Τώρα δε με βλέπω να κάνω πολλά.:/:
Θα τα κάνω με χαμομήλι. χαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μπααα. Τώρα δε με βλέπω να κάνω πολλά.:/:
Θα τα κάνω με χαμομήλι. χαχαχ
Το χαμομήλι έχω την εντύπωση ότι ανοίγει το φυσικό μαλλί και μην περιμένεις καμιά τεράστια διαφορά.
Στη θέση σου θα περίμενα λίγο ακόμα (αν τα έχεις βάψει πολύ πρόσφατα) και θα έκανα εδώ εκεί λίγες ανταύγιες πλατινέ.
Το ξανθό έχει πάρα πολλές αποχρώσεις κι αν δεν της είπες ακριβώς ποια θες, δεν είναι περίεργο κάποια να πάρει πρωτοβουλία :P


edit: Τώρα είδα ότι της ζήτησες όντως πλατινέ. Χμμμ μάλλον δεν άνοιξαν τόσο όσο θα περίμενε ή όσο άντεχε η τρίχα σου...
Άλλαξε κομμώτρια και ξαναδοκίμασε. Αυτή είναι η λύση. Να γίνουν άσπρες ενώ είναι μελί, πολύ δύσκολο!




Himela ξέρω το πόσο σου αρέσει το σγουρό μαλλί, αλλά δεν είναι η καλύτερη περίοδος για κάτι τέτοιο ακόμα κι αν είχες δυνατή τρίχα. Έχουν ταλαιπωρηθεί από τον ήλιο, περίμενε να δυναμώσουν, βάζε συχνά μάσκες και από τον Σεπτέμβρη τα ξαναλέμε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top