Φωτογραφίες που τραβήξαμε

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
μπραβο,,εξαιρετικες και φυσικοτατες,,να μπορουσα να σου βαλω 2 θετικες μαζι..:D

ειδικα αυτες με τα βουνα,,

μπραβοοοοοοοοοο:D

Επειδη ειδα οτι σε "ενοχλει" ιδιαιτερα το θεμα της φυσικοτητας της φωτο, ηθελα να εκφρασω και εγω την αποψη μου: Την φωτο μπορει να την πειραξεις, γιατι η μηχανη σου δεν εχει εξαρχης δυνατοτητες ρυθμισης της (πχ αν εισαι με μια point and shoot, πως να αλλαξεις το κλειστρο). Επισης, μπορει να το κανεις γιατι εβγαλες την φωτο αλλα τελικα κατι δεν πηγε καλα (και πχ λογω χρονου ή στιγμιαιας σκηνης δεν μπορεσες να την ξαναβγαλεις) και θελεις πχ να αλλαξεις τη φωτεινοτητα και τα χρωματα της. Μπορει να το κανεις γιατι δεν σε ενδιαφερει εξαρχης η φυσικη φωτογραφια, αλλα εχεις στο μυαλο σου ηδη την επεξεργασια της.

Και τελος, αν σε ενοχλει τοσο πολυ μην το βλεπεις το ενα σαν παραμορφωση του αλλου. Δες το σαν παραλληλες τεχνες. Γιατι η HDR φωτογραφια, ή γενικοτερα η επεξεργασια μιας φωτο ωστε να ερθει στο πως την φανταστηκες, ειναι και αυτη μια μορφη τεχνης. Οχι τοσο ρεαλιστικη, αλλα τεχνη παρολα αυτα.

Υ.Γ: btw εμενα μ αρεσει γενικα να λεω πως τραβηχτηκε μια φωτο. Δλδ συνηθως ανεβαζω και τα χαρακτηριστικα της (f stops, exposure time, iso, focal length, flash/ no flash, post processing) οχι για να δειξω αν ειναι original ή οχι, αλλα για να βοηθησω καποιον που θελει να βγαλει αναλογη φωτο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
μπραβο,,εξαιρετικες και φυσικοτατες,,να μπορουσα να σου βαλω 2 θετικες μαζι..:D

ειδικα αυτες με τα βουνα,,

μπραβοοοοοοοοοο:D


Σε ευχαριστώ φίλε για τα καλά σου λόγια.

Όσο αφορά τις φωτογραφίες με τα βουνά
η τρίτη κατά σειρά είναι η θέα από το σπίτι μου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα αυτη εννοεις
?

στη φωκίδα ζεις?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
καλα αυτη εννοεις
?

στη φωκίδα ζεις?:confused:


- Όχι, αυτή.



- :laugh: Όχι, στην Φωκίδα είναι το εξοχικό μου.

Στην Αθήνα ζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
α,,ειπα και εγω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
26082009068.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Άγγελε, έχουμε μία παλιά αναλογική στο συρτάρι. Τη θέλεις;:lol:

@βενιβιντιβισι: Είναι πολύ γλυκά τα γατάκια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.


η φωτογραφία είναι από Ναύπλιο. δεν έχω κάποια καταγωγή από εκεί αλλά πήγαμε εκδρομή στη Β λυκείου εκεί και από τότε το έχω στο νου και στη καρδιά μου. η φωτογραφία έχει υποστεί επεξεργασία με το Corel Paint Shop Pro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σημείωση Editor:

Παρακαλώ, ας διατηρήσουμε το θέμα, για το σκοπό που δημιουργήθηκε. Υπάρχουν άλλα θέματα για συζητήσεις που αφορούν τη φωτογραφία.
Τα τελευταία ποστ σας, μεταφέρθηκαν εδώ: https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=5105
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λιγες απο τις φωτογραφιες απο περσυ τον Δεκαπενταυγουστο στη Σκοπελο..(απειραχτες εννοειται..;))

View attachment 33929

DSCN0080.JPG

View attachment 33931

DSCN0143.JPG

DSCN0084.JPG

View attachment 33938

View attachment 33939

View attachment 33940

View attachment 33941

DSCN0163.JPG
DSCN0154.JPG
View attachment 33951
View attachment 33952
View attachment 33953

DSCN0110.JPG

και εδω Φωτογραφιες απο τον τόπο μου..

Τα βουνα πανω απο το σπιτι μου,,
View attachment 33949

η παραλια του χωριου..με πειραγμενο χαμηλωμενο το φως γιατι τυφλωνε την μηχανη..(η μονη πειραγμενη.)
DSCN0044_edited.JPG

Εδω η Γεφυρα του Ριου οταν κατασκευαζοταν
Photo16_17.JPG

Photo18_19.JPG

Και εδω φωτογραφια απο τον Ψαθοπυργο,,χωριο διπλα στο δικο μου..
Photo29_30.JPG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ολοι εχετε βαλλει τελειες φωτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μερικες ακομα φωτο απο το ταξιδι προς Αθηνα,,
μερικες εχουν καλλιτεχνικη αξια,,:hmm:
αλλα οι περισσοτερες δειχνουν τα εργα για το δρομο.. ..εδω ειναι το αλμπουμ..

DSCN0543.JPG

View attachment 33986

DSCN0564.JPG

DSCN0600.JPG

View attachment 33989

View attachment 33990

η φωτο απο πανω με τα εργα,,ειναι στο Αιγιο,,η πλευρα προς Αθηνα.
ειναι εντυπωσιακη νομιζω,παρολο που ειναι λιγο εξειδικευμενη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Επίσης (εγώ ρίχνω ιδέες και το συζητούμε), τι θα λέγατε οι κοντά στην Αθήνα, αναλόγως βέβαια των προβλέψεων της ΕΜΥ, να μαζευόμαστε ένα μεσημεράκι Σαββάτου ή Κυριακής (μόνο πρωινές έως μεσημεριανές ώρες είναι ανοιχτός) στον Βοτανικό Κήπο στο Δαφνί, θαυμάσιο μέρος, με πολλά λουλούδια όλες τις εποχές, με τις φωτογραφικές μας μηχανές, και μετά δίπλα στο Δαφνί έχει ένα όμορφο εστιατόριο να κάτσουμε όλοι μαζί να φάμε;
Το κάναμε σε ένα φωτογραφικό σάιτ την άνοιξη και είχε μεγάλη επιτυχία και περάσαμε όμορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Επίσης (εγώ ρίχνω ιδέες και το συζητούμε), τι θα λέγατε οι κοντά στην Αθήνα, αναλόγως βέβαια των προβλέψεων της ΕΜΥ, να μαζευόμαστε ένα μεσημεράκι Σαββάτου ή Κυριακής (μόνο πρωινές έως μεσημεριανές ώρες είναι ανοιχτός) στον Βοτανικό Κήπο στο Δαφνί, θαυμάσιο μέρος, με πολλά λουλούδια όλες τις εποχές, με τις φωτογραφικές μας μηχανές, και μετά δίπλα στο Δαφνί έχει ένα όμορφο εστιατόριο να κάτσουμε όλοι μαζί να φάμε;
Το κάναμε σε ένα φωτογραφικό σάιτ την άνοιξη και είχε μεγάλη επιτυχία και περάσαμε όμορφα.

+1
από καιρό , έχει διαπιστωθεί η ανάγκη να γίνει το επόμενο μύτηινγκ στο Δαφνί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
σημερα πηγα μια μινι εκδρομουλα και περνωντας απο τα τεμπη, επισκεφθηκα την ιερα μονη της Αγιας Παρασκευης και τραβηξα καποιες φωτογραφιες να σας δειξω...

DSC00730.jpg

DSC00731.jpg

DSC00732.jpg

DSC00733.jpg

DSC00734.jpg

DSC00735.jpg

DSC00737.jpg

DSC00738.jpg

DSC00739.jpg

DSC00740.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top