Εδώ κάνουμε δίαιτα!

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εγώ δε χρειάζεται να κάνω δίαιτα, πάντα το καλοκαίρι μου κόβεται η όρεξη :D
Ευτυχώς δεν είναι αναγκαίο να χάσω κιλά, αν και λίγο "σφίξιμο" το χρειάζομαι :redface:

για να χασετε βαρος βασικα,ενα ειναι πολυ ουσιαστικο
ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΨΩΜΙ:D
δυσκολο στην αρχη..αλλα μετα εχει θεαματικα αποτελεσματα,,με πραγματικα ολικης..

Από άποψη θερμίδων είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα.
Ίσως βέβαια αλλού να οφείλεται η θετική επίδραση του ψωμιού ολικής στην απώλεια βάρους (όχι στις θερμίδες αυτές καθ' εαυτές δηλαδή).
Σίγουρα πάντως τα δημητριακά ολικής άλεσης είναι καλύτερα για την υγεία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Από άποψη θερμίδων είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα.
ναι,,το ξερω..
αλλα καθαρα ολικης αλεσης-και οχι μπασταρδο σαν κατι που πουλανε-

ειναι πολυ βαρυ ,παχυ ,,και απλα εκει που ετρωγες για πλακα 3 φετες ασπρο(που ειναι γλυκο).. με το μαυρο τρως το πολυ μια..

τα μαυρα ψωμια πιανουν τοπο στο στομαχι,,φουσκωνουνκαι τρως λιγοτερο.πολυ λιγοτερο..

μην κολλατε στις θερμιδες..

αν καταφερετε να βαλετε αποκλειστικα πληρως ολικης αλεσης ψωμι στη ζωη σας,,θα χασετε μαγικα κιλα..

επισης καταργηστε τελειως τις φρυγανιες,,τελειως..ειναι ασπρα ψωμια ή με ελαχιστη σικαλη κλπ..και τρως θερμιδες χωρις να το καταλαβαινεις..γιαυτο και τις πουλανε βεβαια,,για να ειναι γλυκες και να "φευγουν",ενω οι πληρως ολικης,,δυσκολα τρωγονται..


παντου μαυρο,,

καποιος απο δω..τρωει μονο μαυρο ψωμι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εγώ τρώω μόνο μαύρο ψωμί/ζυμαρικά/ρύζι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ τρώω μόνο μαύρο ψωμί/ζυμαρικά/ρύζι.
μπραβο...:D
ρυζι και ζυμαρικα που βρισκεις?ατο ψαχνω..δεν ειναι ακριβα?εχουν καλη γευση?

Εγω Σπιτικο με προζυμι

μπραβο και σε σενα..:D και γω με προζυμι αγοραστο τρωω..

βασικα ειναι δυσκολο να βρεις πραγματικα ολικης αλευρι..χωρις χρωματα προσθετα κλπ..

ποιος το ζυμωνει?εχεις καμια συνταγη?




εχετε οντως παρατηρησει οτι τρωτε λιγοτερο απο οτι το λευκο ψωμι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
μπραβο...:D
ρυζι και ζυμαρικα που βρισκεις?ατο ψαχνω..δεν ειναι ακριβα?εχουν καλη γευση?
ποιος το ζυμωνει?εχεις καμια συνταγη?
εχετε οντως παρατηρησει οτι τρωτε λιγοτερο απο οτι το λευκο ψωμι?
Η μανουλα μου και τα χρυσα χερακια της:bounce: Λοιπον την συνταγη μου την υπαγορευσε και ακολουθει αυτολεξει:happy:
*Σημ.* προζυμι δεν ξερω που μπορεις να βρεις μιας και ημητερα μου το εχει παρει απο φιλη της θα πρεπει να το ψαξεις:look:
Σε μια λεκανη ριχνω ενα ποτηρι χλιαρο νερο οπου και διαλυω ( με τα χερια) το προζυμι.
Αφου διαλυθει ριχνω 300 γρ. αλευρι (ολικης) ανακατευω το υλικο και δημιουργω μια σφιχτη μπαλα.
Ρυθμιζω τον φουρνο στους 50 βαθμους και βαζω την λεκανη μεσα αφου την σκεπασω με πετσετα.
Αφηνω τον φουρνο ανοιχτο για 1,5 ωρα (χειμωνα) και μιση ωρα για καλοκαιρι.
Αφου περασει ο χρονος, σβηνω την θερμοκρασια και το αφηνω για αλλες 6 ωρες μεσα στο φουρνο μεχρι να φουσκωσει
Μετα απ'τις 6 ωρες το βγαζω απ'τον φουρνο, παιρνω ενα κουταλι της σουπας και αφαιρω μια μπαλα (σε μεγεθος μικρου λεμονιου) προζυμι, το βαζω σε ενα γυαλινο βαζακι και στη συνεχεια στη καταψυξη. (Αυτο θα ειναι και το προζυμι για την επομενη φορα)
Στη λεκανη με το προζυμι, ριχνω 3,5 ποτηρια χλιαρο νερο για καθε 3 κιλα αλευρι (περιπου) και το διαλυω.
Μετα ριχνω αλατι (2 κουταλιες της σουπας) και λαδι (1 φλυτζανι του τσαγιου) και αφου τα ανακατεψω ολα μαζι, ριχνω λιγο-λιγο το αλευρι και ανακατευω μεχρι να σφηξει και να ενοποιειθει με τα υπολοιπα υλικα ωσπου να γινει μια μεγαλη μπαλα.
Στη συνεχεια, παιρνω ενα ταψι, βαζω αντικολλητικο χαρτι και τοποθετω μεσα την μπαλα.
Με τα χερια μου το απλωνω μεχρι να παει παντου.
Ανοιγω τον φουρνο στους 50 και το αφηνω μεσα για 1,5-2 ωρες.
Μολις περασει ο χρονος, αυξανω την θερμοκρασια στους 150 βαθμους και το ψηνω για 2 ωρες.
Καλη ορεξη:clapup:
[Προαιρετικα μαζι με το λαδι ριχνεις σουσαμι, αμυγδαλα, ηλιοσπορους]
Λοιπον... Ευκολο δεν ειναι, οχι απο θεμα τεχνικης φυσικα αλλα στο ποσο χρονο χρειαζετα:/: Αλλα και παλι, πιστεψε με αξιζει τον κοπο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
μπραβο...:D
ρυζι και ζυμαρικα που βρισκεις?ατο ψαχνω..δεν ειναι ακριβα?εχουν καλη γευση?
εχετε οντως παρατηρησει οτι τρωτε λιγοτερο απο οτι το λευκο ψωμι?

Τα βρίσκω σε καταστήματα βιολογικών προϊόντων. Φαντάζομαι πως είναι πιο ακριβά αλλά είμαι ένα άτομο, οπότε δεν κάνω και μεγάλη κατανάλωση...

Γενικά ψωμί τρώω σπανίως. Απλά αν τύχει να πάρω θα είναι ολικής.
Το καστανό ρύζι πάντως σίγουρα είναι πιο βαρύ, δεν μπορείς να φας όσο θα έτρωγες λευκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ναι,,το ξερω..
αλλα καθαρα ολικης αλεσης-και οχι μπασταρδο σαν κατι που πουλανε-

ειναι πολυ βαρυ ,παχυ ,,και απλα εκει που ετρωγες για πλακα 3 φετες ασπρο(που ειναι γλυκο).. με το μαυρο τρως το πολυ μια..

τα μαυρα ψωμια πιανουν τοπο στο στομαχι,,φουσκωνουνκαι τρως λιγοτερο.πολυ λιγοτερο..
μην κολλατε στις θερμιδες..

αν καταφερετε να βαλετε αποκλειστικα πληρως ολικης αλεσης ψωμι στη ζωη σας,,θα χασετε μαγικα κιλα..

επισης καταργηστε τελειως τις φρυγανιες,,τελειως..ειναι ασπρα ψωμια ή με ελαχιστη σικαλη κλπ..και τρως θερμιδες χωρις να το καταλαβαινεις..γιαυτο και τις πουλανε βεβαια,,για να ειναι γλυκες και να "φευγουν",ενω οι πληρως ολικης,,δυσκολα τρωγονται..


παντου μαυρο,,

καποιος απο δω..τρωει μονο μαυρο ψωμι ?

Tι μουφες θεε μου...

αγγελε ακριβως επειδη ΔΕΝ κολας στις θερμιδες εισαι οπως εισαι (πλαδαρος, με κοιλιτσα και μισο γραμμαριο μυς).

το μαυρο ψωμι πιανει τοπο, σιγα μην κλεινει και διαμερισμα. Απλα ειναι πιο δυσπεπτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εποτε,,

μην κρατας το δηλητηριο μεσα σου για τοοοσο καιρο..
θα πας νοσοκομειο τελικα..:confused:
με κοιλιτσα και μισο γραμμαριο μυς
μυς εχω,και παντα ειχα δυνατα χερια,,τοση αμμο πλακες τουβλα κλπ εχω σηκωσει(οχι καθημερινα σαν δουλεια,,αλλα συχνα)..και γενικα δεν πασχω απο μυικη δυναμη χεριων..εσυ εχεις κανει τετοιες δουλειες?δυναμωνουν..αλλα κοιλια δεν ριχνουν,,μονο η αεροβικη,περπατημα τρεξιμο ριχνει..διαπιστωμενο



εγω ξερω,οτι 2 φετες ψωμι δεν γεμιζουν το στομαχι μου,αλλα ισο βαρος κριθαροκουλουρα κανει το στομαχι να σκασει..

οι φυτικες ινες μαζευουν νερο και φουσκωνουν,,και ειναι και πιο δυσπεπτες και γινονται πιο αργα γλυκοζη,,χαμηλοτερος γλυκαιμικος δεικτης..γιαυτο και το μαυρο ψωμι δεν ειναι τοσο γλυκο οσο το ασπρο..επισης το ασπρο χαλαει δοντια και μυριζει το στομα..(ερευνες το λενε)σε σχεση με το μαυρο..



επισης προσωπικα εχω καταργησει αρνι και μοσχαρι χρονια τωρα..
τρωω μονο κοτοπουλο και χοιρινο το πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Kαλά δεν τρώμε όλοι ψωμί και παχαίνουμε. Προσωπικά δεν τρώω σχεδόν ποτέ οπότε είτε μαύρο είτε άσπρο το ίδιο και το αυτό.

Πώς πάτε όσοι κάνετε δίαιτα; Εγώ το κατάφερα το ένα κιλό αλλά έχω ταράξει τις σαλάτες τα φρούτα τους χυμούς και τα νερά αυτές τις μέρες. Χθες βγήκα και πήρα χυμό πορτοκάλι :clapup: και έμεινα σε ένα σφηνάκι τεκίλα. Ακόμα και όταν οι υπόλοιποι τσάκισαν γύρους και σουβλάκια εγώ άντεξα. Είμαι πολύ περήφανη γιατί φημίζομαι για τη λαιμαργία μου ακόμη κι αν δεν πεινάω. Το ωραίο είναι πως αμέσως αλλάζει η ψυχολογία σου, νιώθεις ότι η κατακράτηση υγρών μειώνεται και μπορώ να πως πως φαίνεται και στο δέρμα

Συνεχίζουμε λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Τεςπα, που λέτε, πώς πάει κορίτσια; Αντέχετε; Εγώ καλά, αλλά δεν έχω ζυγιστεί ακόμα, περιμένω απάντησηηηηη!:P
Αναισθησία σου λέω. Μου κόπηκε κι η όρεξη, όχι απλώς αντέχω. :P Αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό βέβαια, αλλά θα δείξει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Kαλά δεν τρώμε όλοι ψωμί και παχαίνουμε.
σωστο..
ο καθενας εχει διατροφικες συνηθειες,διαφορετικο οργανισμο,καυσεις κλπ

πρεπει να βρει μια σταθερη αλλαγη της διατροφης ..αναλογα με τον οργανισμο του..
το δυσκολοτερο δεν ειναι να χασεις κιλα,αλλα να τα διατηρησεις..(ο γαλλος που εκανε την πρωτεινικη διαιτα της μιντλετον το ειχε πει,,και εχει δικαιο.)


πχ το χειροτερο ειναι τα αναψυκτικα κολες,κλπ..
τσαμπα θερμιδες...

νιώθεις ότι η κατακράτηση υγρών μειώνεται και μπορώ να πως πως φαίνεται και στο δέρμα
α,,κατακρατηση..λιγο τσαμπα βαρος.αλλα στις γυναικες ειδικα..(και στη μανα μου πχ) εχει βαση..

το καλυτερο ειναι να χασεις λιπος.αυτο ειναι το δυσκολο και ουσιαστικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
μυς εχω,και παντα ειχα δυνατα χερια,,τοση αμμο πλακες τουβλα κλπ εχω σηκωσει(οχι καθημερινα σαν δουλεια,,αλλα συχνα)..και γενικα δεν πασχω απο μυικη δυναμη χεριων..εσυ εχεις κανει τετοιες δουλειες?δυναμωνουν..αλλα κοιλια δεν ριχνουν,,μονο η αεροβικη,περπατημα τρεξιμο ριχνει..διαπιστωμεν

Οχι δεν εχεις. Το να σηκωνεις ενα σακι πατατες μια φορα τη βδομαδα δεν σε δυναμωνει. Επισις το να σηκωνεις 20 σακια πατατες για δεκα μερες σε δυναμωνει αλλα μετα απο δυο βδομαδες εξαφανιζεται, και η μυικη μαζα και η δυναμη.

Διαπιστομενο δεν ειναι τιποτα, για να χασει λιπος θελει διατροφη/καρδιαναπνευστικη προπονηση ΚΑΙ προπονηση με αντιστασεις, αλλα αν ειναι να κανεις ΜΟΝΟ ΕΝΑ απο ολα αυτα το πιο αποτελεσματικο ειναι η προπονηση με αντιστασεις (ητοι βαρη), φτιαχνεις μυς, οι μυς ειναι μεταβολικα ενεργοι, αυξανεται ο μεταβολισμος χανεις λιπος.

κλασικο παραδειγμα σωματοτυπου αναλογα με την προπονηση, η συγκριση ενος σπριντερ (που η αεροβικη που κανουν ειναι αστεια, 1.5-2km δυο με τρεις φορες τη βδομαδα) σε σχεση με ενα μαραθονοδρομο που η αεροβικη που κανει ειναι στα 60-70km τη βδομαδα αναλογα τη προπονητικη του περιοδο.



Σε καθε περιπτωση εσυ εισαι αδυναμος, πλαδαρος, με κοιλιτσα και ποδια κοτοπουλου. Οπως ακριβως ειναι το 95% των αντρων φυσικα.

εγω ξερω,οτι 2 φετες ψωμι δεν γεμιζουν το στομαχι μου,αλλα ισο βαρος κριθαροκουλουρα κανει το στομαχι να σκασει..

ποση ωρα μασας το ψωμι και ποση ωρα το ισοβαρο παξιμαδι? Ποσο σαλιο θα παραγεις στην πρωτη και ποσο στη δευτερη περιπτωση? Ποσο ΟΓΚΟ εχει το ψωμι και ποσο το παξιμαδι?

το λευκο σε σχεση με το μαυρο ψωμι δεν εχουν ιδιαιτερη θερμιδικη διαφορα (το μαυρο εχει λιγες περισοτερες θερμιδες) ουτε ιδιαιτερη διαφορα στο ποσο σε "χωρταινουν", παρολα αυτα το μαυρο ψωμι ειναι καλυτερο γιατι εχει περισοτερες φυτικες ινες και διατηρει περισοτερα απο τα μικροδιατροφικα στοιχεια του σπορου που χανονται στην επεξεργασια που του γινεται για να γινει λευκο.

Αλλα αν περιμενεις να αδυνατισεις αντικαθιστοντας το λευκο με μαυρο ψωμι αστο καλυτερα.

οι φυτικες ινες μαζευουν νερο και φουσκωνουν,,και ειναι και πιο δυσπεπτες και γινονται πιο αργα γλυκοζη,,χαμηλοτερος γλυκαιμικος δεικτης..γιαυτο και το μαυρο ψωμι δεν ειναι τοσο γλυκο οσο το ασπρο..επισης το ασπρο χαλαει δοντια και μυριζει το στομα..(ερευνες το λενε)σε σχεση με το μαυρο..

οι φυτικες ινες δεν ειναι δυσπεπτες, ειναι απεπτες, οπως τις τρως ετσι τις αποβαλεις, δεν γινονται ουτε γλυκοζη ουτε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα,,αφηνω τις προσωπικες επιθεσεις χωρις να με ξερεις και να με εχεις δει..(αυτο για τα ποδια που ειπες ,ειδικα γελαω απιστευτα,)


αλλα οι αρσιβαριστες που γυμναζονται απολυτα με βαρη,,εχουν και κοιλιτσα μερικοι..

μην λεμε για σπριντερ..αυτοι δεν γυμναζονται πρωτα με βαρη,,αλλα τρεξιμο

σκετα βαρη..δεν φτανουν..

και επειδη ειπες για ποδια κοτοπουλου,,

εσυ φιλε ποσο υψος και βαρος εχεις ,?

εγω χωρις καμια κοιλια να προεξεχει ημουν 80 κιλα στην εκτη δημοτικου και 100 κιλα ,180 υψος χωρις κοιλια,,τοτε δεν ειχα κατσει ακομη στα 18 μου..

και παντα ειχα προβλημα για τα χοντρα ποδια μου μπουτια μου στα παντελονια..και ειτε αδυνατισω ειτε οχι,,ετσι θα ειμαι..

εγω δεν ειπα για την εμφανιση σου χωρις να σε εχω δει..

και ξαναλεω,,προσεξε το δηλητηριο..θα το καταπιεις και θα τρεχουμε..:worry:

Αλλα αν περιμενεις να αδυνατισεις αντικαθιστοντας το λευκο με μαυρο ψωμι αστο καλυτερα.
ηδη αδυνατισα,,συν ελαχιστο λαδι,λιγοτερο βραδυνο,απο 130 κιλα ,ειμαι 126 σε 3-4 βδομαδες και συνεχιζω και αλλο..


(το μαυρο εχει λιγες περισοτερες θερμιδες)
και αφου θες να ειμαστε λεπτομερεις,,
το ολικης εχει ελαχιστα λιγοτερες θερμιδες ανα βαρος απο το λευκο..γιατι απλα ενα μικρο τμημα της μαζας του καθαρου αμυλου-του λευκου αντικαθισταται απο τις φυτικες ινες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
:popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

Πόσο μπροστά είναι να απολαμβάνει η Έριδα μια τέτοια συζήτηση τρώγοντας pop corn; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Πόσο μπροστά είναι να απολαμβάνει η Έριδα μια τέτοια συζήτηση τρώγοντας pop corn; :redface:
Βρηκα νεα μεξικανικη:P Σοβαρα τωρα, αφηστε τις μπηχτες ο καθενας εχει τις εμπειριες του και τις αποψεις του και δικαιωμα του. Καλο ειναι να μην θιγουμε -γες αι αμ τολκινγκ το γιου- και να μην τις επιβαλλουμε ειδικα αφου δεν γνωριζουμε:giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
και ξαναλεω,,προσεξε το δηλητηριο..θα το καταπιεις και θα τρεχουμε..:worry:

Μην ακούς κανέναν. Συνέχισε τον αγώνα. Θα χαρώ πάρα πολύ να νικήσεις με τη δύναμη της θέλησης και να μας ενημερώνεις από δω για τις νίκες σου βήμα βήμα. Το μέλλον ανήκει στον προσωπικό μοναχικό αγώνα που δίνει ο καθένας μας στο δρόμο για την αυτοβελτίωση και την πνευματική ανύψωση. Είθε η εσωτερική σου επανάσταση να στεφθεί από επιτυχία. Είναι και οι μόνες αυθεντικές επαναστάσεις που κάνουμε συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top