Εδώ κάνουμε δίαιτα!

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αυτο που ειπε το Γιδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Αυτο που ειπε το Γιδι!

οκ παω πασο:)
εγω τη γνωμη μου ειπα απλως μη το παρεις προσωπικα οκ ιο ιο; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως προσωπικά μετά από ένα χρόνο δίαιτας και 2 χρόνια συντήρησης (δηλαδή δεν έχω πάρει τίποτα ακόμη :clapup:) το θέμα είναι να μάθουμε μέσα από την δίαιτα να τρώμε σωστά και να μην απαγορεύουμε τροφές από το διαίτολόγιο μας...

Ακόμα και τα παχυντικά τα έχουμε ανάγκες ώρες ώρες και δεν είναι κακό μία στο τόσο καμία ατασθαλία ;)...

Πέρα όμως από την δίαιτα είναι να μάθουμε να τρώμε σωστά και να κάνουμε σωστό συνδυασμό τροφίμων...

Πάντως από τα 67 έχω κολλήσει στα 54...ε.. αφού μπόρεσα εγώ, όλες μπορούν (και πάντα έλεγα ότι δεν μπορώ να κάνω δίαιτα και να στερηθώ οτιδήποτε... οπότε for me είναι απλά μια απόφαση και τίποτε άλλο ;))

P/s: Τα συμπληρώματα σιδήρου ποτέ δεν με βοήθησαν προσωπικά... κι έχω συμβιβαστεί ότι θα έχω πάντα χαμηλό σίδηρο και αιματοκρίτη...το καλό είναι ότι δεν μου δημιουργεί δυσλειτουργία στην καθημερινότητά μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πάντως από τα 67 έχω κολλήσει στα 54...ε.. αφού μπόρεσα εγώ, όλες μπορούν (και πάντα έλεγα ότι δεν μπορώ να κάνω δίαιτα και να στερηθώ οτιδήποτε... οπότε for me είναι απλά μια απόφαση και τίποτε άλλο ;))

Wow, συγχαρητήρια!! :clapup::clapup:

Εγώ δυστυχώς από τότε που τελείωσα το σχολείο δεν μπορώ να πιέσω τον εαυτό μου για ο,τιδήποτε... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θανασης4356

Νεοφερμένος

Η θανασης4356 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κάθε αρχή και δύσκολη αν προσπαθείσεις θα τα καταφέρεις σκέψου τι θα ήθελες περισσότερο στον κόσμο να αποκτήσεις και βάλτο πείσμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Wow, συγχαρητήρια!! :clapup::clapup:

Εγώ δυστυχώς από τότε που τελείωσα το σχολείο δεν μπορώ να πιέσω τον εαυτό μου για ο,τιδήποτε... :(


Μην πιέζεσαι να το πάρεις απόφαση...
Απλά θα το πάρεις όταν το θελήσεις ;) (αν και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις δίαιτα έτσι κι αλλιώς ;))

Εγώ την έκανα αφού τέλειωσα και την σχολή... :P
Απλά κάπου δεν με άντεχα...(και η τότε σχέση μου κιόλας με ανέβαζε απίστευτα) αλλά δεν μου άρεσε κανένα ρούχο πάνω μου...δεν μου άρεσε να πηγαίνω για ψώνια (αυτό πλάκα πλάκα μου έχει μείνει ακόμα :P) , απλά είχα φτάσει στο αμήν που ήταν ή τώρα ή ποτέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
καλημερα! ηθελα να διευκρινισω κατι: οταν λέω πρωτεινη καθε μερα η μερα παρα μερα δεν εννοω κρεας καθε μερα ημαρτον!! Υπαρχουν και αλλες πηγες πρωτεινων ( το εγραψα και στο μαιλ μου) οπως το ψαρακι ( τι βλαβερο εχει το ψαρι????) αυγα και ΕΙΠΑ κοτόπουλο και γαλοπούλα , δεν ανεφερα πουθενα κοκκινο κρεας , το κοκκινο κρεας εγραψα οτι καλο ειναι να τρως μια φορα τη βδομαδα. και εννοειται οτι τρωω λαδερα, οσπρια και τις πατατουλες μου, το ρυζι το ψωμακι και τα μακαρονια αλλα ολα με μετρο!! το κοτοπουλο ειναι απαχο γενικα αλλα και κοκκινιστο θα το φαω αν θελησω και αλλα πολλα. και μακρια απο τα συμπληρωματα!! καλυτερα να παιρνεις τα θρεπτικα συστατικα απευθειας απο τα τροφιμα! αυτα για να διευκρινιζουμε καποια πραγματα. και το προγραμμα που ακολουθω ειναι απο διατροφολογο. και δεν ειναι διαιτα ατκινς! η ατκινς εχει μονο κρεας συνεχεια!! εγω τρωω απο ολα αλλα με συγκεκριμενους κανονες! φιλια σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Η καλύτερη "δίαιτα" που έχω δει ποτέ μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosalia4379

Νεοφερμένος

Η rosalia4379 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Άντε πάμε όλοι μαζί γερά!!! :clapup: :)
Γεια σας,για πολλά χρόνια προσπαθούσα να χασω κιλά .Δεν καταφερνα και τίποτα. Μέχρι και τέστ δυσανεξίας έκανα.Η χοληστερίνη άρχισε και λόγω ηλικίας(γιατί να το κρύψουμε άλλωστε;) να χτυπά κόκκινο.Όμως μια μέρα παρακολούθησα ένα σεμινάριο για την δύναμη που έχει το μυαλό μας σε οτι θέλουμε να πετύχουμε.Ένα κλίκ και απο κεί και πέρα όλες οι καλές συμπτώσεις μαζεμένες.Στο φιλικό μου περιβάλλον μου σύστησαν μια νεαρή διαιτολόγο πού έμενε σχεδόν δίπλα μου .Επειδή είμαι εργαζόμενη με πολλές υποχρεώσεις έρχεται με πολύ λίγα χρήματα κάθε βδομάδα στο σπίτι, φτιάχνουμε μαζί το μενού με αυτά που μου αρέσουν και απο τον Νοέμβριο έχασα 10 κιλά χωρίς αγχοςκαι κυρίως χωρίς να με ζώνει η άγρια πείνα.Για ψαξτε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλώς ήρθες στην παρέα Rosalia :)


well, σήμερα ζυγίστηκα :/: μόνο μισό κιλό κάτω.... ουφ
βέβαια είχε αλλάξει το ποσοστό νερού και λίπους ελαφρώς... μου άλλαξε κανα δυο πραγματάκια και μου είπε ότι αν την ακολουθήσω πιστά, την άλλη βδομάδα θα φανεί πολύ περισσότερο :)
είδωμεν... αν και αυτή τη βδομάδα πιστή ήμουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Προσπάθησε να τρως κανονικές ποσότητες και όχι λιγότερο, έχοντας την ψευδαίσθηση ότι θα χάσεις περισσότερο. :D Επίσης μία μικρή παρασπονδία επιτρέπεται (π.χ. να φας σε μικρή ποσότητα κάτι που σου αρέσει, αλλά είναι παχυντικούλι) , μην πω επιβάλλεται- ειδικά όταν ο οργανισμός σου συνηθίσει στη δίαιτα, θα χρειαστεί νέο "υλικό" για να συνεχίσει να κάνει καύσεις με τον ίδιο ρυθμό. Έτσι τουλάχιστον είχα καταλάβει εγώ... :redface:
Πέρυσι στην αρχή της χρονιάς είχα χάσει 6 κιλά, με διαιτολόγο- η μόνη εβδομάδα που δεν έχασα ούτε γραμμάριο, ήταν η μόνη που είχα ακολουθήσει τη δίαιτα κατα γράμμα! Ακόμη μου φαίνεται περίεργο!:confused:

Πάντως να ξέρεις ότι στην αρχή θα χάσεις αρκετά κιλά με τη μία, μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι- θα γίνεις μία κούκλα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ από την εμπειρία μου έχω δει ότι η καλύτερη μέθοδος για δίαιτα είναι: θυρωρείο - γενικές έδρες - πύλη Ζωγράφου και ξανά πίσω.... Με τα πόδια όλο αυτό φυσικά. :P



Κοινώς, αν μπορείτε περπατάτε!! :clapup:
Κάπου άκουσα (δεν έχω βρει άρθρο) ότι πρέπει καθημερινά να κάνουμε 5000 βήματα τουλάχιστον!! :D
(κι εγώ τώρα κάνω 5 :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλή διάθεση πάνω απ' όλα θέλει! :)
Και να γουστάρεις αυτό που τρως, είτε γιατί σου αρέσει, είτε γιατί το τρως με καλή παρέα, είτε γιατί έχει ωραία χρώματα. ;) Έτσι δε σε νοιάζει η ποσότητα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
καλώς ήρθες στην παρέα Rosalia :)


well, σήμερα ζυγίστηκα :/: μόνο μισό κιλό κάτω.... ουφ
βέβαια είχε αλλάξει το ποσοστό νερού και λίπους ελαφρώς... μου άλλαξε κανα δυο πραγματάκια και μου είπε ότι αν την ακολουθήσω πιστά, την άλλη βδομάδα θα φανεί πολύ περισσότερο :)
είδωμεν... αν και αυτή τη βδομάδα πιστή ήμουν :)

ΚουΕ μην απογοητεύεσαι....στην αρχή φεύγουν δύσκολα τα κιλά. Επίσης να έχεις υπόψη σου ότι στις σωστές δίαιτες τα κιλά χάνονται με σχετικά αργούς ρυθμούς, όμως το αποτέλεσμα μετά παραμένει σταθερό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ από την εμπειρία μου έχω δει ότι η καλύτερη μέθοδος για δίαιτα είναι: θυρωρείο - γενικές έδρες - πύλη Ζωγράφου και ξανά πίσω.... Με τα πόδια όλο αυτό φυσικά. :P

Αρχικά δεν το έβγαζα με τίποτα! Τώρα δεν έχω πρόβλημα, αλλά βαριέμαι και μόνο στη σκέψη να το κάνω όλο αυτό... :redface: Ειδικά όταν δεν είχαμε Γρηγόρη και τρέχαμε στη ΣΕΜΦΕ για καφέ, κοντεύαμε να φουντάρουμε στη δεξαμενή όλοι οι Ναυπηγοί... :D

Εγώ λέω πάντως ότι μια καλή μέθοδος είναι ο χορός! Υπάρχει και στη σχολή χορευτικός όμιλος αλλά δεν αξιώθηκα ακόμα να πάω να δω τι παίζει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Έχασα ένα κιλό πάντως :). Άλλα 4 λέω ...

Άλλα τρία. Άρχισα και τρώω και πιο πολλά φρούτα και λαχανικά και έκοψα τα αναψυκτικά. Αυτά βασικά και ειδα αλλαγή (γιατί γενικά αργώ να χάσω κιλά) :).
Καλά είναι για περίοδο εξεταστικής :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Άρχισα και τρώω και πιο πολλά φρούτα και λαχανικά και έκοψα τα αναψυκτικά. Αυτά βασικά και ειδα αλλαγή (γιατί γενικά αργώ να χάσω κιλά) :).
Καλά είναι για περίοδο εξεταστικής :P.

Κι εγώ άρχισα!! :D

Θέλω αρχικά να χάσω 5 κιλά, να πάω 62 και μετά ίσως 60... Σιγά σιγά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εξεταστική ισοδυναμεί με αποχή από τη δίαιτα! :pfff: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εξεταστική ισοδυναμεί με αποχή από τη δίαιτα! :pfff: :P

Ε ναι αλλά πριν είχαμε Χριστούγεννα, μετά έχουμε γενέθλια, μετά Πάσχα, μετά γιορτή, μετά καλοκαίρι κ.ο.κ.

bottomline, ποτέ δεν είναι καιρός για δίαιτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Κι εγώ άρχισα!! :D

Θέλω αρχικά να χάσω 5 κιλά, να πάω 62 και μετά ίσως 60... Σιγά σιγά! :D
Στα 61 θέλω να πάω, θέλω 3 ακόμα. Καλή μας αρχή/συνέχεια :clapup:!

Εξεταστική ισοδυναμεί με αποχή από τη δίαιτα! :pfff: :P
Μιας και δεν τα παμε καλά εκεί ας χάσουμε κανένα κιλό :P:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top