Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Συγχαρητήρια Κουεδίνι!!! :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μπράβο ΚουΕ!! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
ΚουΕ γερά, γερά με τσαμπουκά!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
πωπω ειμαι αδιαθετη και πρωτη φορα εχω τοση κατκρατηση υγρών... μιλαμε 2 κιλα πανω, νιωθω σα μπαλονι ετοιμο να σκάσει. εφαγα και τονοσαλάτα χτες και τα κανα χειροτερα τα πραγματα ( η τονοσαλάτα για όσους δεν το ξέρουν είναι υγιεινή αλλά κάνει τρελή κατακράτηση και τα καλαμαράκια επίσης!) ανιγουει καλο σκ σε ολους ευχομαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
πωπω ειμαι αδιαθετη και πρωτη φορα εχω τοση κατκρατηση υγρών... μιλαμε 2 κιλα πανω, νιωθω σα μπαλονι ετοιμο να σκάσει. εφαγα και τονοσαλάτα χτες και τα κανα χειροτερα τα πραγματα ( η τονοσαλάτα για όσους δεν το ξέρουν είναι υγιεινή αλλά κάνει τρελή κατακράτηση και τα καλαμαράκια επίσης!) ανιγουει καλο σκ σε ολους ευχομαι!!

Τσάϊ, πολύ τσάϊ, που είναι διουρητικόν!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
τα καλαμαράκια φουσκώνουν ε;... τώρα εξηγείται γιατί χθες ήμουν σαν ντολμαδάκι :worry:

το τσάι είναι καλό; :hmm:δεν πίνω καθόλου- προτιμώ το χαμομήλι που έχει πιο ωραία γεύση :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδάκια να ρωτήσω κάτι? αυτα τα μπισκότα digestive τα ξέρετε τα ολικής αλέσεως κατα πόσο είναι όντως χαμηλά σε θερμίδες? η είναι πολύ γλυκά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μη σε μπερδεύει το όνομα, δεν παύουν να 'ναι μπισκότα, με λιπαρά και ζάχαρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
εφαγα 2 σήμερα αλλά οκ είναι και επειδή έχω και λιγούρες, θα τα πετάξω τα υπόλοιπα! ευχαριστώ γιδάκι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τίποτα! :) Νομίζω έχει 40 θερμίδες το καθένα και 2-3 γραμμάρια λιπαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
νι αλλα εχω και μπολικα άνευ γέννας :P
της γέννας είναι άλλα 2 μόνο... τα υπολοιπα 20 είναι σοκολάτες :P

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα!
Μετά τη γέννα και ενώ έχασα σχεδόν όλα τα κιλά ξεκίνησα τις σοκολάτες!

Καμμιά ιδέα γιατί να γίνεται αυτό; Μεταγεννητικό σύνδρομο; Ή τρέξιμο με το παιδί έτσι ώστε η υγιεινή διατροφή πάει στράφι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Βασικά μπορώ να πιθανολογήσω δυο λόγους για τους οποίους θα μπορούσε να συμβαίναι αυτο (δεν είμαι ειδικός, οπότε μην τα παίρνετε τοις μετρητοίς...)

Ο πρώτος είναι ότι ως νεά μητέρα κάθεσαι περισσότερη ώρα στο σπίτι, και η συνεχής παραμονή σε ένα χώρο φέρνει πλήξη, και ο ίσως πιο συνηθισμένος τρόπος να σκοτώσεις την πλήξη σου είναι το φαί.

Ο δεύτερη και πιο πιθανή αιτιολόγηση είναι ότι μετά την γέννα βρίσκονται σε έξαρση η θηλυκές ορμόνες του οργανισμού. Η έξαρση ορμονών καταπραύνεται σε κάποιο βαθμό από τα γλυκά και ιδίως τις σοκολάτες. Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι η σοκολάτα μπορεί να λειτουργήσει και ως φτηνό υποκατάστατο της σεξουαλικής επαφής, ενεργοποιώντας την παραγωγή ουσιών που καταπραύνουν τις σεξουαλικές ορμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Βασικά μπορώ να πιθανολογήσω δυο λόγους για τους οποίους θα μπορούσε να συμβαίναι αυτο (δεν είμαι ειδικός, οπότε μην τα παίρνετε τοις μετρητοίς...)

Ο πρώτος είναι ότι ως νεά μητέρα κάθεσαι περισσότερη ώρα στο σπίτι, και η συνεχής παραμονή σε ένα χώρο φέρνει πλήξη, και ο ίσως πιο συνηθισμένος τρόπος να σκοτώσεις την πλήξη σου είναι το φαί.

Ο δεύτερη και πιο πιθανή αιτιολόγηση είναι ότι μετά την γέννα βρίσκονται σε έξαρση η θηλυκές ορμόνες του οργανισμού. Η έξαρση ορμονών καταπραύνεται σε κάποιο βαθμό από τα γλυκά και ιδίως τις σοκολάτες. Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι η σοκολάτα μπορεί να λειτουργήσει και ως φτηνό υποκατάστατο της σεξουαλικής επαφής, ενεργοποιώντας την παραγωγή ουσιών που καταπραύνουν τις σεξουαλικές ορμές.

Το κακό είναι οτι η κατανάλωση σοκολάτας συνεχίζεται και αφού επιστρέψεις στη δουλειά και στις σεξουαλικές επαφές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ε, άμα τρως σοκολάτες για 2 μήνες, σου μένει συνήθεια... Άντε να την κόψεις μετά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Γιατί μερικοί άνθρωποι συνεχίζουν να τρώνε παρόλο που έχουν "γεμίσει" το στομάχι τους:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
γεια σας κι απο μενα...
θελω να χασω 5 κιλα μεχρι το καλοκαιρι αλλα δεν μπορω να κανω διαιτα διαιτα, του στιλ 200 γραμμαρια ψαρι και τετοια...μηπως ξερετε κανενα τροπο?εχω ηδη κοψει αναψυκτικα γλυκα και ψωμια...μη μου πειτε διαιτολογο, εχω παει 2 φορες κ δεν εχω καταφερει τπτ,συν τοις αλλοις διανυω και περιοδο ισχνων αγελαδων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι τρως γενικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
σχεδον τα παντα μπορω να πω εκτος απο φετα. επισης δεν πολυσυμπαθω τα ψαρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, δεν εννοούσα τι σου αρέσει. Αλλά τι όντως τρως.
Όλα, τρως μήπως μεγάλες μερίδες; Πολλά λαδερά;
Πολλά τυριά;
Για πες ένα τυπικό πρόγραμμά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
α,σορι...λοιπον...τρωω ολων των ειδων τις πατατες και μακαρονια,χρησιμοποιω πολλη κρεμα γαλακτος και θα ελεγα πως οι μεριδες που τρωω ειναι μαλλον κανονικες.

ξυπναω αργα, τρωω μεσημεριανο, απογευματινο οτι βρω μπροστα μου και βραδυνο αρκετη ποσοτητα, οτι βρω απο το μεσημερι η φτιαχνω αυγα με τονο κ.λ.π.

αν υπαρχουν στο σπιτι γλυκα η φρυγανιες τα τσακιζω ενδιαμεσα(τωρα τα εκοψα μαζι με ψωμι κ αναψυκτικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top