• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Μέθοδοι αντιμετώπισης παχυσαρκίας - Εμπειρίες, απόψεις

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παιδιά απλά μαθηματικά είναι αν τρως λιγότερες θερμίδες απ' το ισοζύγιό σου θα χάσεις τι θα πει τρώνε λιγότερο και δε χάνουν; 2000 θερμίδες τη μέρα θέλει περίπου ένας μέσος ενήλικας που κάνει καθιστική ζωή. Ένα πιτόγυρο απ' όλα έχει 1000. Κάνε τις πράξεις και όρισέ μου τι θα πει ακριβώς "τρώω λίγο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Παντα υπαρχουν ευκολες λυσεις.. Ο καθενας μας μπορει να χασει κιλα η να γινει κομματια με την χρηση φαρμακων. Αλλα ολα αυτα δεν ειναι αθωα.

Τελος παντων νομιζω πως με λιγο κοπο μπορει να χασει αρκετα κιλα. Οπως αναφερθηκε και πανω ειναι πολυ απλο. Αν θελει για παραδειγμα 3000 θερμιδες την ημερα για να συντηρήσει το σωμα του και αρχισει να χαμηλωνει τις θερμιδες που τρωει σταδιακα τοτε το σωμα αναγκαστικα καιει για αρχη το λιπος. Η ασκηση επισης βοηθαει πολυ αλλα η διατροφη παιζει τον κυριο ρολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παντα υπαρχουν ευκολες λυσεις.. Ο καθενας μας μπορει να χασει κιλα η να γινει κομματια με την χρηση φαρμακων.

Η γνωστή βλακεία. Έχεις την εντύπωση πως απλώς παίρνοντας φάρμακα γίνεσαι κομμάτια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Η γνωστή βλακεία. Έχεις την εντύπωση πως απλώς παίρνοντας φάρμακα γίνεσαι κομμάτια?

Οχι σε καμια περιπτωση. Παρακολουθω καθημερινα καποιους bodybuilder και γενικα γνωριζω αρκετα πραγματα πανω σε αυτα με λιγη ερευνα που εκανα κιολας.

Εννοειται πως θελει πολυ καλη διατροφη και τρομερες προπονησεις. Αλλα οπως και να το κανουμε με την χρηση καποιων αναβολικων εχεις ενα μεγαλο πλεονεκτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Αχ, δεν μπορώ να διαβάζω βλακείες όπως αυτή
Δεν ισχύει de facto αυτό που λες. Υπάρχουν παχύσαρκοι που τρώνε πολύ λιγότερο από άλλους φυσιολογικούς. Αυτοί αν κάνουν κάποια δίαιτα και πιεστούν θα φτάσουν από τα 150 στα 120 και εκεί υπάρχει κάποιο stop. Τώρα αν γνωρίζετε άτομα που έχασαν κιλά και από 150 πήγαν 80 αυτοί το έκαναν με χειρουργική επέμβαση (και καλά έκαναν) και απλώς δες σας το λένε.

να γράφονται τόσο απόλυτα.

Αρχικά κανείς δεν μίλησε για δίαιτα (κι αν το έκανε κάποιος κακώς) μίλησαν για διατροφή. Αν ο διατροφολόγος που επισκεφτεί το άτομο είναι καλός στη δουλειά του, δεν πρόκειται να πεινάσει. Έχεις κανονικά πολλά μικρά γεύματα, απλώς αλλάζει 100% το περιεχόμενό τους (όχι λίπη, όχι λευκό ψωμί/ρύζι/μακαρόνια, χαμηλά λιπαρά στα γαλακτοκομικά, φρούτα/λαχανικά/ξηροί καρποί κ.τ.λ.).

Κι επειδή έχω στο στενό οικογενειακό μου περιβάλλον ΥΠΕΡΗΛΙΚΑ ο οποίος έχασε νομίζω 20kg (από 120 στα 100, μπορεί να έφτασε και λίγο παρακάτω), μόνο με αλλαγές στη διατροφή που την έλεγχε η γυναίκα του κι όχι άσκηση (τι άσκηση στα 70+), ειλικρινά όλα αυτά μου φαίνονται υπερβολικά. Αν δεν αδυνατίζει κάποιος που δεν έχει παθολογικά αίτια, απλώς τρώει. Δεν ακολουθεί σωστά την όποια διατροφή και τρώει παραπάνω. Δεν είναι κακό, στο κάτω-κάτω συνήθως οι άνθρωποι αυτοί δεν έχουν πάρει πραγματικά την απόφαση να αλλάξουν, απλά καλό είναι να το παραδέχονται και να μη βγάζουν άχρηστους όλους τους διατροφολόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αχ, δεν μπορώ να διαβάζω βλακείες όπως αυτή

να γράφονται τόσο απόλυτα.

Αρχικά κανείς δεν μίλησε για δίαιτα (κι αν το έκανε κάποιος κακώς) μίλησαν για διατροφή. Αν ο διατροφολόγος που επισκεφτεί το άτομο είναι καλός στη δουλειά του, δεν πρόκειται να πεινάσει. Έχεις κανονικά πολλά μικρά γεύματα, απλώς αλλάζει 100% το περιεχόμενό τους (όχι λίπη, όχι λευκό ψωμί/ρύζι/μακαρόνια, χαμηλά λιπαρά στα γαλακτοκομικά, φρούτα/λαχανικά/ξηροί καρποί κ.τ.λ.).

Ένας διατροφολόγος καλός στη δουλειά του που δεν σου βάζει στο διατροφολόγιο λιπαρά και συστήνει χαμηλά λιπαρά στα γαλακτοκομικά δεν είναι ακριβώς καλός στη δουλειά του. :redface: Σίγουρα δεν ενημερώθηκε τελευταία.

Το έσωσες κάπως εκεί με τους ξηρούς καρπούς, αλλά αβοκάντο, ελαιόλαδο, ακόμη και βούτυρο είναι ευεργετικά αν καταναλώνονται σωστά και σε ελεγχόμενες ποσότητες. Απλώς γιατί το λίπος δεν σε κάνει άμεσα να παχαίνεις. Έχει και άφθονες αναφορές στο google αν θέλετε να διαβάσετε. Πιο ευεργετικό είναι να περιορίσεις τη ζάχαρη που εμπεριέχεται σε πολλά άπαχα και ημίπαχα προϊόντα, παρά το λίπος. Για την ιστορία.

ΥΓ: Συγχαρητήρια στον άνθρωπο που αναφέρεις, πιτσιρίκια είμαστε και δεν τα καταφέρνουμε καλά να μαζευτούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
βούτυρο μόνο ζωικό και μόνο σε μικρές ποσότητες μαργαρίνη είναι σκουπίδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Αχ, δεν μπορώ να διαβάζω βλακείες όπως αυτή

να γράφονται τόσο απόλυτα.

Αρχικά κανείς δεν μίλησε για δίαιτα (κι αν το έκανε κάποιος κακώς) μίλησαν για διατροφή. Αν ο διατροφολόγος που επισκεφτεί το άτομο είναι καλός στη δουλειά του, δεν πρόκειται να πεινάσει. Έχεις κανονικά πολλά μικρά γεύματα, απλώς αλλάζει 100% το περιεχόμενό τους (όχι λίπη, όχι λευκό ψωμί/ρύζι/μακαρόνια, χαμηλά λιπαρά στα γαλακτοκομικά, φρούτα/λαχανικά/ξηροί καρποί κ.τ.λ.).

Κι επειδή έχω στο στενό οικογενειακό μου περιβάλλον ΥΠΕΡΗΛΙΚΑ ο οποίος έχασε νομίζω 20kg (από 120 στα 100, μπορεί να έφτασε και λίγο παρακάτω), μόνο με αλλαγές στη διατροφή που την έλεγχε η γυναίκα του κι όχι άσκηση (τι άσκηση στα 70+), ειλικρινά όλα αυτά μου φαίνονται υπερβολικά. Αν δεν αδυνατίζει κάποιος που δεν έχει παθολογικά αίτια, απλώς τρώει. Δεν ακολουθεί σωστά την όποια διατροφή και τρώει παραπάνω. Δεν είναι κακό, στο κάτω-κάτω συνήθως οι άνθρωποι αυτοί δεν έχουν πάρει πραγματικά την απόφαση να αλλάξουν, απλά καλό είναι να το παραδέχονται και να μη βγάζουν άχρηστους όλους τους διατροφολόγους.

Δίαιτα και διατροφή είναι ακριφώς το ίδιο :whistle:

Είναι απλά τα πράγματα. Όπως υπάρχουν λεπτοί που τρώνε συνεχώς πιτόγυρα και παραμένουν λεπτοί έτσι υπάρχουν χοντροί που τρώνε σαλάτες και παραμένουν χοντροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ, δεν μπορώ να διαβάζω βλακείες όπως αυτή


Αρχικά κανείς δεν μίλησε για δίαιτα (κι αν το έκανε κάποιος κακώς) μίλησαν για διατροφή. Αν ο διατροφολόγος που επισκεφτεί το άτομο είναι καλός στη δουλειά του, δεν πρόκειται να πεινάσει. Έχεις κανονικά πολλά μικρά γεύματα, απλώς αλλάζει 100% το περιεχόμενό τους (όχι λίπη, όχι λευκό ψωμί/ρύζι/μακαρόνια, χαμηλά λιπαρά στα γαλακτοκομικά, φρούτα/λαχανικά/ξηροί καρποί κ.τ.λ.).
Όποιος διαιτολόγος υποστηρίζει χαμηλά λιπαρά και πόσο μάλλον χαμηλά λιπαρά στα γαλακτοκομικά δεν είναι διαιοτολόγος, αλλά ένας άσχετος που δεν έχει ιδέα για τη σχετική έρευνα των τουλάχιστων 30 χρόνων. Η καλύτερη δίαιτα για τους παχύσαρκους είναι τις περισσότερες φορές η κετογονική ή κάποια παρόμοια. Σίγουρα η άσκηση δεν έχει τόσο σημασία και αν κάποιος είναι πολύ παχύσαρκος, δε μπορεί να κάνει πολλά πράγματα έτσι και αλλιώς. Παρόλαυτα το κολύμπι και το περπάτημα θα βοηθήσουν πάρα πολύ στην αρχή και όταν είναι δυνατή η προπόνηση με βάρη. Το γεγονός πως θα είναι πολύ πιο γρήγορο και τα αποτελέσματα θα είναι ακόμα πιο εμφανή λόγω της λίγης μυικής μάζας, θα βοηθήσουν πάρα πολύ στην ψυχολογία του ανθρώπου. Πρέπει να σκεφτούμε και πως αν είσαι 150 κιλά και πέσεις στα 100-12π πρέπει ακόμα να χάσεις αρκετά και για πολλούς είναι πολύ δύσκολο να συνεχίσουν στο οποίο η γυμναστική θα βοηθήσει με πάρα πολλούς τρόπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δίαιτα και διατροφή είναι ακριφώς το ίδιο :whistle:

Όχι, η δίαιτα έχει σαν στόχο την απώλεια βάρους και λίπους, ενώ η διατροφή την ποιοτική βελτίωση του φαγητού. Το ότι μακροπρόθεσμα αυτό μπορεί να οδηγήσει και σε απώλεια βάρους/λίπους, είναι κάτι διαφορετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα προβλήματα με το χειρουργείο, όποιο κι αν επιλεγεί, είναι:

1. οι ανεπιθύμητες ενέργειες, κυρίως από το γαστρεντερικό σύστημα αλλά να μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για κανονικό χειρουργείο, με ό,τι αυτό συνεπάγεται
2. δεν εξασφαλίζει ότι θα χάσει κάποιος όλα τα κιλά. Ακόμα κι αν κάνει χειρουργείο, αρχικά θα χάσει κάποια κιλά, 15-20-30 για παράδειγμα, ακολουθώντας συγκεκριμένο διατροφικό πρόγραμμα, αλλά εάν σταματήσει το πρόγραμμα αυτό, τότε δε θα χάσει άλλα, θα παραμείνει εκεί. Με άλλα λόγια, τζάμπα θα κάνει την επέμβαση.

Σε κάθε περίπτωση, οι επιλογές χρειάζεται να συζητηθούν με τους αρμόδιους ειδικούς (διαιτολόγος, χειρουργός ενδοκρινολόγος, ψυχολόγος/ψυχίατρος) έτσι ώστε να βρεθεί η κατάλληλη λύση. Η παχυσαρκία είναι προδιαθεσικός παράγοντας για πάρα πολλές ασθένειες και στην περίπτωση που τα συντηρητικά μέσα αποτυγχάνουν, χρειάζεται να υπάρχει η λύση του χειρουργείου, ως τελευταία εναλλακτική. Από το να μην κάνει τίποτα ένας παχύσαρκος 150 κιλών ή να προσπαθεί χωρίς αποτέλεσμα, ίσως το χειρουργείο να έχει θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Παιδιά, εγώ έχω μια απορία: κάποιος που έχει πάρει υπερβολικά πολλά κιλά (πχ είναι πάνω από 150 κιλά), το στομάχι του λογικά δεν έχει αποκτήσει υπερβολικά μεγάλη χωρητικότητα; Αυτό άραγε στην ουσία δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει επιστροφή χωρίς χειρουργική επέμβαση; :hmm: ή με σωστή διατροφή, όλα μαζεύονται;
Μπορει να μικρυνει το στομαχι του, δε χρειαζεται απαραιτητα χειρουργειο.



Επιπλεον να προσθεσω και γω οτι τετοιο χειρουργειο εχει νοημα οταν ο ασθενης απεκτησε τα κιλα λογω ποσοτητας, γιατι αν φταιει το ειδος της διατροφης που κανει (ζαχαρη, λιπαρα), το χειρουργειο δεν εχει κανενα νοημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
αν δεν το ράψεις, κιλά δεν χάνεις.
και αν δεν το κρατήσεις ραμένο, τα κιλά δεν διατηρούνται χαμηλά.

σε αυτή την ηλικία δεν θέλει δίαιτα, θέλει ράψιμο και άσκηση,
η οποία και θα του εξασφαλίση υγεία και μερικές μέρες σαβουριάσματος το μήνα

έχω φίλους στην ηλικία του που κάνουν 4 μαραθώνιους το χρόνο
ας ξεκινήσει με μια ώρα περπάτημα τη μέρα.

καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Ποιες είναι οι πιθανές παρενέργειες της κετογονικής δίαιτας;
Κατά τη διάρκεια της προσαρμογής του οργανισμού στην κέτωση εμφανίζονται συνήθως τα ακόλουθα συμπτώματα, που μπορεί να διαρκέσουν μερικές μέρες ή και εβδομάδες:

Πονοκέφαλος
Δυσάρεστη αναπνοή
Κούραση
Ναυτία
Κακή ποιότητα ύπνου

Μυϊκές κράμπες
Δυσκοιλιότητα
Αυξημένος καρδιακός ρυθμός

Πέτρες στα νεφρά

Κετογονική δίαιτα: τι πρέπει να γνωρίζετε | clickatlife
Η ισορροπημένη μεσογειακή διατροφή και η άσκηση είναι η καλύτερη λύση για απώλεια βάρους σύμφωνα με την ειδικό
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
H κετογονική δίαιτα μπορεί να δράσει και θεραπευτικά σε μερικά σύνδρομα επιληψίας ... τα οποία είναι φαρμακοανθεκτικά δηλαδή αυτό που δε μπορούν να κάνουν 2,3 ,4 αντιεπιληπτικά φάρμακα μαζί μπορεί να το κάνουν οι κετόνες.

Είναι πολύ έξυπνη δίαιτα που αποδίδει πολύ πιστεύουν ότι οι υδατάνθρακες περιορίζονται τελείως λάθος απλά τους περιορίζεις...
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Έτυχε να διαβάσω για τον υποθυρεοειδισμό σε προηγούμενα ποστ.Γίνεται να έχεις υποθυρεοειδισμό χωρίς να βάζεις κιλά;Γιατί κι εγώ έχω και κιλά δεν έχω βάλει(δεν έχω μεγάλο πρόβλημα-παίρνω τα 62μg) και έχω και γνωστή που έπαιρνε τα 200μg(είχε σοβαρό θέμα και χρειάστηκε να τον αφαιρέσει εν τέλει) και επίσης είναι αδύνατη.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.
Έτυχε να διαβάσω για τον υποθυρεοειδισμό σε προηγούμενα ποστ.Γίνεται να έχεις υποθυρεοειδισμό χωρίς να βάζεις κιλά;Γιατί κι εγώ έχω και κιλά δεν έχω βάλει(δεν έχω μεγάλο πρόβλημα-παίρνω τα 62μg) και έχω και γνωστή που έπαιρνε τα 200μg(είχε σοβαρό θέμα και χρειάστηκε να τον αφαιρέσει εν τέλει) και επίσης είναι αδύνατη.

Αφού έχεις ρυθμισμένη ορμονική ισορροπία λαμβάνοντας το σκεύασμα, δεν έχεις θέμα με το βάρος. Ισως να το εμφανίσεις αν ποτέ χρειαστείς παραπάνω δοσολογία. Γενικα η μεταβολές βάρους στον υποθυρεοειδισμό ειναι ένα σύμπτωμα από τα πολλα, που μπορεί σε μερικά ατομα και να λείπουν.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Αφού έχεις ρυθμισμένη ορμονική ισορροπία λαμβάνοντας το σκεύασμα, δεν έχεις θέμα με το βάρος. Ισως να το εμφανίσεις αν ποτέ χρειαστείς παραπάνω δοσολογία. Γενικα η μεταβολές βάρους στον υποθυρεοειδισμό ειναι ένα σύμπτωμα από τα πολλα, που μπορεί σε μερικά ατομα και να λείπουν.
Μέχρι πριν ενα μήνα έπαιρνα των 50μg και μου ανέβηκε οπότε πήγαμε στα 62μg.Πάλι δεν παρατήρησα να έβαλα κιλά αν και ομολογώ ότι τα πόδια μου ήταν μονίμως κρύα το τελευταίο διάστημα και η ψυχολογία μου κυριολεκτικά στα τάρταρα.Το τελευταίο βέβαια το απέδωσα στη καραντίνα,δε περίμενα να έφταιγε αυτό.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.
Μέχρι πριν ενα μήνα έπαιρνα των 50μg και μου ανέβηκε οπότε πήγαμε στα 62μg.Πάλι δεν παρατήρησα να έβαλα κιλά αν και ομολογώ ότι τα πόδια μου ήταν μονίμως κρύα το τελευταίο διάστημα και η ψυχολογία μου κυριολεκτικά στα τάρταρα.Το τελευταίο βέβαια το απέδωσα στη καραντίνα,δε περίμενα να έφταιγε αυτό.


Μπορεί να επηρεάσει τα παντα, μέχρι και κατάθλιψη να προκαλέσει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top