Piercings

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
όταν έβγαλα εγώ στο αφαλό απλά του έβαζα οινόπνευμα και το γυρνούσα δεν έβγαζα το σκουλαρίκι να το αποστειρώνω, πως έβγαλες με πιστολάκι ή με χειρουργικό ατσάλι ?

μπράβο Βάλτ


Δεν έβγαλα του αφαλού. Για τα σκουλαρίκια στα αυτιά μου είχαν πει να τα βγάζω και να τα καθαρίζω με οινόπνευμα. Στον αφαλό το προηγούμενο σάββατο έκλεισε μήνα. Το επλενα με το αντιβακτηριδιακό σαπούνι καθημερινά και το πείραζα για να μην κολλησει. Όταν λες πώς έβγαλα εννοείς πώς ανοίχτηκε η τρύπα; Αν εννοείς αυτό με λαβίδα και βελόνα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Δεν έβγαλα του αφαλού. Για τα σκουλαρίκια στα αυτιά μου είχαν πει να τα βγάζω και να τα καθαρίζω με οινόπνευμα. Στον αφαλό το προηγούμενο σάββατο έκλεισε μήνα. Το επλενα με το αντιβακτηριδιακό σαπούνι καθημερινά και το πείραζα για να μην κολλησει. Όταν λες πώς έβγαλα εννοείς πώς ανοίχτηκε η τρύπα; Αν εννοείς αυτό με λαβίδα και βελόνα...:worry:

σε μπέρδεψα με τα κυπριακά μου :P ναι εννοώ πως άνοιξες τη τρύπα με πιστολάκι ή με την λαβίδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
σε μπέρδεψα με τα κυπριακά μου :P ναι εννοώ πως άνοιξες τη τρύπα με πιστολάκι ή με την λαβίδα?


Λαβίδα. Εντωμεταξύ δεν φτάνει που έχω φοβία με τις βελόνες, είμαι και περίεργη. Αποτέλεσμα; Είδα όλη τη διαδικασία αν και ανατρίχιασα όταν είδα τη βελόνα να βγαίνει κάτω από το δέρμα μου....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Λαβίδα. Εντωμεταξύ δεν φτάνει που έχω φοβία με τις βελόνες, είμαι και περίεργη. Αποτέλεσμα; Είδα όλη τη διαδικασία αν και ανατρίχιασα όταν είδα τη βελόνα να βγαίνει κάτω από το δέρμα μου....:/:

εγώ επειδή φοβόμουν άνοιξα με πιστολάκι με σκουλαρίκι του αυτιού και ο πόνος ήταν διπλός ... γιατί πιεζόταν πολύ ο αφαλός ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
εγώ επειδή φοβόμουν άνοιξα με πιστολάκι με σκουλαρίκι του αυτιού και ο πόνος ήταν διπλός ... γιατί πιεζόταν πολύ ο αφαλός ...


Πλάκα κάνεις....
Και η λαβίδα σφίγγει τόσο που μούδιασα κάποια στιγμη και δεν κατάλαβα πότε με τρύπησε. Πραγματικά δεν το ένιωσα, λες και είχε βάλει αναισθητικό!
Αλλά πιστολάκι; Τωρα που το σκέφτομαι ναι πρέπει να ήταν πολύ τρομακτική εμπειρια:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις....
Και η λαβίδα σφίγγει τόσο που μούδιασα κάποια στιγμη και δεν κατάλαβα πότε με τρύπησε. Πραγματικά δεν το ένιωσα, λες και είχε βάλει αναισθητικό!
Αλλά πιστολάκι; Τωρα που το σκέφτομαι ναι πρέπει να ήταν πολύ τρομακτική εμπειρια:confused:

μου έβαλαν πάγο εκείνη την ώρα δεν πόνεσε καθόλου ο πόνος ήταν μετά που πιεζόταν ο αφαλός βέβαια δεν το άντεξα το άντεξα μόνο 5 μέρες και μετά έβαλα κανονικό σκουλαρίκι και ήμουν μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Ναι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έβαλε κανονικό από την αρχή. Πρώτη φορά ακούω να κάνουν έτσι τρύπα, όλες οι γνωστές μου που έχουν με λαβίδα έκαναν και κανονικοσκουλαρικι τιτανίου.



Τι να είπω;;;;;;;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Ναι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έβαλε κανονικό από την αρχή. Πρώτη φορά ακούω να κάνουν έτσι τρύπα, όλες οι γνωστές μου που έχουν με λαβίδα έκαναν και κανονικοσκουλαρικι τιτανίου.



Τι να είπω;;;;;;;;;:hmm:

είμαστε οφ τώρα αλλά καλή μου εγώ το ζήτησα και στο πιστολάκι δεν μπαίνει σκουλαρίκι του αφαλού γιατί είναι πιο μεγάλο και δεν εφαρμόζει στο πιστολάκι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Το θέμα μας παραμένει το piercing και τώρα ασχολούμαστε με την τεχνική εφαρμογής του. Ναι ξέρω ότι το πιστολάκι παίρνει μόνο σκουλαρίκι αυτιού και γι' αυτο παραξενεύομαι περισσότερο, που το χρησιμοποίησε. Τι κι αν το ζήτησες; Αν δεν είναι και για αφαλό; Μπορεί να δημιουργούσε κανά πρόβλημα. Δεν ξέρω κιόλας αν είναι γενική τακτικη, πάντως ο δικός μου δεν ρώτησε, απλά εβγαλε τη λαβίδα και τη βελόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Το θέμα μας παραμένει το piercing και τώρα ασχολούμαστε με την τεχνική εφαρμογής του. Ναι ξέρω ότι το πιστολάκι παίρνει μόνο σκουλαρίκι αυτιού και γι' αυτο παραξενεύομαι περισσότερο, που το χρησιμοποίησε. Τι κι αν το ζήτησες; Αν δεν είναι και για αφαλό; Μπορεί να δημιουργούσε κανά πρόβλημα. Δεν ξέρω κιόλας αν είναι γενική τακτικη, πάντως ο δικός μου δεν ρώτησε, απλά εβγαλε τη λαβίδα και τη βελόνα.

δεν ξέρω ρε Ghelly μου αν μπορούσε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα δεν θα μου το έλεγε ? εγώ απλά του είπα αν μπορώ με το πιστολάκι και μου είπε δεν το κάνουν αλλά αφού θες θα στο κάνω απλά μου είχε πει να αλλάξω σκουλαρίκι σε καμιά βδομάδα και να μπει το κανονικό σκουλαρίκι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εχω 3 στα χειλη (2 στο πλαι κ ενα στη μεση), 1 στη γλωσσα και ενα στο αριστερο αφτι εδω και 6-7 χρονια.. Δεν τα βγαζω με τιποτα κ για κανεναν λογο.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν ο τυπάς που μου άνοιξε την τρύπα στην μύτη μου είπε πώς η βελόνα είαι το καλύτερο σε σχέση με το πιστόλι, το πιστόλι ανοίγει ατσούμπαλη πληγή και αργεί να κλείσει, καθώς πονάει και πολλύ, ενώ η βελόνα είναι καθαρή τρύπα και κλείνει πιό ομαλά σε σχέση με το πιστόλι...

Η καθαριώτητα παίζει μεγάλο ρόλο, δεν θέλει υπερβολές απλά, αλλα ούτε να ο παραμελείς, όπως κάνουμε μπάνιο κάθε μέρα θα κάνουμε και τώρα, δεν κάνουμε υπερβολές, καλό είναι να γυρνάμε τα σκουλα΄ρικια αλλα όχι 15 φορές την μέρα, μια φτάνει, οινόπνευμα δεν χρειάζετε πολύ, μια μπατονέτα με μπεταντίν μια φορά την μέρα πρίν το μπάνιο σας είναι εντάξει...

Προσοχή στον ύπνο σας, αν είσαστε4 ατσούμπαλοι στον ύπνο τις πρ΄τες 5-7 μέρες βάλτε τσιωτάκι αν νομίζετε πώς θα το τραυματήσετε, απο κε'ί και πέρα είσαστε εντάξει;)

Καλορύζικα ίλα τα σκουλαρικάκια που τοποθετήθηκαν:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Σήμερα άλλαξα σκουλαρίκι, έβγαλα το πρώτο και έβαλα ένα μεγαλύτερο, δωράκι μου το κάνανε. Βασικά με ανησύχησε το γεγονός ότι ενώ προσπάθησα να βάλω το νέο, δεν έμπαινε και πόνεσα και έβγαλε λίγο αίμα. Με βοήθεια τρίτου τα κατάφερα αλλά τι στην ευχή μπορώ να κάνω αν είμαι μόνος μου, μιας και τα χέρια μου δεν πιάσανε την πρώτη φορά; Μη το τραυματίζω συνέχεια...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μάλλον το έβαλες άτσαλα... Κράτα το τώρα έξι βδομάδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Μάλλον το έβαλες άτσαλα... Κράτα το τώρα έξι βδομάδες :P

Το πρώτο κρατάνε 6 βδομάδες!:P Τι να πω, μήπως τεντώνεις το λοβό να μπει πιο εύκολα... διάολε αυτά τα χέρια μου ατσούμπαλα....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Κλασσικό κόλπο: Βάλτο πρώτα απο τη πίσω πλευρά του λοβού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Κλασσικό κόλπο: Βάλτο πρώτα απο τη πίσω πλευρά του λοβού.

:hmm: Οκ! Next time θα παίξω μπάλα μια έτσι να δω.:hmm:

Θενξ μπρο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Ναι, όντως κλασσικό κόλπο.
Εγώ δεν έχω μάθει να κουμπώνω κρικάκια. Όλο στην αδερφή μου λέω.
Ρε σεις, πείτε κανά καλό μαγαζί στην Αθήνα που κάνει piercings σε φρύδια, χείλη κτλ. (και τιμές ε :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ο Τζιμης στην Πλακα ειναι αρκετα καλος και γενικα χωρος/βελονες κτλ αποστειρωμενα. Απ'οσο θυμαμαι οι τιμες μου ειχαν φανει τσιμπημενες.
Εχω ακουσει και για το dildo στο φαληρο οτι ειναι καθαρο και σχετικα φθηνο, αλλα δεν εχω αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Λοιπόν ξεκινάω:

3 Αριστερό αφτί 4 Δεξί αφτί
1 Στην μύτη
1 Στο κάτω χείλος δεξιά
1 Στην γλώσσα

Άλλες φορές τις φοράω και άλλες όχι ανάλογα την διαθέση.
Μόνο στην γλώσσα δεν έχω βγάλει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top