Αστυνομική ταυτότητα: Γενικές απορίες

jasemin27

Νεοφερμένος

Η jasemin27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σας, έχω μια απορία και θα ήθελα όποιος γνωρίζει σχετικά να μου απαντήσει. Όταν κάποιος έχει ελληνική υπηκοότητα και απο τους τους δυο γονείς, αλλά έχει γεννηθεί σε άλλη χώρα είναι απαραίτητο να γράφεται και η χώρα στην ταυτότητα ή μόνο η περιοχή και ο νομός΄? Ας πούμε όσοι γεννιούνται στην Αθήνα γράφει Αθήνα Αττική και όχι Αθήνα Αττική Ελλάδα.
Αν κάποιος θέλει στην ταυτότητά του να γράφεται μόνο η πόλη και ο νομός τί πρέπει να κάνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα, αλλά μη πιστέψεις ό,τι και να σου πει κανένας χρυσαγίτης.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εχει γεννηθεί σε άλλη χώρα και θα μείνει στην άλλη χώρα ή θα γυρίσει Ελλάδα? Πάντως κάτι γνωστοί μου πήγαν Σκωτία και το παιδάκι τους (1 χρόνου) έχει Βρετανικό διαβατήριο. Καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο στο τμήμα της περιοχής για να σου πουν ακριβώς την διαδικασία ή στην Ελληνική πρεσβεία εφόσον μένεις εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiropagida7

Νεοφερμένος

Η oneiropagida7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλυτερα να ρωτησεις καποιον που να γνωριζει σχετικα με την απορια σου για να εισαι σιγουρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Καλημέρα σας, έχω μια απορία και θα ήθελα όποιος γνωρίζει σχετικά να μου απαντήσει. Όταν κάποιος έχει ελληνική υπηκοότητα και απο τους τους δυο γονείς, αλλά έχει γεννηθεί σε άλλη χώρα είναι απαραίτητο να γράφεται και η χώρα στην ταυτότητα ή μόνο η περιοχή και ο νομός΄? Ας πούμε όσοι γεννιούνται στην Αθήνα γράφει Αθήνα Αττική και όχι Αθήνα Αττική Ελλάδα.
Αν κάποιος θέλει στην ταυτότητά του να γράφεται μόνο η πόλη και ο νομός τί πρέπει να κάνει?
Στη ταυτοτητα γραφεται τοπος γεννησης και σε ποιο δημο εισαι καταγεγραμμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

προδρο

Νεοφερμένος

Ο προδρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
SOS SOS .Ας μου απαντισει καποιος γρηγορα θελω να ωγαλω ταυτοτητα εως το Σαββατω και ειμαι 15 θα ωγει μεχρι τοτε η αδικα αγχωνομαι? Ας απαντισει καποιος γιατι ειανι πολυ επιγον το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
SOS SOS .Ας μου απαντισει καποιος γρηγορα θελω να ωγαλω ταυτοτητα εως το Σαββατω και ειμαι 15 θα ωγει μεχρι τοτε η αδικα αγχωνομαι? Ας απαντισει καποιος γιατι ειανι πολυ επιγον το θεμα.

Η ταυτοτητα βγαινει και την παραλαμβανεις επι τοπου. Δεν ειναι σαν το διαβατηριο που κανει 2-3 εβδομαδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
SOS SOS .Ας μου απαντισει καποιος γρηγορα θελω να ωγαλω ταυτοτητα εως το Σαββατω και ειμαι 15 θα ωγει μεχρι τοτε η αδικα αγχωνομαι? Ας απαντισει καποιος γιατι ειανι πολυ επιγον το θεμα.
Ανάλογα, αν υπάρχει πολύς κόσμος που θέλει να βγάλει μπορεί να σε βάλουν σε λίστα αναμονής και για 2-3 μέρες, Μην το αφήσεις για τελευταία στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

προδρο

Νεοφερμένος

Ο προδρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι ηταν λαθος μα ομως εγινε ευχαριστω παιδια για την ανακουφιση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

προδρο

Νεοφερμένος

Ο προδρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τελικα βγηκε μεσα σε μιση ωρα ουφφφ μου εφυγε ενα βαρρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vegasmaster

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Άντε και καλό ταξίδι, να μας πεις πως πέρασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

προδρο

Νεοφερμένος

Ο προδρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χαχα δεν παω ταξιδι αν διαβασεις παραπανω δινω ενα πτυχειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top