Τούρκικες σειρές: Τι γνώμη έχετε;

Ποιά η γνώμη σας για τα τούρκικα σήριαλ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Δεν βλέπω καθόλου τηλεόραση αυτήν την περίοδο.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τα παρακολουθώ, είναι ανόητα.

    Ψήφοι: 4 80.0%
  • Τα λατρεύω,τα παρακολουθώ ανελλιπώς.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τρελαίνομαι απλά με αυτά ξεφεύγω.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τα παρακολουθώ απλά καμιά φορά,κάνοντας ζάπινγκ θα τα δω.

    Ψήφοι: 1 20.0%

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
δεν τα παρακολουθω....κατι με ενωχλει...μου κανουν πολυ σαπουνοπερα βρε παιδι μου....:worry:

οι μονες σειρες που παρακολουθω ειναι αμερικανικες (ιατρικες υποθεσεις,life), αφου ουτε απο ελληνικες σειρες εχουμε τιποτα...(αυτον τον καιρο ενοω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δεν έχω κάτι με την γείτονα ή την γενικότερη κουλτούρα τους.Αντιθέτως και λόγο ιδεολογίας τους πάω.

Αλλά ffs όταν είχα έρθει Ελλάδα στις εκλογές και έπεσε το μάτι μου κάτι δεύτερα σε αυτές ένα ξερατό μου ήρθε.Βλαχιά,γυφτιά τέτοια φάση μου κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ρε σεις εγω εχω φαει κολλημα με το starfish του αντεννα.

Καλα ενταξει θα αυτογιουχαριστω απο μονη μου (για να μην κουραζεστε εσεις),

loser.gif

parta.jpeg

μετα θα αυτομαστιγωθω,

θα πω 100 φορες το πατερ ημων

θα πιω ξιδι

και αφου πηδηξαμε αυτο το βημα μπορει καποιος να μου πει που θα βρω ολα τα επεισοδια του starfish;

Απ οτι εψαξα στο ιντερνετ ειναι περιπου 600 επεισοδια.
Ο αντεννα εχει δειξει μεχρι τωρα καπου στα 30.
To livemovies παει μαζι με τον αντεννα. Δεν προτρεχει.

Επειδη δε νομιζω ο αντεννα να δειξει ολα τα επεισοδια, γιατι βλεπω να κοβεται η σειρα (λογω χαμηλης τηλεθεασης) καποια στιγμη...που μπορω να τα βρω αλλιως?

Τι θα απογινω χωρις το starfish????

crybaby.gif
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εγω περιμενω πως κ πως καθε μερα να παει 7 για να δω αυτη τη σειρα στο μεγκα. ποροση ειναι!!!:D
Και εγώ το ψιλοέβλεπα γιατί η ώρα που το παίζει το χειμώνα ήταν η ώρα που σχολούσα οπότε δεν διάβαζα για λίγο και έβλεπα το Χαρούν. Αλλά ρε συ τώρα τελευταία πολύ τραβηγμένο είναι... Και έχει λέει πολλά επεισόδια ακόμα... Τι άλλο να δείξουν πιά?
Ρε σεις εγω εχω φαει κολλημα με το starfish του αντεννα.

Καλα ενταξει θα αυτογιουχαριστω απο μονη μου (για να μην κουραζεστε εσεις),

View attachment 46787

View attachment 46788

μετα θα αυτομαστιγωθω,

θα πω 100 φορες το πατερ ημων

θα πιω ξιδι

και αφου πηδηξαμε αυτο το βημα μπορει καποιος να μου πει που θα βρω ολα τα επεισοδια του starfish;

Απ οτι εψαξα στο ιντερνετ ειναι περιπου 600 επεισοδια.
Ο αντεννα εχει δειξει μεχρι τωρα καπου στα 30.
To livemovies παει μαζι με τον αντεννα. Δεν προτρεχει.

Επειδη δε νομιζω ο αντεννα να δειξει ολα τα επεισοδια, γιατι βλεπω να κοβεται η σειρα (λογω χαμηλης τηλεθεασης) καποια στιγμη...που μπορω να τα βρω αλλιως?

Τι θα απογινω χωρις το starfish????

View attachment 46789
Ψάξε το στο dailymotion ή αλλιώς στο web tv του τούρκικου καναλιού που το έπαιξε. Βέβαια εκεί δεν έχει υπότιτλους αλλά κάτι γίνεται... Τη sila ας πούμε την έβγαλε το atv. Μπορεί να έβγαλε και το starfish. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ψάξε το στο dailymotion

Στο dailymotion βγαζει ολα τα επεισοδια ? Και τα 600?
Γνωριζεις?
Λογικα δε θα πηγαινει και αυτο μαζι με τον αντεννα?

ή αλλιώς στο web tv του τούρκικου καναλιού που το έπαιξε. Βέβαια εκεί δεν έχει υπότιτλους αλλά κάτι γίνεται...

Χωρις υποτιτλους πως θα το δω???
Δεν ειναι και αγγλικα!
:(

Τη sila ας πούμε την έβγαλε το atv.

Τι ειναι το atv?




ευχαριστω παντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai_clio

Νεοφερμένος

Η Danai_clio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ΤΑ ΜΙΣΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Δεν εχω θεμα με τους τουρκους..σιχαινομαι τις σειρες τους γιατι ειναι μουφες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Δυο ωρες ηρεμιας στο σπιτι.Ελπιζω να μην σταματησουν ποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι ειναι το atv?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Από όποια πλευρά κι αν το δω, είναι εντελώς κατακριτέα η προβολή τουρκικών σειρών. Στο βιβλίο του νυν υπουργού εξωτερικών της Τουρκίας, κ. Νταβούτογλου, αναφέρεται η πολιτιστική και οικονομική διείσδυση της Τουρκίας στα βαλκανικά κράτη, πρώην υποτελών στην Οθωμανική αυτοκρατορία, με μακροπρόθεσμο στόχο την εξοικείωσή τους με την τουρκική κουλτούρα και κατ' επέκταση τη δορυφοροποίησή τους.
Πέρα από την πολιτική που προωθεί το τουρκικό κράτος εις βάρος των εθνικών συμφερόντων με διάφορους τρόπους, ποιοτικά είναι άθλιες σειρές. Κακογυρισμένες, άθλιο σενάριο, τραγική μουσική επένδυση, που κάνει την Λάμψη να μοιάζει blockbuster.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Πέρα από την πολιτική που προωθεί το τουρκικό κράτος εις βάρος των εθνικών συμφερόντων με διάφορους τρόπους, ποιοτικά είναι άθλιες σειρές. Κακογυρισμένες, άθλιο σενάριο, τραγική μουσική επένδυση, που κάνει την Λάμψη να μοιάζει blockbuster.

Για την πολιτική των Τούρκων συμφωνώ. Εμείς όμως δεν απειλούμαστε από την πολιτική τους....Μας απειλεί η αλλοίωση της Ιστορίας μας και η έλλειψη εθνικής συνοχής. Αντί να "πυροβολούμε" το γείτονα ας κοιτάξουμε να διορθώσουμε τα δικά μας......

Δεν είναι όμως όλες οι σειρές τους κακογυρισμένες! Αντίθετα, οι περισσότερες είναι κλάσεις ανώτερες από τα δικά μας .....αριστουργήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Όπως και να έχει καλές ή κακές στην Ελληνική τηλεόραση πρέπει να παίζουν ελληνικές σειρές με έλληνες ηθοποιούς διότι πολλοί από αυτούς πεινάνε...

Παράλληλα είναι ένα παιχνιδάκι ενός νεοσύστατου γενιτσαριού των επόμενων γενιών και βασικά να συνηθίσουμε την γλώσσα τους και να τους συμπαθύσουμε και βέβαια είναι απειλή για την χώρα μας όπως βέβαίως βλέπουμε και με τα σχολικά βιβλία που εξολοθρεύουν τον πολιτισμό και την ιστορία μας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
όπως βέβαίως βλέπουμε και με τα σχολικά βιβλία που εξολοθρεύουν τον πολιτισμό και την ιστορία μας.;)

Ποιοι είναι αυτοί που εξολοθρεύουν τον πολιτισμό μας; :hmm:

Μήπως είναι οι ίδιοι που πριν μερικά χρόνια πήγαν να κάνουν το ίδιο με τα μεξικάνικα σήριαλ που έπαιζαν μέρα νύχτα στην τηλεόραση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Αδιαφορώ αν είναι οι ίδιοι ή κάποιοι άλλοι ...
Εμένα με νοιάζει το ότι οι έλληνες ηθοποιοί είναι απλήρωτοι και έχουν σταματήσει τα ελληνικά σήριαλ και μας έχουν τρελάνει στην επανάληψη
και γενικά μας έχουν ζαλίσει με τις τις ξένες σειρές !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Είναι ένα ερώτημα που με απασχολεί καιρό.Ρωτώντας φίλους και γνωστούς δεν έβγαλα άκρη.Μου ήρθαν ποικίλα σχόλια κατακούτελα και δεν έβγαλα άκρη.Οι θειάδες συνήθως τα λατρεύουν,οι φίλοι μου συνήθως τα σιχαίνονται και άλλοι δεν χάνουν ούτε επεισόδιο.Για αυτό αφήνομαι στα έμπειρα χέρια σας(όποιος μπορεί ας με κρατήσει);),για να αποκτήσω μια εικόνα

υ
γ Σορι αν εχω κανει οποιοδίποτε λάθος αλλά ειμαι καινουρια:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εγώ για να πω την αλήθεια μου παρακολουθούσα για ένα διάστημα μου είχε τραβήξει την προσοχή το EZEL. :redface:
Από'κει και πέρα όχι δεν μου αρέσουν. Έχουμε γεμίσει με Τούρκικα σε όλα τα μεγάλα κανάλια και πλέον βλέπω μόνο σκαι :P
Με εκνευρίζει κάπως η γλώσσα και το ότι όλα έχουν ίδιες ιστορίες, για αυτό μου τράβηξε την προσοχή μόνο το EZEL γιατί ήταν τελείως διαφορετικό από τα υπόλοιπα.
Καλό είναι να παίζουν ένα σήριαλ στο τόσο, γιατί έχει ωραία πλάνα από τα μέρη τους Τουρκίας να δεις, με ακριβές παραγωγές (σπίτια πολυτελείας κλπ) αλλά μέχρι εκεί, όχι αυτό το πράγμα που μας έχουν ζαλίσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Είναι κατα τη γνώμη σας πηγή προπαγάνδας; Tότε που για μια περίοδο στην ελληνική τηλεόραση έβλεπες μεξικάνικα κτλ δεν γινόταν τόσος ντόρος.:confused: (θα μου πείτε αλλες συνθήκες,δεν υπήρχε και η κρίση,γυρίζονταν αρκετές ελληνικές σειρές και εκπομπές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Τα τούρκικα σίριαλ είναι μια φτηνή λύση (έχω ακούσει για 1/10 των εξόδων που χρειάζεται ένα ελληνικό σίριαλ, δεν ξέρω αν αληθεύει). Για μένα αυτά τα σίριαλ, οι σαπουνόπερες που λέμε, είναι ιδανικές τόσο για άτομα χαμηλού μορφωτικού επιπέδου είτε για άτομα που εργάζονται πολλές ώρες και μετά τη δουλειά θέλουν να ξεσκάσουν ή να ηρεμήσουν βλέποντας κάτι ξέροντας οτι είναι χαμηλού επιπέδου αλλά που τους βοηθάει να ξεχαστούν, όπως βλέπαμε παλιά την Τόλμη και Γοητεία ή τη Δυναστεία. Εγώ αυτό που θα ήθελα να ξέρω είναι, γιατί τούρκικα; Υπάρχουν τόσα σίριαλ αμερικάνικα, γιατί δε βάζουν κάποιο τέτοιο; Οι πιο καχύποπτοι λένε πως επίτηδες οι Τούρκοι πουλάνε τα σίριαλ αυτά τόσο φτηνά στην Ελλάδα για να μεταδίδουν τον πολιτισμό τους ή κάτι τέτοιο. Προσωπικά σιχαίνομαι τα τούρκικα σαν γλώσσα (και είμαι καταδικασμένη δυστυχώς να τα ακούω πολύ) και αδιαφορώ για τα σίριαλ αυτά. Προτιμώ να δω για 80ή φορά το ντόλτσε βίτα ή τους δυο ξένους παρά να ακούω τουρκικά και να βλέπω τις αγριόφατσές τους. Η μετάφραση επίσης έχω ακούσει οτι είναι χάλια. Οι μεταφράσεις αυτές γίνονται τροχάδην και "με το κιλό" που λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WITTMANN

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WITTMANN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Είναι κατα τη γνώμη σας πηγή προπαγάνδας; Tότε που για μια περίοδο στην ελληνική τηλεόραση έβλεπες μεξικάνικα κτλ δεν γινόταν τόσος ντόρος.:confused:

ναι αλλα τοτε δεν ημασταν προβατακια της χρυσης αυγης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top