Έλληνες κωμικοί

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Βέγγος! Χιούμορ αλλά και σεμνότητα και ήθος.

Πες τα Isiliel. Έτσι για θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνον οι νεότεροι. Δείτε και καμιά ασπρόμαυρη ταινία, δεν κάνει καλό στα μάτια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Βέγγος! Χιούμορ αλλά και σεμνότητα και ήθος.


Βέγγος respect!!!:worship:
Χτες βράδυ στην κατάληψη του πολυτεχνείου, είχαν προβολή "ΘΟΥ ΒΟΥ: Φαλακρός πράκτορ"!!
Τρελό γέλιο!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Απο το Λαζοπουλο και τους Μητσους του, μου εχουν μεινει η συμπεθερα με την τρελη κορη(Γεωργιαδου) και τον ομοφυλοφιλο γιο(Χατζηπαναγιωτης), η... Ελενιτσα του(Γερασιμιδου) που μονιμως προσπαθουσε να αδυνατησει και το κλασικο "Παμε πλατειαααααααα????????" του Παπακαλιατη:D :clapup:
Ο Βεγγος κλασικα μια ζωη στο τρεξιμο(τι αντοχες ειχε αυτος ο ανθρωπος, εγω μονο που τον βλεπω κουραζομαι:D )
Οι ΑΜΑΝ με την καταπληκτικη παραλλαγη "Υπαρχει καλυτερη Ελλαδα" σε υφακι ΟΝΕ, η σατυρα εκειμου του τσιγγανικου επους(μου διαφευγει ο τιτλος αυτη τη στιγμη:P )με τον Καλυβατση ως αλλη Ερατω και την τριχα στο ποδι θαμνο:clapup: και βεβαια παρα πολλα αλλα πετυχημενα:)
Υ.Γ Α, ναι μου αρεσε και το Comfuzio στο Star που εκαναν με ενα αλλο παλλικαρι, που πεθανε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Άπό τους παλιούς μου άρεσε πολύυυυ η Σαπφώ Νοταρά για τις ατάκες

'' Εδώ μέσα γίνονται σόδομα και γόμορα:devil::devil: ..Μπουρλότο!!!!!

από τους πιο νέους ψηφίζω Λαζόπουλο για λόγους που αναφέρονται πιο πάνω από σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
λαμπρος κωνστανταρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Βασίλης Χαραλαμπόπουλος



Ο καλύτερος κωμικός της γενιάς του. Μόνο που τον βλέπω λύνομαι στο γέλιο.

Μια φορά στο θέατρο με ένα φίλο μου μιλάμε γι' αυτόν και του λέω "Ο Βασίλης έτσι, ο Βασίλης αλλιώς" κι έρχεται αυτός από πίσω μου. Ψοφήσαμε στο γέλιο.

Θα σας βάλω το απόγευμα σκηνές από το Είσαι το ταίρι μου - όχι θα μου γλιτώνατε.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Σαν τον Ζακ Γαλιφιανάκη κανένας! Απίστευτος τύπος! Τον είδα στο Due Date και έπαθα πλάκα. Ακόμα και όταν δεν μιλάει, παίρνει κάτι psycho εκφράσεις που σε κάνουν να πέφτεις κάτω από τα γέλια :D Δεν είναι τυχαίο που όλη η Αμερική μιλάει γι' αυτόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Βασίλης Αυλωνίτης...


Δημήτρης Παπαμιχαήλ:
Δε μου λες; Εσύ θα άντεχες αν έβλεπες τη γυναίκα σου πάνω στο τραπέζι να χορεύει;
Βασίλης Αυλωνίτης:
Τώρα, να σου πω... Εγώ θα άντεχα. Το τραπέζι δε θ΄ άντεχε, γιατί η κυρά Παναγιώτα είναι εκατόν πενήντα κιλά...
από την ταινία Διπλοπενιές



Οι μούτες που έκανε....οι μορφασμοί....ήταν πραγματικά το κάτι άλλο σου προκαλούν το γέλιο ευχάριστα και όχι δυσάρεστα όπως νέοι ηθοποιοί που απλά παραμορφώνουν το πρόσωπο τους ή κάνουν χυδαίες και χαζές εκφράσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Βασίλης Χαραλαμπόπουλος



Ο καλύτερος κωμικός της γενιάς του. Μόνο που τον βλέπω λύνομαι στο γέλιο.

Μια φορά στο θέατρο με ένα φίλο μου μιλάμε γι' αυτόν και του λέω "Ο Βασίλης έτσι, ο Βασίλης αλλιώς" κι έρχεται αυτός από πίσω μου. Ψοφήσαμε στο γέλιο.

Θα σας βάλω το απόγευμα σκηνές από το Είσαι το ταίρι μου - όχι θα μου γλιτώνατε.:whistle:


https://www.youtube.com/watch?v=Ku-Ig_nfr7I
Κ όχι μόνο κωμικός.Σε αυτό το επισόδειο της 10 εντολής η δραματική ερμηνεία του ήταν όλα τα λευτά.οι καλύτεροι έλληνες ηθοποιοί είναι ο Αντωνης Αντωνίου,ο Καφετζόπολος (τσεκαρετε ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ - Ο ΙΠΠΟΤΗΣ ),η μαρία καβογιάννη ,ο χαραλαμπόπουλος κ νούμερο 1 κατα την γνώμω μου ο Στελιος Μάινας.
κ σε επιπεδα ερμηνειών,σκηνοθεσίας κ.α. οτι καλύτερο έχουμε δει στην ελληνική ΤΒ αποψή μου η 10 εντολή,επίπεδα εξωτερικόυ.οι ίδιοι ηθοποιοι έπαιζαν 10 διαφοτερικούς ρόλους κ σε έπειθαν
για κωμικοί οι καλύτεροι είναι χαραλαμπόπουλος,μπέζος,φιλιππιδης αλλά οι δύο τελευταίοι δεν έχουν δείξει κάτι διαφορετικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WITTMANN

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WITTMANN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.














 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top