Μελαγχολία/ θλίψη μετά από προκαταρκτικά

Evaki_555

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Ε καλά, δεν είναι όλες οι συζητήσεις για πρώην "α τι μου έκανε ο μαλάκας" ή "και με την πρώην μου το κάναμε αυτό" (καλό ή κακό). Και δεν είναι άσχημο να συζητάει το ζευγάρι για προηγούμενες σχέσεις, μπορεί να προκύψει feedback ή κάτι που επαναλαμβάνεται και στην νέα σχέση να αντιμετωπιστεί διαφορετικά αυτή την φορά. Γενικά οι ερωτικές σχέσεις έχουν συγκεκριμένα μοτίβα, προφανώς είναι λάθος να μπεις στην διαδικασία της σύγκρισης αλλά αν ο στόχος είναι η βελτίωση δεν βλέπω κάτι τόσο λάθος στην συζήτηση ή στην αναφορά. Επίσης είναι ένας τρόπος να μάθεις πώς ήταν ο άνθρωπος που έχεις απέναντί σου πριν σε γνωρίσει, πώς φερόταν, πώς αντιμετώπιζε καταστάσεις, πόσο διαλλακτικός/ή ήταν...Τώρα οκ, αν ο άλλος μιλάει για την πρώην του λες και ήταν ο Σατανάς προσωποποιημένος ή η άλλη για τον πρώην της λες και έχασε τον έρωτα της ζωής της, τότε ναι κανείς από τους 2 δεν τους έχει ξεπεράσει και μπορεί να είναι τοξικό για την παρούσα σχέση.

Δεν μίλησε κανεις για πρώην , αυτο που ειπώθηκε ειναι οτι με την πρώην του μου ειπε οτι δεν είχαν πολλα κοινά και αυτο μακροπρόθεσμα επηρέασε τη σχεση τους, πράγμα που φοβάται και τωρα , οτι αν δεν εχει πολλα κοινά με καποια δεν μπορει να τραβήξει μια σχεση . Και πιστεύει πως με εμενα δεν εχει κοινά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Evaki_555

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Το να θες μάλιστα να νιώσεις κάτι πραγματικό για τον άλλον ή να θες να νιώθει κάτι ο άλλος για σένα δεν είναι καθόλου κακό.

Ακριβως ... αυτο που θελω ειναι να νιωθει και ο αλλος κατι για μενα . Εςτω κατι μικρο ... δεν ζητάω πολλα πραγματα για να ειμαι χαρούμενη, αντίθετα παρα πολυ λίγα ... οπως μια αγκαλια ή ενα γλυκο μηνυμα ή κατι να καταλάβεις οτι ο αλλος νοιάζεται και σε σκεφτεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Ε καλά, δεν είναι όλες οι συζητήσεις για πρώην "α τι μου έκανε ο μαλάκας" ή "και με την πρώην μου το κάναμε αυτό" (καλό ή κακό). Και δεν είναι άσχημο να συζητάει το ζευγάρι για προηγούμενες σχέσεις, μπορεί να προκύψει feedback ή κάτι που επαναλαμβάνεται και στην νέα σχέση να αντιμετωπιστεί διαφορετικά αυτή την φορά. Γενικά οι ερωτικές σχέσεις έχουν συγκεκριμένα μοτίβα, προφανώς είναι λάθος να μπεις στην διαδικασία της σύγκρισης αλλά αν ο στόχος είναι η βελτίωση δεν βλέπω κάτι τόσο λάθος στην συζήτηση ή στην αναφορά. Επίσης είναι ένας τρόπος να μάθεις πώς ήταν ο άνθρωπος που έχεις απέναντί σου πριν σε γνωρίσει, πώς φερόταν, πώς αντιμετώπιζε καταστάσεις, πόσο διαλλακτικός/ή ήταν...Τώρα οκ, αν ο άλλος μιλάει για την πρώην του λες και ήταν ο Σατανάς προσωποποιημένος ή η άλλη για τον πρώην της λες και έχασε τον έρωτα της ζωής της, τότε ναι κανείς από τους 2 δεν τους έχει ξεπεράσει και μπορεί να είναι τοξικό για την παρούσα σχέση.



Eιναι ένας τροπος να παρεξηγήσεις αυτόν που έχεις απέναντι σου. Η περιγραφή είναι απλα μια περιγραφή η οποια σε καμια περιπτωση δεν μπορει να αντικαταστησει την πραγματικοτητα. Για παράδειγμα δεν μπορεις να ξέρεις τις συνθηκες που επικρατουσαν πριν. Αν στις πει αυτος θα ακουσεις μονο την μια πλευρά. Και εμενα αυτή τη στιγμη κάποια πρώην μπορει να με θάβει πισω από την πλάτη μου να λέει ξερω γω ότι δεν ειχα εκεινο ή το άλλο να την ακουει ο άλλος και να λεει α ναι ναι.


Το πως αντιμετωπιζει καταστασεις θα το δεις και θα το κρινεις μονη σου και αν σε καλύπτει οκ προχωράτε παρακάτω. Προσεξε την φράση ... μονη σου. Ουτε οι φιλες σου ουτε ο κάθε άσχετος ως προς την σχέση. Γιατι μας έχουν καψει και οι φιλες αρκετα που χώνουν τη μυτη τους εκει που δεν τις σπέρνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πολύ το τραβάτε νομίζω. Όταν κάποιος σου αρέσει πραγματικά, δεν το σκέφτεσαι, το νιώθεις. Βγες, πέρνα καλά, γνώρισε κόσμο, μίλα με κόσμο και όλα θα έρθουν από μόνα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Ακριβως ... αυτο που θελω ειναι να νιωθει και ο αλλος κατι για μενα . Εςτω κατι μικρο ... δεν ζητάω πολλα πραγματα για να ειμαι χαρούμενη, αντίθετα παρα πολυ λίγα ... οπως μια αγκαλια ή ενα γλυκο μηνυμα ή κατι να καταλάβεις οτι ο αλλος νοιάζεται και σε σκεφτεται


Στο μήνα δεν προκειται να νιώσει τιποτα βαθυ και ουσιαστικο να ξέρεις.


Μετα από κάποιους μήνες ή χρονο μπορεις να πεις ότι εντάξει αυτος πλεον δεν νιώθει τιποτα πάω να φυγω. Ακομα είναι αρχή όμως.


Ακομα δεν σε ξέρει καλα καλα δεν έχετε περάσει και τιποτα μαζι.


Και με ερωτήσεις για το παρελθον φέρνεις τον άλλον σε δυσκολη θέση. Μπορει κάποιος επι κάμποσο καιρο να ηταν ελευθερος και να πηδαγε από εδώ και από εκει. Αρχιζει η άλλη τις ερωτήσεις (να δει αν εισαι παιδι για σπιτι και καλα) και ποσο καιρο ηταν η τελευταια σου σχέση και γιατι χωρισατε και γιατι το ένα γιατι το άλλο. Σε μια τις προαλλες ειπα. Ωπα ωπα δεν πινεις ένα κρασάκι να χαλαρώσουμε! Γιατι το ένα γιατι το άλλο μου σπασε τα ούμπαλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Πολύ το τραβάτε νομίζω. Όταν κάποιος σου αρέσει πραγματικά, δεν το σκέφτεσαι, το νιώθεις. Βγες, πέρνα καλά, γνώρισε κόσμο, μίλα με κόσμο και όλα θα έρθουν από μόνα τους.


Καλα ναι. Ζήτημα να είναι οι 3 στις 10 έτσι. Να ξέρεις. Οι άλλες το λένε για ξεκάρφωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Καλα ναι. Ζήτημα να είναι οι 3 στις 10 έτσι. Να ξέρεις. Οι άλλες το λένε για ξεκάρφωμα.
Καν'το λίγο πιο ξεκάθαρο τι εννοείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Καν'το λίγο πιο ξεκάθαρο τι εννοείς.


Εννοώ ότι στην Ελλάδα που έχουμε την τύχη να ζούμε!


Επικρατεί άκρατος συντηρητισμος , οι γυναικες λένε αυτά που έγραψες αλλα σπάνια τα τηρούν στην πράξη. Φοβάσαι να ανοίξεις το στομα σε ένα ραντεβού γιατι ερμηνεύεται και η κάθε σου λέξη (συνηθως προς το κακό σενάριο) και μπορει να μην υπάρξει δεύτερο , γνωριμίες γινονται ΜΟΝΟ από κυκλους και κοινές παρέες οποιος φλερτάρει έξω είναι καταδικασμένος με μονιμη χυλοπιτα και άλλα πολλά.


Παράδειγμα : To πιο κλασσικο από όλα .... ρωτάει η κοπελα το αγορι αν τοσο καιρο ειχε σχέση. Αν ο τύπος του κοψει και απαντησει κάτι μετριοπαθές ή το καλυψει κάπως έχει καλως αν όχι ... θα αρχισει η άλλη τα σενάρια στο μυαλο της και γιατι δεν εκανε τοσο καιρο και μηπως είναι άστατος και μηπως το ένα και μηπως το άλλο. Δεν σκέφτεται καμια παρα ελάχιστες ότι μπορει να μην έφταιγε μονο αυτος σε αυτό ή ρωτησε ποτε καμια ... τι ακριβως συνέβη και τοσο καιρο ησουν μονος σου φιλε. Τεσπα θα ανοιξουμε μεγαλη κουβεντα τωρα. Καλο είναι παντως να κάνουμε ολοι την αυτοκριτική μας γιατι ολοι και ολες βγαινουν εξω να ζησουν και να είναι ανοιχτοι όπως προτείνεις και εσυ και στο τέλος ολο παρέες από γυναικες και άντρες μονες τους βλέπω εγω.


Μια ματιά όταν βγαινει κάποιος έξω αρκει για να εοιβεβαιώσει αυτό που λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιατί από πότε είναι το στάνταρντ να είμαστε όλοι σε σχέση; Οι περισσότεροι είναι σινγκλ έτσι και αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Γιατί από πότε είναι το στάνταρντ να είμαστε όλοι σε σχέση; Οι περισσότεροι είναι σινγκλ έτσι και αλλιώς.



δεν σου κάνει εντύπωση ότι οσο εισαι σινγκλ .... άλλο τοσο κινδυνεύεις να παραμείνεις ;;; :D ή όταν βγαινεις εξω μονος σου ή με παρέα την 1η δεν σε κοιτάει καμια την δευτερη φορά (με την παρέα από γυναικα εννοείται) η άλλη απέναντι παιζει και να σε φλερτάρει!


Eγω θυμάμαι ότι ααυτη την ερωτηση ποσο καιρο εισαι μονος την έκαναν σχεδόν ολες και τωρα τελευταια βρισκω τροπους να γυρνάω την κουβεντα χωρις να δώσω ξεκάθαρη απάντηση. Τεσπα ξεκινησε από το ότι καλο είναι να μην λες πολλά γιατι οι γυναικες τα υπερ αναλυουν προκειμενου να γλιτώσουν μια μελλοντική ήττα (λες και εμεις που έχουμε φάει τοσες χυλοπιτες δεν έχουμε ψυχη) και παιζει να σε παρεξηγήσουν. Εγω το έχω κανονα πλεον βγαινεις ραντεβού δεν σχολιάζεις ποτε για τις πρώην και το παρελθον σου και δεν λές τα προβλήματα σου ειτε δουλειάς ειτε οτιδήποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Eιναι ένας τροπος να παρεξηγήσεις αυτόν που έχεις απέναντι σου. Η περιγραφή είναι απλα μια περιγραφή η οποια σε καμια περιπτωση δεν μπορει να αντικαταστησει την πραγματικοτητα. Για παράδειγμα δεν μπορεις να ξέρεις τις συνθηκες που επικρατουσαν πριν. Αν στις πει αυτος θα ακουσεις μονο την μια πλευρά. Και εμενα αυτή τη στιγμη κάποια πρώην μπορει να με θάβει πισω από την πλάτη μου να λέει ξερω γω ότι δεν ειχα εκεινο ή το άλλο να την ακουει ο άλλος και να λεει α ναι ναι.


Το πως αντιμετωπιζει καταστασεις θα το δεις και θα το κρινεις μονη σου και αν σε καλύπτει οκ προχωράτε παρακάτω. Προσεξε την φράση ... μονη σου. Ουτε οι φιλες σου ουτε ο κάθε άσχετος ως προς την σχέση. Γιατι μας έχουν καψει και οι φιλες αρκετα που χώνουν τη μυτη τους εκει που δεν τις σπέρνει!

Ναι γι αυτό λέω συζήτηση ή αναφορά και όχι θάψιμο, αυτό προϋποθέτει να είμαι τελείως over him και να μπορώ να δω τα πράγματα πιο σφαιρικά, ώστε όταν αναφέρω κάτι να το παρουσιάσω σαν γεγονός και όχι σαν κάτι που έκανε ο μαλάκας.
Εγώ πάντα ρωτάω για προηγούμενες σχέσεις (καλά όχι στο πρώτο ραντεβού), αλλά πάντα προσπαθώ να του δώσω να καταλάβει ότι η απάντησή του δεν θα αποτελέσει προϊόν υπερανάλυσης ούτε δικό μου ούτε των φίλων μου. Και δεν θα αποτελέσει γενικά. Τώρα αν το κάνουν αυτό ελάχιστες γυναίκες δεν το ξέρω, γιατί δεν βγαίνω με γυναίκες :P και γιατί έχω σταματήσει να συζητάω τα προσωπικά μου με φίλες μου εδώ και χρόνια.
Έχω έναν φίλο που θέλει να συζητάμε τα δικά του με ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΕΣ λεπτομέρειες και αν δεν του αρέσει κάτι που θα πω θυμώνει. Ε στο τέλος σταμάτησα να τον ρωτάω πώς πάει με την τάδε και είναι πικαρισμένος ούτως ή άλλως. Αυτό είναι συμπεριφορά 3χρονου; 5χρονου; Πάντως δεν αξίζει να ασχοληθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evaki_555

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Το δυσκολο ειναι το οτι ανοιγεσαι στον αλλο και ανοίγεται και αυτος... μετα νιώθεις σα να χάνεις ενα κομμάτι του εαυτού σου. Ναι δεν εχουμε ζήσει πολλα μαζι, ναι οι απο κοντα επαφές δεν ηταν παρα πολλες, ωστόσο ενιωσα οτι βρηκα κάποιον να μοιράζομαι τα απλα και καθημερινά πραγματα...και δεν ειναι και τοσο εύκολο αυτο. Αυτη ειναι η δυσκολια για να αφήσεις κάποιον και μπορει να φαινεται γελοία αλλα ειμαι γενικα πολυ ευαίσθητη σαν άνθρωπος και πάντα δίνω ευκαιρίες, άσχετα αν δεν δίνουν σε εμενα. Βαθιά μεσα μου γνωρίζω τι πρεπει να κανω, θα το ενιωθα αν αυτος ο άνθρωπος με ηθελε, θα φαινόταν στο τροπο που μου μιλάει, στις κινήσεις του, σε πολλα. Δε νιώθω οτι με θελει πραγματικά. Εκείνος χθες υποστήριξε οτι με θελει, αλλα λεει δεν ταιριάζουμε. Δεν μπορω να καταλάβω την αντιφατική αυτη λογική. Του ειπα "άρα δε σου κανω λοιπον" και απαντησε πως δεν εννοει αυτο. Περίεργα κάπως τα λεει , δεν ταιριάζουμε = δεν σου κανω , αυτο εννοεις ειπα. Θελει λεει να βγούμε και κάποιες φορες ακόμη για να εχει μια πιο σφαιρική άποψη για εμενα, να κανουμε διαφορετικά πραγματα απο το να πηγαίνουμε βολτες και για ενα καφέ. Του ειπα μα δεν ξερεις καν να μου απαντήσεις τι είδους διαφορετικά πραγματα θέλεις να κανουμε και μου απαντησε "σε αυτο εχεις δικιο, γενικα δεν ξερω τι ψάχνω απο μια κοπελα" ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Ποσο χρονων ειπαμε είναι αυτος;


Moνο αν δικαιολογειται από την ηλικια του αυτή η εξηγηση. Αλλιως είναι φάουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evaki_555

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Ποσο χρονων ειπαμε είναι αυτος;


Moνο αν δικαιολογειται από την ηλικια του αυτή η εξηγηση. Αλλιως είναι φάουλ.

3 χρονια μεγαλύτερος, 24... αλλα δεν εχει μεγάλη εμπειρία , με μια κοπελα εχει κανει μονο σχεση πριν 2μισι χρονια και απο τοτε τπτ αλλο, οπως και σεξ με μια κοπελα.
Μου ειπε οτι δεν του αρεσουν τα περιστασιακά. Οποτε ειναι σχετικά άπειρος. Μου το ειπε και ο ίδιος χθες που μιλουσαμε "δεν εχω και πολυ μεγάλη εμπειρία και εισαι η πρωτη κοπελα μετα την προηγούμενη σχεση μου που παει προς το σοβαρό"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
3 χρονια μεγαλύτερος, 24... αλλα δεν εχει μεγάλη εμπειρία , με μια κοπελα εχει κανει μονο σχεση πριν 2μισι χρονια και απο τοτε τπτ αλλο, οπως και σεξ με μια κοπελα.


Eκεινο που σκέφτομαι εγω είναι μηπως αυτος παιζει και με καμια άλλη.


Οποτε κάνει σέξ μαζι σου και μετα σου πει "σου ειχα πει πως δεν ταιριάζουμε." για να μην του ζητήσεις ευθύνες και καλά.


Είναι ξεκάθαρο από τα λεγομενα του ότι δεν υπάρχει σιγουρο μέλλον ή είναι ανώριμος. Οποτε υπάρχει πθανοτητα να κάνετε σέξ μερικές φορές και μετα να την κάνει με βάση αυτή τη δικαιολογια. Ισως το προετοιμάζει από τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eκεινο που σκέφτομαι εγω είναι μηπως αυτος παιζει και με καμια άλλη.

Οποτε κάνει σέξ μαζι σου και μετα σου πει "σου ειχα πει πως δεν ταιριάζουμε." για να μην του ζητήσεις ευθύνες και καλά.

Είναι ξεκάθαρο από τα λεγομενα του ότι δεν υπάρχει σιγουρο μέλλον ή είναι ανώριμος. Οποτε υπάρχει πθανοτητα να κάνετε σέξ μερικές φορές και μετα να την κάνει με βάση αυτή τη δικαιολογια. Ισως το προετοιμάζει από τώρα.

Θα συμφωνήσω με τον Devil. Κάπως έτσι φαντάζει και σε μένα.

Οπότε it's up to you. Θες να μείνεις, να αποστασιοποιηθείς και να κάνεις απλά σεξάκι; Μένεις κι όσο πάει. Δεν μπορείς να μένεις γιατί α) εμπλέκεσαι συναισθηματικά β) ξενερώνεις με την ανωριμότητα (?) και όλη τη συμπεριφορά του και δεν μπορείς να λειτουργήσεις; Σηκώνεσαι και φεύγεις, ώστε να διαφυλάξεις την ηρεμία σου. Κι αφού δεν ήταν αυτός, θα είναι ο επόμενος. Και μη σκέφτεσαι χαζά (για τα παραπάνω αναφέρομαι) πως έχεις εσύ κάποιο πρόβλημα ή οτιδήποτε άλλο. Δεν γίνεται να ταιριάζουμε ή να έχουμε τα ίδια θέλω με όλους, μα σίγουρα υπάρχουν αυτοί που κάνουμε χωριό. Χαμογελάμε και πάμε παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evaki_555

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Eκεινο που σκέφτομαι εγω είναι μηπως αυτος παιζει και με καμια άλλη.


Οποτε κάνει σέξ μαζι σου και μετα σου πει "σου ειχα πει πως δεν ταιριάζουμε." για να μην του ζητήσεις ευθύνες και καλά.


Είναι ξεκάθαρο από τα λεγομενα του ότι δεν υπάρχει σιγουρο μέλλον ή είναι ανώριμος. Οποτε υπάρχει πθανοτητα να κάνετε σέξ μερικές φορές και μετα να την κάνει με βάση αυτή τη δικαιολογια. Ισως το προετοιμάζει από τώρα.

Δεν ξερω αν γνωρίζετε την εφαρμογή tumblr, αλλα μου ειχε πει οτι πειν κανα χρονο μιλουσε με μια κοπελα απο εκει και ένιωθε να την εχει ερωτευτεί, διέκοψαν ομως επαφές ξαφνικα (εκείνος ηταν ερασμους στην Αγγλία). Πράγματι ειχα ψάξει το προφιλ του στο Tumblr και ειχα βρει posts ερωτικά και συναισθηματικά που έκανε tag ο ένας τον αλλο και υπέθεσα οτι για εκεινη την κοπελα θα αναφέρεται. Πρόσφατα μπήκα παλι στον λογαριασμο του και ειδα οτι εχει ανεβασει μια ερωτική φωτογραφία και εχει κανει tag την ιδια κοπελα ! Δεν ξερω τι να σκεφτώ , φανταζομαι ισως επικοινωνούν ξανα ; δεν ξερω ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evaki_555

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Devil. Κάπως έτσι φαντάζει και σε μένα.

Οπότε it's up to you. Θες να μείνεις, να αποστασιοποιηθείς και να κάνεις απλά σεξάκι; Μένεις κι όσο πάει. Δεν μπορείς να μένεις γιατί α) εμπλέκεσαι συναισθηματικά β) ξενερώνεις με την ανωριμότητα (?) και όλη τη συμπεριφορά του και δεν μπορείς να λειτουργήσεις; Σηκώνεσαι και φεύγεις, ώστε να διαφυλάξεις την ηρεμία σου. Κι αφού δεν ήταν αυτός, θα είναι ο επόμενος. Και μη σκέφτεσαι χαζά (για τα παραπάνω αναφέρομαι) πως έχεις εσύ κάποιο πρόβλημα ή οτιδήποτε άλλο. Δεν γίνεται να ταιριάζουμε ή να έχουμε τα ίδια θέλω με όλους, μα σίγουρα υπάρχουν αυτοί που κάνουμε χωριό. Χαμογελάμε και πάμε παρακάτω.

Ισως σε καποια αλλη φαση της ζωής μου να ηθελα "απλα σεξακι" ... και αν αυτο ηταν που ηθελα θα το ειχα κανει καιρο πριν και με άλλους που έτυχαν , αλλα δεν ήθελαν τιποτα απολύτως παραπάνω . Θα νιώθω πολυ άδεια και κενή αν συμβεί με αυτον και μετα φύγει ... πείτε με ενα ανώριμο, ευαίσθητο και συναισθηματικό κοριτσάκι .. αλλα κάποιες φορες ισως θα πρεπει να ξερεις τα όριά σου και τι μπορεις να αντέξεις και να μην θέτεις εσυ ο ίδιος τον εαυτό σου στον πονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξερω αν γνωρίζετε την εφαρμογή tumblr, αλλα μου ειχε πει οτι πειν κανα χρονο μιλουσε με μια κοπελα απο εκει και ένιωθε να την εχει ερωτευτεί, διέκοψαν ομως επαφές ξαφνικα (εκείνος ηταν ερασμους στην Αγγλία). Πράγματι ειχα ψάξει το προφιλ του στο Tumblr και ειχα βρει posts ερωτικά και συναισθηματικά που έκανε tag ο ένας τον αλλο και υπέθεσα οτι για εκεινη την κοπελα θα αναφέρεται. Πρόσφατα μπήκα παλι στον λογαριασμο του και ειδα οτι εχει ανεβασει μια ερωτική φωτογραφία και εχει κανει tag την ιδια κοπελα ! Δεν ξερω τι να σκεφτώ , φανταζομαι ισως επικοινωνούν ξανα ; δεν ξερω ....

Μη κολλάς μόνο στο αν μιλούν ή όχι. Δες το όλο σκηνικό, και το όλο σκηνικό δείχνει κάποιον απ' το να είναι ανώριμος μέχρι το συναισθηματικά μη διαθέσιμος.

Ισως σε καποια αλλη φαση της ζωής μου να ηθελα "απλα σεξακι" ... και αν αυτο ηταν που ηθελα θα το ειχα κανει καιρο πριν και με άλλους που έτυχαν , αλλα δεν ήθελαν τιποτα απολύτως παραπάνω . Θα νιώθω πολυ άδεια και κενή αν συμβεί με αυτον και μετα φύγει ... πείτε με ενα ανώριμο, ευαίσθητο και συναισθηματικό κοριτσάκι .. αλλα κάποιες φορες ισως θα πρεπει να ξερεις τα όριά σου και τι μπορεις να αντέξεις και να μην θέτεις εσυ ο ίδιος τον εαυτό σου στον πονο

Εγώ δεν λέω τίποτα, απλά παρουσιάζω τα διαθέσιμα σενάρια. Εσύ ξέρεις τον εαυτό σου καλύτερα, και γι' αυτό θα πρέπει να κάνεις ό,τι καλύτερο γι' αυτόν. Οι χαρακτηρισμοί μπορούν να λείπουν, δεν χωρούν σ' αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Evaki_555

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Ουσιαστικά εκείνος πιέζει τον εαυτό του για να βρει κατι να τον κανει να νιώσει ?????? Εγω πληρώ καποιες βασικες προϋποθέσεις για εκεινον , εχω ενα "πακέτο" που τον τραβάει και του αρεσει σε πρωτο επίπεδο , αλλα δε νιώθει και δεν μπορει να νιώσει για μενα ... ωστόσο θα το προσπαθησει οσο μπορει γιατι ειμαι η καλύτερη περιπτωση που του εχει τύχει μεσα σε αυτα τα 2μισι χρονια μοναξιάς του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top