Aγορά tablet

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.




:P
Θυμάστε που μου είχε χαλάσει το ipad μου. https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=164500:(:(:(
Τώρα θέλω να αγοράσω νεό όμως τα Ipad είναι πολύ ακριβά :redface:

μπορείτε να μου προτείνετε android tablet ή κατι άλλο να αγοράσω.

Δε με νοιάζει το 3g ,4g αλλά να έχει χώρο τουλάχιστον 64 επίσης θέλω μπαταρία και να μπορώ να διαβάζω βιβλία.

:clapup:
Θέλω να κρατα η μπαταρία του

Ευχαρστώ φίλοι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Γιατί πήρες το ipad με λίγα παραπάνω χρήματα έπαιρνες το samsung galaxy s tab
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γιατί πήρες το ipad με λίγα παραπάνω χρήματα έπαιρνες το samsung galaxy s tab



τα ipad 2 το αγόρασα το 2011 φίλε μου για τότε ήταν η καλύτερη αγορά αφού ΄ήταν σχετικά φτηνό. Μου άρεσε το λάτρευα το μόνο αρνητικό ήταν τα 16gb του όμως τώρα έσπασε και κλαίω.


Θέλω να αγοράσω android tablet ή οποιο άλλο αλλά όχι κακής ποιοτητας θέλω να είσαι ισάξιας με το παλιό μου ipad. Που ακόμα η μπαταρία του ήτανε σκυλί και άντεχε.




αυτό μου πρότεινες μου αρεσει φiλε μου το πρόβλημα είναι τα 16gb του βάζω καρτούλα και είναι οκ σωστά; Στο skroutz δε το πουλάνε https://www.skroutz.gr/s/5080382/Samsung-Galaxy-Tab-S-10-5-LTE-16GB.html :(

ευχαριστώ φίλε μου για την πρόταση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάρε ένα καινούριο ipad.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πάρε ένα καινούριο ipad.

Το σκέφτηκα φίλε μου αλλά είναι ακριβό :( το 64gb κάνει 480 ευρώ και μάλιστα το mini με τόσα λεφτά πήρα τον φορητούλη μου.. δε θα πάρω tablet...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ναι εξαιρετικό το s tab το έχω απο πέρσυ αγορασμένο 499 ευρώ και έχει μάλιστα και κλείδωμα με αποτύπωμα για τους περιεργους ενισχυμένη οθόνη προκειμένου να μην χαράζετε.Αμα θες βάζεις κάρτα έχει θύρα στην δεξιά μεριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ναι εξαιρετικό το s tab το έχω απο πέρσυ αγορασμένο 499 ευρώ και έχει μάλιστα και κλείδωμα με αποτύπωμα για τους περιεργους ενισχυμένη οθόνη προκειμένου να μην χαράζετε.Αμα θες βάζεις κάρτα έχει θύρα στην δεξιά μεριά

αυτό που με χαλάει σε αυτό το tablet είναι ότι δεν υποστηρίζει το s pen για πoιο λόγο η samsung σταμάτησε να το υποστηρίζει στις συσκευές της..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Τι θες την πένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τι θες την πένα?

για σημειώσεις χειρόγραφες και για να ζωγραφίζω.

Ήταν εξαιρετικό το s pen όταν το δοκίμασα στο note 4 ενός φίλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Σχετικά με την μνήμη που λες έχεις και google drive και dropbox που σε βοηθάνε να αποθηκεύεις σημειώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
σιγουρα της samsung είναι ότι καλύτερο tablet αυτή την στιγμή.

Τι έχετε να πείτε για τα windows tablet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ μου πάντως τα windows phone και tablet το 2015 δεν είχαν πολύ ζήτηση σε σχέση με τα android tablet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
επαναφερω το θεμα...

Θελω να αγορασω tablet και θελω οπωσδηποτε πενα. Ειμαι μεταξυ αυτων:
1) microsoft surface pro 4
2) thinkpad X1 tablet
3) ipad pro

Το χρειαζομαι και για προσωπικη αλλα και για επαγγελματικη χρηση. Για το 2ο το θελω κυριως να κρατω σημειωσεις, να σημειωνω πανω σε εικονες και να απαντω σε ερωτηματολογια. Γνωριζετε αν καποιο απο τα παραπανω μπορει να μετατρεπει handwriting σε text μεσα σε browser ή app, πχ REDCap? Το ipad pro φαινεται δελεαστικο και θα μου βγει πιο φτηνο, αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν θα μπορω να τρεχω το office και πιστευω οτι κανενα απο τα apps δεν θα προσφερει οτι προσφερει το office 2016 pro. Επισης πρεπει να εχει οπωσδηποτε encryption. Το ipad pro εχει δυνατοτητα να κανεις encrypt τον δισκο;

Ποιο να επιλεξω; Τι αλλο μου προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
microsoft surface pro 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
χμ, καλο φαινεται και πιο λεπτο απο το surface pro 4! Το ipad pro το σκεφτομαι γιατι θελω καλη καμερα ωστε να μη χρειαζεται να εχω μαζι μου κινητο ή φωτ. μηχανη. Φανταζομαι οτι αν καταληξω στο surface pro 4 θα ανοιγω ιατρικες εφαρμογες στον browser και δεν θα χρειαζομαι επιπροσθετες εφαρμογες, σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μετά από το σπασμένο Ipad και την πετυχημένη προσπάθεια μου να το φτιάξω αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα και να αγοράσω ένα νέο Ipad έτσι πήρα το ipad mini. Όποιος σπουδάζει επιστήμες υγείας οφείλει να έχει στην κατοχή του ένα τέτοιο μηχάνημα αφού κυριολεκτικά θα του λύσει τα χέρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
ποσο το πηρες; σκρουτζομαγαζο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Μιας και Σαν φοιτητής προσανατολιζομαι στην αγορά σταθερού υπολογιστή για το σπίτι θα ήθελα και ένα ταμπλετ λόγω φορητότητας. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις ίσα ίσα για τα βασικά Στο ιντερνετ κλπ έως 100-120 ευρώ. Αυτό που παίζει μεγάλο ρόλο είναι να μην τα παίξει μετά από κάποιο καιρό και σέρνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top