Οι πιο παράλογες απαιτήσεις που ακούσατε ποτέ!

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Με αφορμη κατι που εγινε σημερα, λεω να μαζεψουμε διαφορες παραλογες απαιτησεις ή αιτήματα απο συγγενείς, φιλους, εργοδοτες, κλπ.
Εμενα μου ζητησαν να παω στην δουλεια ενω βρισκομαι σε αδεια και ειναι χαμηλή σεζον του επαγγελματος (με αλλα λογια, ξερω πολυ καλα ποση δουλεια εχουν και θα επρεπε να τα καταφερνουν μια χαρα με ενα ατομο λιγοτερο). Τώρα ή ο διευθυντης θελει να μου την σπάσει ή ο συνάδελφος που "πνιγεται" ακομα και οταν δεν εχει καθολου δουλεια.
Αλλα που θυμαμαι ειναι: ο αδερφος μου που με ξυπνησε πριν μερικα χρονια για να μου πει να παω να τον περιμαζεψω απο το Μπουρναζι που ξεμεινε μετα την εξοδο γιατι δεν ειχε υπολογισει πως θα εκαναν απεργια τα ταξι και η συγκοινωνια. Να ξεκινησω δηλαδη απο το Μεγαλο Πευκο, να παω στο Μπουρναζι, να παρω αυτον και εναν φιλο του, να τους παω στα Πατησια για να ξαναγυρισω στο Πεύκο. :confused: Οταν ρωτησα γιατι δεν μπορει ο πατερας του φιλου του, που μενει Σεπολια, μου ειπε πως αν τολμουσε να τον παρει τηλεφωνο ο φιλος, θα θυμωνε τοσο πολυ που τον ξυπνησε που δεν θα τον επαιρνε στις διακοπες που θα εκαναν σε λιγες μερες. :confused::confused::confused: Αν αναρωτιέστε, εννοειται πως δεν πηγα.
Μετα εχω μια γνωστη που θεωρει απολυτα φυσιολογικο να παιρνω 2 λεωφορεια, ενα μετρο, τον ηλεκτρικο και μετα να περπαταω μιση ωρα για να την συναντησω ακριβως στο σπιτι της, ομως αμα της πω να συναντηθουμε 3-4 χλμ απο εκει που μενει, θα απαιτησει να παρω το αυτοκινητο και να την παρω απο το σπιτι της (οπου και θα με στησει απο κατω να κανω γυρους μεχρι να κατεβει γιατι ειναι στενος ο δρομος). Προσπαθω να την αγνοω ελπιζοντας οτι θα παρει το μυνημα πως δεν θελω να την ξαναδω. Συνεχιζει και με παιρνει τηλεφωνο μια φορα στους 3-4 μηνες, οπου και το παιζω πάντα πολυ απασχολημενη για να την δω. Που θα παει, δεν θα βαρεθει?

Για πειτε κι εσεις κανενα κουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παλαιοτερα εκανα τακτικα τον ταριφα. Το χω κοψει πια! Κι αμα δεν αρεσε, ξυδακι.
Άπο περιστατικα τετοια αλλο τιποτα, αλλα δεν τα γραφω γιατι θυμωνω οταν τα θυμαμαι. Το ζητημα ειναι το εξης- να τους βαζεις στη θεση τους. Για μενα δεν ηταν παντα ευκολο αυτο καθως ειμαι ενα ευγενικο πλασμα. Αλλα οταν τα μαζευω εκτοξευω τετοια πυρα που επικρατει το χαος. Πλεον δεν αφηνω πολλα να μαζευτουν. Τους το κοβω απτην αρχη. Ευγενικα παντα. Κι αν δε γινω καταννοητη, γινομαι αγενης. Προσωπικα δε με πειραζει καθολου πλεον να γινω αγενης. Εν ολιγοις, μπορω να γινω αρκετα bitch. Αν με ενοχλησουν. Προτιμω ομως να με φοβουνται, παρα να γινομαι ο μαλακας μιας υποθεσης.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πέρυσι που έκανα πρακτική σε μια σχεδιάστρια, σε κάποια φάση είχε φύγει, είχε πάει Παρίσι ή κάπου τεςπα, εκτός Αθηνών.
ΟΠΟΤΕ σαν βοηθός, μου λέει ότι πρέπει να πάω ΕΓΩ σε μια γκαλερί που' χαμε εκθέσει τα ρούχα, να πάω να τα μαζέψω, να τα βάλω σε θήκες, να ξεβιδώσω τα 3 stands των ρούχων, να τα τακτοποιήσω, να τα μαζέψω με ταινία, να κάτσω να περιμένω και την άλλη να μου κόψει τιμολόγιο, να τα κουβαλήσω ΟΛΑ αυτά μόνη μου μιας και είμαι και το πρώτο μπόι, να τα βάλω μέσα στο ταξί, να τα αφήσω στο στούντιο, να ψάξω να βρω συγκεκριμένο ρούχο να το αφήσω στο τραπέζι για να το πάρει ένας τύπος, μετά να πάω σπίτι να κουβαλήσω τα δικά μου πράγματα για τη σχολή και όλα αυτά στις 3:30 η ώρα, και στις 4 έδινα επειδή είχα εξεταστική. Α! Μου' χε δώσει και ένα 5ευρω για το ταξί. Νε, 5€. :hehe:
[κι όλα αυτά ήταν δουλειά 3 ατόμων κι όχι 1]

Anyway. Δε παίζει όλα αυτά να τα κατάφερνα μόνη, οπότε πήρα τον αδερφό μου να με βοηθήσει να με πάει, να με φέρει, να κουβαλήσει κτλ. και τα' βγαλα πέρα. Ήταν του ματς φορ μι.
Και εκτός από όλα αυτά, ο άλλος βοηθός της είχε την απαίτηση να μου πει να πάω εκεί που βρίσκεται και να του αφήσω τα ρούχα του, επειδή ήμουν με αμάξι, οπότε θα' ταν εύκολο για μένα να κάνω στάση 15' για να χάσω το μάθημά μου. Σ' αυτόν δεν έκανα τη χάρη, και δεν πήγα - ήταν η 1η φορά που έγινα κακιά με κάποιον.

Τεςπα, υποθέτω πάντα θα έχουν απαιτήσεις από μας, δατς λάιφ. [τουλχ σε επαγγελματικό επίπεδο]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Χμμμμμ σε φάση σοβαρής εργασίας που γνώριζα οτι δεν ήταν ολοκληρωμένη και ενημέρωσα οτι πάμε ξυπόλητοι στα αγκάθια η απάντηση "Κόψε το λαιμό σου...."
Εγώ τον έκοψα...αλλά δεν φαντάστηκαν ότι κόβοντας το λαιμό μου....κοπήκαν κι άλλων οι λαιμοί....
Εγώ το μέρος της δουλειάς το παρέδωσα αλλά δυστυχώς πατώσαμε....αναγνωρίζοντας οι τρίτοι την ξεροκεφαλιά των υπολοίπων και τον υπέρμετρο εγωισμό ότι θα τα κατάφερναν….



Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους...γκου χου γκου χου....:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Λοιπόν ακούστε να πάθετε!:eek: Αίτημα συμφοιτητή: "Τέσα, διάβασε όλη την εργασία μου και διόρθωσέ τη. Δεν είναι τίποτα ένα απόγευμα θα σου πάρει"
Ε, αν είναι δυνατόν.....:eek: Δεν του έφτανε που του έδωσα όλο μου το διαδικτυακό υλικό....:eek: Ό,τι και να προσφέρεις φαίνεται λίγο τελικά...:eek: Οι επιθυμίες των ανθρώπων είναι απύθμενες...:eek: Και μου το παίζει κι ερωτευμένος από πάνω...:eek:
Ε, καλά, έτσι θα με κερδίσει;:eek: Είπαμε καλά καλή, αλλά δεν θα είμαι και θύμα...:eek: Απόφαση!!!:oops::oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Τι θυμα ρε παιδι ,μην το παιρνεις ετσι απλα νιωθει πολυ οικεια μαζι σου που ξερεις μπορει να σε παρει και στο σπιτι του ολοκληρη ,αυτο σε μαρανε?χαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τι θυμα ρε παιδι ,μην το παιρνεις ετσι απλα νιωθει πολυ οικεια μαζι σου που ξερεις μπορει να σε παρει και στο σπιτι του ολοκληρη ,αυτο σε μαρανε?χαα

Έχεις δίκιο, ίσως να είμαι υπερβολική. Βασικά φοβόμουν να πάρω τέτοια ευθύνη, γιατί αν δεν έγραφε καλά, εγώ θα τ' άκουγα. Όσο για το άλλο πού λες, τι να σου πω; Δηλώνω άγνοια.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αλλο: με ενοχλει να μου υποδεικνυουν πως να δουλευω. Ειναι πολυ σπαστικο. Αλλα στη δουλεια μου επιβαλλεται υπομονη και διπλωματια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top