[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Βρε κορίτσια, έχετε καμιά καλή συμβουλή ενυδάτωσης να δώσετε; Έχω μεικτή και πολύ καλής ποιότητας επιδερμίδα, αλλά σε αυτή την φάση είναι χάλια! Δεν ξέρω μήπως φταίει το κλίμα εδώ.:hmm:

Την αισθάνομαι διψασμένη, αλλά την ίδια στιγμή βγάζω και μερικά σπυράκια (λίγα, αλλά για τα δεδομένα μου κάμποσα). Πήρα μια ενυδατική μάσκα για 1 χρήση, κάτι έκανε, αλλά λίγα πράγματα!:/: Επίσης βάζω πάντα ενυδατική, δεν είναι ότι δεν ενδιαφέρομαι. Επίσης είμαι λίγο υστερική με τα μαύρα στίγματα και χρησιμοποιώ τα ειδικά patches. Λέτε να έχει καμιά επίπτωση;

Ξέρετε κάτι που προσφέρει καλή ενυδάτωση, είτε χειροποίητη μάσκα, είτε serum, ότι ξέρετε.

εμενα ο δερματολογος μου πε την ειδικη bepanthol για το προσωπο... εχει ΑΚΡΙΒΩΣ οτι και οι αλλες ενυδατικες, του εμποριου, αλλα μονο αυτα, οχι χιλια δυο προσθετα!
το δερμα μου καθε που τη βαζω ηρεμει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγώ ΠΩΣ να φτιάξω τα μαλλιά μου και κυρίως πώς να τα κάνω να μην πετάνε λες και έχω βάλει το χέρι μου στην πρίζα? Είναι σγουρά και λίγο πιο κάτω από τους ώμους περίπου...

Ειναι σγουρα ή σπαστα?
Μπορεις να βαζεις αφρο αφου λουστεις και να τα αφηνεις να στεγνωσουν μονα τους. Ουτε ογκο θα παρουν για να φουσκωνουν και να πετανε, ουτε θα πετανε τριχες απο εδω κι απο εκει απο το πιστολακι. :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αυτές οι τρίχες που πετάνε είναι που μου σπάνε τα νεύρα. Τώρα, να τα αφήνω να στεγνώνουν μόνα τους μες στο κρύο, δεν πολυλέει κιόλας (μην καταλήξω με πνευμονιά για τρίχες :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αυτές οι τρίχες που πετάνε είναι που μου σπάνε τα νεύρα. Τώρα, να τα αφήνω να στεγνώνουν μόνα τους μες στο κρύο, δεν πολυλέει κιόλας (μην καταλήξω με πνευμονιά για τρίχες :P ).

Να λουζεσαι 5 ωρες πριν βγεις απο το σπιτι. :P
Μπορεις να βαζεις λακ για να "καθονται" οι τριχες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χμμμ, μάλιστα :P
Thanx :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μην κοροηδέψει καμιά σας σκότωσα θα κάνω δήλωση
Σήμερα πρώτη φορά στη ζωή μου έβαλα make up. και όχι δεν έβαλα στο γάμο μου κινηγούσα τις κοπέλες με τα πινελάκια για να τις αποφύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Μην κοροηδέψει καμιά σας σκότωσα θα κάνω δήλωση
Σήμερα πρώτη φορά στη ζωή μου έβαλα make up. και όχι δεν έβαλα στο γάμο μου κινηγούσα τις κοπέλες με τα πινελάκια για να τις αποφύγω.


:clapup: :clapup: :clapup:

παντα υπαρχει η πρωτη φορα!
η ερωτηση ομως ποια ειναι???:hmm:
ξερεις πως βγαινει? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όχι :worry:
έλεγα νερό ή με μωρομάντηλα ότι πετύχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λοσιον καθαρισμου μπουμπου δεν εχεις?
σαπουνακι, εστω?
καλα ειναι τα μωρομαντηλα, αλλα ΘΕΛΕΙ και το ΚΑΤΙΤΙΣ παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρώτη φορά στα 24??? Και νόμιζα οτι εγώ κατέχω το ρεκόρ μη-βαψίματος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όταν λές σαπούνι τι ένοείς; έχω Φα που κάνω το πρόσωπο μου πρωί βράδυ, ξερεις τον κύβο,
Υ.Γ τι είναι η λοσιόν καθαρισμου; τι διαφορά έχει απο το σαπούνι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πρώτη φορά στα 24??? Και νόμιζα οτι εγώ κατέχω το ρεκόρ μη-βαψίματος! :P

τον Ιούλιο κλείνω τα 25 :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλά εγώ πρώτη φορά βάφτηκα αρκετά μικρή (θα ήμουν γύρω στα 14) αλλά γενικά βάφομαι πολυυυυυυ σπάνια, ακόμα και σε επίσημες περιστάσεις δεν βάφομαι καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Όταν λές σαπούνι τι ένοείς; έχω Φα που κάνω το πρόσωπο μου πρωί βράδυ, ξερεις τον κύβο,
Υ.Γ τι είναι η λοσιόν καθαρισμου; τι διαφορά έχει απο το σαπούνι;

ειναι σα γαλακτωμα (τι σα δλδ:P) που ειναι μεσα σε μπουκαλακι. βαζεις λιγη ποσοτητα σε βαμβακι και τριβεσαι απαλα εκει που ειχεσ μεικαπ, για να φυγει και να αφησει καθαρους πορους μετα.
στα σουπερμαρκετ, της νιβεα ειναι το πιο οικονομικο, καπου 3-4 ευρα.
απο γνωστους οικους ..χτυπανε μεχρι και 30-40,αναλογα την ποσοτητα και τη χρηση.
μπιτ ασχετο εισαι ρε μανια αλλα μαρεσειιιιιιιι!:clapup:


μεικ απ ουτε γω βαζω ποτε :P:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καλα, ουτε εγω εχω βαλει ποτε make-up, αλλα βρε Μανια μου τη μασκαρα π.χ. με τι τη βγαζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Όταν λές σαπούνι τι ένοείς; έχω Φα που κάνω το πρόσωπο μου πρωί βράδυ,

καλο ειναι και το φα, και ο,τι να ναι τελοσπαντων, αλλα θα σου προτεινα να παρεις ενα που να ΛΕΕΙ ΕΠΑΝΩ οτι ειναι για το ΠΡΟΣΩΠΟ. πχ, dove με υδατικη κρεμα, η καποια noxema, δε θυμαμαι κιολας.


εγω δεν καθαριζω τη μουριτσα μου με σαπουνι αλλα μονο με λοσιον και βαμβακακι, το βρισκω πιο ανετο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
τι ενοείς όπου έβαλα; σε όλο το πρόσωπο μου είπε η κοπελα που μου την πούλησε αυτην την αηδία, έπρεπε να βάλω σε στάνταρ μέρη;
άσε που έχει μία περίεργη έσθηση στο πρόσωπο.:sick:
με ανακατέυει η μυρωδιά του. δηλαδί δεν κάνει το σαπούνάκι μου έ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλα, ουτε εγω εχω βαλει ποτε make-up, αλλα βρε Μανια μου τη μασκαρα π.χ. με τι τη βγαζεις?

με μωρομάντηλο και μετα πλένωμε με σαπούνι(το χρησιμοποιω πολλλλα χρόνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μανια μην ακους αυτες τις υστερικές αγαπη μου....
μια χαρα βγαλτη με τα μαντηλάκια σου, μετα πέρασε κι ένα σαπουνισματακι κι εισαι σουπερ ντουπερ!
να βάζεις πάντα απο κάτω ενυδατική κρεμούλα κι οταν το βγαζεις επισης κρεμουλα
κι αν μια στα τοσα κοιμηθεις με αυτο δεν εγινε και η καταστροφή του δράμαλη! απλα θα μουτζουρώσεις τη μαξιλαροθήκη σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top