Πώς σκέφτονται οι άντρες;

bibibo

Νεοφερμένος

Η bibibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εμένα , αν δεν μου πεις σε ποιο μπαρ συμβαίνει αυτό - πάντα σε λάθος μαγαζιά βγαίνω γαμώτο :mad:

Η πλάκα είναι ότι δεν έχω δει τέτοια σκηνικά σε μπαρ , αλλά σε χώρο εργασίας . Σε μέρος που δεν πάει το μυαλό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
bibibo(εχεις και ωραιο ονομα:P),συμφωνω απολυτα μαζι σου...
εχω δει και γω με τα ματια μου κοπελα να της τρεχουν τα σαλια σαν σκυλος πεινασμενος που μολις εντοπισε την κονσερβα:whistle:
απλα πιστευω πως εχει παρεξηγηθει λιγο ο τροπος που εκανα το θεμα...
δεν το κανω ρατσιστικα και καλα οτι εμεις οι γυναικες ειμαστε πιο πανω και τετοιες μπουρδες!!!
συζητηση και γνωμες ανταλλασουμε
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bibibo

Νεοφερμένος

Η bibibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εννοείται ότι συζήτηση κάνουμε. Ένα παρεάκι είμαστε:clapup::clapup:!! Εξάλλου το θέμα από αλλού ξεκίνησε , αλλού πήγε και που θα πάει ακόμα .. Η bibibo είναι η αγαπημένη μου κούκλα, και την έχω 20 χρόνια ..από παιδούλα τόσο δα μικρούλα .. που μεγάλωσα σ' αυτόν τον κόσμο το μάταιο , τον άπληστο , ράβε ξήλωνε ..

Και μένα μ'αρέσουν τα γατάκια πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
α και γω ειχα την bibibo μικρη και την επαιζα:redface::redface::redface:
αληθειαα???
εμενα γενικα μου αρεσουν τα ζωακια...τωρα ειναι η περιοδος των γατιων:P
εχω 18 γατουλες:)
πιο μικρη ειχα και μια κοκερινα,αλλα μας αφησε εδω και 2 χρονια...ηταν γριουλα η καημενη,15 χρονων!:(
απο τοτε εχω γατακια:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noname110210

Νεοφερμένος

Η noname110210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα κ από εμένα...
Διάβασα πολλές και ενδιαφέρουσες απόψεις αλλά fnou μου νομίζω ότι είσαι λίγο μικρούλα 19-20; Έτσι κατάλαβα.. Καλά όχι πως εγω είμαι καμιά γριά :P
Τέλος πάντων απλά κ εγώ σε αυτή την ηλικία αναρωτιόμουν πως σκέφτονται οι άντρες και συγκεκριμένα αναρωτιόμουν αν ένας άντρας υπάρχει περίπτωση να μείνει σε όλη του τη ζωή πιστός... Ρώτησα κάποτε ξεκάθαρα σε μια δημόσια κοινώτητα αλλά απάντηση δεν πήρα... Τέλος πάντως δεν είναι αυτό το θέμα κ ούτε με απασχολεί πλέον γιατί οι απαντήσεις ήρθαν από μόνες τους με το πέρασμα του χρόνου... Έχω κ εγώ σχεση πολλά χρόνια , τα διπλάσια από εσένα και η απάντησε σε όλα μου τα ερωτήματα ήρθε από τον ίδιο μου τον εαυτό τον οποίο θεωρούσα, τέλειο, αφοσιωμένο, θυσιασμένο στη σχεση που είχα και φοβόμουν το "φαινόμενο άντρας".. you know τα γνωστά κέρατο, ασυνεννοησία κλασσικά πραγματάκια...
Αυτό που θέλω να σου πω ειναι ότι δεν υπάρχει κάποια απάντηση... Απλά να θυμάσαι πως ότι οι άντρες κ οι γυναίκες σκέφτονται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο απλά εφράζονται διαφορετικά... Είναι ευαίσθητοι, κλαίνε, αγαπάνε, θυμώνουν, κερατώνουν, φέρονται άσχημα, φέρονται τρυφερά, συζητούν επι ώρες, έχουν κατανόηση, είναι κάφροι, σπαστικοί, φιλικοί κλπ κλπ κλπ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Οι άντρες κερατώνουν και φέρονται άσχημα όπως ακριβώς κάνουν κ οι γυναίκες...
Φέρονται τέλεια σε μια σχέση όπως κάνουν κ οι γυναίκες...
Κ όλα αυτά περί ληγουρίων που είπες να ξέρεις πως οι περισσότεροι ειδικά στην ηλικία σου πολλά λένε λίγα κάνουνε.. Όπως οι γυναίκες τείνουν να κρύβουν τους συντρόφους τους (λόγω κοινωνίας) έτσι κ οι άντρες αυξάνουν τις επιδόσεις τους ειδικά σε αυτή την ηλικία..
Λοιπόν κάνε στην άκρη τις απορίες περί το πως σκέφτονται οι άντρες και μην διαχωρίζεις τα φύλα έτσι..
Έχε στο νου σου πως αν το αγόρι σου πχ φεύγει όταν εσύ καίγεσαι και θες να αναλύσετε κάτι το οποίο εσύ έθιξες, εσύ κάνεις κάτι άλλο που του τη σπάει εξίσου.. Μην ξεχνάς δεν έιστε στα μέλια τώρα,αγαπιέστε αλλά τώρα είναι που για να κρατήσει η σχέση πρέπει να μάθετε ο ένας τα ελαττώματα του άλλου...
Κ επίσης μια συμβουλή...Ποτέ μην κρίνεις κανέναν.. Και μην σκέφτεσαι αν ήταν σωστό αυτό που έκανε κάποιος άλλον γιατί κάποια μέρα θα βρεθεέις εσύ στη θέση του και θα χτυπάς το κεφάλι σου γτ δεν θα το πιστεύεις... Άνθρωποι είμαστε κάνουμε λάθη κ έχουμε πάθη αλλά κάνουμε κ το σωστό...Δεν είμαστε τέλειοι...
Φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sara1993

Νεοφερμένος

Η sara1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δε σκέφτονται... Η αλήθεια είναι αυτή! Προχθές φιλήθηκα με έναν φίλο μου και τώρα λέει πως απλά βρέθηκε σε στιγμή αδυναμίας και θέλει να παραμείνουμε φίλοι, και αυτό να μην το μάθει κανείς και να ξεχαστεί... Δεν μπορώ να μπω στη λογική τους... Η αλήθεια είναι αυτή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Δε σκέφτονται... Η αλήθεια είναι αυτή! Προχθές φιλήθηκα με έναν φίλο μου και τώρα λέει πως απλά βρέθηκε σε στιγμή αδυναμίας και θέλει να παραμείνουμε φίλοι, και αυτό να μην το μάθει κανείς και να ξεχαστεί... Δεν μπορώ να μπω στη λογική τους... Η αλήθεια είναι αυτή!!

Ε καλά, φιληθήκατε, δεν έγινε και κάτι τραγικό. Ίσως εμείς (οι γυναίκες) μερικές φορές να τα μεγαλοποιούμε τα πράγματα. Βέβαια ξέρω και κάποιους άντρες που το κάνουν αλλά συνήθως εμείς είμαστε drama queens/μελοδραματικές/whatever.

Βέβαια δεν μπορούμε να γνωρίζουμε εμείς τι ακριβώς έχει γίνει με τον φίλο σου οπότε δεν μπορούμε να τον καταλάβουμε (ούτε εσένα for that matter). :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Βέβαια ξέρω και κάποιους άντρες που το κάνουν αλλά συνήθως εμείς είμαστε drama queens/μελοδραματικές/whatever.

Πιο drama queens από τους άντρες δεν είμαστε! Λίγο να τους αφήσεις να "περιμένουν" και ξεκινούν την γκρίνια... :worry::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Απαντάω στην ερώτηση του θέματος γιατί βαριέμαι να διαβάζω όλα αυτά τα μηνύματα...

Έχω την εντύπωση πως αν μπορούμε να βγάλουμε ένα γενικό ορισμό για το πως σκεφτόμαστε οι άντρες η απάντηση είναι πως σκεφτόμαστε απλά.

Δηλαδή έχω την εντύπωση πως τα πράγματα είναι πιο απλά για τους άντρες...ενώ οι γυναίκες έχουν την τάση να τα αντιμετωπίζουν ως πιο σύνθετα.

Βέβαια αυτός ο τρόπος αντιμετώπισης των πραγμάτων και σκέψης ισχύει κυρίως όταν κάποιος είναι νηφάλιος και αντικειμενικός. Όταν κάποιος έχει να σκεφτεί κι να αποφασίσει για πράγματα που ακουμπούν την ζωή του αντιδρά με εντελώς μοναδικούς και ακατανόητους τρόπους... που σίγουρα δεν μπορούν να μπούν σε γενικεύσεις και κανόνες...

Αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sara1993

Νεοφερμένος

Η sara1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
κοιτα οκ ναι ισως εχεις δικιο...ομως και μονο σαν συμβαν εμενα μου εκανε μεγαλη εντυπωση....γιατι μ' αυτον συζητουσα τα παντα( και οταν λεω τα παντα εννοω τα παντα, καταλαβαινεις που αναφερομαι) ενταξει τι να πω....δε 9α κατσω να σκασω κιολας, δεν ειναι ο χαρακτηρας μου εξαλλου..αλλα οπως και να το κανουμε οι αντρες ετσι ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
..αλλα οπως και να το κανουμε οι αντρες ετσι ειναι!
Καλά μην το δέσεις και κόμπο... άσε και κάποιο λογικό περιθώριο αναθεώρησης. Δεκαεπτά ετών είσαι. Έχεις πολλά να μάθεις ακόμη για τους άντρες και πολύ περισσότερα για τον ίδιο σου τον (θηλυκό) εαυτό! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Πιο drama queens από τους άντρες δεν είμαστε! Λίγο να τους αφήσεις να "περιμένουν" και ξεκινούν την γκρίνια... :worry::redface:

δεν υπαρχει πιο γκρινιαρικο ειδος σε αυτο τον πλανητη απο τους αντρες οταν εχουν κολλησει ενα απλο συναχακι!!!
ανυποφοροι σου λεω ειδικα οταν ο αντρας που εχει γριπουλα ειναι και το ετερον ημισι!
το μονο που μπορω να σου ευχηθω ειναι:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
δεν νομιζω να καταλαβω και ποτε....... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
ενα μικρο tip αννα..Δε χρειαζεται να μαθεις ποτε..απλα να τους χειριζεσαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω πως αν ξέραμε πως σκέφτονται θα χανόταν όλη η μαγεία, η περιπέτεια, η εξερεύνηση του αγνώστου.

Καλοί είναι μωρέ, μας ομορφαίνουν τη ζωή, ενίοτε μας βασανίζουν κιόλας.
(Όχι ότι εμείς πάμε πίσω, χοχοχο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melancholic_man

Νεοφερμένος

Ο melancholic_man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαστε απλοί στη λειτουργία μας.Αν δεν έχουμε να πούμε κάτι δε λέμε τίποτα,αν έχουμε να πούμε το λέμε.Δεν έχουμε τη δικιά σας περίπλοκη σκέψη που για να πείτε αυτό που θέλετε λέτε άλλα και περιμένετε να καταλάβουμε τι θέλετε να πείτε.Και δεν είναι τι σκεφτόμαστε εμείς.Είναι τι νομίζετε πως σκεφτόμαστε.Εκεί δημιουργείται το μπέρδεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NdeSign3rArtiSt

Νεοφερμένος

Ο NdeSign3rArtiSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και εγώ το ίδιο! Συνεχώς προσπαθώ να τον μαζέψω
και να τον σοβαρέψω, γιατί
μου χαλάει το ίματζ του πιο ανώριμου της παρέας.
αχαχαχαχαχα

Καλά μην το δέσεις και κόμπο... άσε και κάποιο λογικό περιθώριο αναθεώρησης. Δεκαεπτά ετών είσαι. Έχεις πολλά να μάθεις ακόμη για τους άντρες και πολύ περισσότερα για τον ίδιο σου τον (θηλυκό) εαυτό! ;)
εμπειρο; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε ανάλογα την φάση στην οποία βρίσκονται τη δεδομένη στιγμή. Πότε με το πάνω και πότε με το κάτω κεφάλι. :hehe: :hehe:
 

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aν έχετε άντρες με τόσο διαδική σκέψη, βρείτε καλύτερους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top