Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Θα κυκλοφορήσει αύριο η beta έκδοση των windows 8;

Είχα ένα πρόβλημα με το avast και το απεγκατέστησα. Έβαλα ένα άλλο δωρεάν αντιβάιρους - ήθελα να ρωτήσω:
το microsoft security essentials μπορεί να χρησιμοποιηθεί μαζί με άλλο αντιβάιρους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Δυσκολο να εχει προβλημα το mouse, αλλα μαλλον ειναι η μονη πιθανοτιτα που μενει! Πρεπει να εχει εγκυηση παντος, οποτε να τους το επιστρεψεις

Και έτσι έγινε. Πήγα σμρ το πρωί κι μου το αλλάξαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το microsoft security essentials μπορεί να χρησιμοποιηθεί μαζί με άλλο αντιβάιρους;
καλυτερα οχι..

μην βαλεις δυο μαζι,,που λειτουργουν ασπιδα ταυτοχρονα..

θα κολλησει το συστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Όταν φεύγω απ' την οθόνη του λάπτοπ , μετά από 15-20 λεπτά κλείνει από μόνο του λόγω αδράνειας.Ύστερα , πατάω το κουμπί που το ανοίγει , επιλέγω χρήστη και τα εμφανίζει όλα όπως ήταν πριν φύγω.Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση για να παραμένει το pc μου ανοιχτό όση ώρα και να λείπω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
καλυτερα οχι..

μην βαλεις δυο μαζι,,που λειτουργουν ασπιδα ταυτοχρονα..

θα κολλησει το συστημα

Ευχαριστώ, μικρό μου πόνυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
θα κολλησει το συστημα
Δεν θα κολλήσει ακριβώς, αλλά θα γίνει πολύ πιο αργό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Όταν φεύγω απ' την οθόνη του λάπτοπ , μετά από 15-20 λεπτά κλείνει από μόνο του λόγω αδράνειας.Ύστερα , πατάω το κουμπί που το ανοίγει , επιλέγω χρήστη και τα εμφανίζει όλα όπως ήταν πριν φύγω.Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση για να παραμένει το pc μου ανοιχτό όση ώρα και να λείπω?

Ναι, μπες στο control panel και βρες τα power options και εκεί μπορείς να το ρυθμίσεις να μην σβήνει ποτέ η οθόνη... Αυτό το κάνει το πισι σου για εξοικονόμηση ενέργειας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ευχαριστώ, μικρό μου πόνυ.

:hehe::hehe::hehe::worship::worship::thumbsup:


Δεν θα κολλήσει ακριβώς, αλλά θα γίνει πολύ πιο αργό.

το λαπτοπ της αδελφης μου ειχε κολλησει τελειως..ουτε φορτωνε.. και το πηγε σε τεχνικο
επειδη εβαλε δυο αντιικα..και κατι αλλες μπορδες.. κατω δεξια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Ναι, μπες στο control panel και βρες τα power options και εκεί μπορείς να το ρυθμίσεις να μην σβήνει ποτέ η οθόνη... Αυτό το κάνει το πισι σου για εξοικονόμηση ενέργειας...
Το βρήκα , ευχαριστώ για τη βοήθεια ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ευχαριστώ, μικρό μου πόνυ.
χεχε μου θυμισες αυτο:https://www.greektube.org/content/view/89551/2/:clapup::clapup::clapup:
λοιπον παιδια εγω θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε: υπαρχει καποιος τροπος να στελνω δωρεαν sms σε κινητα(στην Ελλαδα μονο με νοιαζει) δωρεαν μεσω pc??ειχα ακουσει κατι για το yahoo widgets οτι γινεται αλλα δεν βρηκα ακρη...γενικα πειτε μου αν ξερετε αλλα να ειστε σιγουροι οτι δεν εχει καμια κρυφη χρεωση σε παραληπτη η αποστολεα....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
χεχε μου θυμισες αυτο:https://www.greektube.org/content/view/89551/2/:clapup::clapup::clapup:
λοιπον παιδια εγω θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε: υπαρχει καποιος τροπος να στελνω δωρεαν sms σε κινητα(στην Ελλαδα μονο με νοιαζει) δωρεαν μεσω pc??ειχα ακουσει κατι για το yahoo widgets οτι γινεται αλλα δεν βρηκα ακρη...γενικα πειτε μου αν ξερετε αλλα να ειστε σιγουροι οτι δεν εχει καμια κρυφη χρεωση σε παραληπτη η αποστολεα....;)
δωρεαν δωρεαν δεν ξερω..ξερω κατι στο οποιο μπορεις να στελνεις με οτιδηποτε ονομα αποστολεα θελεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δωρεαν δωρεαν δεν ξερω..ξερω κατι στο οποιο μπορεις να στελνεις με οτιδηποτε ονομα αποστολεα θελεις..

μπααααα thanx αλλα δεν το θελω αυτο απλά θελω μια εφαρμογη μεσω της οποιας θα μπορω να στελνω 5-10 free sms καθε μερα για να σταματησω να χαλαω/τελειωνω τοσο γρηγορα την καρτα μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Καλημέραααα, έχω ένα θεματάκι καιρό τώρα με το πισί μου αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το τρέξω σε τεχνικό. Καθώς πατάω το κουμπί για να τον ενεργοποιήσω τις περισσότερες φορές κλείνει μόνο του. Κόβω την παροχή του ρεύματος για μερικά δευτερόλεπτα και ξαναπροσπαθώ. Αφού τα έχω καταφέρει με πολύ σκληρή δουλειά να ανοίξει, μετα απο λίγο κλείνει πάλι.
Στην αρχή πίστευα πως είναι το τροφοδοτικό. Μια όμορφη πρωϊα λοιπόν ανακαλύπτω οτι έχει χαλάσει το κουμπί απο το κουτί. Χάρηκα δεν το κρύβω, που να έτρεχα να φτιάχνω το τροφοδοτικό, μα η χαρά μου κράτησε λίγο...:( Πάλι τα ίδια!!!:worry:
Μήπως τελικά φταίει το τροφοδοτικό? Τι άλλο θα μπορούσε να είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Καλημέραααα, έχω ένα θεματάκι καιρό τώρα με το πισί μου αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το τρέξω σε τεχνικό. Καθώς πατάω το κουμπί για να τον ενεργοποιήσω τις περισσότερες φορές κλείνει μόνο του. Κόβω την παροχή του ρεύματος για μερικά δευτερόλεπτα και ξαναπροσπαθώ. Αφού τα έχω καταφέρει με πολύ σκληρή δουλειά να ανοίξει, μετα απο λίγο κλείνει πάλι.
Στην αρχή πίστευα πως είναι το τροφοδοτικό. Μια όμορφη πρωϊα λοιπόν ανακαλύπτω οτι έχει χαλάσει το κουμπί απο το κουτί. Χάρηκα δεν το κρύβω, που να έτρεχα να φτιάχνω το τροφοδοτικό, μα η χαρά μου κράτησε λίγο...:( Πάλι τα ίδια!!!:worry:
Μήπως τελικά φταίει το τροφοδοτικό? Τι άλλο θα μπορούσε να είναι?

Οταν λες οτι κλεινει μονο του εννοεις οτι καποια στιγμη σβηνει υπολ. και οθονη ή κλεινει κανονικα ;
Ελεγξε το καλωδιο που παει απο τροφοδοτικο προς μπριζα..
Παιζει να εχει προβλημα η μπριζα;Δες το
Ξερω φαινεται ηλιθιες αυτες οι θεωριες αλλα πριν σκεφτεις τα πολυπλοκα καλυτερα να κοιταμαι και τις βλακιες. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Κλείνει τελείως. Δεν έχει πρόβλημα η πρίζα σίγουρα, γιατί αρχικά άλλαξα το πολύπριζο και μετά άλλαξα και θέση στον υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Κλείνει τελείως. Δεν έχει πρόβλημα η πρίζα σίγουρα, γιατί αρχικά άλλαξα το πολύπριζο και μετά άλλαξα και θέση στον υπολογιστή.

Το εχεις καθαρισει ποτε απο μεσα;
Παλι ηλιθια ερωτηση αλλα ενος φιλου του εκανε κολπα και εφταιγε αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Το εχεις καθαρισει ποτε απο μεσα;
Παλι ηλιθια ερωτηση αλλα ενος φιλου του εκανε κολπα και εφταιγε αυτο...
Κι όμως δεν είναι χαζή η ερώτηση.Κι εμένα είχε γεμίσει σκόνη από μέσα και την έβγαλα με σκούπα. :look:
Έκλεινε τότε που και που.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Μμμμμ έχω αρκετό καιρό είναι η αλήθεια!! Θα το κάνω σήμερα και θα δω!!;)
Thanx!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν εχεις σκοπο να το κανεις τοτε θα προσεξεις τι υλικα θα χρησιμοποιησεις και πως θα καθαρισεις το εσωτερικο του υπολογιστη απο τις σκονες, αραχνες κτλ.
Μεγαααααααααααλη προσοχη μην προκαλεσεις ζημια απο εκει που δεν ειχε. . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Κλείνει τελείως. Δεν έχει πρόβλημα η πρίζα σίγουρα, γιατί αρχικά άλλαξα το πολύπριζο και μετά άλλαξα και θέση στον υπολογιστή.

  • Τσεκάρεις θερμοκρασίες CPU, καλύτερα από bios, αλλά υπάρχουν και προγραμματάκια.
  • Τσεκάρεις την ψύκτρα αν πατάει καλά, μήπως και θέλει πάστα.​
  • Τσεκάρεις ανεμιστηράκι, αν έχει σκόνη, καθαρίζεις καλά. Φυσάς....:P( ή ανοίγεις το μηχάνημα και το κάνεις:/: (υπάρχουν ειδικά σπρέι) ή παίρνεις το σεσουάρ των μαλλιών (παρακινδυνευμένο) το βάζεις στο κρύο και φυσάς στην πίσω πλευρά το ανεμιστηράκι (καμιά φορά πιάνει).​
  • Aν είναι οκ, τσεκάρεις με άλλο τροφοδοτικό.​
  • Αν πάλι όλα είναι εντάξει, τσεκάρεις με άλλη κάρτα γραφικών, και μνήμες.
  • Αν το πρόβλημα και πάλι συνεχίζεται και φυσικά δεν έχεις κάνει τα παραπάνω, διότι δεν ξέρεις η φοβάσαι πας σε τεχνικό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top