Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ πάντως ζυγίζομαι κάθε πρωί, βλέπω τις αποκλίσεις της ζυγαριάς, αλλά δε δίνω πολύ σημασία...
Με βοηθάει. Δε μπορώ να κάνω δίαιτα διαφορετικά, αν και συμφωνώ μαζί σας πως όλοι προτείνουν 1 φορά την εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μάνια μην δίνεις σημασία σε κανέναν :)!!! Εσύ να κάνεις την δίαιτα που θέλεις και ασε πεθερές και συμπεθέρες να βράζουν στο ζουμι τους! Σιγα- σιγά θα φτασεις στα επιθυμητά κιλά και όλοι όσοι σε ειρωνεύονται θα καταπιουν την γλώσσα τους ;)!

Πάντως καλό θα ήταν να ακολουθήσεις τις συμβουλες ενός ειδικού όπως λέει και το Γίδι! Μπορεί να σου φαίνεται οτί θα σε διατάζουν αλλά έτσι θα έχεις και τα καλύτερα αποτελέσματα! Θα είναι σαν να έχεις συμπαράσταση από κάποιον!Το πρόγραμμα που ακολουθούσες μέχρι σήμερα από ότι έχω καταλαβει δεν είναι και το καλύτερο για τον οργανισμό σου! :)

Έπιπλέον πρέπει να ξέρεις οτι όταν αρχίζεις την συστηματική γυμναστική στην αρχή η ζυγαριά μπορεί να σε δείχνει πιο βαρια από ότι είσαι! Αυτό συμβαίνει γιατι στην αρχη πέρνεις μυς (αν το λέω σωστα :redface:)!Μην αποθαρρυνθείς από αυτο ;)!Εσύ βάλε το στόχο σου και είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρεις :)! Εμείς είμαστε εδώ για να σε στηρίξουμε :)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ευχαριστώ κορίτσια, με κάνατε να νοιώσω καλύτερα, πραγματικά, απλά δεν ήθελα να φανώ η σπαστική του στεκιού, σε στύλ "ώχ ο σπασίκλας πάλι φρίκαρε":bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
ευχαριστώ κορίτσια, με κάνατε να νοιώσω καλύτερα, πραγματικά, απλά δεν ήθελα να φανώ η σπαστική του στεκιού, σε στύλ "ώχ ο σπασίκλας πάλι φρίκαρε"

Μην το ξαναπείς αυτο! Εδω είμαστε για να μοιραζομαστε εμπειρίες και να δίνουμε συμβουλές! Καλά έκανες και το είπες! Όταν μοιραζόμαστε τα προβλήματα μας με τους άλλους αισθανόμαστε καλύτερα και βλέπουμε οτι το πρόβλημα μας δεν είναι μοναδικό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μην το ξαναπείς αυτο! Εδω είμαστε για να μοιραζομαστε εμπειρίες και να δίνουμε συμβουλές! Καλά έκανες και το είπες! Όταν μοιραζόμαστε τα προβλήματα μας με τους άλλους αισθανόμαστε καλύτερα και βλέπουμε οτι το πρόβλημα μας δεν είναι μοναδικό! :)

Χωρίς πλάκα, σκευτόμουν σοβαρά να πάρω καθαρτικό, σε τέτοια κατάσταση έφτασα, ή σοκολατάκια κάθε μέρα, τρελάθηκα, εν ήξερα τι να κάνω και αυτή η συχαμένη σκέψη περνούσε συνέχεια απο το μυαλό μου:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όταν είσαι 22 και η μάνα σου 50 δε νομίζω οτι είναι το ίδιο...

Εγώ είμαι 29 και η μάνα μου 49 και φοράμε τα ίδια ρούχα απ' όταν εγώ ήμουν 17 κι εκείνη 37. Και μάλιστα κάποια παντελόνια της δεν μου κάνουν.. :cry_x:Αλλά από την άλλη εκείνη δεν μπορεί να βάλει τα μισά φορέματά μου για να μάθει! :P

ΥΓ: Εννοώ πως νομίζω πως υπερβάλλεις, δες τις θετικές πλευρές αυτού! ;)

ΥΓ2: Δεν μου κάνουν εννοώ μου είναι μικρά! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και εγω μια απο τα ιδια, 22 εγω, 49 η μαμα μου, μοιραζομαστε ρουχα πολυ συχνα! Ουδεποτε με ενοχλησε, και μου δινει και κουραγιο αφου δεν μπορει, κατι απο τα γονιδια της θα εχω παρει οποτε θα ειμαι κι εγω αδυνατη στην ηλικια της.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό με τα καθαρκτικά και οποιουδήποτα άλλου είδους φάρμακα, ΞΕΧΝΑ ΤΟ. Τώρα...
Μεγάλο κακό, καλύτερα να είναι κανείς 130 κιλά, παρά αυτό...

Όσο για τα ρούχα... Αφήστε, κι εγώ όλο κλέβω της μαμάς μου (μερικά μου πέφτουν πολύ μοντέρνα, δε), αυτή όλο δανείζεται από μένα... Οκ, μόνο παπούτσια και παντελόνια δεν, αλλά τα άλλα, χαλαρά!!!

Και προχθές πήρα επιτέλους ένα τέλειο παλτό, φοβερή ευκαιρία, μοντέρνο κόψιμο, απίθανο... και αφού με έπεισε να το πάρω η μαμά, βγαίνοντας από το μαγαζί έκανε αναστροφή και πήγε και πήρε το ίδιο για εκείνη!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
α και εγώ τα μοιράζομαι μαζί της. το αστείο είναι πως πριν να παχύνω λίγο εγώ και πριν να αδυνατίσει αρκετά η αδελφή μου και οι τρεις φορούσαμε ίδιο νούμερο στα παντελόνια. τώρα η μαμα μου π.χ φοράει 2 νουμερο.. εγώ π.χ. 3 και η πατυ 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
https://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=3017

Ενδιαφέρον άρθρο για το μεταβολισμό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν πάμε καλά:mad: πήγα απο κάτω να πάρω κριτσίνια και της ζητάω τα απλά με το σισαμάκι, πιάνει ένα διαίτης σακούλι με κριτσίνια και μου το δίνει, της λέω ότι δεν μπορώ τα σικάλεως με φρικάρουν, εκείνη εκεί, όχι αυτά θα φάς, σε βλέπω που περπατάς και χτές δεν περπάτησες, της λέω πήρα διάδρομο και περπατάω πολλή περισσότερη ώρα, της ξαναζητάω τα κριτσίνια μου, εκείνη εκεί"όχι δεν θα τα φάς σικάλεως θα φάς, έλα μου κάνει, όχι επέιδή πήρες διάδρομο να χλαπακιάζεις αβέρτα":confused:

Τσατήστηκα και της είπα ή θα μου δώσεις τα κριτσίνια μου ή θα γίνει της που**νας και μου λέει καλά πάρτα μου κάνει και καλή κατοστάρα, πρόβλημα μου της κάνω και φέυγω:mad: τρελαθήκαμε εδώ μέσα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συγγνώμη, που τους βρίσκεις αυτούς τους ανθρώπους??? Για ξύλο είναι!!! Εννοείται δεν ξαναπάς εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Συγγνώμη, που τους βρίσκεις αυτούς τους ανθρώπους??? Για ξύλο είναι!!! Εννοείται δεν ξαναπάς εκεί...

Αυτη είναι υπάλληλος και αυτός που έχει το μαγαζί ήταν συμμαθητής μου και φιλαράκι, δεν μπορώ να τον αφήσω έτσι, είναι κρίμα και αυτός μεροκάματο βγάζει απο αυτό το μαγαζάκι:( δεν μπορώ να το κάνω, αλλα αυτή η σκύλα είναι παχουλή σαν και μένα και τρώει κροκόδειλους, εμένα θα κρίνει;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν είναι δυνατόν! :confused:
Εμένα η δίαιτα ..αποτελεί σχεδόν παρελθόν αυτή την εβδομάδα! :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
..είναι παχουλή σαν και μένα και τρώει κροκόδειλους, εμένα θα κρίνει;:mad:

αυτο ακριβως θα επρεπε να της ειχες απαντησει...:)

ελα..και κακως τα παιρνεις τοις μετρητοις...!
δεν υπαρχει λογος να σε αφορα ο,τιδηποτε λενε οι άλλοι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν είναι δυνατόν! :confused:
Εμένα η δίαιτα ..αποτελεί σχεδόν παρελθόν αυτή την εβδομάδα! :cry_x:

Εδω σε ένα ψιλικατζίδικο είχα πάει για πρώτη φορά, με έβλεπαν που περπατούσα, μια μέρα πήγα να κάνω τον μισώ χρόνο και λαχάνιασα, ήταν το πιό κοντινό απο τα άλλα, πέρνω το νερό, πληρώνω και πάνω που πάω να φύγω μου πετάει αυτή την εξής ατάκα

"ότι και να κάνεις άδικα τυρανιέσε"
Γυρνάω την κοιτάζω και της λέω "παρακαλώ;" ναι μου λέει σε σένα μηλάω άστα κορίτσι μου, σε βλέπω να τυρανιέσε κάθε μέρα, παράτατα και η κόρη μου τα ίδια χάλια με σένα έχει και τα παράτησε, το ίδιο και εσύ, αυτό το χάλι δεν αλλάζει....
Ηταν γριά γυναίκα και είπα άστην, σε αυτήν δεν πρόκειτε να ξαναπατήσω που να με πληρώνουνε:mad::mad::mad:

Εδώ έχει κακούς ανθρώπους, κομπλεξικούς:mad:

Νεράιδα αυτά τα άτομα άν είσαι λίγο αδύναμος σε ρίχνουν πιό χαμηλά απο πριν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ε
Ηταν γριά γυναίκα και είπα άστην, σε αυτήν δεν πρόκειτε να ξαναπατήσω που να με πληρώνουνε:mad::mad::mad:

Εδώ έχει κακούς ανθρώπους, κομπλεξικούς:mad:

Οταν σου τα έλεγα την άλλη φορά θυμάσαι τι μου είπες ?
Ότι φταίει που μένω Τριάντα,δεν είναι έτσι όμως.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οταν σου τα έλεγα την άλλη φορά θυμάσαι τι μου είπες ?
Ότι φταίει που μένω Τριάντα,δεν είναι έτσι όμως.;)

Εσύ πρέπει να την ξέρεις, είναι πασίγνωστο παλιομάγαζο:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αυτη είναι υπάλληλος και αυτός που έχει το μαγαζί ήταν συμμαθητής μου και φιλαράκι, δεν μπορώ να τον αφήσω έτσι, είναι κρίμα και αυτός μεροκάματο βγάζει απο αυτό το μαγαζάκι:( δεν μπορώ να το κάνω, αλλα αυτή η σκύλα είναι παχουλή σαν και μένα και τρώει κροκόδειλους, εμένα θα κρίνει;:mad:
να ενημερώσεις τον φίλο σου να προσλάβει καινούρια υπάλληλο πάραυτα. Αυτή του κάνει ζημιά στο μαγαζί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
να ενημερώσεις τον φίλο σου να προσλάβει καινούρια υπάλληλο πάραυτα. Αυτή του κάνει ζημιά στο μαγαζί


Που να την δείς να καπνίζει μπροστά στον πελάτη και όταν της πείς δώσε μου ένα ψωμί αφήνει το τσιγάρο πιάνει με γυμνά χάρια το ψωμί το βάζει σε τσάντα πέρνει πάλι μια τζούρα και κόβει απόδειξη:hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top