Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
  • Ναί, γιατί όχι;

    Ψήφοι: 7 41.2%
  • Όχι και πάλι όχι!

    Ψήφοι: 5 29.4%
  • Θα το σκεφτόμουν αν υπήρχαν συγκεκριμένοι λόγοι/προϋποθέσεις...

    Ψήφοι: 5 29.4%
  • ΔΞ/ΔΑ/ΕΑΣΚΜ (έχω άλλα στο κεφάλι μου)

    Ψήφοι: 0 0.0%

hns77

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σίγουρα θα έμπαινα στον πειρασμό (εφόσον θα ήμουν ελεύθερη), θα ήταν ψέμα αν ισχυριζόμουν το αντίθετο και ο λόγος είναι τα (υλικά) οφέλη που σου παρέχουν, τόσο βραχυπρόθεσμα, όσο και μακροπρόθεσμα τα πολλά χρήματα! Αν ήμουν σε σχέση, δε θα το συζήταγα καν...

Όμως, για να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο, θα πρέπει να αντιμετωπίσει εντελώς ψυχρά το όλο επιχείρημα! Εγώ αυτό δεν μπορώ να το κάνω, το ψυχολογικό κόστος είναι μεγάλο... και γι' αυτό πιστεύω πως τελικά δε θα υπέκυπτα.

Μία γυναίκα οφείλει να είναι αρκετά σκληρή και αποστασιοποιημένη συναισθηματικά (οπωσδήποτε και μόνη), για να υποκύψει σε τέτοιου είδους πρόταση, χωρίς ενοχές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχω έναν προβληματισμό. Μιλάμε για μια βραδιά που θα εξασφαλίζεσαι σε κάποιον μια άνετη υπόλοιπη ζωή. Αυτό σημαίνει τουλάχιστον 200.000€. Ο ενεργητικός της υπόθεσης (χουχου, φαντάζεστε να παθητικός και να σας ζητούσε να φορέσετε strap on; :hehe: ) αφού είναι μια βραδιά, δεν θα ζήσει τίποτα διαφορετικά από το να έπαιρνε μια call girl και θα γλίτωνε 199.500€. Άρα ο τύπος της υπόθεσης έχει ενθουσιαστεί μαζί σας και τα 200.000€ είναι για αυτόν περίπου 1% της περιουσίας, αρά είναι 20.000.000€ η περιουσία του.

Άραγε αν ο αυτός ο τύπος έλεγε σε κάποια ότι είναι τσιμπημένος μαζί της και παράλληλα της έκανε πρόταση γάμου, οι πιθανότητες να εισπράξει θετική απάντηση θα ήταν περισσότερες; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Έχω έναν προβληματισμό. Μιλάμε για μια βραδιά που θα εξασφαλίζεσαι σε κάποιον μια άνετη υπόλοιπη ζωή. Αυτό σημαίνει τουλάχιστον 200.000€. Ο ενεργητικός της υπόθεσης (χουχου, φαντάζεστε να παθητικός και να σας ζητούσε να φορέσετε strap on; :hehe: ) αφού είναι μια βραδιά, δεν θα ζήσει τίποτα διαφορετικά από το να έπαιρνε μια call girl και θα γλίτωνε 199.500€. Άρα ο τύπος της υπόθεσης έχει ενθουσιαστεί μαζί σας και τα 200.000€ είναι για αυτόν περίπου 1% της περιουσίας, αρά είναι 20.000.000€ η περιουσία του.

Άραγε αν ο αυτός ο τύπος έλεγε σε κάποια ότι είναι τσιμπημένος μαζί της και παράλληλα της έκανε πρόταση γάμου, οι πιθανότητες να εισπράξει θετική απάντηση θα ήταν περισσότερες; :hmm:

Προφανώς. Είναι άλλο (καλώς ή κακώς, δεν εξετάζω) στα μάτια του εαυτού μας και της κοινωνίας να πηδηχτείς για πολύ χρήμα κι άλλο να παντρευτείς για πολύ χρήμα. Στην πρώτη περίπτωση είσαι πόρνη πολυτελείας, στη δεύτερη απλά συμφεροντολόγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Προφανώς. Είναι άλλο (καλώς ή κακώς, δεν εξετάζω) στα μάτια του εαυτού μας και της κοινωνίας να πηδηχτείς για πολύ χρήμα κι άλλο να παντρευτείς για πολύ χρήμα. Στην πρώτη περίπτωση είσαι πόρνη πολυτελείας, στη δεύτερη απλά συμφεροντολόγα.
Βέβαια για τη δεύτερη περίπτωση μπορεί να τρέφεις και εσύ αισθήματα.

Και λίγο off: Τελευταία βλέπω πολλούς να ισχυρίζονται ''Δε με νοιάζει τι θα πει ο κόσμος'' αλλά τους ενοχλούν οι χαρακτηρισμοί, που ενδεχομένως, θα τους προσδώσει ο κόσμος.
Himela, διέψευσέ με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Βέβαια για τη δεύτερη περίπτωση μπορεί να τρέφεις και εσύ αισθήματα.

ΛεΦτά αισθήματα. :P

Και λίγο off: Τελευταία βλέπω πολλούς να ισχυρίζονται ''Δε με νοιάζει τι θα πει ο κόσμος'' αλλά τους ενοχλούν οι χαρακτηρισμοί, που ενδεχομένως, θα τους προσδώσει ο κόσμος.
Himela, διέψευσέ με.

Μπορούμε να συζητήσουμε για αυτό το θέμα κι εδώ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ΛεΦτά αισθήματα. :P
Γιατί; Μήπως θα βάζουμε οικονομικά όρια στην καρδιά μας;

Μπορούμε να συζητήσουμε για αυτό το θέμα κι εδώ. ;)
Μετέφερέ με. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Οχι, κατηγορηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Τι σημαίνει "ανήθικο"?
προσωπικά, δεν βρίσκω τίποτα το "ανήθικο" σε αυτή τη πρόταση..
πιο πολύ τίθεται θέμα αξιοπρέπειας, την οποία φοβάμαι πως θα καταπατούσα αν έιχα μεγάλα οικονομικά προβλήματα κι απο πίσω μου οικογένεια...
και μάλιστα με πολύ λιγότερα χρήματα..

για την ώρα όμως, όχι, δεν θα το δεχόμουν.. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

futurama

Νεοφερμένος

Η futurama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τι σημαίνει "ανήθικο"?
προσωπικά, δεν βρίσκω τίποτα το "ανήθικο" σε αυτή τη πρόταση..
πιο πολύ τίθεται θέμα αξιοπρέπειας, την οποία φοβάμαι πως θα καταπατούσα αν έιχα μεγάλα οικονομικά προβλήματα κι απο πίσω μου οικογένεια...
και μάλιστα με πολύ λιγότερα χρήματα..

για την ώρα όμως, όχι, δεν θα το δεχόμουν.. :no:

Συμφωνώ και εγώ, δεν είναι θέμα ανηθικότητας τόσο όσο αξιοπρέπειας. Αλλωστε πως ορίζουμε το "ηθικό" στη σημερινή εποχή; Τι είναι ηθικό και τι όχι; Τα όρια μου φαίνονται αρκετά λεπτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Άραγε αν ο αυτός ο τύπος έλεγε σε κάποια ότι είναι τσιμπημένος μαζί της και παράλληλα της έκανε πρόταση γάμου, οι πιθανότητες να εισπράξει θετική απάντηση θα ήταν περισσότερες; :hmm:


Απλά σε αυτήν την περίπτωση θα έχανε το 99% της περουσίας του :P χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

αστειάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν ειμουν Single θα το εκανα, χωρις κανεναν ενδιασμο. Δεν ειναι ανηθηκη προταση καθως θα μπορουσα να κανω το ιδιο με οπιαδηποτε κοπελα για να περασω καλα. Και ουτε χανω καπια αξιοπρεπεια, καθως αν ειμαι single δεν εχω να δωσω λογαριασμο σε καναν! Ισως τελικος να περνουσα και καλα. Να ανακαλυπτα κατι καινουργιο για μενα. Ειναι win-win situation νομιζω.

Αν ομως στην υποθεση υπαρχει και καπια κοπελα, τοτε αρχιζουν τα δυσκολα... Δεν θα ηθελα να το κανω αυτο σε καπια κοπελα. Αν δεν ειχα οικονομικο προβλημα νομιζω οτι θα το αφηνα. Αν υπηρχ οικονομικο θεμα... τοτε πραγματικα δεν ξερω! Και ελπιζω να μην μαθω ποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
(Εεεεεεεε, ήθελα poll σ' αυτό! -,- )

Είναι σχετικά πιο εύκολο, σε καταστάσεις σαν αυτή, η γυναίκα που θα απαντήσει καταφατικά, να θεωρηθεί από τους γύρω ως πουτάνα, είτε να αντιμετωπιστεί από τον ίδιο/α τον/την προσφέροντα/ουσα μια τέτοια ανταλλαγή ως αντικείμενο, σε σύγκριση με τον άντρα, λίγο η προϊστορία στο επάγγελμα, λίγο και η νοοτροπία μας γύρω από το σεξ..

Βασικά δε μπορώ να υπογράψω λευκό χαρτί ντε, ποιός μου κάνει τέτοια προσφορά, τί φάτσα και τί σώμα έχει, που βρήκε τα 2,5 τουλάχιστον δις που χρειάζομαι για να ζήσω άνετα (8)), γιατί διαλέγει να τα διαθέσει με τέτοιο τρόπο, υπάρχει περίπτωση να τον/την ξανασυναντήσω ή μπορεί να με βρει αν το θελήσει, τι οικονομικές ανάγκες έχω, πού ζω, τι κοινωνική θέση έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ποιός μου κάνει τέτοια προσφορά, τί φάτσα και τί σώμα έχει, που βρήκε τα 2,5 τουλάχιστον δις που χρειάζομαι για να ζήσω άνετα (8)), γιατί διαλέγει να τα διαθέσει με τέτοιο τρόπο, υπάρχει περίπτωση να τον/την ξανασυναντήσω ή μπορεί να με βρει αν το θελήσει, τι οικονομικές ανάγκες έχω, πού ζω, τι κοινωνική θέση έχω.


άστο,
και φάε 1 τυρόπιτα καλύτερα.
:redface:

θες και σώμα και φάτσα και 2,5 δις.
cantamore3.com

Θες και να τον ψυχαναλύσεις (πολύ ακριβά χρεώνεις την επίσκεψη)
θες και να τον ξαναδεις, (αυτόν η τα δις? :redface:)

..και μέσα σε όλα αυτά τα μισοαστεία θυμίζεις την ντόροθι την πάρκερ:

Μόνο ένα, λουλούδι μου ’στειλε
από τότε που γνωριστήκαμε.
Τον πιο τρυφερό πληροφοριοδότη, διάλεξε.
Κατευθείαν στην καρδιά, αμόλυντο,
ακόμα μύριζε την πρωινή δροσιά.
Ένα “τέλειο” τριαντάφυλλο.
Την γνώριζα την γλώσσα των λουλουδιών,
“τα ευαίσθητά μου φύλλα, κρύβουν μέσα την καρδιά του” έλεγε.
καιρό τώρα, ο έρωτας, το πήρε πια το φυλακτό του.
αυτό το ένα , “τέλειο” τριαντάφυλλο.
Γιατί ποτέ, κανείς δεν μου ‘στειλε εμένα,
μια τέλεια λιμουζίνα, αναρωτιέμαι;
Α! Όχι! Εμένα η τύχη μου είναι πάντα,
μόνο να μου στέλνουν,
ένα “τέλειο” τριαντάφυλλο.


μωρό ΤΟΥ Bruce. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
δεν μπορω να πω ουτε ναι ουτε οχι. αλλα δεν ειμαι και τελειως αρνητικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.

***
Tί one night stand με εκατομμυριούχο νάνο
εγώ γυμνό, ΔΕΝ κάνω !
:pfff:

***​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Ας υποθέσουμε πως κάποιος σας δίνει ένα μεγάλο χρηματικό ποσό με το οποίο δε θα χρειαστεί να ξαναδουλεψετε στη ζωή σας εσείς και τα παιδιά σας με την προϋπόθεση να κάνετε σεξ μια βραδιά μαζί του, κάνοντας αυτά που θέλει εκείνος (τα αντίστοιχα και για τους άντρες).

Θα το κάνατε;

1ον, οσοι κατηγορειτε και ''βριζετε'' τις ιεροδουλες μην νομιζετε οτι διαφερετε και πολυ, αποδεχοντας μια τετοια προταση.οσοι ειπα, δεν μιλησα για ολους και δεν κατηγορω αυτες.
2ον, πειτε μου εναν που θα ειχε στην κατοχη του τοσα λεφτα ωστε να μην δουλεψει ποτε αυτος και τα παιδια του και δεν θα τα ξοδευε αλογιστα, σε πανακριβα αμαξια,σπιτια,κοτερα κ.τ.λ. κ.τ.λ.... οποιος το πει αυτο, απλα δεν ειχε ποτε τοσα λεφτα, και ειναι λογικο αυτο...
3ον, ποιος μλκας θα εδινε τοσα λεφτα για μια νυχτα???? το πολυ πολυ να μην δουλευατε για 2-3 μηνες, αντε 1 χρονο σε ακραιες περιπτωσεις, αλλα αυτο που λετε για ολη την ζωη μου φαινετε πραγματικα εξωπραγματικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
μην ξεχναμε και αυτους που μενουν σε κατι κολοπεριοχες που μολις ανοιξεις την πορτα του σπιτιου σου φοβασαι μη σε βιασουν.σε κατι τετιοιες περιπτωσεις το κανεις και ξεμπερδευεις πας να μηνεις οπου γουσταρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top